Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları 2019

Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları 2019 Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

kilo verme yöntemleri

kilo verme yöntemleri

Kilo vermek, fazla kilo şikayeti olanların bir çoğunun ortam amacıdır. Kilo vermede diyetle aç kalarak zayıflamak veya yoğun bir şekilde zayıflama egersizleri ile harap ve bitap düşerek yorulmak gibi oldukça zahmetli sayılabilecek yöntemler olduğu gibi basit ama işe yarayan kilo verme yöntemleri de vardır. Bu zayıflama ipuçları ve teknikleri öğrenildiği takdirde sizleri hiç zora sokmadan fazla yağları yakacak ve kilo sorunundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda sizlerle paylaşacağımız 50 adet kilo verme yöntemi ve yolu sayesinde 1 aylık bir süre içerisinde yaklaşık olarak 3 ile 5 kilo arası zayıflamak pekala mümkündür.

Aşağıda vereceğimiz kilo verme önerileri ve yöntemlerinin hepsini aynı anda uygulamak neredeyse imkansızdır. Bunlardan işinize yarayan ve sizleri zora sokmayacak 10 tanesini seçip bunları günlük yaşam içerisinde her 15 günlük sürede diğerleri ile değiştirmek kaydıyla uygulamaya çalışabilirsiniz. Kısa sürede kalıcı zayıflamanın tadına varacaksınız ve daha önemlisi bu kilo verme yolları ile verilen fazla kiloları geri almayacaksınız.

Kilo Verme Yöntemleri 1-Tükettiğiniz besinler arasındaki en fazla kalorili yiyecek olanları unutun.Sık yediğiniz, yağ oranı yüksek bir yiyeceği seçin ve onu 1 ay için tamamen unutun. Bu süre sonunda o yiyeceğin tadı ağzınızdan silinecektir.

Kilo Verme Yöntemleri 2-Yiyeceklerinizin miktarını azaltın.Her zaman yediğiniz miktarı indirin. Hala istediğiniz şeyi yiyor olacaksınız. Büyük bir ihtimalle kendinizi aç hissetmeyeceksiniz ve her gün esaslı bir şekilde kalori tasarrufu ettiğinizi göreceksiniz.

Kilo Verme Yöntemleri 3-Aynı tadı verenler arasında her zaman daha düşük kalorilisini seçin.Örnek: Portakal suyu (l fincan 110 kalori) yerine domates suyu (l fincan 45 kalori) için. Yarım bardak vişne suyunu yarım bardak soda ile karıştırdığınızda kalorisi yüzde 50 düşer.

Kilo Verme Yöntemleri 4-Ölçüyü kaçırmayın.Dışarıda yemek yediğiniz zaman, bir antre ve ufak bir salata yiyin.

Kilo Verme Yöntemleri 5-Yağ kilo aldırırRestoranların cazibesine kapılmayın. Hatta menüyü açmayın bile. Neyi sipariş edip etmemeniz gerektiğini nasılsa çok iyi biliyorsunuz.

 

Kilo Verme Yöntemleri 6-Atıştırmayı bırakın. Arabanın içinda atıştırıyor musunuz? Telefonla konuşurken bir şeyler yiyor musunuz? Vazgeçin…

Kilo Verme Yöntemleri 7-Az yağlı süt tüketmeye özen gösterin.Eğer her gün süt içme huyunuz varsa, perhiz yapanlar için piyasadaki yağsız sütleri tercih edin. Her gün l fincan yağlı süt yerine, içeceğiniz l fincan yağsız süt, haftada 32 gr yağ almayı engeller.

Kilo Verme Yöntemleri 8-Ev yemeklerine “dur” deyin.Gelecek bir ay için annenizin, ya da akrabalarınızın davetlerini kabul etmeyin.

Kilo Verme Yöntemleri 9-Buzdolabınıza baskın yapın.Bu baskın her zamanki gibi, birşeyler atıştırmak için olmasın. Buzdolabının kıyısında kösesinde kalmış bol kalorili yiyecekleri atın.Mutfak dolabınızdaki yağlı cipsleri, mısır gevreklerini ve kuru yemişleri atın. Mutfağınızda sizin için kötü olan bütün yiyecekleri, önümüzdeki 30 gün için, belki de ebediyyen yasaklayın.

