Kemik kırıkları 2019

Kemik kırıkları 2019 Kemik kırıkları

Kemik kırıkları

Kemik kırıkları,dokularının bütünlüğünün ihlali ile nitelendirilir. Çatlakların doğuştan olduğu durumlarda nadir görülür; çoğu zaman şiddetli travmanın sonucu olarak edinilirler. Kemiklerin doğuştan kırılması - çoğunlukla kemik dokusunun gücünü etkileyen negatif kalıtımın sonucudur. Kazanılan kırıklar, etki eden mekanik kuvvetin kemiğin gücünü aştığı doku üzerinde böyle bir etkinin sonucudur. Çoğu zaman, bu etki bir aşamadadır, ancak çok güçlüdür ve hemen kemik kırığı verir. Böyle bir darbeye travmatik denir, örnekleri bir kurşun yarası, kırık kemik, düşme ivme kazanmış veya oldukça yüksek bir irtifadır. Patolojik bir kırık, belirli bir ağrılı durumun dokunun mukavemetini önemli ölçüde azaltması gerçeğine bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kemiklerin böylesi bir kırılması, bazen mekanik gücün küçük etkileri ile bile ortaya çıkabilir - örneğin, bir kişi birdenbire bir rüyada bir şeyin üstüne ya da istemeden olsa bile elini kaldırırsa. Bu patolojinin nedeni kemik ostiomiyeliti, bazı tümörleri ve endokrin hastalıkları yok eden çeşitli hastalıklardır.

Kemik kırıkları sadece kemiklerinin hasarlanması değilaynı zamanda onları örten yumuşak dokuların bütünlüğünün ihlalidir. Yakınlardaki kaslar, sinirler ve damarlar da özellikle çocuklarda yaralanabilirler. Kırılma çizgisi şeklinde kırıklar oblik, enine ve boyuna eğiktir. Kemik kırıkları, yaralanma bölgesinde birkaç parça kemik dokusu parçalanırsa, parçacıklar çok parçalıysa kıvrım iki parçaya bölünürse yanal olur ve elde edilen çatlak tam bir mola vermezse eksik olur. Eğer kemiklerin tam bir kırılması varsa, o zaman kırık kısımları genelde farklı yönde farklılaşır. Böyle bir ofset olmadan, sadece çocuklarda görülür. Eksik kemik kırıkları, erken yaşlarda çok daha yaygındır. Bu yaralanmaların bir kısmı, yaşlı insanlardan sıklıkla etkilenir; vücut dokuları yaşlanmaya başlar, gücünü kaybeder. Kemikler çoğunlukla kemiklerden kopar.

Pelvik kemiklerin kırıkları ciddi yaralanmalardır. Vücudun bu kısmının önemine dayanan ciddi şok, kanama ve diğer komplikasyonlara neden olurlar. Mağdur ciddi bir ağrıya maruz kalır ve bu da şok halini doğurabilir. Pelvis hem iskelet hem de tüm insan vücudu için bir destektir. Bagajı bacaklarla bağlar. Pelvisin bir kısmı, bazı iç organların haznesi. Kural olarak, pelvik kemiklerin kırıkları, kazalar nedeniyle meydana gelir - kazalar, binaların çökmesi, bunun sonucu olarak pelvik kemiklerin düzleşmesi. Bu sıkıştırma lateral veya antero-posterior olabilir.

Pelvik kemiklerin kırıkları istikrarlı olabilir,ve dengesiz. Örneğin, hareketli gövde ve diğer benzeri açarken - Ne zaman kararsız, hatta en önemsiz, üzerlerinde herhangi yüklerin etkisi yönünde hareket edebilir. Vücut hareket zaman, örneğin, konumunu değiştirmek için olabilir - bunun bağlantıların istikrarsızlık olduğu böylece Kısaca, pelvis yapısal bütünlüğü, bozuldu. Böyle mesane, alt bağırsak gibi - Bu durumda, fragmanları da bazen bazı iç organlara zarar verebilir ki, kendi pozisyonunu değiştirebilir.

Bu nedenle eğer bir hastada kemik kırıkları varsapelvis, travmatolojiye nakletmek, son derece dikkatli olmalı, mağdurun vücudunun yerini sabitleştirmelidir. Garip hareketi parçaların hareket etmesine neden olur. Hasta bilinçli ise, onun sancıları ve sürekli ağrı şikayetleri eşlik eder. Kesin tanı, travmatolog tarafından, X-ray görüntüsü ve tomografinin sonuçlarını inceledikten sonra yapılır.

Kemik kırıkları 2019

Kemik kırıkları 2019

Related news

 • Evde karın zayıflama için sarar. Karışım bileşenleri
 • Kuruluşun doğum günü. Kutlamanın hazırlanması ve kutlanması
 • Çocuk oto koltuğu nasıl seçilir 9-36 kg
 • Şeker hastalığının tedavisinde yeni umut neu1
 • Kekik

 • Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları


  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları

  Kemik kırıkları