Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 2019

Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 2019
16.09.2019

Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 27

Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer.

Geniş ülkemiz çeşitli zenginbenzersiz rezervler. Bunlardan biri Kafkas Dağları'nda, Kafkasya Devleti Doğal Biyosfer Rezervi olarak adlandırılıyor. Kendi topraklarında bulunur ve Krasnaya Polyana, bir muhafaza tüm turistlere aşina bir. Kafkas rezervi sayısız geziyle ünlüdür. Bu konuda ve söyle.

kırmızı glade kuş kulesi kompleksi

Krasnaya Polyana

Burası her zaman arasında en çok sevilen yerdir.dinlenmek Tarihimizin birçok ünlü kişiliği, bu noktada birleşti. Kimse buranın neden burası olduğunu tam olarak söyleyemez. Pek çok versiyon var. 20. yüzyılın başında, zengin asiller ve zenginler kendileri için dachas ve evler inşa ettiler, hatta Çar'ın evi bile inşa edildi, ancak Nicholas kendisini bu kadar hiç ziyaret etmemişti. Günümüzde müze olarak çalışıyor. Bir çare olarak aktif olarak savaştan sonra gelişmeye başladı. Tabii ki, altyapının geliştirilmesi için gerçek itici güç son on yıldır. Yatırımcılar sayesinde, en zengin kayak merkezi burada yapıldı. Olimpiyatların 2014'te tutulmasıyla büyük bir rol oynandı. Rotadaki bin turist Krasnaya Polyana'yı içeriyor, muhafaza mutlaka ziyaret için dahil edildi.

kırmızı glade açık hava kompleks fotoğrafı

Kafkas Devlet Doğa Biyosfer Rezervi

Kafkasya Rezervi,Avrupa'nın en büyüğüdür. 1900'lü yıllarda neredeyse yüz yıl önce yaratılmıştır. Çevre tarihi daha da eski. Zaten 1886'da Av Rezervi atıldı. Ve Çarlık zamanlarında ve sonrasında, Sovyet'te, bu yerlerin korunmasının önemini mükemmel bir şekilde anladı.

Bugüne kadar, Kafkasya Rezervifederal önemi olan, statüsü çevre, çevre eğitimi, araştırma alan bir kurumdur. Burada, tüm doğal süreçler, yerel bitki ve hayvanların genetik kaynağı, benzersiz jeolojik oluşumlar, Kafkasya'nın ekolojik sistemleri korunuyor ve inceleniyor.

Kafkas rezervi çok önemliSoçi'nin tamamında bir bağ var. Orman alanları, tesise saf oksijen üretimi sağlar ve dağ nehirleri, yakın çevrede içme suyu tedarik eder.

Rezervin en popüler yeri,Red Glade. Adresini bulmak zor olmayan bir açık hava kompleksi, burada ziyaret eden tüm turistler tarafından ziyaret edilir. Krasnaya Polyana'da bulunan Esto-Sadok köyünde bir kompleks var.

kırmızı glade aviary karmaşık adres

Doğa rezerv eğlence

Havacılık kompleksine ek olarak, rezervde başka ilginç geziler de sunulmaktadır.

Khostinskaya porsuğu şimşir. Burada antik kalıntı ormanına gireceksinizpreglacial dönem. Şaşırtıcı bitkiler, çoğu sadece burada bulunan 400'den fazla tür içerir. Çeşitli çiçekler, mantarlar, çalılar ve ağaçlar. Suyun yüksek yoğunluklu olması ve hangi efsanelerin oluşturulduğu nedeniyle suda batan bir "demir ağacı" nedir.

Eko-kompleksi "Laura"çok ziyaretçi çekiyor. "Achipse Nehri Vadisi" yolunu seçebilir, halat macera parkını ziyaret edebilir, sadece rahatlayabilir, hamamda ıslanabilir.