Kilo Verme Yöntemleri 10-Haftasonlarını özelleştirin.Ağır yemekleri ve yağlı brunchları ortadan kaldırın, iki dilim ekmek kızartın, bunun üzerine taze çilek veya mango koyun. Beyaz şarap veya az alkollü bira için. Pazar öğleden sonraları dondurulmuş yoğurt yiyin.

Kilo Verme Yöntemleri 11-Sinema menünüzün şeklini değiştirin.Gelecek ay sinemaya giderken yiyeceğinizi yanınızda götürün. Bu bir muz olabilir, ya da evden götüreceğiniz sağlıklı yarım sandviç.

Kilo Verme Yöntemleri 12-Daha çok su ve soda.Alkolün yerine su ve soda içmeye özen gösterin. Vücudunuzdaki yağ parçacıklarının kaybolduğunu göreceksiniz. ‘Hızlı ve hareketli olun’ Gündelik ve iş yaşamınızda hareketli ve hızlı olmaya çalışın ki, bol bol kalori yakın. Boş vakitlerinizde yürüyüşe çıkın.

Kilo Verme Yöntemleri 13-Vücudunuzu lifle doldurun.Aç kalmaktan kaçının. Çok lifli besinler midenize dolgunluk hissi verir. Böylece mideniz kazınmayacak ve açlık hissetmeyeceksiniz.

Kilo Verme Yöntemleri 14-Yağa “dur” deyin.Vermeyi amaçladığınız kilonun yanında günde almanız gereken maksimum yağ miktarı, aldığınız günlük kalorinin yüzde 25’ini oluşturur. Bu miktarı daha aşağı düşürmeyin. Yağ enerji verir. A,B,E,K vitaminleri vücut için yararlı fonksiyonlara sahiptir.

Kilo Verme Yöntemleri 15-Diyet yiyeceklere sadık kalın. Birkaç kilo verince hemen rahatlamayın, ihtiyacınız olan besinleri bol miktarda depolayın, meyve ve sebzeler, sebze çorbaları, kuskus, bulgur, ayıklanmamış pirinç gibi…

Kilo Verme Yöntemleri 16-Çikolata yeme isteğinizi bastırın. Eğer adet öncesi dönemdeyseniz, çikolata yeme isteğinizi kesinlikle engelleyemiyorsanız, küçük mini barlardan alın veya şekersiz, sıcak kakao, yağsız puding kullanın.

Kilo Verme Yöntemleri 17-İşkolik olun. Gelecek ay şirketin yemekhanesine girmeme kararı alın. Kahve ve çay içmek için ya da kendi getirdiğiniz sandviçi yemenin dışında… Şirketteki doğumgünü ve partilerde şerefe kaldırdığınız kadehin içinde soda olsun.

Kilo Verme Yöntemleri 18-Kremayı kesin. Bir sinema yıldızı, içinde krema kelimesi olan hiç birşeyi yemediğini söylüyor. Kremalı pasta, kremalı çorba gibi. Çünkü o, krema demenin yağ demek olduğunu biliyor. Bunun tek istisnası, yağsız krem peynir demektir.

Kilo Verme Yöntemleri 19-Kalorileri azaltın. Kalorileri azaltmayı bir oyun haline getirin. Bugün yediklerinizin kalori miktarını hesaplayın, yarın bundan 50 kalori düşün. Öbür gün bir 50 kalori daha düşün. Günde 1200 kalorinin altına düşmemeye dikkat edin.

Kilo Verme Yöntemleri 20-Kahvaltı etmek zayıflatırmı. Hiçbir zaman kahvaltıları atlamayın. Yağsız yoğurdun içine muzu dilimleyin. Pişmiş yulafın içine kuru üzüm koyup yemeyi deneyin.

Kilo Verme Yöntemleri 21-Bütün dikkatinizi yiyeceğinizde toplayın. Kilosundan yakınan insanlar, genelde yemek yerken televizyon seyreden, ya da konuşan kimselerdir. Sofrada insanlarla konuşmak dışında yemek yerken bütün işlerden vazgeçin.

