Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016 2019

Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016 2019 Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

Kocaeli Bilim Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlediği çocuk şenliği ile çocukları bilim ve eğlence ile buluşturuyor.

Bu yıl 5.si düzenlenecek olan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı, Sekapark alanındaki Kocaeli Bilim Merkezi’nde yapılacak. 22, 23 ve 24 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinliklere tüm çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.Kocaeli Bilim Merkezi

Tema: Bilim ve Çocuk

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği Eğitim ve Eğlence Fuarı, bu yıl 22-24 Nisan tarihleri arasında beşinci kez kapılarını açıyor.           Her yıl farklı bir temayla çocukların gönlünü kazanan Büyükşehir Belediyesi, bu kez fuarın ana temasını ‘’Bilim ve Çocuk’’ olarak belirledi. Dünyanın dört bir köşesinden çocuklar şenlik ve fuar kapsamında Kocaeli’ne geldi ve Kocaelili ailelerin evlerinde misafir ediliyor. Binlerce kilometre uzaktan gelen çocuklar, şenlik boyunca Kocaeli ve çevre illerden gelen yaşıtlarıyla kardeşlik ve dostluk köprüleri kuracak.

Kocaeli Bilim Merkezi’ndeki 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, Eğitim ve Eğlence Fuarı, 22 Nisan Cuma günü saat 10.00’da kapılarını açacak. Fuar alanında saat 14.00’te fuarın açılış töreni gerçekleşecek. Kocaeli Bilim Merkezi’ndeki fuar üç gün boyunca 10.00-18.00 saatleri arasında açık kalacak.

Dünya Küçük Bilim Büyük!

Bu yıl Türkiye’nin en kapsamlı Bilim Merkezi olan Kocaeli Bilim Merkezi, dünya çocuklarına ev sahipliği yapacak. ‘’Bilim’’ temalı çocuk festivalinde dünyanın bilimi dünya çocuklarıyla buluşacak. 200’ün üzerinde bilim düzeneğinin yer aldığı Kocaeli Bilim Merkezi’nde ‘’Algı ve Gerçeklik Galerisi’’, ‘’Dene ve Gör Galerisi’’, ‘’Dinamik Dünyamız Galerisi’’ çocukları ve ailelerini bekliyor. 7’den 77’ye herkese hitap eden Bilim Merkezi’nde Müslüman bilim adamlarının buluşlarından oluşan ‘’Bilimin Sultanları Sergisi’’ de ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Dünya Küçük Eğlence Büyük!

Bilim Merkezi’nin iki katına kurulan eğlenceli atölyelerde çocukların yüzlerine kelebekler konduracak KOMEK Yüz Boyama, bilginin yeni adresi KBB Bilgi Evleri, Cam Boncuk-Cam Üfleme, tahta kaşıklardan kukla olur mu diyenlere Kukla  Dünyası, İpli Kukla, Balon Kukla, Uçurtma Atölyesi, ‘’Polis Kimdir, Ne Yapar? İnterneti Nasıl Güvenli Kullanabiliriz? Olay Yerinde Parmak İzi Nasıl Alınır?’’ sorularına cevap verecek İl Emniyet Müdürlüğü Standı, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Ve Botanik Parkı, sizleri hayvanlar aleminin gizemli dünyasına davet eden KBB Veteriner Şube Müdürlüğü, PAGEV Oyuncak Komitesi, Karikatür Standı yer alacak.

12 D Filmi ve Kırmızı Tren

Dış alanda ise spor gösterilerinden oluşan Kağıtspor, midilli atlarıyla çocukların tur atabileceği Ponny Club, hayat kurtarmayı öğreten pratik bilgilerle 112-Acil Servis, Mercedes Mobil Kids Trafik Eğitim Alanı, küçük itfaiyecilerin su sıkacağı KBB İtfaiyesi, gezegenlerle ve dinozorlarla dolu bir dünyada sizi uzay yolculuğuna çıkaracak Plenetaryum, film izlemeye ayrı bir keyif katan 12D Sinema, çocukları keyifli bir yolculuğa çıkaracak Kırmızı Tren bulunacak.