Kanyon "Şeytan Kapısı"Khosta nehrinin pitoresk bir kanalına çarpıyor. Genişliği beş metredir ve dik yamaçların yüksekliği elli metredir. Ayrıca, buradaki her yer buzul döneminden kalma inanılmaz tropikal bitkilerdir.

kırmızı glade muhafaza karmaşık almak nasıl

Krasnaya Polyana. Bir açık hava kompleksi

Ve tabii ki, ana gezi rotasırezerv bir mahfazadır. Burada, Kafkasya dağlarında yaşayan bu tür hayvanlarla yürüyüş parkurlarından uzak bir yerde karşılaşabilirsiniz. Çoğu zaman, hayvanlar tıbbi göstergelerden Krasnopolyansky aviary hayvanat bahçesine düşer. Çalışanlar, her ne sebeple olursa olsun, ebeveynleri olmadan yaralanan veya bırakılan hayvanları, doğal olarak vahşi hayatta kalamayacakları hayvanları getirirler. Etkilenen tüm hayvanlar tedavi edilir. Birisi daha sonra özgürlüğe serbest bırakıldı, ve birileri hala komplekste yaşıyor. Kafkas faunasının bir düzine temsilcisi, tam devlet desteği için burada yaşıyor. Bu yüzden hayvanat bahçesine bilet oldukça ucuz. Bu ünlü Krasnaya Polyana'dır. Bir açık hava kompleksi tüm gelenler tarafından burada ziyaret edilebilir.

Komplekste hangi hayvanlar yaşıyor

Kompleksin sınırları her zamanki gibişehir hayvanat bahçesi. Orman, sıradan bir ızgara tarafından engellenmişti, her bir muhafazanın alanı çok büyüktü, hayvanlar hapsedilmiyor. Yüksek beton bordürler yaptı, böylece bazı kazma fanlar hareket etmedi. Yollar çakıl serpilir, asfaltlanmamıştır. Doğanın beşiği Krasnaya Polyana'dır. Fotoğrafı tam olarak doğrulayan açık hava kompleksi, bozulmamış doğanın koruyucusu.

Kompleksin toprakları, 25 Kırmızı Kitap dahil olmak üzere Kuzey Kafkasya'dan gelen hayvanların yaşadığı yerdir. Üç büyük gruba atfedilebilirler:

Kuşlar:

- Peregrine falcon.

- Bozkır kartalı.

- Baykuş baykuşu.

- Siyah boyun.

- Sessiz kuğu.

- Küçük benekli kartal.

- Gri kaz grisi.

- Mallard.

- Baykuş bataklığı.

- Sparrowhawk.

toynaklı:

- Bison dağı.

- Benekli geyik.

- Kafkas kızıl geyik.

- Roe Geyiği.

- Kuban Turu.

- Yaban domuzu.

- Sülfür.

kırmızı çayır muhafaza karmaşık araba ile ulaşmak nasıl

avcılar:

- Kurt Hazar.

- Lynx.

- Vahşi orman kedisi.

- Badger.

- Tilki.

- Çakal.

- Rakun poloskun.

- Rakun şeklindeki köpek.

Açık hava kompleksi Krasnaya Polyana. Oraya nasıl gidilir

Buraya gelmek zor olmayacak. Sürekli bu yönde otobüsler çalışır, Esto-Sadok'a bir banliyö trenine ve ayrıca servis otobüsüne ulaşmak mümkündür.

Kompleks tüm yıl boyunca açıktır. Ve eğer rotanızda Krasnaya Polyana (büyük bir kompleks) varsa, oraya araba ile nasıl gidilir, daha ayrıntılı olarak anlatacağız.

Köprüde tabelaya ulaşaniki nehir Mzymta ve Achipse'nin izdihamı, yola dönmek gerekiyor, Achipsa nehri boyunca akıyor, nehrin hareket etmesi gerekmiyor. Bu şekilde, pitoresk geçit boyunca iki kilometre uzunluğa sahip olursanız, kendinizi kapının kapılarının önünde bulacaksınız.

Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 2019

Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 2019

Related news

 • Tesla Model S, Çocuklar için Akülü Araba Üretti
 • Yeni nohut çeşidi Ubet verimi artıracak
 • Ceviz soslu brokoli çorbası tarifi
 • Tod Walters
 • İstanbul Shopping Fest Çocuk Giyim Markalarındaki İndirimler

 • Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 92

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer


  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 71

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 97

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 68

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 2

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 88

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 97

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 67

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 34

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 11

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 52

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 13

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 56

  Krasnaya Polyana. Açık hava kompleksi ilginç bir yer 94