Kilo Verme Yöntemleri 22-Sebzeye düşkün olanlar. Sağlığınız için günde en az 5 çeşit sebze ve meyve yemeniz gerekir. Bunu gerçekten deneyin. Şişkinlik hissetmeden nasıl tok durduğunuza şaşıracaksınız. Böylece doygunluk hissi veren yağsız, bol lifli bu yiyecekler, yememeniz gerekenlere midenizde çok az yer bırakır.

Kilo Verme Yöntemleri 23-Fast Food’a dikkat edin. Fast Food, diyetiniz için iyi bir seçim değildir. Fakat bazen Wendy’s veya Mc Donald’s ziyaret etmek zorunda kalırsanız, sade hamburger ve diyet içecekleri tercih edin.

Kilo Verme Yöntemleri 24-Vücudunuzu çalıştırın. Sizi daha aktif olmaya zorlayacak bir part-time iş edinin, yada gönüllü yapacağınız bir iş bulun. Yaşlı komşunun köpeğini gezdirin.

Kilo Verme Yöntemleri 25-Süratinizi arıtırın. Yaptığınız iş ne olursa olsun, bunu daha fazla kalori yakacağınız bir seviyeye getirin. Bir hafta içinde birçok kez yürüyüş yapıyorsanız, haftada bir yapın ama yürümek yerine koşun. Akşam yemeğini bir tabureye oturarak mı hazırlıyorsunuz? Ayağa kalkın. Etrafı toparlarken müzik setinde çalan parçanın eşliğinde dans ederek hareket edin. ‘Lifli yiyecek yiyin!’ Fast food beslenmeyi bırakın. Öğünleri sıklaştırın ve sizi tok tutacak lifli gıdalarla beslenmeye çalışın. Öğünlerinizde meyve ve sebze ağırlıkta olsun.

Kilo Verme Yöntemleri 26-Ufak bir çocuğu veya köpeği ödünç alın. Çocuğunuz veya köpeğiniz yoksa, bir ay için cumartesi ve pazar günleri bir yakınınızın küçük çocuğuna bakın, ya da arkadaşınızın köpeğini yürüyüşe çıkarmayı üstlenin. Herkes sizin ne kadar yardımsever olduğunuzu düşünürken, siz bol bol enerji harcayacaksınız.

Kilo Verme Yöntemleri 27-Spor yapın. Öğle yemeği randevularınızı spor salonunun randevuları ile değiştirin. Sağlıklı, ufak bir öğle yemeğinden sonra spor ayakkabılarınızı giyin, arkadaşınızla buluşun ve bir yerlere gidin. Hızlı bir yürüyüşe çıkın veya mevsimine göre yüzmeye yada bir aerobik sınıfına katılın.

Kilo Verme Yöntemleri 28-Zoru deneyin. Hiç denemediğiniz fakat istediğiniz ama gözünüzü korkutan bir spor var mı? Dağcılık, buz pateni, ralli size korku mu veriyor? Eğer fiziksel olarak bunları yapmaya uygunsanız hemen bunlarla ilgili bir sınıfa yazılın. Bu, belki de hayatınız boyunca vazgeçemeyeceğiniz bir uğraş olacak ve kilolarınız tahmininizden çok önce kaybolup gidecek.

Kilo Verme Yöntemleri 29-Günde bir saatinizi kendinize ayırın. İşyerinde çok kötü bir gün geçirdiyseniz, arkadaşlarınız ile oturup sohbet etmek güzel. Fakat sohbet ederken biraları bitirip, fıstık kesesini parlatmayın. Yorucu bir günün sonunda bisikletle dolaşmayı deneyin, ne kadar dinlendiğinizi göreceksiniz.

Kilo Verme Yöntemleri 30-Dans ederek zayıflama. Sadece Cuma geceleri dans etmek yerine bir hafta boyunca, gün aşırı dans edeceğiniz yerlere gidin veya sevgilinizi, eşinizi bir dans kursuna yazılması için ikna edebilirseniz, kilolarınızı kaybederken aşk hayatınıza yeni bir heyecan da katmış olursunuz.

