Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür?

Onarım gerektiren çok emek harcayan bir faaliyettiroldukça büyük finansal yatırımlar. Her biri, evlerinin içindekileri güncelleyerek mümkün olan her şekilde tasarruf etmeye çalışıyor; pek çok kişi, alçıpan üzerine duvar kağıdının yapıştırılmadan primer üzerine yapıştırılmasının mümkün olup olmadığı sorusuyla ilgileniyor. Bu ve daha bir sonraki tartışılacaktır.

tuzaklar

Alçıpan üzerine yapışkan duvar kağıtları yapabilir miyimİnşaat uygulaması, yapılan işin sonucunun tatmin edici olmasını sağlamak için alçı levha üzerine duvar kağıdının yapıştırılmasına izin verir, aşağıdaki nüanslar dikkate alınmalıdır:

 1. Ne zaman çok ince duvar kağıdı Yapıştırma, onlardan aracılığıyla odanın görünümünü yağma alçıpan levha arasındaki derzlerden gösterecektir.
 2. Zamanla, ince duvar kağıdının rengi de iç tasarımı olumsuz etkileyecek olan yeşil bir ton elde edebilir.
 3. Tutkal GKL'ye çok derinden nüfuz eder, bunun sonucunda gelecekte duvardan duvar kağıdını çıkarmanın neredeyse imkansızlaşır.

Yani, yapıştırıcı duvar kağıdı olup olmadığını sorunun cevabıSıva olmadan alçı, üzerinde - bu hesaba yukarıdaki faktörleri almaz ise pozitif, ancak,, gördüğümüz gibi, onarım sevinci uzun sürmeyebilir. şey puttying duvarlar bile çıplak gözle görülebilen darbe ve çeşitli kusurları gizlemek olmasıdır. Pahalı duvar kağıdını yapıştırırsanız, en küçük kusur bile tüm çabalarınızı tamamen düşürebilir.

Duvar kağıdından önce bilmeniz gereken nedir?

Alçıpan üzerine doğrudan duvar kağıdını tutkal yapmanın mümkün olup olmadığıBir odada bir tamir planlıyorsanız,zaten yapıştırılmış duvar kağıdı, kaldırmaları gereken ilk şey. Tutkal çıkarmak için tasarlanmış özel aletler yardımıyla çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Belli miktarda suyla yetiştirilen toz formunda satılırlar. Nihai karışım duvarlara yaklaşık 10 dakika boyunca uygulanır, daha sonra eski duvar kağıdı bir spatulayla kolayca çıkarılır.

Eğer ilgileniyorsanız, doğrudan duvar kağıdı yapıştırabilir miyimalçı karton üzerinde, ama duvarlarda macun fazlalıkları ya da bazı kusurlar var, yapılacak ilk şey, düzensizlik ve çatlakları ortadan kaldırmak için alçıya koymaktır. Buna ek olarak, duvar duvarının yapışma kalitesini arttırmak için duvarların astarlanmasının yapılması tavsiye edilir. Astar kuruduktan sonra, duvarın çevresini zeminin ve zeminin düzgünsüzlük açısından kontrol etmeniz gerekir. Bulunursa, silinmelidir. Bu yapılmazsa, süpürgelik levhaları ve bagetler monte edildikten sonra, bu düzensizlikler çok fark edilir olacaktır. Kusurların varlığında, kalın duvar kağıdını yapıştırmayı planladığınız durumda, duvarların düzgünsüzlüğünü iyi bir şekilde maskeleyecek şekilde şantiyenin yapılmasına izin verilmez.

Hazırlık aşaması

Alçıpanın üzerine sıvı duvar kağıdı yapıştırabilir miyim?Soruyu cevaplamadan öncedoğrudan alçıpan duvar kağıtları yapıştırmak için ve nasıl yapılacağı, ilk duvar kağıdı süreci için duvarların ön hazırlık konusuna değinmelisiniz. İlk adım, herhangi bir kusur için duvarları görsel olarak incelemektir: düzensizlikler, çatlaklar, çatlaklar, boşluklar ve diğer kusurlar. Yerleşim yerleri GKL'nin, alçı levhaların serbestçe genişleyebildiği ve sonunda çatlayamayacağı özel bir bant yapıştırması gerekir.

