Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 2019

Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 2019

Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 29 15.02.2019, 12:36

Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji

İnsan vücudu çok karmaşıktır. Bugüne kadar, her açıdan en önemli olanlardan biri kandaki hemoglobin seviyesidir. Oranı yeterince dalgalanabilir. Aynı zamanda kadınlar ve erkekler için farklı anlamları vardır.

Kandaki hemoglobin seviyesi normaldir.Kandaki hemoglobin seviyesi: norm

Bu gösterge herhangi için çok önemlidirkişi. İnsanlığın güzel yarısının bir temsilcisi, kanda biraz daha düşük hemoglobin düzeyine sahiptir. Nüfusun erkek kesimindeki norm, 130 g / l ve 160 g / l'den başlayan bir seviyededir. Kadınlar için, onlar için bu göstergenin alt çubuğu 120 g / l civarındadır. Eğer normun üst sınırı hakkında konuşursak, o zaman kadınlar için 150 g / l seviyesindedir.

Kandaki normal hemoglobin seviyesi çokinsan vücudu için önemlidir, çünkü oksijen taşımasını taşıyan protein budur. Önemli ölçüde azalması durumunda, çok ciddi sonuçlara yol açabilir.

Kandaki azalmış hemoglobin seviyesi

Bu en önemli göstergenin olması durumundaYeterince düşük, bu anemi gibi bir hastalığın gelişmesine yol açar. Bu proteinin miktarındaki düşüşe çok güçlü bir zayıflık hissi, hızlı yorgunluk, üretkenlik için kapasite azalması ve baş dönmesi ve hatta bazı durumlarda bayılma eşlik eder. Anemi çeşitli durumlarda görülebilir:Kandaki normal hemoglobin seviyesi

 • Çok fazla kan kaybedersen.
 • Anemi hemolitik süreçlerin ortak bir belirtisidir.(kırmızı kan hücrelerinin yok edilmesi). Gerçek şu ki, hemoglobin eritrositler tarafından taşınır ve ölümünden sonra onun acil işlevini yerine getiremez.

Hemoglobin bileşimi demir bir moleküldür. Bu olmadan, bu karmaşık protein işe yaramaz. Sonuç olarak, bu metal eksik olduğunda, vücutta demir eksikliği olan anemi gibi bir hastalık oluşur. Normal hemoglobin ve eritrosit seviyeleri için çok önemlidir. B vitamini12. Yeterli değilse, bu önemli maddenin eksikliği olan anemi oluşur. Ek olarak, bu hastalığın polifomerik formu ayırt edilir.

Normal performans nasıl elde edilir?

Herkes sahip olduğu şeyi takip etmelikandaki hemoglobin seviyesi. Bu önemli proteinin yetersizliğindeki norm, çeşitli yollarla sağlanabilir. Seviyesinin 70 g / l'nin altına düşmesi durumunda, kırmızı kan hücrelerinin transfüzyonu gerekli hale gelir. Bu işlemden sonra, anemisi olan bir kişi daha kolay hisseder, ancak bazı komplikasyonların gelişmesi ile doludur.Kandaki azalmış hemoglobin seviyesi

Yeterli demir olmaması durumundaKandaki hemoglobin düzeyini orantılı olarak azaltır. Puan nedeniyle özel demir alımı için bir et yemek (özellikle domuz ve sığır) ve aynı zamanda kullanımı ile elde edilebilir. B eksikliği ile anemi12Uygun vitaminin intramüsküler enjeksiyonu ile tedavi edilir.

Akut kan kaybında, özel kan ikame solüsyonları kullanmanız gerekir. Hipovolemi hızla ortadan kaldırabilir ve dolaşım sisteminin işlevini geri yükleyebilirler.

Hemoglobin düzeyi ortak bir kan testi kullanılarak tespit edilir. Bu çalışma, tıbbi yardım isteyen neredeyse tüm hastalar için yürütülmektedir.

Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 2019

Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 2019

Related news

 • İade kira
 • Yeni yaz Trendi 2017 Saç Örgüleri
 • Hamsi Tava Tarifi Videosu
 • Sibel Tüzün eski eşini ihbar etti

 • Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 87

  Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji


  Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 96

  Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 33

  Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 91

  Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 33

  Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 87

  Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 45

  Kandaki hemoglobin seviyesi: norm ve patoloji 84