Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 2019

Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 2019

Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 92 09.03.2019, 21:00

Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır

İnanılmaz güzellik cam mozaiktuvaller her zaman bakışlarını çekti. Belki birkaçımız evlerini zevkle dekore etmeyi reddederdi. Ancak sadece profesyonel vitray çizimleri hiç de ucuz değildir. Ancak, her zaman elinizi yaratıcılık ile deneyebilirsiniz.vitray çizimleri

Mozaik Teknolojisi

Vitray pencere nedir? Bu cam detayların bir bilmecesi. Çok renkli yarı saydam elemanlar sayesinde, ışık geçerek çizimin hayata geçmesine neden olur. Ev ustaları için bu tip mozaik başyapıtlarını yaratmanın üç ana yolu vardır. En zor, hazırlanmış cam parçalardan monte edilen vitray çizimlerdir. Biraz daha kolay, özel bir filmin kullanımına dayanan bir yöntemdir. İyi, lekeli cam boya ile çocuk ile başa çıkmak. Şimdi her yöntem hakkında biraz daha fazla.

Kuyumculuk

Zor olanla başlayalım. Tabii ki, maksimum çaba sarf etmek zorunda kalacaksınız, ancak sonuç olarak, sadece gurur duyabileceğiniz vitraylı bir pencere alacaksınız. Bu yüzden, renkli cam parçalara, bir parça çimento, üç parça kum ve bir kısım PVA-tutkaldan oluşan bir çözüme ihtiyaç duyacağız. Bazıları silikat tutkal ile çalışmayı tercih ediyor.

kendi elleriyle vitray çizimlerŞimdi kartonu alalım. Levha, yoğun ve tam olarak gelecekteki mozaiğin büyüklüğü olmalıdır. Ardından, vitray resimlerinin tamamlanmış düzenlerine bakın. Bulmak zor değil. Sanatsal zevkinizden tam olarak emin değilseniz, çizimde belirli renklere karşılık gelen şekillerin gösterildiği şemayı seçin. Bir taslak, bir numaralı grafik ve bir dizi cam detayı içeren setleri bile arayabilirsiniz.

Ancak, bunu bulamadan, cesaret kırılmayın. Kartonda, çizimin ana hatlarını aktarın, her bir elemanın ana hatlarını yavaşça daire içine alın. Ardından, tüm bu elemanları renkli camdan bir cam kesici ile kesmeniz gerekir. Son derece doğru ve ihtiyatlı olmaya çalışın. Yine de, keskin kenarlar hakkında kesmek kolaydır. Gelecek şaheserin parçalarını şemaya ayırın ve taslak ile kontrol edin. Detayların kenarları finalde zımpara kağıdı ile hafifçe temizlenmelidir.

Daha sonra tüm elemanları eklemlere uygulanan yapıştırıcı ile bağlamanız gerekir.

çiçek vitray çizimleriTutkal kullanılmadan bir teknik var. Metalize bir folyo gerektirir. Resmin öğelerini sarar. Daha sonra parçalar çivili. Dikişler mozaiğin tüm unsurlarını sağlam bir şekilde bağlar.

Vitray resimleri

Bu yöntem daha az zaman alıcıdır. Ve daha güvenli çalışmak için kendinden yapışkanlı bir film ile.

Çalışmanın başlangıcından önce, seçilen taslağın ölçeğine göre renkli bir filmle kendimizi ayırırız. Özel bir kurşun bant alırız. Herhangi bir evde bir scotch, makas ve bir işaret bulunacaktır.

Şimdi bardağı al. Örneğin, bu sizin iç kapı bir cephe olabilir. Cam yüzeyini temizliyoruz. Altında biz basılmış düzeni koydu. Şimdi her filmin ayrıntılarına biz cama doğru bastırır ve form elemanının kesilmiş rovnenko gerekli gölge koyuyoruz. Gereksizleri kaldırın. Ve böylece, yavaş yavaş, bizim çizim yapıştırın.

Sonunda, konturu bir kasete çeviririz. Daha sonra bu konturlar üzerine kendinden yapışkanlı kurşun bant yerleştiriyoruz. Sınırlardan konuşmadan, köşeleri nazikçe keserek ve eklemleri dikkatlice doğrulayarak dikkatlice çemberleyin.

Özenli çalışmanın sonunda, seçkin bir hale gelen dönüştürülmüş bir kapı ile karşı karşıyayız.

