Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 2019

Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 2019
21.09.2019

Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 4

Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat

Kişisel hijyen bugün için çok önemlidir,çünkü her kişi temiz ve temiz olduğu zaman başkalarından daha çok olduğunu anlar. Birçok kişi, sıkı bir günün ardından bir banyo yapmayı ve uzun süre rahatlamayı sever. Duş almayı tercih eden insanlar var, böylelikle aktif bir günün ardından sabah veya akşam canlılık ve tazeliğe sahip olursunuz. Duşu tercih ederseniz, o zaman büyük olasılıkla bizim yazı ilgileniyor. Şüphesiz, ruhunuzu en iyi şekilde donatmak gerekir. Sonra, elinizle döşemeden bir duş yapmak, iş talimatları ve sürecin çeşitli nüansları hakkında konuşacağız.

kendi elleriyle fayanslardan yapılmış duş

Kabin türleri ve sınıflandırılması

Duş sistemleri, diğer yapılar gibi,belli bir sınıflandırmaya sahip ol. Her tipin temel farkı, bu kabin toplama çeşitlerinin yanı sıra suyun başka yerlere çekilmesidir. Bugüne kadar, insanlık su toplamak için üç tür tesis üretti.

Fayans drenajlı duş kabini yapılmıştır.üç tip standart metal türü. Bu akrilik, çelik veya dökme demir. Bu tip palet yüksekliği, bir veya diğer seksten en fazla 50 santimetredir. Paletler, suyun kanalizasyona boşaltılmasını ve bir veya başka bir boru ile kanalizasyon sistemine boşaltılmasını sağlayan, sözde aksesuarların tümünü içerir. Bu durumda, bir astar malzemesi olarak belirli bir karo kullanılır. Paletlerimiz gelince, bunlar özel tipteki bacaklar pahasına kurulmalıdır. Ayrıca, bu bacaklar seramik yoluyla yüz oluşturma sürecine girer ve tüm aparat sığ bir banyo görünümündedir.

Ayrıca iki tip alt yapı vardır:sığ ve düz. Bu gibi durumlarda zeminden uzaklığı 15 santimetreden fazla değildir. Bu tür bir montaj, birkaç santimetrelik bir zeminde derinleşmeyi gerektirir. Bu tip palet sıklıkla elle yapılır, çünkü karmaşık bir şey yoktur, sadece bir tuğla kullanmanız yeterlidir. Sahip olduğumuz tüm yapıya beton dökülür ve bundan sonra tüm yüzeyin üzerine belirli bir döşeme yerleştirilir.Fayanslardan kendi elleriyle duş kabinleri fotoğrafları

Duş Stilleri

Duş kabini, fayansların elleriyapılan zeminler belli bir eğime sahip olabilir. Bu davada sıkça çalışan profesyoneller müşterilere bu tip zemin üretmelerini öneriyor çünkü suyun boşaltılması sorununu çözmeye yardımcı olmakla kalmıyor aynı zamanda banyo görünümünü de güzelleştiriyor. Bu, duvarları ve zemini mükemmel ve uyumlu bir şekilde birbirine bağlamanıza yardımcı olacaktır. Kendi elleriyle bir kiremitten bir duş kabininin tasarımı, yeterince çeşitli olabilir. Zemine derinlemesine yaklaşmamak için su emme yollarının üretiminde çok önemlidir. Kural olarak, bu veya diğer katların belirli bir kalınlığı vardır, eğer düşürürseniz, kaplamanın genel olarak zayıflamasına ve bu durumun zararlı sonuçlara neden olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, örneğin, komşularınıza sel olabilir.

duş altındaki fayans

Bugüne kadar pek çok insanevlerine böyle duş kabinleri takın. Bazıları yeni bir kabin satın alırken evde kurarlar, bazıları ise inşaat sürecini bağımsız olarak tamamlamak ister. Duş kabininin boyutları, kendi ellerindeki fayanslardan inşa edilerek, sadece mülk sahibi tarafından verilir. Sonuçta, her evin kendi oda büyüklüğü vardır. Yazımızda, duş kabinlerinin fotoğraflarını, kendi ellerinizle fayanslardan elde edebilirsiniz ve fotoğraf verilerine dayanarak kabininizi yapmaya çalışın. Sonra, kendiniz de yaparsanız, bir duş tesisatı için neyin gerekli olduğunu ayrıntılı olarak konuşacağız.

Bu ürünün özellikleri

Kural olarak, kendi elleriyle duş kabiniYapılan fayanslar, mağazalardaki tasarımları tamamen beğenmeyen insanlara tercih edilir. Bu, hayranların kendi banyolarında orijinal bir şey yaratmaları için bir seçenek. Duş kabinleri, kendi elleriyle yapılmış çinilerden yapılmış, tasarıma karar vermenize yardımcı olacaktır. Ve kendi benzersiz tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Görünüşüne ek olarak, duş kabininin altındaki karo, plastik ve benzeri tiplerle karşılaştırırsanız birçok avantaj sunar. Fayans avantajları şunlardır:

 • Duşta sabit kalacak olan havadaki nem kesinlikle bu ya da bu tür bir karodan korkmaz.
 • Bu malzemenin su ile doğrudan ve uzun süreli teması durumunda, olumsuz bir sonuç olmayacaktır.
 • Fayansların bakımı herhangi bir sıkıntı olmadan yapılabilir.
 • Banyounuz için en uygun bir resim veya belirli bir renge sahip olabilir ve hoşunuza gidebilir.

