Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 2019

Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 2019
25.08.2019

Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 1

Selvi veya selvi pseudo - selvi ailesinin yaprak dökmeyen bir iğne yapraklı bitkisidir. Ondan yazlık evde mükemmel bir korunma olsun.

Bitkinin tanımı

Kiparisovik aptal Nana Gratsilis bir iğne yapraklıÇok dekoratif bir taç ile çalı. İki tür bitki örtüsü vardır: konik ve asimetrik formlar. Kusursuz sürgünler, kabukları andırır, büyüleyici bir görünüm verir. Selvi, güneşte parıldayan ve parıldayan parlak bir iğneye sahiptir. İki tür iğne vardır: yeşil ve koyu yeşil. Bu tür yavaş büyüyen büyür, yetişkin selvi aptal Nana beş metre ulaşır atfedilebilir.selvi aptal nana gracilisBitki dona dayanıklıdır, fakat iyi tolere etmezKuraklık. Bu çeşit, bahçede yetişmek için harikadır. Bitki güneşli alanlarda dikilmesi gerekiyor, ancak hafif bir karartma yapacak. Çalı yüksek nem gerektirir. Şu anda, yeşil bir kaldırım ya da alp tepesi süslemek için ideal olan birçok farklı cüce çeşidi geliştirilmiştir. Cypress diğer türlere göre çok daha iyi donar, güçlü kış donlarına karşı dayanıklıdır, bu yüzden orta bantta güvenli bir şekilde ekilebilir.

Çeşitleri ve çeşitleri

3 tanesi sadece yedi tür var.Amerika'dan geldi ve dört - Asya'dan. Rus bahçelerinde, genellikle Japon seçim çeşitleri vardır. Dwarfish, piramidal form ve ağlayan türleri ayırt eder.

Popüler çeşitleri:

 • Nutkansky ilginç ağlayanlardan biridir.türler. Bu tür çalılar yavaş yavaş büyür ve soğuk kış mevsimi devam eder. Kış döneminin soğuk ve az kar olması durumunda selvi ağacını saklamanız tavsiye edilir.
 • Kiparisovik aptal Rashahib - dökmeyençalı. Taç geniş piramidal şekillidir. 2 m yüksekliğe kadar yetişen bitki çok ilginç bir renge sahiptir: Ortadaki koyu yeşil renkten yeşilimsi sarı ve açık sarı filizlere. Büyümeler ilk başta sarı, ama sonunda yeşile dönüyorlar. Bitki nötr asitliğin uygun verimli, süzülmüş toprağıdır. Bitki en iyi güneşli bir yerde ekilir. Toprağın zorunlu malçlanması. Yüksek don direnci. Kiparisovik özel arazilerde harika görünüyor.
 • Cypress larvada bir sürü cüce çeşidi vardır ve bahçıvanlar arasında yaygın olarak bilinir. Bu tür kötü soğuk tahammül edilir, bu yüzden orta bantta büyümek kolay değildir.
 • Selvi arpa güzel bir dona dayanıklı ve iddiasız türdür. Bitki verimli topraklara ve güneşe ihtiyaç duyar.
 • Kiparisovik aptal Teddy Bia - yavaş yavaşkırmızımsı kahverengi bir kabuk ile asimetrik taç şekli ile büyüyen bir tür. Selvi bir metreye kadar çapa sahip 1.2 m yüksekliğe ulaşır. İhale yeşil yeni büyüme ile pullu zümrüt iğneler. Bu çalı, her geçişinizde ona dokunmak istediğiniz bir oyuncak ayıya benziyor. Sürgünler fern gibi görünüyor.

selvi aptal oyuncakBitki orta derecede nemli olmayı tercih ediyorverimli topraklar. İğnelerin parlak bir şekilde renklendirilmesi için, güneşli bir yerde veya kısmi gölgede dikilmelidir. Kiparisovik, -29 ° C'ye kadar dona karşı dayanıklıdır, genç yaşta kolay korunma ihtiyacı vardır. Japon tarzında yapılmış homesteads için harika. Buna ek olarak, balkon ve terasları süslemek için tencerede aptal bir aptal Teddy yetiştirilebilir.

Bitki Seçimi

İniş malzemelerinin özel çocuk yuvalarında satın alınması tavsiye edilir. Bitkiler saksıda olmalı.selvi dilimli dikim ve bakımSelviyi nasıl kontrol edebilmek içinbir tencerede tutar, toprak dönmezse dönmesi gerekir, o zaman böyle bir bitki satın alınmalıdır. Genç bir bitki, kurutmanın karakteristik özellikleri olmadan sulu-yeşil bir renk olmalıdır.

Kiparisovik aptal: ekim ve bakım

Sonbahar döneminde, bir delik kazmak gerekirKamesayperis. Yer, taslak olmadan tercihen güneşli olmalıdır. Bir çukur kazmak için yaklaşık 80-90 cm derinliğinde ve 60 cm genişliğinde gereklidir. Alt set drenajda, bitki köklerin yakınında suyun durgunluğunu sevmez. Drenaj sistemi için killi, yontma tuğlalar, taşlar yapacaktır. Önerilen katman 20 cm'dir.

