Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 2019

Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 2019
25.08.2019

Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 56

Kazanların arızalanması. Kazan "Navyen": hata "03". Navyen kazanı: temel hata kodları

Bugün sadece ülke evlerinin sakinleri değil, aynı zamandaşehir sınırları içindeki gayrimenkul sahipleri özerk bir gaz ısıtma sistemini kullanmaya devam ediyor. Bu, modern enstrümanların olumlu özelliklerinden, kullanım kolaylığından ve kurulumunun rahatlığından kaynaklanmaktadır.

Bu tür ürünlerin geniş yelpazesi arasında"Navyan" boylerleri talep ediliyor, ancak bu tür cihazların bile çalışmasında hangi hata kodlarının size yardımcı olacağını anlamak zor olabilir. Aşağıda tartışılacaklar. Üreticinin oldukça uzun bir garanti vermesine rağmen, arızalar hala mümkündür, bazen sistemde olurlar. Ancak, pratikte gösterdiği gibi, doğru yaklaşımla, kolayca ortadan kaldırılır.

Sık kazan arızaları

böcek 03 kazan navyen

Eğer ekipmanın çalışması sırasındahata "03", kazan "Navien" normal çalışmaya dönmek için denemek gerekir. Er ya da geç herhangi bir ekipman (burada yazdırabileceğiniz ve makalede tarif edilenler) kusurlu hale gelir. Bu, yanlış kurulum veya işletim kurallarına uyulmamasından kaynaklanabilir. Bazen, soğutma sıvısının kalitesizliği cihazlara zarar verir.

Kullanıcının belirlemesi içinNedeni ve doğru kararı vermesi, üreticinin hata kodlarının çıkarıldığı bir ekranın varlığını sağlamıştır. Aşağıda, işlem sırasında ortaya çıkabilecek en yaygın sorunları bulacaksınız. Çoğu kullanıcı en yaygın hatanın "03" olduğunu iddia eder. Ancak "Navien" kazanı diğer kodları da verebilir. Örneğin, ekipmanın aşırı ısınması "01E" işaretiyle belirtilir. Soğutucu seviyesi çok düşük olduğunda şekil "02" ye değişir. Aynı kod, akış sensörü devresinin bozuk olduğunu gösterebilir. Hata ekranda "03" ise, kazan "Navien" alevi hakkında bir sinyal almaz. Şekil "04", yanlış bir alev mesajının oluştuğunu gösterir. Sıcaklık sensöründe "05" hatası ile gösterildiği gibi bir açık devre oluşabilir.

Sıcak su tedarik sisteminde deBazı zorluklar vardır, örneğin sensör devresi "07" hatası ile gösterildiği gibi kırılabilir. Bazen fan, "09" hatası ile gösterildiği gibi çalışma sırasında da sorun yaşıyor, ancak duman tahliye sistemi arızalanırsa, ekranda "10" rakamı göreceksiniz. Geçit yolu sensörü bazen bir kısa devre sorunuyla karşılaşır, bu durumda hata "13" sayısı ile gösterilir, fakat yanlış bir hava basıncını belirten sensör devresinin kapanması veya kesilmesi, "27" sayısı ile gösterilecektir. Kontrol panosunun arızaları veya tüm sistemin çalışmasında bir arıza "15" sayısı ile belirtilebilir.

"03" hatası hakkında daha fazla bilgi

gaz kazanı gecede hata 03

Eğer bir sorunun varsaekipmanın "03" hatası ürettiği gerçeği ile ifade edilir, "Navien" kazanı normal çalışmaya geri döndürülmelidir. Ekranda "03" görüntülendiğini fark ederseniz, cihazın bir alev sinyali almadığından emin olabilirsiniz. Bu sorunun nedeni olarak, iyonizasyon sensörünün arızasının yanı sıra gaz beslemesinin eksikliği de tespit edilebilir. Bazen sadece ateşleme yoktur veya musluk kapatılmıştır. Bazı durumlarda, cihaz topraklaması arızalıdır.

