Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 2019

Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 2019
11.05.2019

Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 75

Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf

Yazar ve Sovyet ve Rus edebiyatının klasikleriKG Paustovsky 19 Mayıs 1892'de doğdu. Ve biyografisini tanımadan önce, onun SSCB Yazarlar Birliği'nde olduğunu ve kitaplarının dünyanın farklı dillerine tercüme edildiğini belirtmek gerekir. 20. yüzyılın ortalarından itibaren Rus edebiyatında genel okullarda çalışmaları başladı. Konstantin Paustovsky'nin (aşağıdaki resimde) birçok ödül var - ödül, madalya ve emir.

Paustovsky

Yazarın İncelemeleri

Sekreteri Valery Druzhbinsky,1965-1968 yazar Paustovsky, onun anılarında yazdı. Hepsinden önemlisi, bu ünlü yazarın, yaşamak için başardığı şaşkınlıkla, lider hakkında bir kelime bile yazmadan sürekli Stalin'i övdü. Paustovsky ayrıca partiye katılmayı ve ilettiği kişilerden birine işaret eden herhangi bir mektup ya da fesih imzalamayı da başaramadı. Aksine, yazarlar AD Sinyavsky ve Yu M. Daniel'e karar verildiğinde, Paustovsky açıkça onlara destek vererek çalışmalarından olumlu söz etti. Dahası, 1967'de Konstantin Paustovsky Solzhenitsyn'in Sovyet Yazarlar Dördüncü Kongresi'ne gönderdiği mektubunu destekledi ve burada sansürün literatürde kaldırılmasını istedi. Ancak o zaman ölümcül bir şekilde hasta olan Paustovsky, SSCB Bakanlar Konseyi Başkanı AN Kosygin'e Taganka'nın savunmasında Taganka, Yu P. Lyubimov'u kendisine ateş açmamak için bir mektup gönderdi ve bu emir imzalanmadı.

Konstantin Paustovsky: biyografi

Bu hayatın bütün tarihini anlamakMuhteşem bir yazar, "Povet with life" adlı otobiyografik üçlemesi ile tanışabilirsiniz. Konstantin Paustovsky, demiryolu istatistikçisi Georgy Maximovich ve Granatny Lane'de Moskova'da yaşayan Maria Grigoryevna Paustovsky'nin oğluydu.

Babanın soyağacı cinsine geri dönerKazak hetmanı PK Sagaidachny. Sonuçta büyükbabası aynı zamanda bir Kazak chumaktı, torunu Kostya'yı Ukraynalı folklor, Kazak hikayeleri ve şarkılarıyla tanıştırdı. Büyükbaba, Nicholas'ın himayesinde görev yapmış ve Rusya'da vaftiz edilen karısı Türk Fatma'yı Honorata adıyla getirdiği Rus Türkçesine mahkûm edilmiştir. Böylece, büyükannesinden gelen Türk, yazarın Ukrayna Kazak kanına eklendi.

konstantin pavastsky biyografisi

Ünlü yazarın biyografisine geri döndüğünde, iki büyük kardeşi - Boris, Vadim - ve Rahibe Galina'nın bulunduğu belirtilmelidir.

Ukrayna için Aşk

20 yıldan uzun süredir Moskova'da doğan PaustovskyUkrayna'da yaşıyordu, burada otobiyografik eserinde sık sık bahsettiği gibi bir yazar ve gazeteci oldu. Kaderin, kalpte uzun yıllar giydiği imge olan bir liraya benzeyen Ukrayna'da büyümek için kadere teşekkür etti.

Constantin duraklatılmış eserler

1898'de ailesi Moskova'dan Kiev'e taşındı.Konstantin Paustovsky, First Classical Gymnasium'da eğitime başladı. 1912'de Kiev Üniversitesi'ne, sadece iki yıl okuduğu Tarih ve Filoloji Fakültesi'nde girdi.

Birinci Dünya Savaşı

Savaşın patlak vermesiyle Paustovsky tekrarMoskova annesine ve ailesine, daha sonra Moskova Üniversitesi'ne taşındı. Ama yakında onun çalışmaları kesintiye ve bir işi iletken ray var, ve sonra bir hastane trenlerde düzenli olarak görev yaptı. Kardeşlerinin savaşta ölümünden sonra, Paustovsky annesine ve kız kardeşine geri döndü. Ama yine, ve bir süre sonra işe gitti, Taganrog kazan tesisinin veya Azov bir balıkçı kooperatifi de metalürjik bitkiler Ekaterinoslavle ve Hughes,.

Devrim, iç savaş

Şubat Devrimi'nin başlangıcında Moskova'ya gitti ve çeşitli basın yayınevlerinde muhabir olarak çalıştı. Orada 1917 Ekim Devrimi'ne tanık oldu.

konstantin paustovsky fotoğraf

Bundan sonra ülke sivilleştiSavaş ve Paustovsky tekrar Kiev'e geri dönmek zorunda kaldılar, ki burada anne ve kız kardeş zaten başkentten taşındı. Aralık ayında, o Hetman'in ordusunda aradım ama Hükümet değişikliği sonrasında - Eski Makhno oluşturulan güvenlik alayı, Kızıl Ordu'da hizmet etmek. Bu alay kısa zamanda dağıldı.

