Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 2019

Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 2019
16.07.2019

Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 33

Khimki'deki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres

Rus dini iklimi ile ilgili olarakbaşkent 2000'ler, Ortodoks dini yapıların yapım hızında belirgin bir artış ile işaretlendi. 90'lı yıllar esasen tazminat süreci, yani devrim öncesi dönemde kilise binaları olarak kullanılan binaların müminlere dönüşmesi ve 2000'li yıllardan sonra özellikle ikinci yarısından itibaren restorasyonu ile karakterize olsaydı, yeni binaların hızlı bir şekilde kurulması başladı. Bu tür kiliselerden bir tanesi Rabbin Epifani Kilisesi'dir - Moskova Bölgesi Khimki'de bulunmaktadır. Onunla ilgili konuşmanın altına girmesi.
Khimki'de Epiphany Tapınağı

Tapınağı işaretle

Khimki'deki Epiphany Tapınağı, 15 Mayıs 2004'te tasfiye edildiyıl. Bu günde, lay sadık, din adamları ve Khimki Moskova piskoposluk papaz Gregory, Mozhaisk başpiskoposunun şehrinin uygulaması varlığında, temelini takdis.

Tapınağın mimarisi

Yeni kilisenin mimari çözümü;Bizans mimarisinin geleneklerine uygun olarak seçilmiştir. Bu nedenle, bu temelde, bu çapraz kubbe yapısı. Genel olarak, Rusya için bu oldukça yaygın ve alışkanlıktır, bu nedenle Khimki'deki Epiphany tapınağı bu anlamda oldukça geleneksel. İç mekan kapasitesi bin kişi için tasarlandı.

Kilisenin görünümü çan kulesi ile birleştirilen beş kubbe tarafından oluşturulmuştur. İkinci katta ilave ana merdivenler var. Tekerlekli sandalyeler için asansörler de var.

Çan kulesi gelince, temsil ederdört kemerli açıklığa sahip açık bir çan kulesi olan dört katmanlı bir yapı. Khimki'deki Epiphany Tapınağı, kompleksin bir parçasıdır, buna ek olarak kilise yönetiminin kurulması ve dini malların ve edebiyatın bulunduğu bir dükkan da vardır. Buna ek olarak, kiliseden çok uzak olmayan, "Her Şeye Başvuran Sevinç" simgesini onurlandıran Tanrı Anasına adanmış bir şapel var. Bu kilise, başta Çernobil nükleer santralinin patlaması olmak üzere insan yapımı felaketler sırasında ölen ve çekenlerin hepsine bir anıt olarak inşa edilmiştir.

Epiphany Khimki Tapınağı

Tapınağın şapelleri

Kilise iki katlı olduğu için buiki katın dört sunak almasını sağlar. Ana sunak ikinci katta bulunur ve sırasıyla Epifaya, yani İsa Mesih Vaftiz Bayramı'na şerefine kutsanmıştır. Bunun sağında, "Skoroposlushnitsa" olarak adlandırılan Tanrı'nın Annesi simgesine saygı gösteren ikinci taht var. Ana tahtın solunda, Saint Nicholas'a ithaf edilen başka bir şapel var. Böylece, dört şapelin üçü ikinci katman üzerinde bulunur. Daha alttaki kilise, öncünün peygamberi ve Lord John vaftizcisinin Noel tatili için çalışıyor. Tasarıya göre, vaftiz tapınağının rolünü yerine getirir; bu nedenle, tam daldırma yoluyla vaftiz yapmak mümkün olan bir yazı tipi hazırlanmalıdır.

Tapınağın faaliyeti

Ibadete ek olarak, Epiphany Kilisesisosyal ve sosyal çalışmalarda bulunur. Birincisi ve en önemlisi, bu bölge parlamentosunun üç aylık sayısında - Parish Broşürü. İkincisi, düzenli hac yolculuklarından bahsetmeliyiz. Üçüncü olarak, tapınağın kendi eğitim ve katejezi vardır, bu da kutsallığın kabul edilmesi için vaftiz edilmek isteyenleri hazırlar ve aynı zamanda laik eğitim sistemi ile etkileşir. Parişenin diğer girişimleri arasında, aynı zamanda Pazar okulu ve sosyal hizmet merkezi "Merhamet" merkezi bulunmaktadır.

Tanrı'nın Tanrı'nın Tapınağı

Hizmet takvimi

Kilisede günlük kilise hizmetleri yapılmaktadır.sabah ve akşam. Diğer tüm cemaatlerde olduğu gibi, Khimki'deki Epiphany Tapınağı da hafta sonları ve günlük yaşam için programın iki çeşidine sahiptir. İlk durumda, programdaki özellikler sadece Pazar günü tahsis edilir. İlk ayin, sabah saat 06: 30'da başlar, ardından bir moleben gelir. Ve saat 09:30 da ikinci Ayin başlıyor. Akşam servisi pazar günü saat 17: 00'de başlar. Hafta içi ve cumartesi günü, ayin sabah saat 08: 00'de başlar. Ve akşamki hizmet, tıpkı Pazar günü gibi, saat 17: 00'de başlıyor.

Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 2019

Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 2019

Related news

 • Ev enerji tasarruflu ısıtıcılar (incelemeler)
 • Sosu Yumurtasız Islak Kek Videosu
 • Keçeden Baykuş Anahtarlık Yapımı
 • 40 mahalleye Boğaziçi imar barışı piyangosu
 • Geniş Paçalı Pantolon ile Şıklığı Yakalayın

 • Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 46

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres


  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 8

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 53

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 97

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 31

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 4

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 3

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 39

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 21

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 69

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 42

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 93

  Khimkideki Epifanın Tapınağı: açıklama ve adres 41