Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 2019

Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 2019

Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 33 08.02.2019, 18:47

Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı

Javier Fernandez olağanüstü bir kişidir vebenzersiz bir kişi. İspanya, muhtemelen, rakip paten için en uygun olmayan ülkelerden biridir. Ancak geleceğin dünyası ve Avrupa şampiyonu doğdu. Bu, yalnızca isminin paten tarihinde değil, genel olarak spor dalında da adını yazan bir adam.

çocukluk

İspanyol rakip patenci Javier Fernandezablası nedeniyle pist. İlk önce TV'deki uluslararası müsabakaları izledi ve daha sonra kendini eğitmeye başladı. Fernandez onu buzda gördüğünde, aynı zamanda figür pateni yapmak istediğini fark etti. Sonra geleceğin şampiyonu sadece altı yaşındaydı. İspanya'da özel antrenörün olmadığını, küçük figür patencilerin 20-30 kişilik gruplarda yer aldığını söyledi. Fernandez, bunun en azından ABD'de olduğu kadar pahalı olmadığını vurguluyor.

Profesyonel bir kariyere başlayın

Javier Fernandez bir patenci,kim çok başarmıştı. 20'den az buz pateni pisti olan ve futbol ve tenis gibi sporların popüler olduğu bir ülkede pateni yapmak çok zor. Sporcunun başarıya giden yol uzun ve dikenli idi. Ortaokul seviyesinde iyi sonuç alamadı.Javier Fernandez

İlk İspanyol olan Fernandezulusal şampiyonada üçlü aksın üzerinde oynandı ve dört tur atladı. Bu yarışmaları kazanmayı başardı ve 2019 yılında Vancouver Olimpiyat Oyunları'na bilet kazandı. Orada sadece 14'üncü sırada yer aldı, ancak genç bir atlet için başarıldı. Javier, 1956'dan bu yana Olimpiyatlarda ilk İspanyol rakip patencisi oldu. Bir yıl sonra, Fernandez Grand Prix'de podyumda birkaç kez tırmanmayı başardı.

İspanyol figür patencisinin kariyerindeki Avrupa şampiyonaları

Javier Fernandez bugün en iyi çağrı yapabilirAvrupa'da patenci ve dünyanın en güçlü biri. Her halükarda azından ana sık anılır. Zaten üst üste dört Avrupa şampiyonaları o eşi benzeri yoktur. Javier Fernandez 2013 yılından bu yana burada kazandı. Hırvatistan'da ilk Avrupa şampiyonluğu zaferi sonra bir birim kazanç büyük bir başarı değil gibi o, bir şampiyon gibi hissetmez söyledi. Patenci o zor işi devam edeceğini ekledi. Fernandez zaten Vancouver Olimpiyat Oyunları, Güney Koreli sporcu Kim Yeon A. zafere yol açtı Kanadalı koç Brian Orser, eğitilmiş etmiştiFernandez Xavier kişisel hayatı

2014 ve 2015 Avrupa ŞampiyonasındaJavier başarılarını tekrarlamayı başardı. 2016'da İspanyol figür patencisi şampiyonaya ana favori olarak geldi. Bratislava'daki zafer çok etkileyiciydi. Programdaki bazı hatalara rağmen, kısa bir program için 100 puan ve keyfi bir program için 200 puan kazanmayı başardı. Bu başarı, Fernandez'in 1972'den beri dört Avrupa şampiyonasını üst üste kazanan ilk figür patencisi olmasına izin verdi.

Soçi Olimpiyatları

2013 Avrupa Şampiyonası'nda zaferden sonraOlimpiyat Oyunları Fernandez madalya için yarışmacılardan biri olarak geldi. Kış Olimpiyatları'nda kaideye tırmanmayı başaran İspanyol tarihinde sadece üçüncü atlet olabilirdi. Daha 1972'de, slalom'da altın Francisco Fernandez Ocoa'yı kazanmayı başardı ve yirmi yıl sonra aynı disiplindeki üçüncü kişi kızkardeşi Blanca tarafından alındı.İspanyol figürü skater Javier Fernandez

Javier Fernandez başarıya çok yakındı. Kısa bir programdan sonra üçüncü sırada yer aldı. Ancak keyfi bir programdaki hatalardan dolayı, İspanyol patenci Denis Tenu'ya çok azını kaybetti ve dördüncü sırada yer aldı.