Kilo Verme Yöntemleri 31-Etrafı toplayın. Halının üzerine yayılmış gazeteleriniz milattan önceye mi ait? Camları en son ne zaman sildiğinizi hatırlayabiliyor musunuz? Biraz iş yapmak kimseye zarar vermez. Ayrıca, kilolarınızı daha çabuk vermenizi sağlar.

Kilo Verme Yöntemleri 32-Tekrar çocuk olun. Çocukluğunuzda en çok sevdiğiniz oyunları düşünün. Paten kaymak mı? Hulo-Hope mu, yoksa ip atlamak mı? Bunları tekrar denemeyi düşünün.

Kilo Verme Yöntemleri 33-Asansöre binmeyin. Önünüze gelen her merdiveni egzersiz yapacağınız bir fırsat olarak düşünün, istediğiniz kiloya gelinceye kadar asansöre binmeyi aklınıza bile getirmeyin.

Kilo Verme Yöntemleri 34-Kaslarınızı geliştirin. Eğer vücudunuzu geliştirmediyseniz, hemen çalışmaya başlayın. 2-3 kg ağırlığında el ağırlıkları alın. Yeni başlayanlar için vücut geliştirmeyle ilgili bir video kasetten yararlanın. Gözle görülür bir şekilde kilo kaybederken vücudunuz, kaslarınız gelişecek ve metabolizmanız en fazla yağ yakacak şekilde çalışacaktır.

Kilo Verme Yöntemleri 35-  Zayıflama veya detoks kampına gidin. Bir sağlık köyüne gitmek hem zihin, hem beden çok iyi bir deneyim olur. Pek çok egzersiz yapacak, düşük yağlı yiyecekler yiyecek ve bol bol şımartılacaksınız. Başlangıçta ne kadar kilolu olursanız olun, bir hafta sonunda bunların büyük kısmını kaybetmiş olacaksınız.

Kilo Verme Yöntemleri 36-Yavaş yemek yiyin. Fazla kilolular, hızlı yemek yiyenlerdir. Arkadaşlarınızla veya ailenizle ne zaman yemek yerseniz yiyin, yemeği en son bitiren kişi siz olun.

Kilo Verme Yöntemleri 37-Sıkı gelen giysilerinizi deneyin. Her sabah kalktığınızda ilk işiniz üzerinize dar gelen pantolon veya şortları denemek olsun. Bu yiyeceğinize dikkat etmekte, sizi gün boyu motive edecektir.

Kilo Verme Yöntemleri 38-Hayallerinizi kutulayın. İstediğiniz kiloya indiğinizde yapmayı planladığınız herşeyi hatırlatacak bütün fotoğrafları, reklamları, yazıları kesip bir kutunun içine koyun. Birşeyler atıştırmak istediğinizde ya da jimnastik yapmaya hevesli olmadığınızda kutuyu açıp bakın.

Kilo Verme Yöntemleri 39-Yatak odası atıştırmalarından uzak durun. Eğer sizde pek çoğunuz gibi yatak odası dahil, evin her tarafında atıştırıyorsanız, bunu bir kere daha düşünün. Ne kadar çok yerde yemek yemek için kendinize izin veriyorsanız, o kadar çok yemek yiyorsunuz demektir. Bir süre için yemek saatlerinde, yemek odası dışında diğer yerlerde yemek yemeyi kendinize yasaklayın. ‘Abur cuburu bırakın’ Eğer zayıflamaya kararlı iseniz, kesinlikle abur cuburdan uzak durmalısınız. Evde canınız sıkıldığında şekerleme yapın, ama sakın abur cubura el atmayın.

Kilo Verme Yöntemleri 40-Kendinizi ödüllendirin. En çok sahip olmak istediğiniz 5 eşyanın listesini yapın. Her l kilo verdiğinizde ve bunu bir hafta koruduğunuzda,kendinize listedeki bir şeyi satın alın.

Kilo Verme Yöntemleri 41-Diyetle ilgili konuşmayı yasaklayın. Bir şeyi ne kadar çok konuşursanız, bu hayatınızı o kadar etkiler. Başka insanlarla diyetiniz ve beslenme tarzınızla ilgili konuşmaları kendinize yasaklayın. Eğer sözü açılırsa nazikçe konuşmak istemediğinizi belirtin. Kilolarınızı sessizce ve kendinize özel verin.

