Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog KatadolonKatalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon


Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 92 22.02.2019, 06:51

"Katalodon": kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog "Katadolon"

"Catadolon" preparatı nedir? Bu ilacın kullanımı için analoglar, fiyat ve talimatlar bu makalenin materyallerinde sunulacaktır. Buradan, bunun ne anlama geldiğini, kontraendikasyonları ve yan etkileri olup olmadığını, hangi formda verildiğini, kompozisyonunda nelerin içerildiğini vb. Öğreneceksiniz.bir katadolonun analoğu

Ambalajlama, bırakma şekli, kompozisyon

İlaç "Catadolon" iki farklı şekilde satışa devam ediyor. Şu anda ele alacağımız açıklama, kompozisyon ve paketleme.

 • İlaç "Catadolon Forte" - biconvexçeşitli kapanımlar içeren bir oval formun (bir tarafta bir şerit) sarı tabletleri. Hazırlık, flupirtin maleat gibi aktif bir katkı maddesini ve diğer yardımcıları içerir. Tabletler, karton paketler halinde paketlenmiş 10, 7 ve 14 adet blister içine yerleştirilir.
 • Jelatin kabuğundaki Kapsüller "Catadolon Retard"kırmızı renk ilacın içeriği, bir sarı-yeşil veya sarı renk bir tozdur. Bir kapsül flupirtin maleat, ve jelatin, magnezyum stearat, su, titanyum dioksit E172, silikon dioksit, sodyum lauril sülfat, kalsiyum hidrojenfosfat dihidrat ve kopovidon gibi ek maddeler ihtiva eder. İlaç karton, 30, 50 veya 10 kapsül paketler halinde paketlenir.

Ilacın farmakolojik etkisi

Söz konusu ilaç nedir ve bir analogu var mı? "Katadolon", antispastik etkisi olan ve birçok farklı analoğu olan opioid olmayan bir analjeziktir.

İlaç bağımlılık yapmaz veMerkezi bir etki uygulamak. Vücuda girdikten sonra G-proteinini etkiler, böylece kalsiyum kanallarındaki potansiyel farkı değiştirir ve nöronal membranların potansiyelini stabilize eder.

Hangi özellikler dikkate alınır?Bir ilaç ve onun analogu? "Katadolon" izin verilebilir maksimum aşmayan dozlarda alınmalıdır. Ancak bu durumda da hem aktif bileşenin hem opioid, dopamin, serotonin ve alfa2- alfa 1-adrenerjik reseptörler olarak, H ve M, kolinerjik reseptörlere etki etmez.cadadol geciktirici

Kapsülleri veya tabletleri aldıktan sonra sinir hücrelerinde bulunan potasyum kanallarını açarak anestezi oluşur.

Uzmanlara göre, bu ilacın NMDA reseptörleri üzerinde iyi bir etkisi vardır. Membranların yarı geçirimsiz duvarlarından geçen kalsiyum iyonlarının akışını durdurur.

Tıbbi ürünün eylem ilkesi

İnsan vücudunda nasıl çalışır?Söz konusu ajan ve onun analogu? "Katadolon" kendi bileşiminde flupirtin içerir. Sinir impulsunun nosiseptif uyarana cevap vermesine izin vermeyen bu maddedir. Bu etkinin bir sonucu olarak, anestezi oluşur.

İlaç acı verici hislere yol açmaz ve kronik olanlara dönüşmesine izin vermez. Ayrıca, zaten mevcut acıyı etkili bir şekilde azaltır.

İlaçları dahili olarak aldıktan sonramiorelaxation (ara nöronların bloke edilmesine bağlı). Bu ilacın nöronları toksinlerden koruyabildiğini söyleyemiyoruz. Kalsiyum kanalları aktive ederek, ilaç hücrelerdeki zarar veren kalsiyum iyonlarının miktarını azaltır.

İlaçların farmakokinetiği

Tabletler ve kapsüller "Catadolon Retard" sindirim sistemine girdiğinde, ilacın aktif maddesi tamamen emilir (yaklaşık% 90). Aynı zamanda, dozun% 75'i karaciğerde metabolize edilir.Katadolon analogları fiyatı

Ilacın yarı ömrü vücudundan 7-15 saattir. İlaçların% 70'ine kadarı böbrekler ve geri kalanı da bağırsak tarafından atılır.

