Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 2019

Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 2019
18.07.2019

Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 4

Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme

Sıklıkla adlandırılan kaynak kablosuHemen hemen tüm sektörlerde kullanılmaktadır. Bu malzeme ve modern teknolojiler sayesinde, sadece birkaç mikron kalınlığında metaller kaynak yapmak mümkündür. Ayrıca büyük kalınlıktaki yapıları bağlamak için kullanılır. Yüksek kaliteli kaynak işleri yapmak için sadece iyi bir kaynak kablosu kullanılmalıdır. Bu yüzden farklı bağlantı türleri için farklı malzemeler kullanılıyor. Kaynak ekipmanının çalışma süresi onlara bağlıdır.

Kaynak kablosu nasıl seçilir?

Kaynak kablosuBu bileşen malzemenin seçimiaparatın kendisinin teknik özellikleri. Kaynak kablosunun bölümü ve uzunluğu, devre kablolarındaki voltaj düşüşünün 2 volttan fazla olmayacak şekilde seçilir. Cihazın güç kaynağı devresinin terminallerindeki ve elektrod ile ürünün kendisi arasındaki voltaj farkı olarak tanımlanır.

Satılık bugün için farklıkaynak kablosu sınıfları. Farklı amaçlarla ve farklı koşullarda kullanılırlar. Hepsi çekirdek sayısına ve bölümün çapına bağlı olarak işaretlenmiştir. Esnek bağlantı için en yaygın olanı "KG" işaretlemesidir - kaynak kablosu esnektir. Kalın (çekirdek) ve sıfır damardan oluşur. Kesiti 0,75-240 mm karedir. Başka marka kablolar da var. "T" etiketli aynı malzeme, sıcak (tropik) bir iklimde kullanılabileceği ve "HL" işaretiyle kullanılacağı anlamına gelir - soğuk iklimlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.kaynak kablosu (fiyat)"KGN" markası, kaynak kablosununBakır teller ve yanmayı yaymayan yağa dayanıklı esnek bir kılıfla lastik yalıtımı ile kaplanmıştır. Bu malzeme -30 ila +50 ° C arasındaki sıcaklıklarda kullanılır. "KPG" kaynak kablosu esnekliği arttırdı. Ayrıca bakır, lastik izolasyon ve kauçuk kaplama çekirdeklerine sahiptir. Kablonun kesiti 0,75-95 mm karedir. Bu malzeme mobil kaynak makinelerini elektrik şebekesine bağlamak için kullanılır. Ayrıca -30 ila +50 ° C arasındaki sıcaklıklara dayanıklıdır. Kaynak kablosu "KG" 1x16 ve 1x25 mm kare, çoğunlukla ev tipi kaynak ekipmanı için kullanılır. Profesyonel çalışmalar için "KG" 1x70 ve 1x95 mm kare markalar kullanılmaktadır.

Kaynak kablosu fiyatları

Kaynak kablo kesitiBu bileşenin maliyetiDamarların yapıldığı bölüm ve metalden. Yani, fiyatı 1 m olarak düşünülen en ucuz ("KG" 1x10) kaynak kablosu, 50-55 rubleye mal olabilir. KDV dahil. Eh, en pahalı - "KG" 1x95 - 350-360 rubleye mal olacak. Eh, diğer kaynak kablosu türleri daha da büyük bir fiyat var.

Kaynak kablosu kullanma

Herhangi bir kaynağın kusursuz çalışması içinekipman ömrünün uzaması ve uzatılması, sadece teknik dokümantasyon tarafından tavsiye edilen kabloyu seçmelisiniz. Bu nedenle, gerekli enine kesit seçerken, izin verilen akım yükünü hesaba katmak gerekir. Farklı marka "KG" markaları için amper olarak ölçülen bir akım yükü vardır: 1x16 - 189 A; 1x25 - 240 A; 1x35 - 289 A; 1 - 50 - 362 А; 1x70 - 437 A; 1х95 - 522 A.

Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 2019

Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 2019

Related news

 • Erkek Siyah Deri Ceket 2019
 • ANANASLI YAŞ PASTA
 • Vialand Eğlence ve Tema Parkı Açıldı
 • Maraz Ali Kız Kardeşini Kurtarıyor izle
 • Mert Fırattan taht açıklaması: Bana tiyatro, sinema, dizi sorun

 • Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 91

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme


  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 48

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 27

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 84

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 55

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 40

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 81

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 23

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 98

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 28

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 51

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 21

  Kaynak kablosu - inşaatta vazgeçilmez bir malzeme 6