Dünya Küçük Atölyeler Büyük!

Üç günlük fuar boyunca Kocaeli Bilim Merkezi Robot Dünyası’ndaki Rubik Küp Çözen Robot, Android Uygulama İle Kontrol Edilebilen Vinç, Robot Adam, Akrep Robot, Katip Robot, Forklift Robotlar çocuklarla tanışmak için can atıyor. Bursa, Konya ve İstanbul Sancaktepe Bilim Merkezleri ile İzmit Bilim Ve Sanat Merkezi de fuarda açacakları stantlarla bilimin sınırlarına yolculuğa çıkacak. 

Dünya Küçük Hezarfen Çelebi’nin Rüyası Büyük!

Hezarfen Ahmed Çelebi, 17. yüzyılda uçmayı kafasına koymuştu. Kendi yaptığı kanatlarla Galata Kulesi’nden Üsküdar’a bir kuş gibi süzüldü. Hezarfen Ahmed Çelebi’nin bu rüyasına ortak olmak isteyen çocukları fuarda bu eşsiz deneyimin birebir simülasyonu karşılayacak. Yine kurulacak İş Makinesi Simülatörü’nde çocuklar sanal ortamda iş makinesi kullanmayı deneyimleyecek.

Dünya Küçük Dinozorlar Büyük!

23 Nisan Çocuk Fuarı olur da dinazorlar olmaz mı! Artırılmış gerçeklik uygulaması ile tarihin derinliklerinde kaybolmuş dinozorlar gerçekten yanınızdaymış gibi belirecek. Çocuklarımız hiç korkmadan dinozorlarla birlikte fotoğraf çektirebilecek.

Dünya Küçük Kağıdının Büyük Serüveni 

Türkiye’nin ilk kağıt fabrikası olan SEKA Kağıt Fabrikası’nda uygulanan endüstriyel dönüşümle hayata geçirilen Bilim Merkezi’ndeki fuara gelen çocuklar kağıdın serüvenine de tanıklık edecek. Bilim Merkezi’nin hemen yanında yer alan Seka Kâğıt Müzesi’nin açacağı atölyelerde el yapımı kağıdın matbaaya kadar giden serüveni paylaşılacak. Baskı Atölyesi Ve Kaligrafi Atölyesi ile Seka Kâğıt Müzesi El Yapımı Kâğıt Atölyesi’ndeki etkinliklere katılan çocuklar; SEKA’nın tarihini öğrenirken, kağıt yapımına da şahitlik edecek.

Kağıttan Giysiler Sergisi

Kağıt atölyelerinde ayrıca Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ekslibris Atölyesi, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kağıt Heykel Yapımı Atölyesi, KBB Geleneksel Sanatlar Evi “Hat Ve Tezhip ” Atölyesi, KBB Geleneksel Sanatlar Evi “Ebru” Atölyesi, Yalova İbrahim Müteferrika Kâğıt Müzesi El Yapımı Kağıt Atölyesi yer alacak. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneğin İzinde Kağıttan Giysiler Sergisi’nde ise rengarenk kağıtların geleneksek kıyafetlerimize dönüştüğü sergi çok ilgi çekecek.

Dünya Küçük Şenlik Büyük!

Çocuklarımızın eğitimine ve sağlıklı gelişimine ayrı bir önem veren Büyükşehir, Bilim Merkezi’ndeki şenlik alanıyla çocuklarımıza gerçek bir bayram yaşatmaya hazırlanıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlayan Büyükşehir, bu yıl 8. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali ve 5. Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda çocuklarımıza birbirinden güzel etkinlikler hazırladı.

 

Kocaeli Bilim Merkezi’nin Bilim Sahnesi’nde Hakan Arısoy Kukla Show, Balon Kukla Show, Kukla Tiyatrosu, KBB Konservatuvarı Çocuk Korosu Konseri, ilk ve ortaokullarımızın halk oyunları, tiyatro ve konser etkinlikleri, Kağıtspor gösterileri yer alacak. Bilim Sahnesi’nde yine Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa Bilim Merkezi, İTÜ Eğlen Bilim, BİLSEM deney ve gösteri etkinlikler, çocukları bilimin eğlenceli yüzüyle tanıştıracak.