Yaşlılarda, karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastaların yanı sıra, eliminasyon yarı ömrü artar.

"Katadolon" preparasyonu: kullanım endikasyonları

Bu ilacın kullanımı için endikasyonlar düz kas spazmlarının neden olduğu çeşitli kökenleri (hafif ve orta) ağrıdır.

Yani hangi sapmalarda atandıSöz konusu ajan ve onun analogu? "Katadolon" genellikle postoperatif ve baş ağrısı, sırt ve boyun ağrısı, malign tümörler ve tümörler vb. Için kullanılır.

Ilaç kullanımı kontrendikasyonları

İlaç "Catadolon" kesinlikle tavsiye edilmezBöbrek ve karaciğer hastalıkları, hipoalbüminemi, aktif madde veya yardımcı maddelere karşı alerjiler, kulaklarda çınlama ve ayrıca yaşlıların, çocukların ve alkoliklerin tedavisinde kullanılır.

Tıbbi ürünün kullanım şekli

"Catadolon" ilacını nasıl almalıyım? Kapsüller her durumda çiğnenemez. Böyle bir ilacın dozajı sadece bireysel olarak seçilir.cadadol analogları yorumlar

Aşağıdaki tedavi rejimleri ilacın talimatlarına dahil edilmiştir:

 • 65 yaşın altındaki yetişkinlere 100 mg reçete edilir.ilacın günde dört kez (yani, 1 kapsül). İlacın dozları arasında aynı zaman aralıklarına uyulması gereklidir. Şiddetli ağrı ile günde üç kez iki kapsül alabilirsiniz. Maksimum günlük dozajın 600 mg (yani 6 kapsül) olması gerektiği dikkate alınmalıdır.
 • Yaşlı (65 yıl sonra), ilaç "Catadolone" günde iki kez 100 mg alınmalıdır. Ağrı derecesine bağlı olarak, bu doz günde 300 mg'a arttırılabilir.
 • Böbrek yetmezliği veya hipoalbüminemisi olan hastalar genellikle günde 300 mg'dan fazla ilaç reçete edilmez.
 • Bozuk karaciğer fonksiyonu durumunda, ilaç uygulanamaz.Günde 200 mg'ı aşan bir doz al. Bu terapinin süresi farklı olabilir. Bununla birlikte, uzun süreli tedavi, karaciğer enzimlerinin aktivitesinin kontrol edilmesini gerektirir.

Hazırlık "Catadolon" analogları içerirOrijinal ile aynı aktif madde. Ancak, bunları bir yedek olarak seçerken, her zaman bir doktora danışmanız ve en uygun dozu seçmeniz gerekir.

Bir ilacın aşırı dozu

Vakaların izole raporları vardırintihar niyetleri ile ilaç "Catadolon" ile aşırı doz. Bu durumda, aşağıdaki belirtiler gözlemlenir: mide bulantısı, prostrasyon, taşikardi, konfüzyon, ağrılılık, ağız mukozasının kuruluğu, sağırlık.Katadolon ifadesi

Böyle belirtiler için bir tedavi olarak uygulanırzorla diürez. Ayrıca hastaya aktif karbon verilir ve elektrolitler verilir. Listelenen tüm önlemleri göz önünde bulundurarak, hastanın sağlık durumu 6-12 saat sonra atlar.

Ilacı aldıktan sonra olumsuz reaksiyonlar

Bazı hastalarda, "Catadolone" tabletlerinin veya kapsüllerinin uygulanmasının ardından, aşağıdakiler gibi yan etkiler olabilir:

 • baş dönmesi, genel halsizlik ve yorgunluk;
 • şişkinlik, mide bulantısı ve karın ağrısı;
 • titreme, hazımsızlık;
 • baş ağrısı ve anksiyete;
 • alerjik reaksiyonlar;
 • ilaç hepatit;
 • görmenin bozulması.

