Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 2019

Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 2019

Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 50 18.02.2019, 00:24

Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi

En büyük Ortodoks tatilleri arasındaEn Kutsal Theotokosların Korunmasından bahsedilmektedir. Konstantinopolis kentinde 910 yılında meydana gelen mucize bu güne kadar söylenir. Bu muhteşem etkinliğin şerefine, Kutsal Bakire'nin himayesinde bulunan Rusya'nın her yerinde tapınaklar inşa edilmiştir.

Izmailovo'da Kutsal Bakire Koruma Kilisesi

Izmailovo, Moskova katedralde

Izmailovo’da Kutsal Bakire’nin Korunması KilisesiXVII yüzyılda inşa edilmiştir. Başlangıçta kilise, boyar Romanov'un mirasçısı olarak bölgesel olarak yer alan bir ahşap kütük binasıydı. Topraklar, Alexei Mihailovich'in mülküne geçtikten sonra, geniş bir taş katedrali inşa etmeye karar verildi.

Izmailovo'da Kutsal Bakire Koruma Kilisesi

Izmaylovo'daki Kutsal Bakire Koruma Kilisesi veonun efsane yapımında kefen vardır. En ünlülerden biri, kilisenin inşasının Varsayım Katedrali ile tam olarak benzeşmesiydi. Bununla birlikte, XVII. Yüzyıldan günümüze ulaşan resmi belgeler, tapınağın dış yapısının, Alexander Sloboda'nın Şefaat Katedrali'nin bir kopyası olduğunu gösteriyor.

Kutsal Bakire'nin Korunması kilisesini inşa etti.Izmailovo ünlü Ivan Çekirge. XVII yüzyılda kilisenin içi ihtişamı ile dikkat çekiciydi. İkonostasis beş katmanlıydı. İçinde tüm güç, güzellik ve inanılmaz ilahi güç konsantre edildi. Duvarların ve tavanların üzerinde 40'dan fazla büyük usta çalıştı.

1 Ekim 1679'da, Ortodoks bayramının arifesinde, İzmailovo'daki Kutsal Bakire Meryem'in Şefaat Kilisesi, Patrik Joachim tarafından kutlandı. Kilisenin kutsal simgesi, Tanrı'nın Annesi'nin Kudüs simgesidir.

Yasenevo katedralde

En çok saygı görenlerden biriOrtodoks, Kutsal Bakire'nin Korunmasıdır. Yasenevo tapınağı (Moskova'nın Güney-Batı İdari Bölgesi) bu kez binlerce inanan tarafından ziyaret edildi. Binanın inşası, anavatanlarının yararı için hayatlarını veren Anavatan'ın tüm oğullarının anısına bir övgüden kaynaklanıyordu. İkonik bina inşaatı 2008 yılında başlıyor. Binanın montajı, inananlar ve tüzel kişiler tarafından bağışlanan fonlara devam etti. Kilisenin toplanması ve görevlendirilmesi sadece 2013 yılında gerçekleşti.

Yasenevo'daki Ortodoks tapınağıBina 36 metre yüksekliğindedir. Beş kubbeli katedral bir kerede 800 cemaat barındırıyor. Tapınağın iç kısmı, Bizans tarzında yapılmış muhteşem mozaik heykellerle dekore edilmiştir.

Yasenevo Tapınağı'nın Kutsal Bakire Koruma

Katedralin ana tapınakları şunlardır: Anointing Taşı, Beytüllahim Yıldızı ve Kutsal Ateşin Sütunu. Kilisenin topraklarında Kutsal Bakire Meryem'in Varsayımı ve bir Pazar okulu kilisesi vardır.

Otradnoye Katedrali

Güzelliği şaşırtıcı, katedralde bulunurVoronezh bölgesi (Otradnoye köyü). En Kutsal Theotokos'un Şefaat Kilisesi 1901'de inşa edildi. Binanın ana farkı Neo-Rus tarzıdır. Kilisenin tasarımı ve iç kısmı, katedrale özel bir tat veren Rus ve Bizans notlarını birleştirir.

Kutsal Bakire Koruma Otradnoe Tapınağı

Tapınağın önemli bir yeniden inşasına tabi tutulmuştur.1914 yıl. Bu, ilgili tüm cemaatçilerin kiliseye sığamamasından kaynaklanıyordu. Bütün inananların ihtiyaçlarını karşılamak için katedralin tesislerini arttırmaya karar verildi. Bu yapı 1930'a kadar, bina bir tahıl ambarı yerine taşınana kadar mevcuttu.

Kutsal Bakire Şefaat Kilisesi'nin modern tarihiBakire sadece 1991'de başlar. Bu sırada dini bina, diokese geri döndü. Kilisenin restorasyonu başladı. 2001 yılında kilise kutsanmış ve cemaatlere açıktı. 2015 yılında, Rusya Devlet Başkanı Putin bu Noel kilisesinin cemaatleriyle birlikte büyük Noel tatili ile tanıştı.

Medvedkovo Katedrali

1635 yılında kilise "En Kutsalların Korunması" kuruldu. Bakire "Medvedkovo iki olay ile ilişkili katedral Moskova İnşaat kuzey kesiminde, Yauza kıyısında bulunur: Dmitry Pozharsky geç oğlu onuruna Polonyalı müdahalesiyle Rus İmparatorluğu'nun kurtuluşu - Fedor ..

Medvedkovo'daki tapınak birmimari şaheser. Bina Slav öncesi dönem tarzında inşa edilmiştir. Kilisenin iç ve dış dekorasyonu, Rus mimarisinin en iyi geleneklerini yansıtmaktadır. Bir kubbe yüksek bir çadırda bulunur. Çevre üzerinde davul üzerinde küçük kubbeyi çevreliyor. Katedral iki katlıdır: sıcak ve ısıtılmamış.

Kutsal Bakire Meryem Medvedkovo'nun şefaat tapınağı

Rusya'daki Ortodoks kiliseleri inanılmazanıtsallık, lüks ve güzellik. Çoğu durumda, katedraller devlet tarafından korunan kültürel ve tarihi eserlerdir.

Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 2019

Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 2019

Related news

 • O Hayat Benim 82.Bölüm Fragmanı izle
 • Kemik Suyuna Yoğurtlu Sarımsaklı Çorba Tarifi Videosu
 • Salkım Dalları Örgü Modeli Videolu Anlatımı
 • Fenomen bebek Sammy Grinerın son hali şaşırttı
 • Ayçiçek Yağlı Bakla Tarifi

 • Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 32

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi


  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 25

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 16

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 12

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 14

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 66

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 64

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 52

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 65

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 77

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 98

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 44

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 17

  Izmailovo, Yasenevo, Otradnoe, Medvedkovo Kutsal Bakire Koruma Kilisesi 30