Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 2019

Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 2019
17.09.2019

Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 50

Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu

Ryazan bölgesinin Spassky bölgesi sık sık denir"Yerel İsviçre". Pahalı manzaralar ve olumlu iklimsel ve ekolojik koşullar sayesinde bu kadar yüksek sesle popüler bir isim. Sanatoryum "Kiritsy" nin bulunduğu aynı adı taşıyan köyde. Ryazan bölgesi, antik mekânların bolluğu ile ünlüdür; sağlıkla gelişen merkezin eski bir malikânenin inşasında bulunduğu şaşırtıcı değildir.

Baron Sarayı von Dervise

Kyrytsya Ryazan Bölgesi 1737'de, modern Kiritsy köyü yakınlarındabir cam fabrikası vardı. Neredeyse 40 yıl sonra benzer ürünlerin ülkeye ithalatı için gümrük ücreti düşene dek, başarılı bir şekilde işleyen bir ayna fabrikası açıldı. 1892 yılında üretim kapanır, fabrika binası ve bitişiğindeki tüm araziler satışa çıkar. Kiritsy köyünün yeni sahibi (Ryazan bölgesi) ünlü demiryolu şirketi Pavel Grigorievich von Derviz'in oğluydu. Baron, devralımını inceledikten sonra tüm sanayi binalarını yıkmaya ve özel bir malikane inşa etmeye karar verdi. Saray ve park topluluğu 1892-1907 yılları arasında dikilmiş ve geliştirilmiştir. Merkezi konak, erken modernizm tarzında tasarlanmıştır. Çevresinde çiftlik binaları, bir kilise, etkileyici mağaralar, vadilerdeki asma köprüler, göletler sistemi ve lüks peyzajlı bahçe vardı. SP von Derviz her zaman mülkünde yaşamıyordu, ama her zaman yaz aylarında rahatlamaya geldi. 1907'de Baron, yanlış bir şeymiş gibi hissetti ve tüm araziyi konak ile sattı ve yurtdışına göç etti.

Tedavi ve önleme merkezi kurulması

Chiritsa Ryazan Bölgesi SanatoryumuKirits'teki kalenin yeni sahibi çok sevinmedikarlı işlem. 1918'de saray devlet maliyesi haline geldi, tarımsal bir okul açtı. Zaten 1934'te bina Halkın Sağlık Komiserliği'ne transfer edildi, başlangıçta bir dinlenme evi açtı ve daha sonra tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu açtı. Bugün de belediyede kalan bu kurum var. İçerde, muhteşem saray bugün SSCB sırasında keşfedilen herhangi bir sanatoryumdan çok farklı değildir. Uzun süredir bina yenilenmedi ve yenilenmedi. Ancak, çok uzun zaman önce cepheler restore edildi. Günümüzde, kale taze boya ile göze bayılıyor, ancak dekoratif öğeler (mağara, merdiven) en iyi durumda değil. Sanatoryum "Kiritsy" (Ryazan bölgesi) belediye bir kurumdur ve görünüşe göre saray ve park kompleksinin tam restorasyonu için hiçbir fon ayrılmamıştır. Ancak bu gerçeğe rağmen, von Derviz kalesi, bölgenin tanınmış bir "gayrı resmi" simgesidir ve birçok turist, cepheye hayran olmaya ve en azından uzaktan fotoğraflamak için buraya gelir.

Hastalar için tedavi profilleri ve koşulları

Günümüzde sanatoryum 275'e eşit bir alanı kaplamaktadır.hektardır. 2-18 yaş arasındaki çocuklar tedavi için uygundur. Çocuk sanatoryum Kyritz olmayan akciğer tüberküloz tedavisinde uzmanlaşmış, yani kemik ve eklemlerde, genitoüriner sistem, gözler, periferik lenf düğümlerinin tüberküloz. Ayrıca, sağlığı geliştirme kurumunda yukarıda listelenen hastalıkların sonuçları düzeltilir. Diğer tanı hastalarda, ama burada öğrenme, eğlence ve boş zaman etkinlikleri için alanlar vardır - topraklarında dört barındırmak ve kas-iskelet sistemi tüberkülozlu hastaları tedavi için tasarlanmıştır üçü binalar, ve dördüncü olduğunu. Sanatorium Kyritz (Ryazan bölge) tamamen milli standartları karşılayan kendi okul müfredata sahiptir.

Sanatoryuma nasıl ulaşırsınız?

Chiriza Çocuk sanatoryumu Kalmak ve "Chirits" kesinlikle tedaviücretsiz Buraya özel bir spa paketi ile ulaşabilirsiniz. Ebeveynler ayrıca, sağlık kurumlarının idaresine kişisel olarak başvurabilir ve ücretsiz bir konsültasyon alabilir veya çocuk için bir yer isteyebilir. Sanatorium "Kiritsy" (Ryazan bölgesi) aktif olarak ülkenin başlıca araştırma merkezleri ile işbirliği yapmakta ve modern tedavi ve rehabilitasyon yöntemlerini uygulamaktadır. Her yıl birçok hasta bu kompleksi terk eder ve daha iyi hisseder.

Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 2019

Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 2019

Related news

 • Viskon Kumaş Vücuda Yapışır mı
 • Çok İzlenen Videolar
 • Çocuk Edebiyat Yarışmaları 2017
 • Primer solunum kasları: soluma ve nefes verme
 • Geri ödeme süresi yatırımcı için en önemli göstergedir

 • Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 54

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu


  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 83

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 72

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 71

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 3

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 51

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 72

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 36

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 10

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 22

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 100

  Kiritsy (Ryazan bölgesi): eski bir malikânede tüberküloz hastaları için bir çocuk sanatoryumu 99