Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 65 10.02.2019, 14:17

Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX

1906'da küçük Japon köy Komio'daSoichiro Honda doğdu. Rus-Japon Savaşı'ndan dönen baba, varisinin ortaya çıkışı ile sevindi ancak elinde sızlanan kütlenin dünyanın ünlü otomotiv şirketi Honda'nın kurucusu ve başı olduğunu hayal bile edemezdi.

honda nsxGikhei Honda köyünde küçük biratölye çalışması yaparak komşularından az emir vermeye başladı. Ama çok azdı, aileler sadece çok mütevazi bir varlık için kazançtan yoksunlardı. Gileo yerlileri bisikletle gezmeye karar verir. Tokyo'da tamamen kırılmış bisikletleri pazarlık fiyata satın almaya başlar, onları düzene sokar ve onları yerel halka satar.

Genç yaştan itibaren, Soichiro babanın sağ koluydu. Daha sonra bisikletin detaylarının en sevdiği oyuncaklar olduğunu hatırlattı. Sekizinci sınıfın bitiminden sonra on beş yaşındaki Soichiro Tokyo'ya giderek "Art Sokai" adlı yüksek sesle küçük bir araba tamirhanesinde çıraklık yapıyor. Ancak, ilk altı ayda genç adamın sevdiği şeyi yapmasına izin verilmiyor, ancak ustanın çocuğunu bebek bakıcılığı yapmak zorunda kalıyor.

1923'te korkunç bir deprem yok olduTokyo. Sanat Sokai de hayatta kalamadı. Hemen hemen tüm çalışanlar istifa etti. Honda ve bir öğrenci daha kaldı. Soichiro'nun teknolojiye çektiğini fark eden "Art Sokai" nin sahibi, genç adamın saatler dışında yarış arabası yapmasına izin verdi. Yakında motordan başka bir şeyin genç bir efendinin elinde yürütüldüğü araba hazırdı. Soichiro yaratılan "demir atı" nın bir pilotu oldu ve ilk yarışmalarda ikna edici bir zafer kazandı. Bu, büyük Soichiro Honda'nın Japon otomobil endüstrisinin döneminin başlangıcıydı.honda nsx 2012

Yıllarca Honda, dünyanın en iyilerini üretti.Motosiklet dünyası, ama şimdi harika bir araba hakkında konuşmak istiyorum - Honda NSX. İlk kez 1989'da Chicago'da gösterildi. Bugün, şirketin spor yapısının gerçek bir simgesi. Bu makine, inkar edilemez gücü ve muhteşem zarafeti başarıyla birleştiriyor. Alçak ve aerodinamik silüet, lüks kaplama, tüm metal gövde (dünyadaki ilk) bilgisayar, deri iç mekan - her şey en üst düzeyde yapılır.

Honda NSX iç hem de aynı derecede rahatsürücü ve yolcular için oldukça geniştir. Mükemmel donanımlı bir sürücü koltuğu, güvenilir frenler, direksiyon dişlisinin hassasiyeti - tüm bunlar konforlu ve güvenli bir hareketin garantisidir.

2002 yılında şirket güncellenmiş Honda NSX-R'yi tanıttı. Yeni modelin yaratıcıları otomobilin ağırlığını azalttı ve süspansiyon yaylarının sertliğini ikiye katladı.

honda nsx rDetroit Auto Show'da yeni bir tanıtıldıHonda NSX-2012. Tasarımı, spor arabalarının ailesine ait olmanın altını çizen spor-agresif olarak adlandırılabilir. Atmosferik motorun hacmi V6 3,5 litre, 306 litre. a. - Güç. Otomobil, 2015 yılında planlanan seri üretim için hazırlanıyor.

Agregalar için oldukça saygılı olmasına rağmenBu sınıf çağın, Honda NSX, bugün dünyanın en yüksek teknoloji ve konforlu otomobillerinden biri olmaya devam ediyor. Şirket, aktif olarak iyileştirme çalışmalarına devam ediyor ve ekonomik kriz için olmasa da, 2009'da otomobilin yeni bir versiyonu ortaya çıkacaktı.

Çarpıcı Honda NSX otomobil, yüksek teknolojik özellikleri ve zarif stilist arıtmayı mükemmel bir şekilde birleştiriyor.Related news

 • Cahit Turan
 • İğne Oyası Lavanta Çiçeği Modeli Yapımı Anlatımlı Videolu
 • Yetenekli chansonnier Arkady Kobyakov. Yazarın biyografisi ve albüm listesi
 • Kızıltepe Haberleri: Kızıltepede park etme kavgası: 3 yaralı 2 gözaltı
 • Kerem Kınık

 • Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 36

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX


  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 55

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 7

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 76

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 45

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 44

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 60

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 12

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 50

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 92

  Japon otomobil endüstrisinin mucizesiyle - Honda NSX 83