Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir 2019

Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir 2019 Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

koltuk altı terlemesi

koltuk altı terlemesi

Koltuk altı terlemesi ter bezlerinin aşırı bir biçimde çalıştığı insanlarda görülen ve tıp dilinde “hiperhidroz” olarak adlandırılan bir terleme ve cilt sorunudur. Özellikle koltuk altlarının ve genital bölgenin aşırı terlemesi sadece fiziksel bir takım sorunlara değil, aynı zamanda sosyal yaşamda da ciddi problemlere yol açabilmektedir. Koltuk altı terlemesine iyi gelen bir çok kozmetik ürünün yanı sıra elektroliz, botoks tedavisi, Kriyoterapi ile ter bezlerini dondurma ve ter bezlerini alma gibi değişik tıbbi tedavi seçenekleri de mevcuttur. Tabi bitkisel yöntemlerle koltuk altı terlemeleri nasıl önlenir diye merak edenlerimiz de var. Bu okurlarımız için ise koltuk altı terlemesine bitkisel çözümler sunan değişik şifalı bitkiler ile yapılan kürler ile tedavi seçenekleri sunacağız.

Terlemeye iyi gelen şifalı bitkilere geçmeden evvel öncelikle terlemenin vücuda olan faydalarına değinelim. Sevgili okurlar. Elbette herşeyin azı yarar çoğu zarar getirir. Terlemenin yeteri kadar olanı da hem vücutta metabolizma artıkları olarak adlandırdığımız toksinlerin atımına fayda sağlar hem de aşırı egzersiz gibi aktivitelerde ısınan vücudun ısısının yerine gelmesine yardımcı olur.

Koltuk altı terlemesi doğal tedavi yöntemleri arasında en sık bilinenler adaçayı ve domates ile terleme giderici bitkisel kür yapmaktır.  Bu doğal tedavi yöntemleri elbette terlemeye kesin çözüm teşkil etmez. Ancak özellikle yazın ortaya çıkan sıcak havada koltuk altı terlemesini de ciddi anlamda keser. Tabi terlemeye karşı çözüm yolları arasında hijyen kurallarına dikkat etmenin önem ve ehemmiyetinden de bahsetmeliyiz. Koltuk altı temizliği gibi basit ama terlemeyi ve ter kokusunu önemli ölçüde gideren bir tedbirdir.

Deodorant kullanmak ta terlemeye iyi gelen bir çözüm yoludur. Ancak kesinlikle terlemeyi önler diyemeyiz. Sadece aşırı terlemeden dolayı ortaya çıkan ter kokusuna mani olur.

Sıcaklık ve duygu durum (kaygı, stres…vb) koltuk altı terlemesini tetikleyen iki ana faktördür. Yaz aylarında normalden fazla terlemek olağan olmakla birlikte fazla stresli, evhamlı insanların yaz kış fark etmeden aşırı terleyebilir. Koltuk altı terlemesi için bazı profesyonel tedavi uygulamaları (botoks) bulunmakla birlikte daha sağlıklı ve hesaplı, yapılması daha kolay bitkisel çözüm reçetelerini kullanabilirsiniz.

Koltukaltı Terleme Bozukluklarının Tedavisi

Koltukaltlarında terleme bozukluğu hisseden bir kişinin öncelikle doğru teşhis için uzman bir doktora muayene olması gereklidir. Bu şekilde terleme bozukluğunun cinsi belirlenir ve tam teşhisi konulabilir.

Teşhis konduktan sonra uygun tedavi seçenekleri önerilebilir. Koltukaltı terleme bozuklukları için günümüzde geçerli olan tedavi seçenekleri şöyle sıralanabilir:
1.Dıştan sürülen ilaçlar
2. İyontoforez yöntemi
3. Sistemik ilaçlar
4. Bölgesel cilde iğne şeklinde uygulanan ilaçlar
5. TSS Ameliyatları
6. Koltukaltına Liposuction uygulanması.