Dünya Küçük Sirk Büyük!

Fuar alanı bu yıl da çocukların şen kahkahalarıyla çınlayacak. 18 kişilik bir gösteri sunan Venedik Sirki; Sirk Bando Ekibi, Venedik Karnaval Ekibi, Tahta Bacak Jonglörü, Palyaçoları, Bisiklet Jonglorüyle çocuklara unutulmaz anlar yaşatacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da canlı heykeller, bilim temasıyla fuar alanında yer alacak.

Dünya Küçük Gala Büyük!

Dünya çocukları ülkelerinden gelirken, yanlarında geleceğe dönük umutlarını, sımsıcak duygularını ve kendi kültürlerini de getiriyor. Dünya çocukları, fuarın ikinci günü olan 23 Nisan Cumartesi saat 18.00’de gala gösterisi için bir araya gelecek. 5 bin kişilik Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gerçekleşecek gala programında dünya çocukları; Türk kardeşleriyle birlikte ülkelerinin oyunlarını sergileyecek. Yerel kıyafetlerle yapılan ve 3 saat boyunca görsel bir şölene dönüşen galada dünyanın tüm kültürleri tek bir potada eriyecek.

Dünya Küçük Harika Kanatlar Büyük!

Çocukların en çok ilgisini çeken çizgi karakterler arasında yer alan ‘’Harika Kanatlar’’, gala programına renk katacak. Çeşitli sürpriz gösterilerle çocukları eğlendirecek olan Harika Kanatlar, sevilen karakterleri Dizzy, Jett ve Jimbo ile sahneye çıkacak.  Ayrıca tanınmış tiyatro sanatçıları, skeçlerle geceye renk katacak.

Dünya Küçük Piknik Büyük!

Sadece çocukların değil, anne babaların da eğleneceği bir fuar tasarlayan Büyükşehir, Kocaeli halkına üç gün boyunca unutamayacakları anlar yaşatmayı taahhüt ediyor. Geçen yıl olduğu bu yıl da Kocaeli halkı ile dünya çocukları festivalin üçüncü gününde Sekapark’ta düzenlenecek piknikte bir araya gelecek.  Sekapark’taki piknik saat 11.00’de başlayacak. Piknik alanında çocuklar, Venedik Sirki’nin gösterileriyle eğlenecek.

Dünya Küçük Uçurtmalar Büyük!

Sekapark’ta saat 14.00’te başlayacak Uçurtma Şenliğinde ise rengarenk binlerce uçurtma gökyüzüne bırakılacak. Şenlikte barışın, kardeşliğin ve huzurun sembolü uçurtmalar, gökyüzünde salınacak.      .

Dünya Küçük Barış Büyük!

Daha güzel, daha mutlu, daha huzurlu; çocuk cıvıltılarıyla şenlenen bir dünya için dünya çocuklarının Kocaeli’nin toprağına kardeşlik tohumları, büyüyecek, filiz verecek, dallarıyla tüm dünyayı saran bir barış ağacına dönüşecek. Bugün bu şenlikte kardeş olan minik yürekler, yarın dünyanın barış güvercini olacaklar. 23 Nisan’da Kocaeli’nde kök salan dostluklar, dünyaya barış köprüsü kuracak.

Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016 2019

Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016 2019

Related news

 • Evde sulu bir tavuk göğsü nasıl pişirilir
 • Hindi Kapama Videosu
 • Seydişehir Haberleri: STKlardan Başkan Tutala ziyaret
 • Mineral İçerik İle Koltuk Altında Gün Boyu Kuruluk
 • Oyuncu Emre Karayel biyografisi, özgeçmişi, yer aldığı diziler, sosyal ağ hesapları

 • Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016


  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016

  Kocaeli Bilim Merkezi 23 Nisan Şenlikleri 2016