Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması 2019

Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması 2019 Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

Kaz yetiştiriciliği oldukça karlıolay. Genç bireyler 2 ayda yaklaşık 4 kg kazanırlar. Çoğunlukla bu kuşlar et kullanımı için yetiştirilmektedir. Ama iyi giden birkaç ırk var. Kazlar ayrıca büyük bir karaciğer üretmek için özel teknoloji ile beslenir.

İçeriğin özellikleri

İyi bir tüylü örtü sayesinde, bu tür kuşların dondan korkmadığı yönünde bir görüş vardır. Bu sadece kısmen doğrudur. Gerçekten de, kazlar -10'a kadar donları tolere edebiliryaklaşıkC. Onlara iyi bakma -30yaklaşıkHiçbir şey olmadan. Fakat çok önemli bir nüans var - onlar nemi tolere etmiyorlar.

kışın kazlar

Nem çok büyük miktarda artarsa, o zaman tüyleranında kirlen ve birbirine yapış. Bu durumda, aşağı tabaka işlevlerini yerine getirmez. Yuvalardaki çöpler çabucak ıslanır ve sonuç olarak kirlenir, kuşlar bacaklarını dondurur. Bu kazlar için çok tehlikeli bir durumdur ve ağrmaya ve hatta ölmeye başlarlar.

Kışın evde kazların içeriği

Soğuk havaların gelişinden önce, hazırlanmalıkış kuşları için yer. Mükemmel bir ahır olması gerekmiyor. Eski kurullardan inşa edilebilir. İçinde çatlaklar varsa, bunlar her zaman saman veya modern dolgu macunları ile doldurulabilir.

Böylece kazlar rüzgardan korunacak venemlilik, ve bu onlar için dondan daha korkutucu. Ahırdaki taban tahtalardan yapılmalıdır. Arazi kaplama veya çimento uygun değildir - kuşlar ayaklarını dondururlar.

Yerde, uygun fiyatlı hammaddelerin çöpleri atılır. Bu olabilir:

 • saman;
 • talaş;
 • turba.

Güverte en az yarım metre yükseklikte olmalıdır. Bu durumda, kuş sadece donmaz, aynı zamanda rahat hissetmez. Kışın evde kışın bakımı, döşemenin üst tabakasının sık sık temizlenmesini gerektirir. Böylece odadan nem yayılmayacaktır.

kazlar evde kışın tutmak

Kirli hammaddelerin kirli tabakasının yeri konuraynı yeni Tecrübeli kümes hayvanları yetiştiricileri, döken amonyak kokusundan kaçınmak için biraz aldatıcıydı. Bunun için, her 7-10 günde bir, zeminin üst tabakasını süperfosfat ile serpmek zorundasınız. 1 m'de2400 g madde tüketildi.

Kışın evde kazların içeriği (fotoğrafmakalede) kulübede kalıcı kalmak istememektedir. Kuşun yürüyüşe çıkması gerekiyor. Şiddetli don kazlarında bile açık havada yaklaşık 1-2 saat kalabilir. Ana şey, ayaklarının donmadığı şekilde padoktaki karı çıkarmak.

Kışlık bir oda inşa etmek ne

Sıcak ve rahat bir oda, evde kışın başarının ve kazların husky bakımının anahtarıdır. Yeni başlayanlar için, kuşlar için bir konut düzenlemenin çeşitli yolları sunulacaktır.

Kışlık kazlar güvenli bir şekilde ağaçtaoda. Hazır bir kutu veya özel olarak tahtadan çıkarılabilir. Ayrıca son zamanlarda, yetiştiriciler kışın polikarbonat seralarda kazları tutmaya çalışmaktadırlar.

Böyle bir oda ışığın içinde ve kar altındadaha da sıcak olur. Seralarda kuşların uygun kışlaması için çok önemli olan kesinlikle taslak yoktur. Bazı çiftçiler, film seralarında kışa kazlar gönderir. Bu seçeneğin uygun şekilde düzenlenmesi de mümkündür.

