İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 2019

İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 2019
31.03.2019

İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 19

İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur

Rusya spor sevgisi ile ünlüdür. Özellikle ülkede popüler olan hokey, futbol, ​​artistik patinaj. Ünlü Rus sporcularının isimleri tüm dünyaya çarpıyor. Evgeni Plushenko (artistik patinaj), Alexander Tretyakov (iskelet) ve diğerleri için taraftarların ve sporseverlerin tam anlamıyla bir araya geldiği şampiyonlarımızdan haklı gurur duyuyoruz.

Rus iskeleti dünya sporunu hızlandırıyor

Alexander Tretyakov

Son zamanlarda çeliğin artan popülaritesiyeni sporlar kazan. Bunlar arasında iskelet var. Bu bir kış sporudur. Bir kızak üzerinde bir inişi hatırlatıyor - Rus halk eğlencesi. Sporcu, özel bir çerçeve üzerinde buz oluğuna geçer. Sonuçları kazananları belirleyen birkaç yarışta gerçekleştirilir.

Rus iskeletini anlamak çok sevindirici.Bu an, popülerliğin zirvesindedir. Ve iskeletin dünya şampiyonu olan gurur nesnesi, bizim dostumuzdur. Sochi'de Olimpiyat Oyunları'nda ilk sırada Alexander Vladimirovich Tretyakov kazandı. Zaferi tarihe geçti. Genç nesil için bir örnek. Gururumuz. Geleceğimiz.

"Rus roketi"

Rus atlet ve yerli umutİskelet bir kez daha takma ismini doğruladı. "Rus füzesi" - Soçi'deki Olimpiyat Oyunlarında takma adı verildi. Zaten oyunların başlangıcından itibaren bir gelecek kazananı olarak davrandı ve zaferine inandı. 14 Şubat 2014, Alexander Tretyakov'un katıldığı yarışmanın ilk günü oldu. Biyografisi, daha sonra, zafer için mükemmel ve geçerli olabildiği için yeni önemli tarihler elde etti.

Alexander Tretyakov biyografi

İlk parça kaydı ve varış kaydı ona aitti. 55.95 saniye - çok fazla "uçuşu" sürdü.

İkinci yarış da genç sporcunun liderini belirledi. Daha bir dakika yarısından o Letonya'dan başlıca rakibi önüne geçti.

Üçüncü yarış, 56.28 saniyenin olağanüstü bir zamanıdır. Dördüncüsü de tartışılmaz bir liderlik. Yarışın her zaman, kendine bir duyguya izin vermedi, dinlenmenin bir anı değil. Sadece finallerden sonra Alexander Tretyakov, zaferini fark ederek, geniş bir "Gagarin" gülümsemesiyle gülümsedi.

Koridordan zafer Alexander'a güvence verdi. Standlar öfkelendi. "Rusya şampiyonu", "Rusya, ileri" - seyirci salonunun sağır edici rumeli Rus sporcunun zaferini ilan etti. Büyük Alexander Tretyakov'un yıldızlı saati başladı. Şampiyon kaldırıldı ve stantlara alındı. Hugs, öpücükler, sevinç gözyaşları, imzalar - bu, büyük bir zaferin bedeli. Rusların gözünde samimi şükran, şampiyon unvanının ana ödülüdür.

Alexander Tretyakov. Sporcunun Biyografisi

Dünyaca ünlü bir şampiyon olmadan önce,Alexander, Krasnoyarsk'ın sıradan bir sakiniydi. Basit, aile seven bir aileden geliyor. Baban çocukluktan beri hokey ve futbol oynamak için küçük Sasha öğretti. Sakin, arkadaş canlısı ve dengeli bir insan büyüdü. Balık tutmaya çok düşkündür ve tüm çocuklar gibi bilgisayar oyunlarında büyüdü. Tarih ve arkeolojiye çok düşkündü.

alexander tretyakov iskeleti

Alexander çok iyi okunan bir kişidir. Kitap ilk gerçek arkadaşıydı. Maceraları, fantazileri, dedektifleri olan kitaplar her zaman onun rafında durdu.

Üst sınıflara geçerken, gelecekteki şampiyonu çizdikızak üzerinde odaklanmak. Sasha yüksek koşu hızı ile ayırt edildi, bu yüzden bu spor uzun bir süre onu çekti. Sürekli ve ısrarlı eğitim, çocuğun tamamen yakalanma arzusu. Ama o bir bobsledder olamazdı - Alexander ağırlık kategorisine uymadı. Ne yazık ki, gerekli olan kiloyu elde edemedi. Rüyalarımı bırakmak zorundaydım.

Bir zamanlar Letonya'daki Siguld kasabasındaykenİskender iskeletteki yolda gezdi. Yüksek iniş hızı, inanılmaz duygular atlet yakaladı. Bu spora büyük ilgi gösterdi. Böylece, 2003 yılında gelecekteki şampiyonun Olympus'a tırmanışı başladı.

