Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 2019

Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 2019
22.08.2019

Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 92

Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi

Baharat ticaretinin en büyük merkezlerinden biriyüzyıllar boyunca, İngiltere, Portekiz ve Hollanda arasındaki anlaşmazlığın sebebiydi. 20. yüzyılın ortalarında bağımsızlık kazandıktan sonra ticari liman yavaş yavaş popüler bir belde haline geldi ve adı Kalu-Ganga yerel nehrinden geliyor.

Lüks tatil

Antiktaki büyük Kalutara (Sri Lanka) şehriHatta zamanlar, Hindistan prensi emriyle ada devletinin başkentiydi. egzotik manzaralar, tenha plajları, altın ışık oynama kumlar, sıcak okyanus ve eşsiz mekanlar tüm endişeler kurtulmak için yardım çünkü ünlü tatil genellikle cennet ile ilişkilidir.

kalutara sri lanka

Ancak, şık tesisinherkes bunu karşılayamaz. Bu lüks tesis, mükemmel hizmet ile konforlu oteller için ünlüdür. Yıl boyunca, turistler renkli Kalutara (Sri Lanka) beldesinin 30 derecelik sıcağı tarafından şımartılıyorlar. Hava bronz bronzlaşma ve inanılmaz derecede ılık bir okyanusta yüzmeyi tercih eden kilerden yanadır, bu nedenle kışın bile tüm ziyaretçilerin su prosedürleriyle ilgili hayalleri gerçekleşecektir. Ancak resmen turizm sezonu, Ekim'den Mart'a kadar bütün adada olduğu gibi burada da sürüyor.

Navam'ın etkileyici geçit töreni

Genellikle Şubat ayında buraya meraklı gelturistler sadece yeni izlenimlerin bir kısmını elde etmek için değil, aynı zamanda gerçekten büyülü bir atmosfere sahip geleneksel bir geçit törenine katılmakla kalmıyorlar. Dini tatilin büyük kapsamı, en sofistike gezginleri bile şaşırtıyor. Navam'ın renkli geçit töreni, aralıksız davul çalınması altında geçiyor, binlerce inanan ve turistlerin kalabalığındaki kalabalıklar, tatil beldesi Kalutara'nın (Sri Lanka) sokaklarını doldurmaktadır.

Büyüleyici eylem için en büyük seçinfil ve ulusal sembollerle süsleyin. Kutsal Budistleri ana Budist tapınağından alan odur. Özel "ibadet" ler eşliğinde büyük bir alay, böylece filin şerefini ifade eder. Fevkalade güzel aksiyon, etkileyici efektlere sahip bir ışık gösterisi ile gece sona eriyor.

Eşsiz tasarım tapınağı

Gangatilaka Vihara - ana Budist tapınağıKalutara şehrinde bulunan eşsiz bir form. Sri Lanka, içi boş bir stupa olan dünyanın tek dini nesnesiyle gurur duyuyor. Beyaz-beyaz bir rengin dev kubbesi uzaktan görülebilir ve en parlak manzara, nehrin su yüzeyine parlak ışıkla süslenmiş bir tapınağın yansımasıyla geceleri beklemektedir.

sri lanka calutara yorum

Bu egzotik cazibe her zamandua eden hacılar ile dolu ve turistler Buda'nın 4 büyük heykelinin boşluğunda bulunan tapınağın büyüklüğünden donuyor. İç mekan, yaşam aktivitesini ve yeniden doğuş evrelerini anlatan renkli duvar resimleri ile dekore edilmiştir. Bu kutsal yerden, filin Navah geçit töreninde çıkarıldığı yer.

