K750: Sovyet dönemi motosikleti 2019

K750: Sovyet dönemi motosikleti 2019

K750: Sovyet dönemi motosikleti 77 23.02.2019, 07:18

K750: Sovyet dönemi motosikleti

SSCB'de, otobanlarda ağır motosikletler ortaya çıktıSırasıyla. İlk model - bir bebek arabasıyla M-72 - gerçek bir gelişmeydi. Ve ondan sonra K750 geliştirildiğinde, motosiklet daha da mükemmelleşti, Sovyet toplumunda otomobil ve motosiklet endüstrisinin başarılarından gurur duymak için bir neden çıktı. Model gerçekten başarılıydı: yüksek hız ve çekiş özellikleri en iyi dünya standartlarına ulaştı. Motor gücü 25 litredir. a. Bu sınıftaki bir makine için fazlasıyla yeterli olduğu kanıtlandı. Motosikletin açıklık derecesi de yüksekti ve yan römorkun tekerleği bir torsiyon tipi ile sürüldüğünde sonuç, gerçek anlamda bir arazi aracıydı. Geri vitese sahip manevra kabiliyeti var.

k750 motosiklet

Genel açıklama

K750, yeterince gelişmiş bir motosikletzaman ve belirli bir bakış açısına sahip olmak, Kiev motosiklet fabrikası tarafından üretildi. Daha sonra üretim Irbit'te kuruldu. Dört vitesli şanzıman, pervane şaft vasıtasıyla rotasyonu arka tahrik tekerleğine iletti ve zincir şanzımandan daha düzgün çalışmasına katkıda bulundu.

Tüm tekerlekler tamburlu frenlerle donatılmıştırinşaat, yeterince etkili ve güvenilir. K-750 - Uzun yolculuklar için çok uygun bir motosiklet: Yaklaşık 350 km'lik bir yakıt ikmali yapmadan 20 litre kapasiteli bir benzin deposu. Makinenin popülaritesi, operasyon sırasında mevcut ayarlamalar açısından mevcudiyeti sayesinde kolaylaştırılmıştır. Gerekli tüm noktalar tamamen açıktı. Buna ek olarak, etkileyici pürüzsüz bir sürüşe sahip olan bir motosiklet olan K750, neredeyse tüm Sovyet motosikletlerinden farklı olan sarsıntılar olmaksızın tüm yol koşullarında eşit oranda hareket etti.

motosiklet k750 yorumlar

parametreler

K750 - karakteristik özelliği taşıyan bir motosikletdünya derecelendirmesinin en iyi örnekleri. Sovyetler Birliği ile siyasi bir ittifak oluşturan Avrupa alanının tüm ülkelerine başarıyla ihraç edildi.

Teknik veriler:

 • motor - iki silindirli, karbüratör, aksine silindir düzeninde;
 • güç - 26 litre. s;
 • en yüksek hız 90 km / sa;
 • Brüt ağırlık - 240 kg;
 • taşıma kapasitesi - 240 kg;
 • yerden yükseklik - 120 mm;
 • dingil mesafesi - 1450 mm;
 • benzin deposunun hacmi 21 litredir.

k750 bisiklet özellikleri

Dışsal Farklılıklar

Farklı açılardan fotoğraflı olan Motosiklet K750sayfaya yerleştirildiğinde, aşırı durumlarda, savaş operasyonları sırasında veya kompakt önemli yükleri taşımak gerektiğinde görevleri yerine getirmek için çok uygun bir paramiliter tekniğe bir örnek. Motorlu taşıtın hareket kabiliyeti ve manevra kabiliyeti açıktır, yüksek hızlı nitelikler ve önemli taşıma kapasitesi de lehine konuşmaktadır. Bu markanın tüm motosikletleri koruyucu kahverengi veya koyu yeşil tonda boyanarak kılık değiştirmiş olarak gösterilir.

K750 motosikletleri İçişleri Bakanlığı'nda popülerdi: Bunların önemli bir kısmı, devriye aracı olarak kullanıldıkları polis karakoluna geldi. İç güvenlik sisteminde çalışmak üzere tasarlanan makineler, bebek arabasının yan tarafındaki mavi renkli "milis" yazıtları ile sarıydı. Polis motosikletlerinin motorları fabrikaya zorlandı, gücü 27 litreye çıktı. ile, ve böyle bir motorun altındaki hız 105 km / saate yükseldi. Polisler için kamu düzeninin ihlalini yakalamak zor değildi.

k750 fotoğraflar için motosiklet

Özel mülkiyet

Sovyet döneminde hükümet şevk vermediMotosiklet ya da araba ile nüfus. Motosiklet K750 ayrıca devlet kurumlarına, ordu birimlerine, İçişleri Bakanlığı'na ve çeşitli uzmanlık hizmetlerine özel olarak geldi; Avcılar ve orman bekçileri için av tesislerinde ve oyun rezervlerinde. Bununla birlikte, yetmişli yılların başlarında, ordu ve polis birimlerinden K750'nin büyük bir tahliyesi gerçekleştirildi. Motosikletlerin hiçbir yere koyamayacağı ve imha edilmesine izin verilmediğinden, hemen hemen tüm kopyaların serbest satışı yapıldı ve kısa sürede özel kişiler tarafından satın alındı.

Motosiklet K750, gelmeye başladı hangi geribildirimyeni sahipler tarafından edinildikten hemen sonra, daha da popüler hale geldi. Müşteriler, tüm ünitelerin güvenilirliğini, nispeten ucuz hizmeti ve satış için herhangi bir yedek parçanın mevcut olduğunu belirtti. Özel ellerde makine, tüm en iyi kalitelerini ortaya koymayı başardı - dikkat ve özenli tutum işlerini yaptı.

K750: Sovyet dönemi motosikleti 2019

K750: Sovyet dönemi motosikleti 2019

Related news

 • Domuz kalbi nasıl pişirilir Ürün avantajları ve dezavantajları
 • Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünde grup toplantısı: Sen diktatörsün diyorum
 • Kabul için 9. sınıf mezunu için özellikler: örnek, özellikler
 • Crazy Angel dizisinin Star aktörleri

 • K750: Sovyet dönemi motosikleti 74

  K750: Sovyet dönemi motosikleti


  K750: Sovyet dönemi motosikleti 39

  K750: Sovyet dönemi motosikleti 81

  K750: Sovyet dönemi motosikleti 32

  K750: Sovyet dönemi motosikleti 93

  K750: Sovyet dönemi motosikleti 51

  K750: Sovyet dönemi motosikleti 65