İlkbaharda, çukur yaklaşık yarısıbesin toprağı ile doldurulmalıdır. Genel olarak, bitkiler verimli topraklarda en iyi şekilde büyürler. Bu nedenle çukurda humus, turba ve kum karışımı bulunmalıdır. Dikimden önce mineral gübreler ve kompost ekleyin. Daha sonra, selvi bir çukura yerleştirilir ve toprakla serpilir. Saman, talaş ya da turba ile malç, yaklaşık 7 cm kalınlığında bir tabaka oluşturarak sulanır. Malç toprakta nemi tutar ve ayrıca ot çimleri gelişmesini önler.

üreme

Selvi sıkıcı üç şekilde doğurur - tohumlar, kesimler, kesimler. En yaygın yol ikincisidir.

selvi dilsiz gracilis

 1. Yetiştiriciler-profesyonellertohum çoğaltma aracı. Bunları sonbaharda toplayın ve + 40 ° C'de kurutun. Selvi tohumlarını + 5 ° C'de saklayın. Çimlenme kapasitelerini 15 yıla kadar koruyabilirler. Tohumları uyandırmak için tabakalaşma gereklidir. Bu amaçla, bir kum ve turba karışımı ile bir kapta selüloz ekilir. Aralık ayında selvi ağaçları ekersen, Nisan ayının başına kadar yükselmeliler. Sıcaklığı + 18 ° C toprak kapasitesi muhafaza edildiği bir aydınlık odada daha sonra, üç ay için bir mahzeni yerleştirilmiş yeniden düzenlenmiş tohumlarla Gemi nemlendirilmesi istenen ve ilk filizi idareli sulandığında. İlkbahar döneminde, toprak ve havanın ısınması halinde, filizler sahada gölgeli bir yere nakledilmelidir.
 2. Katmanlar tarafından çoğaltma. Bunların oluşumu sıradan bir şekilde gerçekleşir - bitkinin alt dalları yere doğru bükülür ve ilkbaharda gömülür. Böbreklerin bulunduğu sürgünlerde, köklerin hızlı görünümü için kesikler yapmak gerekir. Katmanın üst kısmı peg'ye bağlanır. Sonraki bahardan itibaren selvi, çalıdan ayrılabilir ve yeni bir yere nakledilebilir.
 3. Kesimler tarafından çoğaltma en basit olanıdırve güvenilir bir şekilde. Sürgünlerin uçlarını en az 15 cm uzunluğunda kesin, ardından iğneleri alttan alın ve kesimleri besin maddesiyle zenginleştirilmiş bir kaba koyun. Hızlı köklenme için, sera bölgesinin etkisi yaratılır: kaplar bir kaplama malzemesi veya bir polietilen film ile kapatılır ve substrat sürekli olarak nemlendirilir. Çeliklerin ilkbaharda yapılması önerilir ve sonbaharda bahçeye zaten nakledilebilir. İlk kış aylarında, soğuğun köklere zarar vermemesi için bitkinin düşmüş yaprakları örtmesi tavsiye edilir.

budama

Bu prosedür ilkbahar-sonbaharda yapılmalıdır.dönem. İlkbaharda, kısa sürede karların erimesiyle olarak, bütün yeşil bitki kütlesinin üçte birden fazla keserek, budama yapmak, kuru dallar ve stilled iğneleri çıkarın. Kesimler, keskin ve temiz aletlerle eğik olarak gerçekleştirilir. Kural olarak, servi ağaçları koni şeklindedir. Sadece dikilmiş bitkiler kesilmez. İlk budama, bitkiyi diktikten bir yıl sonra yapılabilir. büyüyen sezon sonunda yoğunluğu ve sonbaharda taç ihtişamı, için, toplam artışın üçte kesti. Ayrıca, tüm çıplak dalları çıkarmalılar, çünkü kuruyacaklar.

bakım

Selvi oldukça gerçeği rağmeniddiasız bitkiler, güvenli bir şekilde büyümek için temel bakım kurallarına uymak zorundadır. Bir kez yeni bir selvi aptal Nana ekilen, beslenmesi gerekiyor.selviYaz mevsiminde, bitkilerin sık sulamaya ihtiyacı vardır. İlkbaharda, organik ve inorganik gübreler çalılara uygulanmalıdır. Bahçe bitkileri için herhangi bir kompleks için uygundur. Her kiparisovik altında on kova suya kadar dökün. Kuru bir zamanda, sulama sıklığını ve su miktarını arttırmak gerekir. Ancak, bitkinin durgun suyu tolere etmediğini unutmayın. Toprak her zaman nemli tutulur ve su ile doldurulmaz.Cypress aptal, hangi için ima ediyorserpme, bu işlemden çok hoşlanır, bu yüzden haftada bir kez, yukarıdan dağınık bir akıntı ile sulayın. Çalıların etrafında toprağı kurutmak tavsiye edilir. Bunu yapmak için, turba bir çip ile karıştırın. Yaz mevsiminin ortasında son üst pansuman yapılır. Sonraki selvi dinlenme periyodu için hazırlanmaya başlar. Gübre sonbaharda uygulanırsa, donma direncini önemli ölçüde azaltacaktır.