Zafer Dünya Kupası 2015

Şanghay'daki Dünya Şampiyonasında, Javier Fernandezİlk zaferi kazanmayı başardı. Performansı çok karizmatikti. Olimpiyat şampiyonu Yudzuru Khanu bile kendisini ciddi bir rekabet haline getiremedi. Javier Fernandez, İspanya'dan bu spora ilk kez dünya şampiyonu oldu. Zaferden sonra, artistik patenci kazanmayı başardığına inanamadı. Bu başarıyı tekrar edip edemeyeceğini bilmediğini söyledi.javier fernandez buz patenci

Onun ana rakibi Japon Yudzuru Han,Aynı takımda yetiştirdikleri, Fernandez'in başarısından çok memnun oldular. Rakipler sadece buzdadır, ancak hayatta iyi şartlar vardır. Patencilerin rakiplerine çok az önem verdiklerini defalarca vurgulayarak, kendi programlarına konsantre olmaları daha önemli. Onlar ana rakipler.

Bu başarı, Fernardes'in İspanyol sporunun tarihinde bir kez daha adını yazmasına izin verdi. Şimdi ülkesinin ulusal kahramanı olarak adlandırılabilir.

Fernandez Javier: kişisel yaşam ve ilginç gerçekler

Şimdi, İspanyol figürü patenci, sporcu için tüm koşulların yaratıldığı Toronto'da yaşıyor ve eğitiliyor. Bazen beş ila altı olmak üzere ortalama üç saat sürüyor.

Javier Fernandez - buz patenci, kişisel yaşambu bir sır değil. 2013 yılında, Miki Ando ile buluştuğunu resmen açıkladı. Bu, tek kişilik patenlerde iki kez dünya şampiyonu olan ünlü bir Japon patenci. Javier defalarca Japonya'yı sevdiğini itiraf etti. O orada antrenman yapmayı sever.

Patenciler beslenme durumlarını dikkatlice izliyorsa, sporcular için böyle bir problem mevcut değildir. Herhangi bir yiyecek alabilirler. Javier Japon yemeklerini çok seviyor ve tatlıları inkar etmiyor.javier fernandez rakam patenci kişisel yaşam

Sporun dışında, normal bir hayatı yöneten arkadaş canlısı bir adamdır. Bir patenci sinemaya gitmeyi, bilgisayar oyunları oynamayı ya da sadece kız arkadaşıyla evde vakit geçirmeyi seviyor.

Javier Fernandez geliştirmeye büyük katkı sağladı veİspanya'daki sporlarının tanıtımı. İnsanların ülkede buz pateni pistleri olduğunu bildiği problemini düşünüyor ama patencilerin olduğunu bilmiyorlar. Başarılarıyla, İspanya'da bile bu sporun bir geleceği olduğunu kanıtlıyor. Bugün vatanında popüler. Dünyada birçok hayranı var. Ve bu şaşırtıcı değil, çünkü skatererin her performansı dinamik ve çok duygusal. Her program küçük bir gösteridir.

Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 2019

Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 2019

Related news

 • Son Dönemin En Popüler Sanatçısı The Weekndin En Güzel 10 Şarkısı
 • Gülşen ve Şeyda Coşkun karlı havada koştu
 • Kokoş Kurabiye Yapımı Videosu
 • Neden beyaz güvercinler hayal ediyor Hayallerin yorumlanması
 • Kısa tırnaklarda manikür pastel
 • Vitaminler Duovit. Yorumlar, türler

 • Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 34

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı


  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 25

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 31

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 12

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 74

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 80

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 65

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 89

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 66

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 66

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 72

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 21

  Javier Fernandez: patencinin kariyer ve kişisel yaşamı 55