Seralarda kışlama

Bu seçenek artık kümes hayvanlarının sahipleri arasında oldukça popüler. Kış aylarında kazların kışın bakımı iyi sonuç verir. Bireyler vücut ağırlığını geliştirmeye, süpürmeye ve arttırmaya devam ediyor.

kışın sera içinde kazlar tutmak

Kışlamak için uygun bir yer belirlemek için bir takım kurallara uymanız gerekir:

 • Sera bazen şiddetli donlarda ısıtılmalıdır;
 • kar ve rüzgarda istikrar için serayı güçlendirmek;
 • aydınlatma yapmak

Planın bu öğeleri, kış aylarında kazların kaliteli bakımını sağlayacaktır. Yerleşmeden önce, kuşlar oralarda dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Toz ve molozlarda bireyler ağrmaya başlayacaktır. Ayrıca havalandırma sağlamanız gerekmektedir.

Serada polikarbonat daha sıcak olacaktır. Bu malzeme hızla ısınma özelliğine sahiptir. Ayrıca zeminde yüksek bir zemin yapmak da gereklidir. Üst katman zamanla temizlenmelidir.

Seralarda kışın kazların bakımı: yorumlar

Çiftçiler ve özel mülk sahipleri memnunSeralarda kuşları kışlamak için gerekli yerleri donatma fırsatı. Birçok kişi bunun gübre tasarrufu yapabileceğine inanıyor. Kazlar zemindeki dışkısını gömmek isterler. Böylece gübre ilkbaharda hazır olacaktır.

Kışın seraların durmasıyla bağlantılı olarak, onları kümes hayvanları ile kaplamak harika bir fikir. Çoğu zaman, burada ısıtma ve aydınlatma zaten yapıldı. Böylece yuvaları donatmak ve döşemeyi dekore etmek kalır.

sera kış aylarında kazların bakımı yorumlar

Sahipler, kazlarınseralar çok daha uygundur. temizlik ve beslenme insan da donup rahat hissetmiyorum. Duvarlar iyi ışık yansıtır çünkü Ayrıca gündüz sen, ek aydınlatma olmadan yapabilirsiniz.

Yürümenin gerekliliği

Soğuk mevsimde, soğukta bile, yürüyüşler için kazlar bırakmanız gerekir. En az bir saat sürmeli. Böylece kuşlar pençelerini geliştirir ve yemleri iyi sindirmeyi mümkün kılar.

Kazlar hareketsiz bir yaşam tarzına yol açıyorsa, sahip oldukları tüm stoklar kas içinde değil yağda depolanır. Ayrıca, yağ kuşları yumurtaları taşımaya son verirler ve daha sonra bu süreci kurmak neredeyse imkansızdır.

Kışın kazların sığ suda yüzmesine izin verebilirsiniz.su rezervuarları. Böylece kaslarını geliştirecekler ve et çok lezzetli olacak. Şu anda, sahibi odayı güvenli bir şekilde temizleyebilir ve havalandırır.

Gusatnik nasıl donatılır

Bir ahır kurmak veya kuşları seraya sürmek yetersiz bakımdır. Gusyatnik kurallara göre donatılmalıdır. Ekipman oluşur:

 • içenlerin;
 • besleyiciler;
 • yuvaları.

Bu üç elemanın mutlaka mutlaka jiroskopinin içinde olması gerekir. Soketler standart boyutlara sahip olabilir. Yükseklik ve genişlik - 50 cm ve uzunluk - 60 cm.Panel, kutu veya kontrplaktan yapılabilir.

 kazlar evde kışın tutmak

Yuvalar arasında bölüm olmalı ve öndeki10 cm'lik bir basamak oluşturmak gereklidir, alt ahşapdan yapılmalıdır. Kaz, güverte içinde yumurta gömmek. Zemin betonunu veya demirini yaparsanız, yumurtalar donar. Bu yuvalar zaten 15-20 Ocak'ta olmalı.

Bir olasılık varsa, o zaman roost yapmak daha iyidirayrı bir oda. Bu bir bölüm yardımı ile uygulanabilir. Böylece, diğer bireyler yumurta taşımada kaz önleyemez. Kuşlar genellikle kendi aralarında savaşırlar ve diğerlerini yuvalarından çekerler.

Yumurtaları daha erken toplayın. Kuşlar, gece veya sabahın erken saatlerinde yumurta taşırlar. Öğle yemeği saatine göre zaten donmuş olabilirler. Odada sık sık temizlemeniz gerekir. Güçlü kirlenme, bir kişiden alınan yumurta sayısını etkiler.

