17.06.2019

Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 71

Komedi A.N. Ostrovsky "Yoksulluk bir yardımcısı değildir": eserin özeti

25 Ocak 1854, St. Petersburg Maly Tiyatrosu'ndaAlexander Nikolaevich Ostrovsky'nin komedisinin galası. 1853'te yazılmıştır. Bu eser, yazarın yetenekli arkadaşının sahneleme oyunlarına katılan bu tiyatro Sadovsky Prova Mikhailovich sanatçısına adamıştır. "Yoksulluk bir yardımcısı değildir" komedisi, bu makalede okuduğunuz kısa metni üç eylemle yazılmıştır. Tüm etkinlikler ilçe şehirlerinden birinde gerçekleşir.

yoksulluk bir kusur değil1. Adım

Komedinin başında, okuyucu eve girer.müthiş tüccar Gordei Karpich Tortsov. Burada odalardan birinde katip Mitya ve sahibinin bir akrabası Yegorushka bulunur. İkincisi kitabı okur ve müdahiline, tüccar Lyubim Karpit'in kardeşi hariç, evde kimsenin olmadığını bildirir. Bir süre sonra Pelageya Yegorovna ve kızı Lyubov Gordeyevna'nın eşi gelir. Eşi Tortsova, "Yoksulluk bir yardımcısı değil" komedisinde eşinin Moskova işadamı Korshunov ile temasa geçtiğinden ve dayanılmaz hale geldiğinden şikayet ediyor. Ayrıca, zengin bir tüccarın artık Moskova'dan bir üretici için kızını iade etmek istediğini de belirtti. Mitya için bu korkunç bir haber. Sonuçta, Lyubov Gordeevna'ya gizlice aşık. Katip, aşk şiirlerini seçilen şahsa okurken biraz sonra çıktı. Ona cevap olarak kendisine de aşık olduğunu söyledi. Fakat genç adam çok yoksul olduğunu ve bu yüzden annesinin küçük maaşına destek vermesi gerektiği için üzülüyor. Tüccar Torcov'un eşi olmayan evliliğini kızı ile asla kutsamayacağını tahmin etti. Bu eserde Alexander Ostrovsky, maddi ve manevi değerler konusunu çok parlak bir şekilde örter. "Yoksulluk bir fayda değildir" - burada oyunun özeti verilmektedir - dünyamızdaki her şeyin kusurlu olduğuna dair bir onay.

2. Adım

Evdeki bir sonraki eylemde sahibinin kendisi görünürMoskova konuk Korshunov'la birlikte. Şu anda oturma odasında tüm evler toplanıyor. Mitya arifesinde Lyubov Gordeevna'ya açıklama yaparak onun sevgisinden bahsetti. Genç çift Horde Karpich'in nimetini evlilikleri için sormaya karar verir. Ancak tüccar evde görünür görünmez Mitya'yı görevden alır. Kızının üzülmesi ve Korshunov kendisine bakarak ve çöpçatanlık imkânı tanıyarak lehine kazanmaya çalışıyor. Bu ihtiyar bir kızla tiksindiriyor. Gözyaşları içinde babasının kendisi için onu vermemesi için yalvarıyor. Bununla birlikte, Tortsov sıkı duruyor. Kızını bir Moskova fabrika sahibiyle kaynaştırdığından ve herkesi yakın evlilikten haberdar ettiğinden memnun. Bu, komedinin "Yoksulluk bir yardımcısı değildir" eylemini sona erdirir. Çalışmanın özeti, karakterlerin yaşadıkları duyguların dolgunluğunu bize aktarmamıza izin vermiyor.

ada yoksulluğu bir kusur değil

3. Adım

Tortsovs'un evindeki ertesi gün neşesizdi. Herkes yaklaşan düğünle meşgul. Ancak bu etkinlik sadece Gordei Karpich ve Korshunov'a açıktır. Lyubov Gordeyevna babasının iradesine razıydı, fakat çok üzgündü. Annesi bunun için endişeleniyor. Bu sefer soluk Mitya odaya girer ve herkese annesine gitmeye karar verdiğini söyler. Sevgili ile konuşurken kaçmasına izin verir, ancak reddeder. Genç gelinin arkasında Korshunov gelir ve onunla evlilik sevindiriciliğini boyalar. Tüccar Tortsov, gelecekteki damadı ile çok memnun. Kısa süre önce okuduğunuz kısa içerik "Yoksulluk bir yardımcısı değil" oyununda yakında, ilk harekette parlayan bir karakter ortaya çıkar: sahibi Lubim Karpych'in kardeşi. Korshunov'a hakaret ediyor ve onu evden çıkmaya davet ediyor. Moskova işadamı böyle bir itiraza kızgın ve bahis borcunu kırarak kızgınlıkla istifa ediyor. Şu anda Mitya odaya giriyor ve tacının vahşi doğasından korkmuyor, kızını elden soruyor. Ayaklanma çılgınlaşıyor, fakat mevcut olanlar sevgililerin evliliğine bir nimet vermeye ikna etmeye başlıyor. Kabul ediyor.

yoksulluk çok kısa bir kusur değil

Komedi "yoksulluk bir yardımcısı değil", çok kısaiçeriği yukarıda verilmiştir, büyük ustanın başyapıtlarından biridir. Umarız bu makale bu çalışmayı tam olarak okumanız için bir alt toplamdır.Related news

 • Organik madde özellikleri ve sınıflandırılması
 • Az Kalorisi Olan Sağlıklı Atıştırmalıklar
 • İncik Yahnisi
 • Yer çekirdeği: Yeraltı dünyasına atmak: film oyuncuları
 • Gebeliğin 1. ve 2. Haftasında Annedeki Değişimler

 • Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 96

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti


  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 61

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 22

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 81

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 8

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 62

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 3

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 18

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 21

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 80

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 60

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 94

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 83

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 17

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 19

  Komedi A.N. Ostrovsky Yoksulluk bir yardımcısı değildir: eserin özeti 10