Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 2019

Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 2019

Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 34 27.01.2019, 16:37

Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler

Rusya'nın bölgeleri tarihte birbirinden farklıdır,kültür, ekonomik gelişme düzeyi, coğrafya. Ve bu farkın arkasında genellikle insanlar vardır. Bugün Ivanovo bölgesindeki ne tür bir nüfus bölgenin gelişimini sağlıyor? Demografik göstergeler, aynı zamanda insanların bu bölgede nasıl yaşadığının bir göstergesidir. Ivanovo bölgesinin nüfusunu, sayıları, dinamikleri ve yoğunluğu nedir özellikleri ayıran özellikler hakkında konuşalım.

Ivanovo bölgesinin nüfusu

coğrafya

Rusya Federasyonu'nun Avrupa kesiminin merkezindeülkenin en küçük bölgelerinden biri - Ivanovskaya. İki Rus nehir arasında bulunur: Volga ve Klyazma. Bölgenin rahatlığı konumu nedeniyle, ova ovası manzara burada hakimdir. Ivanovo bölgesinin nüfusunun bulunduğu bölge ılıman karasal iklim, karışık ormanlar ve Avrupa tayvanları karışıktır. Bölgedeki ekoloji oldukça olumludur, ancak büyük şehirler ılımlı kirlilik ile karakterizedir. Bu tür coğrafi ve iklim koşullarının nüfusu akınıyor, ancak nüfusun diğer faktörlerden etkileniyor.

Ivanovo bölgesinin nüfusu

Yerleşme tarihi

Bu yerlerde ilk yerleşimler;M.Ö. 2. binyıl. e. Fakat yerleşmiş insanlar bu topraklarda belgelenmiş konut, 15. yüzyılda kaydedildi. Sonra burada Moskova prensliğinin Plesky sınırını geçti. Daha sonra, Rus halkı burada Rus monarşileri altında mutlu yaşadı. Bölge, başarılı bir şekilde başarılı bir şekilde gelişti, 17. yüzyılda sanayi burada gelişmeye başladı ve bu da Ivanovo bölgesindeki kentsel nüfusun artmasına yol açtı. Bununla birlikte, geleneksel yönetim biçimleri Ivanovo bölgesinde gerçekleşmeye devam etti. 19. yüzyılın sonuna gelindiğinde bölge önemli ekonomik potansiyele sahiptir. Burada keten yetiştiriciliği ve işlenmesi, dokuma yaygın olarak geliştirildi. 1929'daki devrimden sonra Ivanovo Bölgesi ilk kuruldu. Bölgenin modern alanı 1994 yılında belirlendi.

İdari ve bölgesel birim

1994'den sonra, modernbölgenin idari birimlere bölünmesi. Bugün Ivanovo bölgesinin nüfusu 21 ilçede ve 6 ilde bölgesel olarak boyunduruk altındadır. Bölge 30 il ve 93 kırsal yerleşime sahiptir.

2016 yılı için Ivanovo bölgesinin nüfusu

Nüfus dinamiği

Nüfusu ilk kez saymak içinIvanovo bölgesi 1926'da başladı. O zaman burada yaklaşık 1.2 milyon insan yaşıyordu. Ülkedeki perestroyakanın başlangıcından önce bölge istikrarlı bir şekilde gelişmekte ve sayıları gittikçe artmaktadır. 1987'de, 1.321 milyon insan burada yaşıyordu. Fakat toplumsal dönüşümlerin başlamasıyla Ivanovo sakinlerinin sayısında istikrarlı bir düşüş meydana geldi. 2019 yılının başında, bölgede yalnızca 1 milyondan fazla insan yaşıyordu. 21. yüzyılın başlarında iyi beslenen yıllar bile bölgede demografik bir atılım yapmadı. Bu, bölgedeki her şeyin güvenli olmadığını gösteriyor. Görünüşe göre, sosyal alan insanların gereksinimlerini karşılamıyor ve çok sayıda çocuğa sahip olmak ve sürekli ikamet etmek için Ivanovo bölgesinde kalmak istemiyorlar.

Nüfus yerleşimi

Ivanovo bölgesi oldukça yüksekkentsel nüfus sayısı,% 81.3'tür. Bu bir Rus trendi: Köylerden insanlar şehirlere gidiyor. Fakat orta Rusya'nın bölgeleri için, bu rakam çok yüksektir. Ivanovo bölgesinin nüfusunun yoğunluğu metrekare başına 47.7 kişidir. km. Bu göstergeye göre, bölge 21. sıradadır ve bu da insanların daha yakından yaşadığı ve ek altyapı olanaklarına ihtiyaç duyduğu anlamına gelmektedir. Bölgenin en büyük yerleşim bölgesi İvanovo'nun başkentidir, 400 bin kişidir. Yerleşim yerlerinin geri kalanı, 80 ila 30 bin kişiden çok daha küçüktür. Bunların en büyüğü Kineshma, Shuya ve Vichuga'dır.

Ivanovo bölgesi nüfus yoğunluğu

Demografik göstergeler

2016 yılında Ivanovo bölgesinin nüfusunu değerlendirmekYıl, son 10 yıl içinde nüfus sayısında doğal bir artış olduğunu belirtmek gerekir. Ancak göçmenlerin toplam sayısı göç nedeniyle azalmakta, insanlar bölgeden ayrılmakta ve bu da ekonomik dezavantajın bir göstergesidir. Ortalama süre tüm Rus seviyesindedir ve 69 yıldır. Bölgenin baskın milliyeti Rus,% 90'ını oluşturuyor. Bölgedeki işsizlik, Rusya için ortalama ile aynı seviyededir ve% 5,8'dir, geçen yıla göre hafif bir düşüş var.

Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 2019

Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 2019

Related news

 • At kuyruğu otunun zararları nelerdir
 • Yeni iğne oyası modelleri indir
 • Ajurlu Kıvrımlar Örgü Modeli Anlatımı

 • Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 3

  Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler


  Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 56

  Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 44

  Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 21

  Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 59

  Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 12

  Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 31

  Ivanovo bölgesinin nüfusu: sayı, yoğunluk, karakteristikler 32