Yaratıcılığın Yolu

Konstantin Paustovsky'nin hayatı değişti veRusya'nın güneyinde çok seyahat etti, daha sonra Odessa'da yaşadı ve yayıncılık "Sailor" da çalıştı. Bu dönemde I. Babel, I. Ilf, L. Slavin ile tanıştı. Fakat Odessa'dan sonra Kafkasya'ya gitti ve Batum, Sohum, Erivan, Tiflis, Bakü'de yaşadı.

1923'te Konstantin Paustovsky tekrar Moskova'daROSTA'nın editörlüğünde birkaç yıl çalışıyor. Yazdırmaya başlar. Otuzlu yaşlarda, "30 Gün", "Başarılarımız", Pravda gazetesi yayınevleri için bir gazeteci olarak tekrar seyahat etti ve çalıştı. "30 gün" dergisinde "Balıklar hakkında konuş", "Mavi Ateş Bölgesi" adlı makalelerini yayınladı.

1931’in başında, ROSTA’nın emri üzerineBerezniki'de bulunan Permsky Krai, kimyasal bir birleştirmenin inşası için. Bu konudaki yazıları "Kama'daki Dev" kitabında yer aldı. Aynı zamanda, Moskova'da başlayan ve onun için önemli olan "Kara-Bugaz" ın hikayesini bitirdi. Yakında bıraktı ve profesyonel bir yazar oldu.

Konstantin Paustovsky: eserleri

1932'de yazar Petrozavodsk'ı ziyaret etti ve başladıbitkinin tarihi üzerinde çalışmak. Sonuç olarak, "Charles Lonsewil'in Kaderi", "Göl Cephesi" ve "Onega Tesisi" hikayeleri yazılmıştır. Sonra kuzey Rusya'ya geziler vardı, sonuç "Onego için Ülke" ve "Murmansk" denemeler oldu. Zamanla - 1932 yılında bir "Sualtı rüzgarları" denemesi. Ve 1937'de "Yeni Tropik" makalesi Mingrelia'ya yapılan bir gezinin ardından "Pravda" gazetesinde yayınlandı.

Novgorod'a seyahat ettikten sonra, Pskov ve Mikhailovsky yazarı 1938 yılında "Red Night" dergisinde yayınlanan "Mikhailovsky Groves" adlı bir deneme yazdı.

Constantin duraklatılmış eserler

1939'da edebi başarılar içinHükümet Paustovsky'ye Kırmızı Afiş İş Emri verildi. Konstantin Paustovsky'nin kaç tane hikaye yazdığı tam olarak bilinmemekle birlikte, bol miktarda vardı. Onlarda, tüm yaşam deneyimini - gördüğü, duyduğu ve deneyimlediği her şeyi - okuyuculara profesyonel olarak aktarmayı başardı.

Büyük Vatanseverlik Savaşı

Faşistlerle savaş sırasında Paustovsky hizmet ettiGüney Cephesi doğrultusunda askeri muhabir. Sonra Moskova'ya döndü ve TASS aparatında çalıştı. Fakat Moskova Sanat Tiyatrosu'nda oyun oynamak için serbest bırakıldı. Aynı zamanda kendisi ve ailesi Alma-Ata'ya tahliye edildi. Orada "Kalp duruncaya kadar" ve destansı romanı "Anavatan Dumanı" adlı oyunda çalıştı. Üretim, Barnaul'a tahliye edilen Moskova Oda Tiyatrosu A.Y. Tairov tarafından hazırlandı.

Constantin Pausch kaç hikayeyi yaptı?

1942'den 1943'e kadar neredeyse bir yıl, Barnaul'da, sonra Belokurikha'da zaman geçirdi. 4 Nisan 1943 ilkbaharında Barnaul düzenlenen Alman işgalcilere karşı mücadeleye adanmış galası.

tanıma

1950 yılında, yazar dünya tanıma geldi. Hemen Avrupa'yı ziyaret etme fırsatı buldu. 1956'da Nobel Ödülü'ne aday gösterildi, ancak Sholokhov aldı. Paustovsky, favori yazar Marlene Dietrich'di. Üç karısı vardı, biri oğlu Alexei ve kendi çocukları - Alexei ve Vadim.

Hayatının sonunda, yazar uzun bir süre astım hastasıydı ve kalp krizi geçirdi. 14 Temmuz 1968'de Moskova'da öldü ve Kaluga bölgesi Tarusa şehrinin mezarlığına gömüldü.

Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 2019

Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 2019

Related news

 • Kavun Kilo Yaparmı Yoksa Zayıflatırmı, Kavunun Kalorisi Ne Kadar
 • Çoban Salata
 • Bursa haberler Haberleri, Güncel Bursa haberler haberleri ve Bursa haberler gelişmeleri
 • Karnabahar: Bazı yemekleri pişirme reçeteleri
 • Meslektaşlarından yazıya randevu ile başını kutlarım

 • Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 58

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf


  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 46

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 85

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 87

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 84

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 47

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 6

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 23

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 19

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 21

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 6

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 24

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 71

  Konstantin Paustovsky: biyografi, eser, fotoğraf 65