Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 2019

Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 2019

Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 66 12.02.2019, 17:41

Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri

Colpitis bir kadının hastalığıdır. Vajinal mukozanın inflamasyon süreci başladığında oluşur. Hastalığın nedeni, üreme sisteminin organları, cinsel enfeksiyon, uterus uzantılarının işlev bozukluğu, enfeksiyöz bir hastalık ve aynı zamanda aşırı antibiyotik kullanımı gibi onarılmaz hijyen olabilir.

kolpitis tedavisiEnflamatuar süreç gelişmeye başlargonokok, stafilokok, mikoplazma ve diğer patojenlerin vajina içine girdikten sonra. Tedavisi derhal yapılması gereken kolpitis gibi böyle bir hastalık, kadının ve vücudun üreme sisteminde bir bütün olarak ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Kolpitis gibi böyle bir hastalık için, tedavi sadece doğru bir teşhis sonrasında yapılmalıdır. Birkaç colpitis türü vardır: bakteriyel, kandidal, atrofik, trikomonadal.

atrofik kolpitis tedavisiHer hastalığın kendi tedavisi vardır. Örneğin, tedavisi en çok menopoz sırasında kadınlarda gerçekleştirilen atrofik kolpit, hormonal arka planın hata ayıklanmasıyla ortadan kaldırılmalıdır. Özellikle vajinal mukoza hücrelerinin distrofisi sürecini önlemek gereklidir.

Hastalığın belirtileri vardır: kötü koku ve renk ile kusurlu ya da bol deşarj, bazen de kusma, tahriş ve sekresyonlarda şiddetli kaşıntı var. Genellikle bir kadının yanma hissi vardır.

Daha doğru teşhis için muayene gereklidirkadın doğum uzmanı ve vajinal mikroskopi. Tanı, hastanın kolpitisi olduğunu doğru bir şekilde ortaya koymalıdır. Hastalığın tedavisi kapsamlı olmalıdır. Genel olarak, patojenik mikroflora zararlı bir etkisi olan bu ilaçların kullanılması gereklidir: antifungal, antiviral, antibakteriyel.

Bir mumun kolpitik tedavisiKolpitis tedavisi (fitiller, tabletler, merhemler,şırınga) mutsuz bir ihtimaldir. Duş için, zayıf bir potasyum permanganat çözeltisi, adaçayı et suyu ve papatya kullanabilirsiniz. Deniz kendirak yağı veya streptomisin emülsiyonlarında ıslatılmış tamponlar genellikle yerel ilaçlar olarak kullanılır.

Ayrıca yeterli beslenmeyi sağlamak vebağışıklığı (immünomodülatörler, vitamin kompleksleri) geri kazanın. Baharatlı ve çok yağlı yiyeceklerin tüketiminin yanı sıra, patates kızartması, sosis gibi ürünlerle de fast food kuruluşlarında yemek yememenin kısıtlanması tavsiye edilir. Yeterli miktarda sıvı kullandığınızdan emin olun. Tedavisi genellikle evde gerçekleştirilmekte olan Colpitis, hastalığın seyri sırasında cinsel ilişki bulunmadığını düşündürmektedir. Hastalığa eşlik eden tüm enfeksiyöz ve inflamatuar süreçleri ortadan kaldırmak gereklidir.

Tedaviden sonra colpitis kesinlikle olmalıcinsel organların hijyenine bağlı kalın, cinsel temaslara izin vermemeye çalışın, zaman içinde kolpiti provoke edebilecek çeşitli enfeksiyöz ve enflamatuar hastalıkları tedavi etmeye çalışın. Mümkünse, orta derecede fiziksel aktiviteye katılmak istenir. Ayrıca, hastalığın gelişimini uyarabilecek tüm kötü alışkanlıkları dışlamak da gereklidir: sigara içmek, alkol.

Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 2019

Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 2019

Related news

 • Çocuklarda Uzun Süreli Öksürüğe Dikkat
 • Libidonuz düşükse nedeni kansızlık olabilir
 • Victoria Beckham Elbiseleri
 • Kıyık (Tatar Hamurişi)
 • Kanatsız Kuşlar 46.Bölüm Final izle

 • Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 77

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri


  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 46

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 15

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 41

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 18

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 39

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 44

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 91

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 99

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 20

  Kolpitis: Tedavi, tip, semptom ve nedenleri 16