Eğer tavuk yuvaya oturursaYavru, ek bakım ayarlaması gerekiyor. Yemek yemeden bile levrek alamaz. Bu nedenle, agresif bir şekilde taze yiyecekleri çıkarmak ve dökmek ve su dökmek gerekli değildir.

Ters durumda, kuş uzun bir süre yuvadan çıktığında, yumurtaların ısıtılmasına dikkat etmek gerekir. Kümes hayvanlarını daha kaba ve katı yiyeceklerle besleyin, böylece yumurtaları lekelemeyin.

Besleme oluklarının oluşumu

Evde kazların içeriği (fotoğrafmakalede kışlama seçeneklerine iyi besleyicilerin düzenlenmesi eşlik eder. En uygun seçenek iki pano olup, bir açıyla vurulur. Tarafların üst kısmında kuşun içeri girmesine izin vermeyecek ek çıtalar yapmanız gerekir.

İzin vermeyecek kalkanları tırnak boyunca takip edingıdaları dağıtmak için kazlar. Besleyici büyük olmalı ya da birkaç kez yapılmalı, böylece kuşlar aynı anda yemek yemeli ve takviye gerektirmemelidir. Aksi halde doğru diyeti takip etmek zor olacaktır. Bu gereksiz yere yağ doldurmakla tehdit ediyor.

Besleyicinin üst sınırı, kuşun arkasından daha düşük olmamalıdır. Periyodik olarak, besleyiciler çürümeyi önlemek için yıkanır ve kurutulur. Küçük yuvalar için bireysel küçük oluklar oluşturabilirsiniz.

Içme rejimi

su veya eski zamansız değiştirilmesi yetersiz miktarı ile, kuş eşleşebilir. Ayrıca kazlar yumurta taşıma durur. Bu süreç büyük ölçüde bireylerin koşullarına bağlıdır.

Çöp için ıslak değil, bir su kabıtahta bir ızgara veya metal bir kağıda ayarlayın. Böylece odadaki aşırı nemden kaçınılır. Kaplar olarak büyük kovalar veya herhangi bir çukur kullanabilirsiniz.

Bir varilden su haznesine bir hortum tutabilirsiniz. Böylece tatlı su akacak. Basınç en az düzeyde yapılmalıdır. Kuş 2 günden fazla içmezse, o zaman tamamen durur.

Çözülmüş kar suyu ile su kazabilirsiniz. Birçok mineral içerir. Bazı sahipleri odada bir kova kar koydu.

Soğukta kazları beslemek için ne

Günlük besleme sayısı,mevsim ve kuş yaşamı rejimi. Kış aylarında kazların bakımı belirli bir beslenme programı gerektirir. Ocak ayına kadar, kuş günde iki kez yemek vermek daha iyidir. İlk besleme demetleri ve akşamları kaba tahıl olmalıdır.

Bir püre yapmak için, yiyecekleri karıştırmanız gerekiratık ve az miktarda yulaf lapası. Yulaf ezmesi kullanmak en iyisidir. Bu en gözde püresi kazanı. Bu karışımda, rende üzerine geri dönüştürülmüş balık unu ve havuç eklenir.

bir ahır olmadan kışın kazlar tutmak

Ocak ayında, yem sayısı arttıüç kez. Bu zamanda kuş çok fazla enerji harcıyor - yumurtlama için bir hazırlık var. Bu dönemde tahıl sabah ve akşam saatlerinde verilir ve mash-pan öğle yemeğinde. Üreme mevsimi için hazırlık ile gıda miktarı artırılmalı ve kuşun şişmanlığından korkulmamalıdır. Şubat ayında, iştahı uyandırmak için büyük miktarlarda kazların diyetine pancar ve havuç eklemeye değer.

Şu anda aktif bir besleyici besleme var. Çiftleşme sürecinde çok fazla enerji kaybederler. Bunu yapmak için, besleyiciler 90 cm yüksekliğe kadar duvarlara asılırlar, bu durumda kaz yeterince yiyecek alamaz. Veya ek beslemeden önce, kuş dışındaki tüm kuş, yürüyüşe çıkarılır.

Çiftlikte yeterli tahıl yoksakısmen patates ile değiştirin. Bu sebze o yüksek kalorili değil ve 3 kat daha fazla ihtiyacı olacak. Diyette mevcut kaba yem olmalı. Saman kuru olarak verilebilir veya yulaf ezmesi ve sebze ilavesiyle buğulanabilir.