Bir fayansın üretilebileceğini bilmek çok önemlidir.kesinlikle herhangi bir karmaşıklık çizimleri yanı sıra, bir tür veya diğer üç boyutlu kompozisyonlar denir. Sipariş vereceğiniz belirli bir desenle fayans üreten firmalar da var ve bu durumda banyonuz tamamen değişecek.

kiremit fotoğrafı duş kabinleri

En iyi kullanılan materyal

Duş kabini, kendi elleriyle çiniÜretilmeden önce, bazı nüansların açıklığa kavuşturulması gerekir. Onları bu makalede sunduk. Dahası, karodan duş kabininin tasarımının ne olacağını öğrendiğinizde (fotoğraf belirlemeye yardımcı olacaktır), o zaman diğer önemli ölçüde önemli detayların bir kısmını bulmak gerekir. Örneğin:

 • Bu cihazın yer alacağı yer.
 • Banyo kabininin şekli.
 • Bu kabinin yüksekliği.
 • İnşaat için kaç fayans gerekli olacak.
 • Bu karo ve genel olarak tüm iç rengi.

Sadece karar verdikten sonraYukarıdaki sorular, mağazaya gidebilir ve gerekli olabilecek tüm yapı malzemelerini satın alabilirsiniz. Ayrıca tutkal ve diğer tutturma malzemelerine, çekiç, seviye vb. Bir duş kabini montajı neredeyse imkansız olan çok sayıda alete ihtiyaç vardır.

Karoların kendi elleriyle duş kabini

Altları şeklinde duş çeşitleri

Bu ürünler arasındaki farklar nasılböyle bir nesne üzerinde fayans koydu. İçinde su toplama prensibini bilmek de çok önemlidir. Bu sınıflandırmadan hareketle, duş kabinleri olarak adlandırılan paletler, aşağıda ele aldığımız çeşitli tiplere ayrılmıştır:

 • İlk çeşit, en fazla yüksekliğe sahip paletlerdir.45 santimetre ve akrilik, çelik ve dökme demir gibi malzemeden üretilmiştir. Bu tip paletler, bu amaç için özel olarak belirlenmiş yerlerde suyu toplamak ve tahliye etmek için gerekli olan tüm unsurlara sahiptir. Bu durumda çini kaplama malzemesinin rolünü oynar. Birinci tip paletler sabitleme ayakları ile zemine monte edilir. Ama gelecekte, kurulumdan sonra, bu ayakların geri çekilmesi gerekiyor.
 • İkinci tip düz ve ayrıcayüksekliği 15 santimetreyi geçmeyen sığ paletler. Bu tipin üretiminde fabrika elemanlarının kullanımına başvurduysanız, o zaman zeminde belirli bir oluk yapmak gerekir. Bu tip paletler kendi elleriyle üretilebilir. Kural olarak, bu durumda tuğla bir malzeme olarak kullanılır. Bu tipin inşası önce betonla kaplanmalı ve daha sonra en sevdiğin kiremitini koymalısın.
 • Ve üçüncü tür, belli bir eğim tipine sahip özel bir kattır. Bu tip, ilginç ve çekici bir iç mekanın yardımı ile duvar ve zemin bağlantılarına katkıda bulunacaktır.

Uzmanların tavsiyesi

Duş kabini, fayans elleryapıldı, işte çok fazla nüans varsayar. Ve uzmanlar bu durumda yeni gelenlere özellikle betondan yapılmışsa zemine dalmamalarını tavsiye ediyor. Bu, kaplamanın belirli bir yoğunluğa sahip olması ve bu kalınlığın azaltılması durumunda zeminin kendisinin zayıflayacağı gerçeğiyle haklıdır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu durum komşularınızı alttan sulayabilmenizle tehdit ediyor. Bu nedenle, bu tasarımı yapmadan önce düşünmeye değer.

Su yalıtımının bu sitede uygulanması

Yukarıdakilerin hepsini çözdükten sonranüanslar, sözde su yalıtımı oluşturmanız gerekecek. Yani, duş tipi kabini çevreleyen duvarlarınız ve zemininiz bu çok su geçirmezlik ile kaplanmalıdır. Ve bu süreç şöyle:

 • Eski kat temizlenmeli, hatta daha iyisi, eski şapları çıkarmalısınız.
 • Belirli karışımları kullanarak, bir kaplama yapınzemini su geçirmez. Uzmanların bu durumda tozunu kullanmasını öneriyoruz. Su ile seyreltilir ve küçük bir tabaka halinde uygulanır. Ayrıca, sıvı bir görünüme sahip hazır su geçirmezlik türleri satılmaktadır.
 • Kabinin monte edileceği yerdeki yer, geniş bir fırça kullanarak bu malzeme ile kaplanmalıdır.
 • Banyonun duvarlarına yapıyı monte ederken aynı yöntem kullanılır.