Kilo Verme Yöntemleri 42-Beraber diyet yapabileceğiniz bir arkadaş bulun. Her sabah birbirinize telefon açıp o gün yemek listenizde ne yemek olduğunu anlatın. Ayrıca canınız yasak olan bir şeyi çektiğinde telefonla konuşursanız bu istekten vazgeçebilir, birbirinize yardımcı olabilirsiniz.

Kilo Verme Yöntemleri 43-Tasarruf yapın. Gerçekten ihtiyacınız olmayan bir şeyi ne zaman yemek isterseniz, ona vereceğiniz parayı bir kavanozun içine atın. Birkaç hafta sonra paraların çokluğu size ne kadar çok şey yemediğinizi hatırlatacak ve bu para ile kendinize bir hediye alabileceksiniz.

Kilo Verme Yöntemleri 44-Sofra yerine sevgilinizin yanına gidin. Sevgiliniz kanepeye uzanmış gazete okuyor. Buzdolabında bir kutu dondurma!.. Bu ikisi arasında sevgilinizi seçtiğinizde, kalçalarınız ve sevgiliniz bu seçimden mutlu olacaktır.

Kilo Verme Yöntemleri 45-Kendinize hoş şeyler söyleyin. Doğru bir şey yaptığınızda, mesela bir kilo verdiğinizde veya başkasının tabağında kalan pirzolaları görmezden geldiğinizde, kendinize hoş birşeyler söyleyin ve kendinizi övün.

Kilo Verme Yöntemleri 46-Flört edin. Tutku, kiloları eritir. İkiniz korkmadan restoranlara gitmeye başlayabilirsiniz. Çünkü, aşıkken kim yiyecekleri düşünebilir ki?

Kilo Verme Yöntemleri 47-Kilo vermek için bir mazeret bulun. Genelde insanlar düğünlerden, mezuniyet törenlerinden, özel davetlerden önce kilo vermeye çalışırlar, îyi bir bahane. Sizde önünüzde düğün yada başka bir tören yoksa, bir bahane yaratın. Örneğin, gelecek ay şirket genelinde bir toplantı varsa, bu toplantıda çalıştığınız bölümü tanıtacak bir rapor sunmayı teklif edin. Yalnızca kilo vermekle kalmayıp, şirketteki kariyerinizide sağlamlaştıracaksınız.

Kilo Verme Yöntemleri 48-Abur cubur yemeyin. Verilecek 2-3 kilo bir yanda, kilolarınıza kilo katacak abur cuburlar diğer yanda ve siz bugüne kadar hiç aç kalmasanız da bunlardan bir türlü uzak kalamadınız. Bütün gün yapacaklarınızı planlayın. Sinemaya gidin, yürüyün, kendinizi bir romanın içine gömün ve şekerleme yapın. Ne yaparsanız yapın, yeter ki buzdolabından uzak durun. ‘Asansörü kullanmayın’ Gerek iş yerinde gerekse evinizde asansörü kullanmazsanız, kendiniz ve sağlığınız için büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

Kilo Verme Yöntemleri 49-Kendinize karşı katı olun. Gerçekten ” bir kereden hiçbirşey olmaz” mı? Belki de bunun için kaybetmeye çalıştığınız 2-3 kilo var. Canınız dondurma çektiğinde veya canınız spor yapmak istemediğinde “hayır” demesini bilin… Kendinizi biraz zorlamanız, kilolarınızın kaybolmasını çabuklaştıracaktır.

Kilo Verme Yöntemleri 50-Mayonuzu giyin.Yılın hangi mevsimi olursa olsun, bir boy aynasının karşısına geçin, mayonuzu giyin. Bu daha fazla egzersiz yapmanız ve diyetinize sadık kalmanız için yeterlidir.

Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları 2019

Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları 2019

Related news

 • Aldatılan Kadın Ne Yapmalı
 • Patatesli Sigara Böreği
 • Bilmece Battaniye Modeli
 • Köşe Koltuk Takımları resim galerimiz için tıklayınız
 • 2019 İlkbahar-Yaz En İyi Ayakkabı Trendleri

 • Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları

  Kilo Verme Yöntemleri-Kilo Vermek için Kilo Verme Yolları