Phi Hien Mağarası

Kesinlikle buna değer başka bir sıra dışı köşeTuristlere gitmek, büyük bir kayanın yer almaktadır. Fa Hien Mağarası - doğal taş olan, dünyanın birkaç yerler olarak çare en popüler cazibe biri. Bu kutsal Kalutara antik kenti (Sri Lanka) geldi arama Buda'nın görevlileri, birinin bir tapınağa dönüştürülmüştür. Mağaranın fotoğrafı etkileyici! 3 binden fazla insanı ağırlayabilir.

kalutara sri lanka hava durumu

Şimdi turistlerin güvenliği için çalışıyorMağaraya girmenin yasaklarına rağmen, içeriye giren bütün girişler tıkanmış ve mağaranın ana bölümünde Buda'nın devasa altın heykeli şaşkın gezginlerin görünüşüne benziyor.

Richmond Kalesi

Resort Kalutara (Sri Lanka), sadece bilinen değilgüzel plajlar, tarihi eserlerin yakınında yer alır. Richmond Kalesi, XX yüzyılın en muhteşem mimari eseri olarak kabul edilir. Tek başına ölen arazi sahibi Mudliyar'ın sahibinin trajik hikayesini sürdürmek, büyük bina dış ve iç dekorasyon ile seviniyor. En egzotik bitkilerin bir zamanlar büyüdüğü muhteşem bahçe, şimdi hindistancevizi, narenciye ve mango ağaçlarının inanılmaz aromasıyla doludur. Yunan tarzında küçük heykeller, herhangi bir pencereden görülebilecek şekilde düzenlenmiştir. Çocukları hayal eden sahibi, çocuğun annesiyle birlikte kollarında bir heykel yaptı.

kalutara sri lanka fotoğraf

İki katlı kalenin dekorasyonu muhteşem: 15 geniş odadan oluşan lüks bir konakta, tik ağacındaki deliklerden dolayı her zaman serin olan, doğal havalandırma için yapılmış büyük bir balo salonu. Yarım daire şeklindeki yüksek pencereler, asma şeklinde sıra dışı bir tasarıma sahiptir. Duvarlarda, izleyicileri başka bir yaşta ve sanki malikanenin mutlu olduğu zamanda transfer ediyormuş gibi birçok düğün fotoğrafı var.

Dünyaca ünlü baharatlar

Abartmadan, tüm dünyayı söylüyoruzSri Lanka'nın baharat adası için bilinir. Kalutara, yerel baharat yorum özel bahçelerde yetiştirilen baharatlar çok sayıda ünlü tam bir zevk turistler, vardır. Orada, değerli kültürlerin meyvelerini görebilir ve bunlara dokunabilir, aynı zamanda onların yetiştiriciliğinin tüm sırlarını duyabilirsiniz. Bazı gurmeler sadece temel baharat, dünyasında ve bir hatıra olarak en iyi satın almak için buraya gel. Baharatların sarhoş edici kokusu ve güzel tadı, heyecan verici iştah, yerel baharatların farklılıklarıdır.

resort kalutara sri lanka

Kalutara (Sri Lanka) ünlü tatil sunuyorturistler, yaşamın en iyilerinden biri olarak hafızada kalabilecek aktif ve pasif rekreasyon seçeneklerinden oluşan geniş çaplı bir seçimdir. Burada geceleri bile sıkılmayacaksınız çünkü zengin bir kulüp hayatı parlak partilerin sevgililerini şaşırtacak. Alışılmadık izlenimler arayışında şehre gelen herkes hayal kırıklığına uğramayacak.

Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 2019

Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 2019

Related news

 • 2019 eyeliner trendi
 • Doğanın Evrimi filmi: aktörler, roller, film ekibi
 • Yazılımı seçme ölçütleri nelerdir PC Yazılımı
 • Peynir ve sosisli kızarmış lavaş: orijinal tarifler
 • Çapraz Fıstıklı Bere Modeli Yapımı Videolu

 • Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 23

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi


  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 16

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 22

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 71

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 65

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 100

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 31

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 21

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 91

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 95

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 29

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 94

  Kalutara (Sri Lanka) - lüks tatil beldesi 69