Kendi elinizle palet koleksiyonu tuğla gibi malzemeden yapılmıştır

Kendi elinizle bir palet inşa etmek için, aşağıdaki araçlara ve malzemelere ihtiyacınız olacak:

 • Ana malzeme bir tuğladır.
 • Gelecekte karıştırılması gereken çimento ve kum.
 • Su yalıtımı için karışım.
 • Metalden yapılmış bir ızgara.
 • Matkap, şerit metre ve özel spatula.
 • Su yalıtımı için boya fırçası.

Kaplama işleri

Paletin yapımından sonra duş kabinleri (yukarıdaki fotoğraf) doğrudan karolarla kaplı olmalıdır. Bugün bırakmanın birkaç yolu var.

Bunu anlamadığınız takdirdeSüreç, daha sonra bu işi işinizin profesyonellerine emanet edersiniz. Bu aşamayı kendi ellerinizle yapmaya karar verirseniz, dikkatli olun ve karoları düzeltmek için kaliteli karışımları kullanın.

Yüzey karşı karşıya kaldıktan sonra, onu temizlemek gerekir. Temizleme işlemi bu yüzeyin yıkanmasından kaynaklanır.

Duş kabini kullanımı için öneriler

Bu tip duşun ilk günlerinde buna değmezkullanın, çünkü yüzeylerini tamamen kurutmak için zaman ayırmanız gerekir. Ayrıca doğrudan işletim sırasında, duş kabinindeki minimum neme, fayanslardan yapışmayı denemelisiniz.

BanyonuzdaBir ısı emici ile donatılmış, daha sonra başlangıçta düşük bir sıcaklıkta koyabilirsiniz ve sonunda yavaş yavaş yükseltmek. Bu süreç, kabinin daha hızlı kurumaya ve inşaatına devam edeceğine katkıda bulunacaktır.

kendi elinizle kiremitlerden duş kabini tasarımı

Bu duş kabininin komple montajı

El duşu ile duşun duş teknesi ne zamanKaro inşa edilir ve kurutulur, kabini önceden sahip olduğumuz elemanlardan toplama işlemine başlama zamanı. Kural olarak, fiberglastan yapılmış farklı tasarımlar vardır. Ayrıca, sık sık, bu tür malzemeler siparişe yapılır.

Daha fazla yükleme işlemi aşağıdaki gibidir:

 • Duş kabininin duvarlarını tutturmak için dübel adı verilen sabitleme malzemesinin kullanılması gerekir. Ek, duvara, zemine ve tabana, tavana yapılır.
 • Kör bir duvar kurmak ve sonradan daha fazla itmek çok önemlidir.
 • Benzer bir üretim şekli ikinci duvarla ilgilidir.
 • Özel merdanelere ihtiyacınız olacak, kurulumunuzdaki kapıların birbirinden ayrılmasına ve aynı zamanda odada yer kazanmasına yardımcı olacaklardır.
 • Ardından, dolgu macunları duvarlarınızın kenarlarına dolanır.

Kabin için sıhhi tesisat donatımı

Tüm işlemlerin tamamlanmasından sonra banyoya gerekli tüm sıhhi tesisat ve iç eşyaları monte edilmelidir. Bu konulara her şeyden önce şunlar:

 • Ayna.
 • Örneğin sabun ve şampuan için çeşitli tutucular.

Tüm yapının altını yapmak en zor olanıdır. Yükledikten sonra işleminiz çok daha hızlı geçecek.

bir çini fotoğraftan duş tasarımı

bulgular

Kendi elleriyle duşakabin -Özellikle mega büyük bir projeniz varsa oldukça zor bir ürün. Bu temelde, bazı durumlarda uzmanların hizmetlerine dönmek daha iyidir ve hayallerinizin herhangi birini yerine getirecektir. Kuşkusuz, bu durumda duş üretimi size kendi elleriyle inşa edilirse daha pahalı olacak, ama sonunda, ürün en kaliteli türleri tam olsun. Bu kabin size bir on yıldan fazla hizmet edecek. Açıkça ellerinizle yalnızca ürünü üretmeye karar verdik Ama eğer süreç içinde zaman ayırın ve bu makalede sunulan ana hangi tüm kuralları ve uzmanların tavsiyeleri takip etmek zorundadır. Bu hedefe ulaşmada size iyi şanslar diliyoruz.

Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 2019

Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 2019

Related news

 • Aranan hükümlü, kahvede okey oynarken yakalandı
 • Neden bir demir atmaya ihtiyaç duyuyoruz ve nereden buluyoruz
 • Androidde uygulamaları gizleme: üç basit yol
 • Doğumdan sonra cinsiyet, genç anne-baba hayatında çözülmeyen bir sorun veya yeni renklerdir
 • Bir arkadaşın Odnoklassnikideki kasetten nasıl ayrılacağına dair ayrıntılar

 • Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 98

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat


  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 83

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 12

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 68

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 80

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 32

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 26

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 50

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 88

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 23

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 58

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 32

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 33

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 73

  Kendi elleriyle fayansların duş kabini: fotoğraf ve talimat 89