Bu sorunu çözmek için temizlemek gerekiyorAlev sensörü üzerindeki tıkanıklık. Elektrotta gri bir kaplama fark ederseniz, ondan kurtulmanız gerekir. Bunun için yüzeyin temizlenmesi gereken ince zımpara kağıdı kullanılır.

Bazı hataların temel hata kodlarıyla düzeltilmesi için öneriler

kazan Navyan hatası 03 nasıl düzeltilir

Bir gaz kazanı "Navien" satın aldıysanız, bir hata"03", ekran tarafından verilebilecek tek kod değildir. Bir kod gördüğünüzde, yardım için bir uzmana başvurmanız gerekir. Kullanıcı ile ilgili sorunları giderebilir veya öneride bulunabilirler. Bununla birlikte, bazı mal sahipleri, arızayı bağımsız olarak tanımlamaya ve ekipmanı çalışma düzenine getirmeye çalışmaktadır.

Örneğin, "01" hatası varsa, o zamanBir sebep olarak, akışta azalma veya ısıtma sisteminde tıkanma olarak düşünülebilir. Bazen bu durum sirkülasyon pompasının arızalanmasıyla gösterilir. Durumdan bağımsız olarak çıkmak için, ısıtma sisteminin filtresinin hava için kontrol edilmesi gerekir. En kolay çözüm fişleri kanar. Bir sonraki adım, pompanın ve bobinin direncini kontrol etmektir. Bazen sirkülasyon pompasının çarkı hasarlıdır.

Sorunun "02" hatası ile çözülmesi

kazan arızası hatası 03

Bugün birçok evde yetecek kadar tanışabilirsinizkazan "Navien". Hata "03" (nasıl ortadan kaldırılacağı, yukarıda belirtilmiştir), genellikle "02" hatası olarak ortaya çıkar. Bu durumda, sıcak su, birkaç saniye sonra soğuk suya dönüşen sıcak musluktan akabilir. Panelde şu anda, sıcaklık maksimumya kadar yükselebilir ve sonra keskin bir şekilde düşebilir. Kullanıcılar aynı zamanda ısıtma sistemi ile her şeyin normal olduğunu not ederler.

Nedeni şunlar olabilir:

 • su eksikliği;
 • geçiş sensörünün arızalanması;
 • sistem hava akımı;
 • sirkülasyon pompası tarafından nominal dönüşler yapma olasılığının olmaması.

Bazen bir ısıtma dağıtım vanasısadece kapalı. Bu sorunu çözmek için, basıncı ayarlamalı, bobinin direncine bakmalı ve havayı sistemden tahliye etmelisiniz. Bu problemde, yukarıdaki gibi, neden başarısız bir pervane olabilir. Isıtma ekipmanının çalışmasına başlamadan önce, Navyen kombinin arızalarını incelemek gerekir, "03" hatası, cihaz çalışırken ortaya çıkan tek sorun değildir.

Ekranda "02" fark ederseniz, o zamanÜnitenin dağıtım valfini açabilir ve daha sonra sensör muhafazasını sökebilirsiniz. Bu onay kutusunu temizleyecektir. Uzmanlar bu durumda sorunun büyük olasılıkla bir hava kilidi nedeniyle ortaya çıkabileceğini savunuyorlar. Devredeki su ısıtılır, ancak hava girdikten sonra sıcaklık "02" hatası veren kritik bir sıcaklığa yükselir.

Sorunun "10" hatası ile çözülmesi

gaz kazanı vagon arızası hatası 03

Bazen "Navien" kazanı bir hata üretir "03", amaBazı durumlarda, "10" kodunun görüntülendiğini fark edebilirsiniz. Bu, fanın arızalanması nedeniyle ortaya çıkabilir. Borular hasar görebilir veya yanlış bağlanmış olabilir. Fan coilden basınç sensörüne gitmeliler. Bazen, "10" hatası tıkanmaya neden olur baca. Bununla birlikte, bazı durumlarda, güçlü yanaklar kazanın yukarıdaki hatayı vermesine neden olabilir. Fanın değiştirilmesi veya onarılmasıyla arızalar giderilebilir. Baca temizlenmeli, önce kontrol edilmelidir. Sensörden gelen borular doğru bir şekilde bağlanmalıdır, eğer varsa, bükülmeleri hariç tutmak önemlidir.