Bu yöntemleri teker teker büyüteç altına alalım. Hafif koltuk altı terlemesi varsa terleme önleyici losyon, krem ve deodorantlar kullanılır. Dıştan sürülen ilaçların en etkilisi anhidröz etil alkol içinde Aluminium chloride hexahydrate (%20) dır. Bu ilacın etkisi kısa süreli olup günlük olarak tatbik edilir ve bazen deri irritasyonu (tahrişi) yapabilir. Sonuçları her zaman tatmin edici olmayabilir.

İyontoforez yöntemi, hasta sıvı iyonik solüsyonla temastayken ilgili bölgeden direkt elektrik akımı geçirerek yapılır. Daha çok el ve ayak tabanlarında etkili olup koltukaltlarında etkisi azdır.

Sistemik olarak uygulanan ilaçlardan antikolinerjik ajanlar ve benzodiazepinler işe yarayabilir ancak bazı yan etkileri vardır (ağız, göz kuruluğu vb).

Koltuk Altı Terleme Tedavisinde Etkiili Olan %100 Bitkisel Ürünlerimizi Görmek İçin Tıklayınız…

Botox Enjeksiyonu ile Koltuk altı terlemesi tedavisi

Orta derece terleme bozukluğunda bölgesel cilde iğne şeklinde uygulanan bir ilaçtır. Botox enjeksiyonu en pratik olarak koltukaltlarına uygulanabilir. Önce nişasta testi yapılarak koyulaşan hedef bölgelere cilt içine küçük iğneler şeklinde 50 ünite Botulinum Toksini verilir. Bu yöntem bir çok kişide 3-9 aylık düzelme sağlayabilir. Asetil kolini bloke eden Botulinum toksini, ekrin ter bezlerine etkili (kolinerjik sinir lifleri olduğu için) olup apokrin ter bezlerine etkisi yoktur (adrenerjik sinir lifleri olduğu için). Bu nedenle Botox enjeksiyonu bromhidrozisi yok etmez, ekrin ter bezlerine etki ettiği için ancak durumu hafifletebilir.

Torakoskopik Sempatektomi ile Koltuk altı terlemesi tedavisi

(TSS) ameliyatı koltuakaltı terlemesi için etkili olabilir. Aşırı koltukaltı terlemesinde klipsli ets yöntemi oldukça etkilidir.

Ancak bazı önemli riskleri de beraberinde taşıyabilir. Ne olursa olsun göğüs boşluğunun açılması risklidir, pnömotoraks, Horner sendromu, derialtına hava kaçması ve nihayet kompensatuar hiperhidrozis (koltukaltı terlemesi nüksü) gelişebilir. Bu nedenle sadece aşırı durumlarda ve son çare olarak önerilebilir.

Koltukaltına Liposuction Yapılması ile Koltuk altı terlemesi tedavisi

Koltukaltı bölgesinde ekrin ve apokrin ter bezlerinin çoğu deri altında ve deri-deri altı sınırında bulunur. Önceki senelerde bu ter bezlerinin cerrahi olarak alınması yapılıyordu ve bu yöntemle %90 a kadar etkili sonuçlar alınmaktaydı.

Son zamanlarda koltukaltına liposuction yapılarak (ter bezlerinin bu şekilde çıkarılması sağlanıyor) terleme tedavisi sağlanmaya başlanmıştır. Lokal anesteziyle deride açılan 1-2 küçük delikten girilerek apokrin bezlerin önce harabedilmesi ve hemen sonrasında vakumla çıkarılıp alınması, nihayet bu bezlere giden sinir liflerinin bölünmesi sağlanmaktadır. Liposuction sonrası 2 gün kadar baskılı bandaj kalmakta ve 3-4 gün içinde duş almak mümkün olmaktadır. Güzel iyileşmeye yardımcı olmak için liposuction sonrasında 1-2 hafta masaj önerilmektedir.

Koltukaltı bromhidrozisi olan ve tedavi anacıyla koltukaltlarına liposuction yapılan hastalarda artık %90a kadar iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.

Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir-Bitkisel Çözüm Yolları ile koltuk altı terlemesi
Bitkisel Yağlar: Koltuk altı terlemesini azaltmak için bitkisel yağları kullanabilirsiniz. 10 damla adaçayı yağını 15 damla lavanta yağı ile karıştırın ve bu karışıma yarım bardak içme suyu ekleyin. Karışımı sprey başlığı olan bir şişeye koyup deodorant gibi kullanabilirsiniz. Adaçayı etkili bir ter önleyici olup özellikle yaz aylarında sizi aşırı terlemeye karşı koruyacaktır.

Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm

Gerekli malzemeler:

1 tane patlıcan,

1 su bardağı su,

Patlıcanın kabuklarını soyup kaynayan suyun içerisine atınız. 3-5 dakika kaynadıktan sonra, 30 dakika demlenmesini bekleyin. Günde 2-3 kez hazırlayacağınız bu bitkisel formülü, ılık olarak içiniz.

Ayrıca el ve ayak terlemesine pudra şekeri iyi gelir. Terleyen bölgelerinize pudra şekeri sürüp yarım saat bekleyin, ardından vücudunuzu pudra şekerinden temizleyin. Göreceksiniz ki terleme probleminiz yavaş yavaş ortadan kalkıyor.

Adaçayı: Her gün bir bardak adaçayı içmek normalden fazla terlemeyi engelleyecektir.

Domates Suyu: Küveti doldurarak bu suya 3 bardak domates suyu ekleyin. Suda 15-20 dakika bekledikten sonra durulanın. Domates suyu da güçlü bir ter önleyicidir.

Geven (Astragalus) Çayı:  Baklagillerden olan geven güçlü bir idrar sökücüdür ve vücutta biriken sıvının terleme dışında yollarla atılmasını sağlar. Günde bir bardak geven çayı içerek terlemeyi kontrol altına alabilirsiniz. İhtiyacınıza göre günde 2 bardaktan fazla olmamak üzere geven çayı içebilirsiniz.

Sirke: Koltuk altlarınıza elma sirkesi sürerek 20 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayın.

Limon: Gece yatmadan önce koltuk altlarınıza limon suyu sürerek terleme sonucu oluşan kötü kokuların ve gün içinde aşırı terlemenin önüne geçebilirsiniz.

Yukarıda listelediğimiz koltuk altı terlemesine bitkisel çözüm yöntemleri dışında dikkat etmeniz noktalar bulunmaktadır. Sentetik kıyafetler teri tuttuğu için kötü kokuya neden olur. Bu nedenle pamuklu, vücudun hava almasına olanak veren kıyafetler, tişörtler giymelisiniz.

Koltuk altı kıllarını almak kötü kokuyu engelleyecek ve gereğinden fazla terlemeyi azaltacaktır. Deodorantlar mutlaka temiz koltuk altında kullanılmalıdır, eğer koltuk altlarınız temiz değilse deodorant bir süre sonra kötü kokuya neden olur.

Deodorant satın alırken içeriğinde alüminyum klorid bulunanlar arasından seçim yapabilirsiniz. Deodorantlar koltuk altı terlemesine çözüm sunmamakta ancak gün içinde kuruyan terin kötü kokusunu maskelemektedir.

Yanınızda küçük bir talk pudrası taşıyarak gün içinde çok terlediğiniz durumlarda kağıt havlu veya peçeteyle teri aldıktan sonra kullanabilirsiniz. Koyu renk kıyafet giyiyorsanız talk pudrası kullanmayın çünkü terlediğinizde kıyafetinizde beyaz lekeler oluşabilir.

Yukarıda koltuk altı terlemesi için kullanılan bitkileri ve doğal yağları aktarlarda bulabilirsiniz. Eğer aldığınız tüm önlemlere karşı koltuk altı terlemesinde azalma olmuyorsa bir doktora danışarak bunun başka sağlık sorunlarının belirtisi olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir 2019

Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir 2019

Related news

 • Dudak Uçuğuna Ne İyi Gelir
 • Alinazik kebab tarifi ile Etiketlenen Konular
 • Milföylü Biber Dolması
 • Kolesterol gerçeği ile Etiketlenen Konular
 • Hangel (Yaprak Mantı) Tarifi

 • Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir

  Koltuk altı terlemesine bitkisel kesin çözüm-Koltuk altı terlemesi nasıl önlenir