Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özelliklerKaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler

09.05.2019

Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 85

Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler

Kaymaz paspaslar için tasarlanmıştırSokak merdivenlerinde, banyolarda, yüzme havuzlarında ve saunalarda seyahat ederken insanların güvenliğini sağlamak. Bu tür aksesuarların birkaç çeşidi vardır. Bir halı seçerken, öncelikle hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmelisiniz.

Sokak kaplamaları

Dışarıda merdivenlerde hareket güvenliğibinalar genellikle kauçuk ve PVC esaslı aksesuarlarla donatılmaktadır. Bu çeşitlerin ikisi de çok iyi kaymaz paspaslardır. Bunlardan herhangi birini verandaya koyabilirsiniz. Genellikle "çim" olarak adlandırılan PVC yastıkları daha estetik bir görünüme sahiptir ve daha pahalıdır. Kauçuk paspaslar çok güzel değil, ama bakım ve pratik için daha basit kabul edilir. Onlar için fiyat genellikle çok yüksek değil.

kaymaz paspaslar

Kaymaz paspaslar genelliklekonut ülke evleri ve evler porches. İstenirse, binaların dışına mükemmel şekilde uyan herhangi bir renkten bir aksesuar seçebilirsiniz. Paspas "çim" sundurma tüm alanını kapsayacak şekilde tasarlanabilir. Ayrıca, bu tür küçük kalın aksesuarlar üretilmektedir. Genellikle caddenin ya da koridorun kenarındaki kapının hemen yanında bulunurlar. Bu paspaslar ya serbestçe ya da arka taraftaki yapışkan bantın sundurmasına ek bir şekilde bağlanabilir.

Kauçuk kaymaz mat daha sıkDaha fazla dayanıklılık derecesine sahip olduğundan, ziyaretçilerin mağaza ve ofis çalışanlarına güvenliğini sağlamak için kullanılır. Bu tipin aksesuarları genellikle siyah, gri veya kahverengidir. Alüminyum şeritlerle basamaklara tutturulmuş bu tür kaplamaların çeşitleri bulunmaktadır.

Ayrıca modern sanayi üretiliyorkompakt kauçuk paspaslar. Daha çekici bir görünüme sahipler, ancak aynı zamanda daha pahalıdırlar. Kapıya konan kauçuk kaymaz mat, gerçekleştirir ve başka önemli bir işlev - kir ayakkabılarını temizlemek için hizmet vermektedir.

kauçuk kaymaz mat

Banyo ve havuz kaplamaları

Nemli alanlarda kullanılır, kilimdoğal ve yapay malzemelerden yapılmış. Ana ayırt edici özelliği güçlü bir substratın varlığıdır. Banyodaki paspaslar kaymayı önleyebilir:

 • akrilik;

 • kauçuk;

 • PVC;

 • Pamuk.

Bütün bu malzemelerden yapılmış ürünler,iyi performans özellikleri ile karakterizedir. Temel olarak, banyo için böyle bir aksesuar seçebilirsiniz. Bu durumda, satın alma sırasındaki dikkat, esas olarak odanın tasarımına uygun olması gereken halının tasarımına çekilir.

banyoda kaymaz paspaslar

Akrilik Kaplamalar

Bu tip kilimlerin ana avantajımutlak ekolojik saflıktır. Banyodaki hava sıcaklığı genellikle yüksektir. Akrilikden yapılmış aksesuar, her halükarda ısıtıldığında zararlı madde yaymaz.

Ayrıca bu sentetik malzemeçok hijyenik olarak kabul edilir. Ondan yapılan kilimlerdeki tüm kirler çok basit bir şekilde giderilir. Akrilik aksesuarların imalatında, imalatçılar, diğer şeylerin yanı sıra, özel bir işleme teknolojisini kullanırlar. Sonuç olarak, mat dokunuşa çok yumuşak ve hoş olur.

PVC ve kauçuk

Sokakta olduğu gibi kauçuk kaymazbanyo paspasları çok ucuzdur. Ana avantajı uzun servis ömrü. Bununla birlikte, PVC kaplamalar estetik olarak hoş görünmektedir ve bu nedenle daha fazla popülerlik kazanmaktadırlar. Üreticiler PVC paspas üretimi için lezzet kullanırlar. Bu nedenle, ısıtıldığında, bu aksesuarlar hoş olmayan kokular yaymaz. Ayrıca, PVC yer paspaslarının malzemesi, mantarların yüksek nemde gelişmesini engelleyen özel maddeler içerir.

sundurmada kaymaz paspaslar

Pamuk paspaslar

Bu çeşitliliğin aksesuarları elbettesentetik olanlardan daha güzel ve daha sağlam görünün. Pamuklu keçe, kauçuk alt tabakaya yapıştırılır ve bu nedenle kaymayı önleyici olarak da düşünülebilir. Böyle bir aksesuara saldırın, banyodan çıkın, çok hoş. Bununla birlikte, böyle bir halı bakımda oldukça karmaşıktır çünkü periyodik olarak kurutulması gerekir. Bunu yapmazsanız, pamuklu kapak uzun sürmez. Çoğu zaman, doğal malzemelerden aksesuarlar çocuklar için satın alınır. Bebeğin bacaklarındaki cilt çok yumuşaktır. Ve pürüzlü bir yüzeyle temas etmek onu rahatsız edebilir.

Pamuklu bir mat seçerken, herşeye ek olarakdiğer şeyler, onun yığınının uzunluğuna dikkat değer. Tabii ki, kaymayı önleyici paspaslar gerçekten güzel gözüküyor. Ancak, kısa şekerleme aksesuarlarından ziyade onlara bakmak çok daha zordur.

Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özelliklerKaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler

Related news

 • Mutlu Kadın Olmak için 16 Yasak
 • Dominic: adın ve karakterin anlamı
 • 2019 Bahar sezonunun trend desenleri nelerdir
 • Annenize tacını Çırağan Sarayı’ndan giydirin
 • Facebook sözleri resimli thumblr

 • Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 51

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler


  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 28

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 48

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 93

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 89

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 8

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 31

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 43

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 77

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 35

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 70

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 97

  Kaymayı önleyici paspaslar: seçebileceğiniz özellikler 10