Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 2019

Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 2019
19.08.2019

Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 1

Kurikuli kim? "Kurkuli" kelimesinin anlamı

Kurikuli kim? Geçen yüzyılın başlarında özel bir köylüler kategorisi olarak adlandırılır. "Kurkul" kelimesinin anlamı, onu kullananların her zaman bilinmemesidir; bunun, bu tür isimler için daha çok bir miser, bir para öğütücü, bir kumarbaz olarak adlandırıldığına inanmaktır.

kurkuli kim

Açgözlülük için ceza

Bir zamanlar, yaklaşık yüz yıl önce, genişdağıtım kelimesi "yumruk" kelimesinin çok gurur verici değil. Ondan "dekulak" fiilini oluşturdu, bu da aşırı işler tarafından elde ettiği her şeyden çok iyi olan köylüleri mahrum etmek anlamına geliyordu. Bu adil mi? Soru retoriktir ve bir cevap gerektirmez. Yine de, yirmili yıllarda işe yaramayan ya da çalışamayanlar, bir tür misilleme, açgözlülük ve parayla uğraşmak için cezalandırmayı düşündüler.

Millileştirme kararı

Kurikuli kim? Onlar aynı kulaklar, ama Ukrayna'da yaşadılar. Başkalarından mal alma hakkını kim verdi? Devrimden sonra kurulan yeni güç. Aralık 1917'de, şimdi toprakların devlete ait olduğu bir yasa kabul edildi. Ancak, sadece arazi değil. Kamulaştırma süreci de endüstri tarafından etkilendi.

Kurkul kelimesinin anlamı

Tüm finansal aktiviteler şu anda altındaydısıkı kontrol. Bu kontrol, daha önce bilinen ama düşünmemeye çalışılan proletarya temsilcileri tarafından gerçekleştirildi. Şimdi onları görmezden gelmek imkansızdı. Her yerdeydiler, yasalarını oluşturdular, onları yürürlüğe koydular ve her şeyi oldukça kategorik bir şekilde, uzlaşmadan yaptılar.

Arsalanan mülklerin imhası

Oldukça uzun bir süre için birçok köylüzaman sadece bir şeyin hayalini kuruyordu - toprak sahiplerinin mülkünü nasıl ele geçirebileceğimiz hakkında. Sonunda, hayalleri gerçekleşti. Doğru, köylülerin istediği gibi değil. Tabii ki mülkler yağmalandı ve yakıldı. Kaçmayı başaramayan ev sahipleri ateş edildi. Yine de memnuniyeti yoktu. Her şeyden önce, mülkiyet sadece toprak sahipleri tarafından değil, aynı zamanda kurkuli tarafından da kaybedildi.

iyi yapmak için köylü

Kulaklar kimler? Bunlar, nasıl çalışacaklarını bilen ve dolayısıyla yoksulluktan muzdarip olan köylüler. Kural olarak, kurkuli adı verilen toprakların kundaklamalarına katılmamıştır. Çalışırlardı ve her türlü siyasi ve devlet olaylarına ayıracak zamanları yoktu. Fakat sadece Bolşevikler ona dikkat ettiler.

cannibalization

Köylüler artık ürünleri tedarik etmek zorunda kaldılarşehirde. Bunu yapmayanlar oldukça şiddetli bir şekilde cezalandırıldı. Köy sakinleri artık fabrikaları ve fabrikaları tutmak zorunda kaldılar. Ama sadece orta ve yoksul kategorilere ait olanlar. Müreffeh her yıl daha az oldu. Kurikuli kim? Bunlar, politik baskının ilk dalgasına kurban giden köylüler. Yirmili yılların başında, Sibirya'ya gönderildi, çoktan yola çıktılar.

kurkuli kim

Dekulakizasyon 1917'de başladı, devam ettibeş ila altı yıl. Lenin'in ilk önce 1918'de sesini duyurması gerektiğini düşündü. Aynı zamanda, çağdaşlarına inandırıcı görünen argümanlar öne sürdü. Devrimci, eğer Bolşevikler bütün iyi-köylü köylüleri yok edemezlerse, er ya da geç kralın iktidara döneceğini söyledi. İmparator, ailesinin üyeleri gibi, o zamana kadar vurulmuştu. O hiçbir yere geri dönemedi. Bununla birlikte, Lenin'in sözleri tam anlamıyla alınmamalıdır.

Baskı kurbanları

Dekulakizasyonda aktif katılım kabul edildifakirlerin sözde komitelerinin temsilcileri. “Para korsanları” ile mücadelede de oldukça radikal yöntemler kullandılar. Köylü evleri yakıldı, sahipleri Sibirya'ya sürüldü. Bu insanlık dışı, adaletsiz sürece katılanlar, yeni hayata kendilerini gösterme arzusuna öncülük ettiler, ayrıca kıskançlık, aptallık ve cezasızlık duygusu da burada büyük bir rol oynadılar. 1923'te Rusya'da ya da Ukrayna'da daha zengin köylüler yoktu. Yaklaşık 4 milyon insan dekulakized edildi. Sürgünde 500 binden fazla köylü hayatını kaybetti.

Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 2019

Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 2019

Related news

 • Acılı Ezme Salata Videosu
 • 2019 Mavi Beyaz Mutfak Dolapları
 • Domates Salçası Tarifi Videosu
 • Öksürük gidericiler. En iyisini seçiyoruz
 • Makineli tüfek M60: tanımı, özellikleri, modifikasyonları

 • Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 22

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı


  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 98

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 95

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 73

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 79

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 74

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 67

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 49

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 22

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 57

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 79

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 5

  Kurikuli kim Kurkuli kelimesinin anlamı 29