Yan etkiler beklenmedik bir şekilde ortaya çıkabilir ve ayrıca tedavi sırasında aniden ortadan kalkar.

İlaç Etkileşimleri

Ilacın "Catadolone" ile eşzamanlı alımı ile"Warfarin" ve "Diazepam" gibi araçlar, ilkinin etkisi güçlendirilebilir. Bu, listelenen ilaçların, hücrelerden flupirtinin dışarı atılmasını kolaylaştıran proteinlerle kolayca ilişkili olmasından kaynaklanmaktadır.

Sedatifler, kas gevşeticiler ve etanol, ilacın etkisi altında etkilerini arttırır.katadolon ilaç

Parasetamol, Karbamazepin ve Flupirtin ile ilaçların birleştirilmesi önerilmez.

Ayrıca ilacın "Kumarin" ile eşzamanlı kullanımı ile protrombin indeksinin izlenmesinin gerekli olduğu da belirtilmelidir.

Özel talimatlar

"Katadolon" ilacını kullanmadan önce, talimatları okumak gerekir. Şunu belirtir:

 • Bu ilaç sadece diğer analjeziklerle tedavi kontrendike ise kullanılmalıdır.
 • Böbrek fonksiyonu azalmış kişilerde ilaç kullanımı sırasında, kreatinin kandaki konsantrasyonunu izlemek gereklidir.
 • 65 yaş üstü hastalarda, hipoalbüminemi ve ağır böbrek yetmezliği olan hastalarda doz ayarlaması gereklidir.
 • Hastalar uyarılmalıdır kiTerapi süresi, karaciğer hasarının semptomlarına özellikle dikkat etmelidir. Bu belirtiler ortaya çıkarsa, ilacı almayı bırakın ve bir doktora danışın.
 • İlaç "Catadolone" ile tedavi sırasında, idrarda ürobilinojen, bilirubin ve protein için testin yanlış pozitif reaksiyonları mümkündür.
 • Ilacın yüksek dozları kullanırken, hasta idrar boyama yeşil olabilir. Bu herhangi bir patolojinin klinik belirtisi değildir.
 • Tedavi sırasında, baş dönmesi ve uyuşukluk gelişebileceğinden, mekanizmaların ve tahrik araçlarının yönetimini terk etmek gerekir.

"Katadolon" hazırlık: analogları, yorumları, fiyat

Bu çözümün eşanlamlısı "Flugesic" preparasyonu. Analoglara gelince, şu ilaçları içerir: "Akupan", "Nefopam", "Miliston" ve "Sinmeton".

Söz konusu ilacın fiyatı çok yüksektir. Bir kural olarak, 900 ila 1200 ruble arasında değişmektedir (tabletlerin ve kapsüllerin sayısına ve sayısına bağlıdır).cadetol tıbbı

Hastaların değerlendirmesine göre, ilaç"Katadolon" oldukça etkili ve hızlı bir şekilde herhangi bir ağrı sendromunu ortadan kaldırır. Çok sayıda advers reaksiyona rağmen, uyuşturucu bağımlıları sıklıkla bu ilaçları abstinence ile anestezi için kullanırlar.

Sıradan hastalar için, bazıları bu ilacı almak genellikle baş dönmesi ve genel halsizlik neden olmaktan şikayetçi.

Doktorlara göre, ilaç "Catadolone" genellikle cerrahi uygulamada kullanılmaktadır. Çok güçlü bir ilaçtır, bu yüzden doktorun yapmaması için reçete yazmadan alınız.

Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog KatadolonKatalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon

Related news

 • Stolypinin tarım reformu bir başarı mı yoksa bir başarısızlık mı
 • Çeyizlik Takım 5 Çiçekli Kare Lif Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • İngiltere masonları: Ayrımcılığa uğruyoruz
 • Ahmet Türk: Adalet Yürüyüşüne Kandıra’dan katılacağım
 • Şinitzel

 • Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 5

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon


  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 68

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 93

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 79

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 65

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 75

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 63

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 17

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 96

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 35

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 59

  Katalodon: kullanım, fiyat ve yorumlara talimatlar. Analog Katadolon 79