Sibirya'da kış aylarında kuşların bakımı

Bazı sahipler, çocuğu sokakta soğukta deneyler ve soğukta tutarlar. Bilim adamları kazların -60'ın altındaki sıcaklıklara dayanabileceğini kanıtladılaryaklaşıkkazlar içine kazmak başardık C. yerinde açık havada başarılı kışlama için saman çok yüksek zemin yapmak gerekir.

Sokakta kışın kazların bakımı düşündürüyormiktar ve kalori alımı arttı. Böylece kazlar yağ kütlesi kazanacak ve ciddi donlara karşı güvenli bir şekilde dayanabilecektir. Sokakta, yuva ve yem için yerlerin donatılması da gereklidir.

Sokaktaki bazı üstatlar sadece üç tane koyduBir çatı olmayan bölmeler böylece kuş rüzgardan saklanabilir. Paws'ın donmasını önlemek için gres yağı ile yağlanabilir. Güçlü donların büyük ırkların kazları tarafından daha iyi tolere edildiği kanıtlanmıştır.

açık gökyüzü altında Sibirya'da kışın kazların bakımı

Sibirya'da kışın kazların bakımı, yem ve tımar için ek maliyetler gerektirir. Bu nedenle, ek ısıtmaya gerek kalmadan panolardan en az küçük bir ahır biraraya getirilmesi tavsiye edilir.

Kapalı alanlarda aydınlatma nüansları

Ocak-Şubat ayına kadar ampul kullanırsanızYeni yavruların döllenme ve inkübasyon sürecini hızlandırmak mümkündür. Aydınlatma ek ısıtma sağlar ve kuş sağ gelişim döngüsünden sapar. Bu süre boyunca, ışık gün modunu gözlemleyerek ışığı açmak daha iyidir. Sundurmaların aydınlatma süresini 2-3 saatte azaltabilirsiniz.

Ocak ayı ortalarından bu yana, soğanlar duvarları hızlandırmak ve iyi bir inkübasyon süreci için bir katalizör olarak kullanılabilir. Bu zamanda, ışık 12 veya daha fazla saat boyunca açık bırakılır.

Kışın kazlar tutmanın püf noktaları

Kış için görünür patolojiler olmadan sadece sağlıklı ve güçlü bireyler bırakın. Dondurulmuş yiyecekleri altta tutmak için besleyiciler ve içenler günlük olarak temizlenmelidir.

Duvarlarda, kuşun bağışıklığını arttırmak için her zaman bir besleme yapılmalıdır:

 • tebeşir;
 • coquina;
 • yumurta kabuğu

Ahırda güneşe erişim düzenlemek gerekir. Daha sonra kuş, iyi bağışıklık çalışmaları yardımıyla kışlamayı daha kolay bir şekilde yapacaktır. Kışı besleme kazağı kışın sokakta yapılabilir.

Yumurtalar çok erken toplanmalı ve izlenmelirejim, kazlar onları taşıdığında. Bu özellikle kışın Sibirya'da açık gökyüzü altında kazlar tutarken önemlidir. Çünkü zamanında donmadığı halde toplanan yumurtalar çok çabuk çatlarlar. İçme çanaklarındaki su günde en az 3 kez değiştirilir. Kazlar için bir içecek verilemez, aksi halde sarhoş olmazlar ve bu da dolaşım sürecinin ihlali anlamına gelir. Sonra kazlar çok gürültülü veya tersine, zayıf ve uykulu hale gelir.

Kazların kışın ahırsız olarak bakımı, çok fazla bilgi ve ek fiziksel çalışma gerektiren daha karmaşık bir süreçtir.

Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması 2019

Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması 2019

Related news

 • Bebeklerde Tırnak Batması ve Tırnak Kesimi
 • Meyve Kasasından Kitaplık Yapımı
 • Valery Gavrilin: biyografi, fotoğraf, yaratıcılık
 • KOLAY MEYVELİ PASTA TARİFİ
 • Köpük bloklardan yapılmış bir ev için kuruluş - konutun dayanıklılığının temeli

 • Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması


  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması

  Kümes hayvanı yetiştiriciliği: kazlarda kazanın korunması