Tüm kusurlar giderildikten sonra,shpatlevanie duvarları. Bu çalışma bir seferde yapılmalıdır, böylece çözümü kurduktan sonra duvarlar mükemmel bir şekilde eşittir. Bina karışımının tamamen kuruması, odadaki optimum sıcaklık ve nemde en az 24 saat gerektirir.

Bir macun seçiminde ipuçları ve öneriler

Doğru macun seçimi olmadan imkansızdır.Alçıpan duvar kağıdı yapıştırmak mümkün olup olmadığı sorusunu cevaplayın. Bir karışım satın alırken, serbest bırakılma tarihine, son kullanma tarihine, karışımın çeşitliliğine ve hangi koşullar altında kullanılabileceğine dikkat etmelisiniz.

Duvarlarda küçük kusurlar varsa, bunların büyüklüğü50 milimetreyi geçmez, son çalışma için tasarlanan karışımı güvenle kullanabiliriz. Çatlaklar ve çatlaklar 25 mm'ye kadar ise, bu durumda başlangıç ​​macunu problemi çözmeye yardımcı olacaktır. Bu durumda, ucuz ve düşük kaliteli bir karışım satın alarak tasarruf etmemek daha iyidir, çünkü pratikte gösterdiği gibi, sonuç beklentileri karşılamamaktadır.

Duvar dolgusu yapmak nasıl daha iyidir?

Alçı panelde flizilin duvar kağıdı yapıştırmak mümkün mü?Bu yüzden, duvar kağıdına yapıştırmanın mümkün olup olmadığını daha önce anladık.alçıpan üzerinde ve bundan önce hangi hazırlık çalışmaları yapılmalıdır. Her şeyin kalitatif ve güzel bir şekilde ortaya çıktığından emin olmak için duvarları düzgün bir şekilde doldurmak çok önemlidir. Bu çalışmalar üç aşamada gerçekleştirilmektedir: ilk olarak inşaat karışımının ilk tabakası uygulanır ve ikinci katmanı kuruduktan sonra. İkinci tabaka tamamen kuruduğunda, daha fazla sıvı kıvamına sahip bir dolgu maddesinin kullanılması gerekli olan kaplama uygulanır. Bu sadece en küçük kusurları bile gizlemekle kalmaz, aynı zamanda duvarları da mükemmel bir şekilde yapar.

Her yeni katman gerekliönceki yaklaşık 50 santimetre üst üste. Ayrıca, kuruduktan sonra her kat mutlaka zımpara kağıdı ile silinmelidir.

Alçı levha plakaları arasında derz dolguları

Duvar kağıdını doğrudan alçıpan üzerine yapıştırmanın mümkün olup olmadığıDuvar kağıdı tutkallamak mümkün olup olmadığı sorusuyla ilgileniyorsunuzalçıpanda ve daha sonra ne yapacağız, duvarların macunlanması tamamlandıktan sonra? Bir sonraki adım, alçı levha plakaları arasındaki derzleri maskelemek. Yapılacak ilk şey, her iki taraftaki plakaların köşelerini 45 derecelik bir açıda kesmektir. Bu geçişleri daha düzgün ve göze çarpmayacak hale getirecek.

Dikişleri mühürlemek için özel bir karışım kullanılır.Herhangi bir yapı malzemesi deposunda satın alabilirsiniz. Toz, ambalajın üzerindeki üretici tarafından belirtilen oranlara uygun olarak su içinde seyreltilir. Karışımı alçı levha levhaları arasındaki derzlere çok dikkatli bir şekilde uygulayın ve tüm uzunluğu boyunca eşit bir şekilde bir spatula ile dağıtın. Aksi kuruduktan sonra duvar kağıdı sonra iç görünümünü bozacağından görünür diken diken olacak, çünkü çok fazla karışımını kullanmayın.

