Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 2019

Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 2019
19.08.2019

Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 90

Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler

Bir sürü ilginç anıtkonuklarını Kiev'in başkenti - Kiev şehri görmek için. Uluslar arası dostluk kemeri bunlardan biridir. Bu, Sovyet döneminin oldukça etkileyici bir anıtı, Kiev halkının tutumunun çok belirsiz olduğu.

Khreshchaty Parkı - başkentin yeşil kalbi

Bu yeşil inci Kiev'in orta kesiminde, Dinyeper'in pitoresk yamaçlarında bulunuyor. Başlangıçta (1917 devriminden önce) bahçeye Kupechesky, Sovyet yönetimi altında Pionersky deniyordu.

Bugün Khreshchatyi parkı 12 kişilik bir alanı kaplıyorhektardır. XIX yüzyılın ilk üçüncesinden aldığı düzeni. Bu parkta, Su Müzesi, Akademik Kukla Tiyatrosu, Ulusal Filarmoni gibi birçok ünlü kurum ve mekan bulunmaktadır. Halkların Dostluğu (Kiev) adlı bir kemer de var. Bu ünlü anıtın fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

Kiev Arch of Friendship of Peoples

Anıt kentin farklı bölgelerinden görülüyor ve Kiev'in sağ kıyısında baskın.

Halk Dostluğu Kemeri: oraya nasıl gidilir?

Bir anıt bulmak zor değil. Kiev'in tam ortasında, Halkların Dostluk Çağı vardır. Yapının adresi şöyledir: Vladimirsky Descent, 2.

Arch'a nasıl gidilir? Bunu yapmak için "Bağımsızlık Meydanı" metro istasyonuna gitmeniz ve sonra Avrupa Meydanı'na (kuzeyde birkaç yüz metre) yürümeniz gerekir. Bundan sonra, Khreshchaty Parkı'nı girmeniz gerekiyor, derinliklerinde bir anıtın bulunduğu geniş bir kare var.

büyük bir amfitiyatro, Podil, Trukhanov Adası ve sol yakasında Kiev harika bir görünüm sunar - Arch civarında bir gözlem güvertesi.

Halkların Dostluğu Arşivi

Pereyaslav Rada hakkında biraz

Bu anıtın montajı Ukrayna tarihinde önemli bir olay ile yakından bağlantılıdır - sözde Pereyaslav Rada.

Bildiğiniz gibi, Ukrayna'da 1648 yılında başladıBogdan Khmelnitsky liderliğinde Kurtuluş Halk Savaşı. Beş yıl boyunca hetman, modern Ukrayna'nın çoğunu Polonya baskısından kurtarmayı başardı. Ancak, yeni kurulan topraklar o dönemin üç güçlü devleti arasında sıkışmıştı - Osmanlı İmparatorluğu, Milletler Topluluğu ve Muskovi. Bogdan Khmelnitsky sendikadan biriyle katılmak zorunda kaldı. Ve ikinci seçeneği seçti.

Milletler Dostluğu Arşivi

1654 yılında Pereyaslav'da (şimdi - şehir)Pereyaslav-Khmelnitsky) Ukrayna ve Moskova olmak üzere iki müzakere grubunun bir araya gelmesi. Bu toplantının sonuçlarının değerlendirilmesi hala tarihçiler arasında birçok tartışmaya neden olmaktadır. Ne de olsa, bir yandan Ukrayna Polonya'dan çekilebildi, ancak öte yandan, yavaş yavaş özerkliğini kaybetti, sonunda Rus İmparatorluğu'nun etkisi altına girdi.

Halkların Dostluğu Arşivi: Anıtın Tarihi

Bugün bulmak imkansızdır.Anıtın resmi açılışının kesin tarihini belgeler. Kiev Halkların Dostluğu Arch 1982 yılında inşa edilmiştir. Bu etkinliğin şehrin 1500 yıldönümünü kutlamak için zamanlanmış olduğuna inanılmaktadır. Anıtın açılış töreninde, Ukraynalı SSR Komünist Partisi'nin başkanı olan Vladimir Shcherbitsky'nin kendisi söz konusuydu.

