Kahvaltı aristokrat - yumurta benedictKahvaltı aristokrat - yumurta benedict


Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 35 19.02.2019, 17:03

Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict

Yumurta Benedict gibi bir tabak, rağmenOrijinal adı, tüm tanıdık, tanıdık ürünlerden oluşur. Aslında, sadece yumurtalı haşlanmış, sos ve kırmızı balıklı bir sandviç (sosis, patlıcan ya da jambon). Ama pişirmek çok kolay değil çünkü çıldırmış bir yumurta kaynatmak için önce pratik yapmalısınız. Birkaç yumurtayı bozduktan sonra hala doğru haşlanmış yemeği pişirmeyi öğrendikten sonra gerçek aristokratlardan kahvaltı yapabilirsiniz. Sonuçta, Benedict yumurta - Fransa'da yüksek toplum temsilcileri ile çok popüler bir sabah yemeği. Ama sıradan insanlar gibi yumurtalı yemekler, bu yüzden bu kahvaltı hiç kimseyi kayıtsız bırakmayacak ve yemekte bile kaprisli bir insanı memnun edecektir.Yumurta Benedict

Benedict'in yumurtaları ortaya çıktığında, tam olarak bilinmemektedir. Bir versiyona göre Benedictine rahipleri tarafından icat edildi. Diğer yandan, en sevdiği ziyaretçiler için onlarla birlikte geldi - New Orleans'taki küçük bir restoranın şefi olan Benedict soyadı ile evli bir çift. Yumurta Benedict sadece aristokratları değil, aynı zamanda yıldızları da sever. Örneğin, Cameron Diaz bir röportajda, yumurta Benedict'in Fransa'da denediği en iyi yemeklerden biri olduğunu söyledi.

Tadına rağmen, yumurta Benedictgünlük kahvaltı olamaz. Yumurtalar ve yüksek kalorili bir ürün olmamasına rağmen (bir yumurtada sadece 65 kalori), yumurta sarısında çok fazla insan kolesterolü vardır. Yani çok fazla yumurta yemeyin - çünkü her şey ılımlılıkta iyidir.

yumurta ile yemekler

Bir Yumurta Benedict pişirmek nasıl

İki porsiyon gerekli olacak:

 • üç tavuk yumurtası (daha doğrusu, 2 yumurta ve bir yumurta sarısı);
 • 80 gram tereyağı;
 • 2/3 çay kaşığı limon suyu;
 • 1.5 çay kaşığı su;
 • 2 dilim jambon (füme kırmızı balık veya tempolu);
 • yeşillikleri tadı;
 • tuz ve karabiber karabiber;
 • dört yemek kaşığı sirke.

Önce Hollanda sosunu pişirmelisin. Bu suyu, bir yumurta sarısı ve limon suyu karıştırın ve bir su banyosunda koymak için gereklidir. Yangın güçlü değildi ki bu durum, takip etmek gereklidir. Sonra soğuk küpler tereyağı kesme ve sürekli olarak karıştırılan bir karışımı içinde, bir atış parçaları, izler. biri eritilmiş tereyağı dilim ve bitene kadar bunu aşağıdakileri eklediğinizde. Tuz ve karabiber ile Hazır sos tadı ve soğumaya bırakmak. Sonra bir haşlanmış yumurta pişirmek gerekir. Daha sonra suya biraz kaynamaya az yangın yapın tuz çay kaşığı ve sirke dört çay kaşığı ekleyin, bir taşım bir litre su getir. sarısı sağlam kalmıştır böylece (kızarmış yumurta hazırlarken olduğu gibi), ayrı bir kapta yumurta içinde kırın. tuz ve sirke "girdap" ve yavaşça eğerek kase yapmak için sıcak suda bir kaşıkla yumurta suya batırılmış. büyükse sarısı sertleşir durumunda kesinlikle olmalıdır üç dakika kaynatın.

yumurta benedict

Daha sonra ikinci yumurta ile aynı şeyi yapın. Yemek yaparken, bir tavada veya bir fırın çöreğinde kızartmanız gerekir. Üstüne bir parça füme kırmızı balık (jambon veya brisket) koyun. Bir haşlanmış yumurta ile üstüne, Hollandalı sos dökün ve doğranmış otlar serpin. Hemen servis yapın. İşte bu, Benedict yumurtaları hazır, iyi iştah.

Hazır yemekler kalorilerde yüksektir: porsiyon başına 506 kalori, 15.06 gram protein, 46.49 gram yağ ve 0.99 gram karbonhidrat.

Kahvaltı aristokrat - yumurta benedictKahvaltı aristokrat - yumurta benedict

Related news

 • İç çamaşır hileleri
 • Kuşatma 2: Karanlık Bölge: aktörler ve filmin arsa
 • İNCİ BAHÇESİ ÖRGÜ DESENİ İLE BATTANİYELER YELEKLER
 • HASIR SARMALI ÖRGÜ AYAKKABI ŞEKLİNDE BAYAN PATİK
 • Çocuklara el yıkamayı öğretmenin 3 adımı
 • Naneli Sıcak Çikolata

 • Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 8

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict


  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 38

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 40

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 90

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 9

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 94

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 36

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 61

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 28

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 88

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 74

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 62

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 62

  Kahvaltı aristokrat - yumurta benedict 8