Kendinden dokunarak vidalar

Alçıpan duvar kağıdı yapıştırmak mümkün mü? Cevap sen olabilirsin! Bununla birlikte, alçıpan levhaların, şapkaları duvar kağıdında gösterecek ve bütün görünüşü bozabilecek, kendinden kılavuzlu vidalarla tutturulduğunu anlamak önemlidir. Bu nedenle, onlar da gizlenmiş olmalıdır. Bunun için, vidalar alçı levhaya biraz daha derine vidalanmalı, böylece delikler yaklaşık bir milimetre kadar girintili olmalıdır, daha sonra delikler macunla kapatılır. Kendinden dokunarak yerine yerleştirilmiş çatlaklar kullanılıyorsa, bunlar takviye bandı ile yapıştırılmalıdır. Daha fazla çatlamayı önleyecektir.

Özellikle vidalarla uğraşmak istemiyorsanızOnları bir çözüm ile örtmek için, alçı paneline vidalamadan önce özel bir harçla işlenir ve vidalama noktaları bir kenetlenme ve takviye bandı ile yapıştırılır. Bütün bu işler tamamlandığında, duvarlar topraklanır ve çözelti kurduğunda, daha fazla çalışmaya devam edebilirsiniz.

Duvar sıva olmadan duvar kağıdı yapıştırma

putty olmadan alçıpan duvar kağıdı yapıştırmak mümkün olup olmadığınıBirçok kişi tutkalın mümkün olup olmadığını merak ediyorduvarların önceden doldurulmadan alçı karton üzerinde dokunmamış duvar kağıdı. Ancak, duvar kağıdı duvarına yapışmanın güvenilir olmasını sağlamak için, inşaatçılar bunu kabul ederler, tüm kusurlar giderildikten sonra 24 saatten daha erken bir zamanda yapışmaya başlayabilir ve inşaat karışımı tamamen kurur.

Aşağıdaki önerilere de uyulması önerilir:

 1. Duvar duvar kağıdından önce duvar, toz ve kirden arındırılmalıdır.
 2. Duvarları karışıma hazırlarken, rengini alçıpanın rengiyle çakışan bir boya eklemeniz tavsiye edilir. Bu tek tip bir ton elde edecek.
 3. Yapıştırıcıyı temizlemeyen temiz bir kapta daha iyi seyreltin.Diğer harçların hazırlanması için kullanılmıştır. Tutkal tozu veya başka yabancı maddeleri alırsa, kalitesi büyük ölçüde bozulur.
 4. Alçı kartondan ince duvar kağıdı yapıştığında, tüm yazıtlar ve logolar çıkarılmalı, böylece saydam görünmeyeceklerdir.
 5. Duvar kağıdının düzgün bir şekilde yapışmaması veya aralarında bir boşluk oluşması durumunda, yapıştırıcı hala kuru iken ve yeniden yapıştırıldığında bunlar duvardan çıkarılmalıdır.

Bu basit ipuçlarına bağlı kalarak, kalitatif olarak onarım gerçekleştirebileceksiniz ve alçı paneldeki sıvı duvar kağıdının yapıştırılıp yapıştırılamayacağı sorusu artık sizi rahatsız etmeyecektir.

Sonuç

astar üzerine macun sürülmeden alçıpan üzerine duvar kağıdı yapıştırmanın mümkün olup olmadığıÖn etmeden alçı karton üzerine yapıştırma duvar kağıdıDuvarları bitirmek, inşaat malzemelerinin satın alınmasını ve onarım maliyetlerini azaltmanızı sağlar. Bununla birlikte, bir astarın yokluğunun duvarların ve malzemelerin nem ve mekanik hasardan korunmasını azalttığı gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır, bu nedenle gelecekte pişman olmamak için, artıları ve eksileri iyice tartmak gerekir.Related news

 • Sanal dergi COLORS Viral’, ilk sayısını Michael Jackson’a ayırdı
 • Polenta Yatağında Soya Soslu Sebze
 • Kulübe Evleri Yelek Modeli
 • Süleymanın hayatı sarayı
 • Siz Taktıkça Büyüyen,Sizinle Yaşayan Aksesuarlar

 • Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür


  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür

  Kartonpiyer üzerine duvar kağıdı tutkal koymadan yapıştırmak mümkün müdür