Zararlılar ve hastalıklar

Selvi dilsiz oldukça nadiren maruzsaldırı zararlıları ve pratik olarak hasta değil. Ancak bazen sıkıntılar ortaya çıkabilir. Kural olarak, çalı bir uyuz ve örümcek akarı tarafından zarar görmüştür. Bitki sarıya döndü ve iğneler düşmeye başladıysa, büyük ihtimalle bir örümcek akarı sarıldı. Bu sorun ile ilaç Nuprid tedavi yardımcı olacaktır. Olgun bitkiler haftada bir kez tedavi edilir. Ayrıca akarisitlere de yardımcı olabilir.

selvi aptal nanaKalkanlar bitkinin suyunu emer ve kurumaya başlar, iğneler düşer, çalılar ölebilir. Nuprides de kurtarmaya gelecek. Haftada bir kez enfekte çalılar işlemek.

Bütün çalıların çoğu kök çürümesini etkiler. Mantar yanlış içerik veya aşırı nem nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu nedenle, çok fazla su dökmeyin ve ekim yaparken mutlaka drenajı kurun. Eğer çalı kök çürümesini mahvetti ise, o zaman bitki yok edilmeli. Mantarı erken bir aşamada görmüş olsaydınız, bir çalı kazmak, zarar görmüş kökleri kesmek ve bir mantar ilacı ile tedavi etmek gerekir. Kök sistemini kömür ile serpmek tavsiye edilir. Daha sonra, havadaki yaraları silin ve ekim teknolojisini gözlemleyerek selviyi başka bir yere dikin.

Bakımdaki sorunlar

Eğer selvi aptal Gracilis ile yanlış ilgilenirsen, sana sinyal verir:

 • sarı iğneler - yeterli su yoktur veya toprakta kalsiyum fazlalığı vardır;
 • kötü drenaj veya tamamen yok - köklerin çürümesi, bu çalıların ölümüne yol açar; Bitkiyi kurtarmak için yeni bir yere nakli gerekir;
 • kuru hava - sarı veya kahverengi iğneler haline gelir; Bu sorunu çözmek için, su jeti bitki üzerinde daha sık serpilir ve düzenli olarak sulanır.

Konut ekolojisi

Cypress yararlı özelliklere sahiptir:

 • Oksijeni ve ozonu hava ile zenginleştirir;
 • Uygun bakım ile odanın mikro iklimi geliştirir;
 • havayı nemlendirir;
 • ses emici olarak işlev görür;
 • 10 metrekarelik bir alana iki bitki dikerken patojenik mikroflora sayısını azaltır. metre;
 • hava habitatını geliştirir;
 • selvi büyüdüğü yerlerde, uyum ve huzur vardır.

Peyzaj

Selvi parlak ve iddiasız bir bitkidir. Çalılar, kır evinin çevresindeki alanı güzelce dekore edebilir.selvi künt bakım Selvi'nin büyümesi için veGeliştirilmiş, bölgeniz için önerilen doğru çeşitliliği seçmek için gereklidir. Kiparisovik aptal Nana Gracilis tek başına veya gruplar halinde büyütüldü. Birkaç tane çalı grubu dikilirse, bölgeye, özellikle de çitin yakınında ekildiklerinde, Akdeniz manzarasının bir etkisine sahip olacaklardır. Selvi ağaçlarının çitleri çok etkileyici ve dekoratif görünüyor. Ülkenin soğuk bölgelerindeki bitkiler küvette dikilebilir: yaz aylarında sokağa çıkmaya, kışın ise odaya saklanmaya. Islak arazi hakkında unutma. Ayrıca, çalılar çiçek yataklarında eğlenceli ve ilginç desenler bırakabilir. Belki de tek zorluk, bitkinin sık sık sulanmasıdır. Gerisi, bakım oldukça basit, aptal selvi nadiren hasta ve çok çekici görünüyor.

Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 2019

Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 2019

Related news

 • Bebek kahvaltısı için kolay ve besleyici tarifler
 • Neden kulaklarda ateş ve ne yapmalı
 • Altın Ayı Romanyaya gitti
 • Yaprak Desenli A Pileli Tek Parça Olarak Örülen Fiyonk Süslemeli Kolay Çocuk Eteği Tarifi. 3 .4 yaş
 • Park Evi (Samara). Alışveriş merkezinin özellikleri ve çok karmaşık Kinemechta

 • Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 39

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım


  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 71

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 69

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 46

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 27

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 98

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 9

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 64

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 70

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 29

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 4

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 42

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 68

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 7

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 51

  Kiparisovik aptal: ekim ve bakım 65