Boyayı al

Ve şimdi en hoş tekniği ustalaştıracağız, kendi ellerimizle vitray çizimler oluşturmaya izin vereceğiz. Çocuklarınıza oldukça güvenebileceğin çok basit.

Vitray çizimlerin düzenleriÇalışmaya başlamanız için,özel boyalar almanız gerekiyor. Kompozisyonlarında tutkal vardır, çünkü çok kalındırlar. Fakat en güzel şey, kuruduktan sonra şeffaf hale gelmeleridir. Tüm tüplerin tedarik edildiği ince burun, en zarif detayları bile incelemeyi mümkün kılar.

Teknoloji birkaç aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak, şema yazdırılır, daha sonra bu şema cam alt tabakanın altına yerleştirilir. Bundan sonra, bir kutu boya içinde, konturlu bir tüp bulun ve devrenin tüm çizgilerini izlemeye başlayın. Bunları eklemlere kilitlemeyi unutmayın. Bunu yaptıktan sonra, kontürler tamamen kuruyana kadar bekleyin ve ardından öğeleri renklerle doldurmaya başlayın.

Bu teknoloji ile üretim yapmak mümkündürinanılmaz çıkartmalar. Onlar için sadece temeli değiştirmek gerekiyor. Bu durumda vitray çizimler kağıtlar için bir film dosyası üzerinde gerçekleştirilir. Şemanın bir çıktısı dosyaya konur. Ve daha sonra işlemler zaten bilinen bir sırayla gerçekleştirilir. Sadece kuruduktan sonra desen alt tabakadan dikkatlice çıkarılır ve dikkat çeken yüzeye yapıştırılır.

Kendin yap

Şimdi nasıl yaratılacağını görelimvitray çizimleri güzel skeçler. Evet, inanılmaz parçalar bulmakta zorluk yok. Ama bazen, özgür yaratıcılığın tadına varmak, her şeyi kendim yapmak isterim. Başından sonuna kadar. Öyleyse, bu şemaların nasıl çizildiğini görelim.

vitray çizimleri eskizleriEn önemli (titiz ve zorunlu)kural - eskiz konturları her zaman kapalı olmalıdır. Herhangi bir yerde küçük bir çizgi kırmak bile varsa, o zaman boya tükenecek. Ya da kafanızı burada bir parça cam yapmak için uzun bir süreliğine kıracaksınız. Unutma, çizimimiz ayrı parçalardan oluşuyor!

Eh, çok kroki oluşturmanın yolu, sen kendin seç. Birisi elleri ile çalışmak için daha rahat: bir kalem ve kağıt ile oturun, çizgiler çizin, taslaklara suluboya uygulayın.

Fotoğraf editörü Ve biri daha emin duygu. o, bir şeyler geliştirmek için tonları ile oynamak için, vitray geleceği için çeşitli seçenekler çıktısını her zaman mümkündür beri.

Yaratıcılık özgürlüğü

Üreticileri tarafından temsil edilen çeşitli ileMalzemeler, çiçekler, kelebekler, balık, masal yaratıklarının en şaşırtıcı ve sıradışı vitray çizimleri yaratabilirsiniz. Titreme efektli renkler ile yapılmış çiçekler hantal görünecektir. İnci parçacıklar mozainize ince bir gümüş, masmavi ya da altın parıltı verecektir. Desenin dokusunu vurgulamaya yardımcı olur. Ve küçük çatlakların verniği, vitrayın beş dakikalık değil, fakat birkaç yüzyıla ait olduğu gibi çatlamış bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 2019

Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 2019

Related news

 • Mantarlı ve patlıcanlı erişte tarifi
 • En Etkili Zayıflama Yöntemleri
 • KOLAY AÇMA TARİFİ – Pofuduk ve çok lezzetli hamuru ile
 • Bütçe dokümanlarının sivil toplum tarafından incelenmesi: ne oldu
 • Monosodyum glutamat kullanım alanları ile Etiketlenen Konular
 • Duodenal ülserin nedenleri, semptomları, tedavi yöntemleri

 • Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 54

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır


  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 38

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 26

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 51

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 59

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 36

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 63

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 51

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 21

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 10

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 31

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 100

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 75

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 82

  Kendi elleriyle vitray çizimleri. Vitray çizim eskiz nasıl yapılır 11