Hemen iyi sonuçlar verdi.eğitimler ve yarışmalar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, 19 yaşındayken, Alexander ülkenin milli takımına götürüldü. Kendileri üzerinde güçlü bir çalışma, beceri seviyesinde sürekli bir artış mantıklı bir sonuca yol açtı - Sasha Olimpiyat takımına götürüldü. 2006 yılı. Torino'daki Olimpiyat Oyunları. İlk uluslararası yarışmalar. Ilk duygular. Yeni arkadaşlar Alexander 15. sırada yer aldı. Ama bu sadece onu yeni zirvelere getirdi. Çok çalıştı, yapılan hataları düzeltmek, deneyim kazanmak. Önde uzun eğitim seansları vardı.

Alexander Tretyakov bir şampiyon!

alexander tretyakov altın

Ve şimdi 2007'de "Avrupa'nın şampiyonu" unvanı çoktan kazandı. Dünya Şampiyonaları 2007'de 9. sırada, 9. sırada - Dünya Şampiyonaları 2008, Dünya Şampiyonalarında 2009 yılında onursal bronz.

2019 yılı. Vancouver Olimpiyat Oyunları. Alexander Tretyakov Rus milli takımında yer alıyor. Şampiyonun ünvanını kazanmak ve taraftarların beklentilerini karşılamak için her zaman masraf peşinde. İyi bir ruh hali, başarılı bir başlangıç ​​Alexander'ı ödüllü üçüncü sıraya taşıdı. Sonuç tüm beklentileri aştı. Ne koçluk ne de İskenderiye kendisi böyle yüksek bir sonuç beklediler. Aynı zamanda kişisel hız rekorunu kırdı.

Daha sonra 2011 Dünya Kupası'nda gümüş ve aynı yıl Avrupa Şampiyonasında 3. sırada yer aldı. Onurlu altın Alexander Tretyakov, 2013 yılında Dünya Şampiyonası'nda kabul edildi.

Bir sporcunun kişisel hayatı

Sporcu sürekli kendini, üzerinde çalışırEğitim tek bir hoşgörüye izin vermez, sürekli olarak efsanevi yeteneğini geliştirir - en hızlı başlangıç. Sporcu hala genç, istatistiklerin gösterdiği gibi, iskelet yıldızları 40 yaş civarında şampiyonlar. Öyleyse İskender'in önünde yüksek sesle zaferlerle büyük bir gelecek.

Sıradan yaşamda bir dünya şampiyonu hayal etmek zordur. O sevgi dolu bir baba ve koca olmasına rağmen. İkinci yarısı - karısı Anastasia - eski bir sporcumuz. Ayrıca iskelet yaptı. Karı atlete tam destek verir ve "göçebe" yaşam tarzını onaylar. Eski bir iskeletçi olarak, sürekli eğitim ve ücretlerin Alexander için ne kadar önemli olduğunu anlıyor. Sporcunun neredeyse hiç boş zamanı yoktur. Belki de bu yüzden henüz çevrelerinde sadık arkadaş yoktur. Ancak tüm takım arkadaşlarına verdiği destek.

2013 atlet için çok önemliydi,Alexander'ın kızı vardı Eve. Bu aile, İskenderi'nin Olimpiyat kaidesi üzerinde bu kadar yükseklere ulaştığı, aile sakinliği, uyum ve yerli halk desteği sayesinde oldu.

Şampiyonun küçük vatanında, Krasnoyarsk şehrinde, aynı zamanda ünlü vatandaşlarıyla gurur duyuyorlar. Sporun hak ettiği başarılar için bölgedeki liderlik şampiyonu 3 milyon ruble verdi.

aleksandr tretyakov şampiyonu

Spor hayattır!

Alexander defalarca büyükden uzaklaşmak istedispor. Bir politikacı olun, Olimpiyat Komitesi'ne katılın, ancak Alexander ideallerine ihanet edemez ve şampiyonanın ülkesinden mahrum bırakamaz. Şimdi memleketinde yaşıyor, yüksek öğrenim alıyor.

Ne şöhret ne de para karakter üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildive Alexander'ın azimiydi. Şimdi 2019'de Pyeongchang'da (Çin) bir sonraki Olimpiyat Oyunlarına aktif olarak hazırlanıyor. Ülkenin ve taraftarlarının beklentilerini karşılamaya söz veriyor.

İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 2019

İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 2019

Related news

 • Jeans ince: açıklama, yorumlar. İnce kot ile uyumlu görüntüler oluşturma
 • Bebek Arabası Bebek Jogger City Elite
 • Tığ İşi Kurdele Süslemeli Baharlık Bluz Yapımı. 5 .6 yaş
 • Tromboflebit: semptomlar ve terapiler
 • Borçları çok büyük olan ABD, puan kaybetmez

 • İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 82

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur


  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 2

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 34

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 67

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 64

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 34

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 52

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 36

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 12

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 30

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 34

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 6

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 69

  İskeletçi Alexander Tretyakov. Fotoğraf. onur 97