Bu dev kompleks üzerinde çalışınyaklaşık dört yıl sürdü! Halk Dostluk Arch Ekim Devrimi'nin 65. yıldönümü arifesinde, sonbaharda açıldı ve hemen Kiev ve misafirler insanlar arasında çok popüler bir hedef haline gelmiştir.

Anıtın yapısı ve sembolleri

Dev kompozisyonun ana unsuruİnsanların Dostluk Düzenini elinde tutan Rus ve Ukraynalı işçilerden oluşan iki heykelden oluşan bir anıt. Alexander Skoblikov tarafından tasarlanan bronz ve titanyum alaşımından yapılmıştır. Bu anıtın yüksekliği 6,2 metredir. Ukrayna ve Rusya'nın yeniden birleşmesini sembolize ediyor.

Halkların Dostluğu Arşivi

Yakınlarda çok figürlü bir stelkompozisyon, pembe granit bir blok içine oyulmuş. Aslında, 1654'teki Pereyaslavl Rada olaylarına adanmıştır. Stel, Ukraynalı hetman Bogdan Khmelnitsky'yi, Rus büyükelçisi Vasily Buturlin'i ve müzakere sürecindeki diğer katılımcıları tasvir ediyor.

İki heykel topluluğu, iki Slav halkının birliğini simgeleyen devasa bir kemerle birleştirilir. Yüksekliği 30 metredir ve uzunluğu 70 metredir.

Arch'ın heykel bileşimi üzerinde çalışan mimar A. Skoblikov'un aynı zamanda Kiev'deki Büyük Vatanseverlik Savaşı'nın anıt kompleksinin de yazarı olması ilginçtir.

Halkların Dostluğu Kiev arch ile de bağlantılıYapının aslında yuvarlak bir şekle sahip olduğu büyüleyici bir efsane. Tüm yapının alt kısmının (kemer) Dinyeper eğimlerinin altında saklandığı iddia edilmektedir.

Dostluk Arşivi bugün

Tabii ki, Sovyetler Birliği'nin çöküşünden sonra, buanıt özgün anlamını ve ilgisini yitirmiştir. Ve 2014'te Rus-Ukrayna ilişkilerinin ağırlaştırılmasından sonra, birçok Kievliler ona olumsuz davranmaya başladı.

Halkların Dostluğu Arch Kiev Fotoğraf

Yani, heykel anıtının kaidesinden kayboldu"Ukrayna ile Ukrayna'nın yeniden birleşmesini anmak" yazıtı. Ancak, yazdığı gibi, yazıt onlar olmadan iyi okunmuştur. Bu nedenle, yakında sarı-mavi boya ile çizildi ve "Zafer Ukrayna'ya!" Kelimeleri ile kaplandı. Ayrıca, vandallar yakın zamanda Vasily Buturlin'in heykelini tekrar ele geçirdiler.

2015 yılının baharında, Ukrayna Kültür Bakanlığı Arch sökme olasılığını açıkladı. Ancak, belirttiği gibi, bu konunun kararı sadece Kiev makamlarının yetkisinde.

Ama ne olursa olsun, Halkların Dostluğu ArşiviKiev haritasında oldukça popüler bir nesne olmaya devam ediyor. Bu anıtı parti ve yabancı turistler tarafından atlamayın. Gökkuşağının tüm renkleri tarafından aydınlatıldığında, akşamları Dostluk Kemeri özellikle güzeldir.

Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 2019

Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 2019

Related news

 • Yılların Stil İkonu Sarah Jessica Parker’ın Sağlam Duruşu
 • Kolay tavuklu mantı nasıl yapılır
 • Kalamar Nasıl Yumuşatılır
 • 1xbete nasıl giriş yapılacağı: problemin nasıl çözüleceği
 • Tek Sıra Mor Renk Tığ Oyası Yapılışları Türkçe Videolu

 • Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 98

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler


  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 93

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 55

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 27

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 7

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 80

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 94

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 14

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 7

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 23

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 13

  Kiev Halkları Dostluğunun Kemeri: Tarih ve İlginç Gerçekler 28