Hata yapmadan yabancı gürültü

Naviena kazan 03 hata veriyor

"Navien" kazanına da karar verdiysenizNedeni yukarıda belirtilen "03" hatası sizden kaynaklanabilir. Ancak bazen ekipmanın çalışmasına normal olmayan yabancı sesler eşlik eder, ancak ekran hata üretmez.

Sıcak suyu açtığınızda, duyabiliyorsunuzvızıltı. Bu durum, kabul edilmeli, sık sık ortaya çıkar. Isı eşanjörünün tıkanmış olmasından kaynaklanır, bu da düşük kaliteli bir soğutucunun kullanılmasının bir sonucudur. Bu durumla karşılaşırsanız, ısı değiştirici değiştirilmelidir, ancak en azından başlangıç ​​için temizleyin.

Hata "05"

kazan navien hatası 03 nedeni

Modern pazarda en popüler biribir gaz kazanı "Navyen", bir arıza (bu konuda "03" hatası) bağımsız olarak ortadan kaldırılabilir. Örneğin, ekranda "05" belirirse, bu sıcaklık sensörü devresinde bir kırılma olduğunu gösterebilir. Bu, kontrolör ve sensör arasında zayıf bir temas olduğunu gösterir. Aynı bölümde kısa devre oluşabilir.

Tüketicinin problemi çözmesi gerekiyor.Sensörden kontrol ünitesine giden devrede direnç olup olmadığını kontrol edin. Bir arıza tespit ederseniz, sensörü değiştirebilirsiniz. Alternatif bir çözüm olarak, bağlantıyı kesmeniz ve ardından sensör ve denetleyici bağlaçlarını yeniden bağlamanız için bir yöntem kullanılır. Bazen böyle bir yaklaşım yardımcı olur.

Sıcak su eksikliği sorunu

Kazanın bulunmadığını görebilirsiniz.Sıcak su sağlar. Gerektiği gibi ısıtmak için ısıtır, ancak sıcak su tedariki için hizmet etmez. Bu durumda sorun üç yollu bir vanada ifade edilir. Onarım veya temizleme gerekli değildir, parça basitçe değiştirilmelidir. Bu sorun nadir değildir, çünkü normal kapak ömrü sadece 4 yıldır.

Sonuç

Ekipmanı çalıştırdığınızda, sen de yapabilirsin."Navien" kazanında "03" hatası var. Bu durumda yapılması gerekenler, şimdi bilmeniz gereken, yukarıda özetlenen bilgileri okuduğunuz gibi. Ancak bu cihazların ekonomik ve güvenilir olduğunu kabul etmeye değer. Onları doğru kullanırsanız, o zaman komplikasyonlar nadirdir. Ancak gerekirse bunları çözmek için, servis uzmanlarının katılımı olmadan bile yapabilirsiniz.

Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 2019

Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 2019

Related news

 • Beşamel Soslu Kıymalı Kabak Tarifi
 • Yeni Forester 2013e genel bakış
 • Kan grubu 3 için diyet (pozitif). Kan grubu için diyet 3 pozitiftir: tablo
 • 4 Şubat 2014 Salı Günlük Burç Yorumları
 • Ajurlu Zikzak Süslemeli Çocuk Atkısı Yapımı. 2 .3 yaş

 • Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 3

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları


  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 97

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 97

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 68

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 91

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 49

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 4

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 13

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 88

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 4

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 98

  Kazanların arızalanması. Kazan Navyen: hata 03. Navyen kazanı: temel hata kodları 74