İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi 2019

İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi 2019 İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

İngilizce dil Öğrenci, mümkün olmalıdırBir yabancıyla görüşürken kendiniz hakkında doğru bilgi vermek. Bunu yapmak için, sadece kendinizi tanıtmak, yaşınızı adlandırmak ve hobilerinize hobileriniz hakkında bilgi vermek, aynı zamanda mesleğinizi ve işinizi anlatmak zorundasınız. Diğer birçok durumda, bu konuyla ilgili bir monologun doğru ve mantıksal olarak inşa edilebilmesi de yeterlidir. Mesleğimi İngilizceye nasıl anlatabilirim?

İngilizce meslek eğitimi

Kendinizi tanıtmak ve kısaca kendiniz hakkında konuşabilmek- Bu yabancı dil öğrenen bir kişinin sahip olması gereken ilk bilgidir. Böylesi küçük bir monolog ayrıca, meseleye bağlı olarak, muhtemelen görev ve niteliklerin belirtilmesiyle mesleği hakkında bir anlatı gerektirir. Bunu yapmak için İngilizce'de farklı meslekleri ve bu konuyla ilgili diğer kavramları bilmelisiniz.

ingilizcede meslek

Belirli şartlara bağlı olarak,sorumlulukları hakkında daha fazla veya daha az ayrıntı. Örneğin, başka bir ülkede çalışırken, işverenin görüşmeye gelen kişinin önceki çalışma yeri hakkında bilgi alması gerekebilir. İşyerine başvuran adayın soruları cevaplayabilmesi ve yüksek düzeyde yabancı dil becerileri konusunda avantajlı bir izlenim bırakabilmesi gerekir. Bu nedenle, konuları İngilizce olarak dikkatlice ve metodolojik olarak incelemek çok önemlidir.

Alfabetik sıraya göre en basit meslekler

İngilizce öğrenmeye başlayanlaraAlfabenin her harfi için en azından temel meslekleri hatırlamak gerekir. Bu nedenle, yeni başlayanlar İngilizce'de en kolay meslek türlerini öğrenmek için uygun notlar veya kartlar yapmalıdır. Ayrıca alfabetik sırayla, hatırlanması kolay insanların temel konumları listelenir. A - aktör, B - barmen, C - aşçı, D - doktor, E - mühendis, F - balıkçı, G - jeolog, H - müdür, J-gazeteci, L-avukat, M-yöneticisi, N-hemşire, n-gözlükçü, ), R - resepsiyonist (resepsiyonist), S - satıcı (satıcı), T - terzi (terzi), V - veteriner (veteriner), W - dokumacı.

İngilizcede mesleklerin tanımı

Mesleğin isimlerini İngilizce olarak hatırlamak ve temel cümlecikleri öğrenmek, herkes bir yabancıya çalışmalarıyla ilgili basit bir hikaye hazırlayabilir.

En Popüler Meslekler

Eğer bir Rus iş bulmak istiyorsaAvrupa ülkelerinden biri, sadece yabancı bir dili iyi bilmesi (çoğu zaman İngilizce) değil, aynı zamanda çeşitli uzmanlıkların ilgisi hakkında da bir fikre sahip olmak zorundadır. Aşağıda mesleklerin bir listesi. İngilizce tüm Avrupalılar tarafından konuşulmaktadır. Avrupa'da da iş arayan bir kişi, mükemmellikte ustaları olmalı. Sadece istatistiksel göstergeleri değil, aynı zamanda yabancı dilde mesleklerin isimlerini öğrenmek de yararlı olacaktır. Örneğin, Almanya'da, örneğin, teknik uzmanlık çalışanları - mühendisler - özellikle değer taşırlar.

Dünyada "aşırı üretim" eğilimi var.avukatlar ve avukatlar. Bu meslekte insanlar kolayca ücretsiz bir iş bulamayacaklar, çünkü istatistiklere göre, aynı Almanya'da, hukuk fakültesi mezunları her yıl emekli olanlara göre ortalama 5000 kişi daha fazla.

İngilizcede alışılmadık meslekler

Belki de bugün en çok talep görenler sosyal hizmet uzmanlarıdır. Bu personelin, örneğin özel iş alanında çalışanlarla birlikte çalışması gerekir.

Ekonomistler en antipopülerBugün meslek Rusya'da ve Avrupa'da. Bu sektörün işçileri her yıl çok sayıda görünürler, ancak sadece işlerine sahip değiller, birçoğu kendi uzmanlık alanlarında çalışmazlar.

Ancak, her zaman olduğu gibi, öğretmen mesleği popülerdir. İngilizce'de "öğretmen" denir. Avrupa ülkelerinde, öğretmenler iyi bir maaş alır ve daha sonra iyi bir emekli maaşı alırlar.

Nadir Meslekler

Dünyada da çok nadir alanlar varİnsanların çalıştığı faaliyetler. Yine de, bu mesleklerden bazıları çok faydalıdır ve her ülkede çok sayıda uzman bulunması halinde büyük talep olacaktır. Örneğin, bir sıra veya muhatap bir stander. Bu sıra dışı meslekleri İngilizce bilmek, geniş bir bakış açısına sahip olmak demektir.

Okuldaki İngilizce derslerinden birinde veyaÜniversitede öğrencilerden insanların bu tür aktiviteleri hakkında konuşmasını isteyebilirsiniz. Görevlerini, niteliklerini dinlemek ilginç olacaktır, ancak bu tür bilgiler çok az pratik bilgi verecektir, çünkü bu mesleklerin çok az temsilcisi vardır ve bunlar için çok az talep vardır.

Mesleği İngilizce olarak nasıl anlatabilirim?

Bir öğrencinin veya okulun görevlerinden biri,Yabancı bir dil kursunu incelemek, bir mesleğin öyküsünü, örneğin rüyanızın eseri hakkında bir hikaye anlatmaktır. Bunu yapmak için, konuşmanız için bir plan yapmalı ve evde derlediğiniz hikayeyi hatırlamanıza yardımcı olacak anahtar kelimeleri yazmalısınız.

İngilizce öğretmenliği mesleği

Böylece, İngilizce mesleklerin tanımıBir dizi sorumlulukla başlamalıdır. Örneğin, bir dişçiye bakın. Diş hekimi hastaları dişleriyle tedavi eder, fokları koyar, teşhis yapar ve ağız bakımıyla ilgili birçok hizmet sunar.

Hikayedeki bir sonraki nokta araçlar veProfesyonellerin işlerini yürütmelerine yardımcı olan cihazlar. Örneğin, diş hekiminin özellikleri koltuk, matkap, dolgu malzemesi ve diğer gerekli şeylerdir.

O zaman nasıl odaklanmalıyızDiş hekimi işinin güvenliğini sağlar. Beyaz bir bornoz ve özel eldiven giyer, maske takar, aletlerini vb. Dezenfekte eder. Bu mesleğin ne kadar popüler olduğu, Rusya'da ve yurtdışında kaç kişinin bu uzmanlığa sahip olduğu, yani bazı istatistiksel veriler bulabileceği hakkında bilgi eklemek de gereklidir.

İngilizce Mesleki Öznitelikler

Her türlü meslek hakkında bir hikayeİngilizce öğretim faaliyetlerini yürütmek üzere bir uzman tarafından kullanılan cihazları kapsar. Her işçinin özelliklerini incelemek amacıyla, ortak bu profesyoneller beri çok yakından ilişkili işgali tespit etmek gereklidir. Örneğin, bir çocuk doktoru ve dişçi giysi ortak bir şekilde, kontrol için bazı cihazlar olup. Avukat ve seyahat acentesi yasalarına aşina olmalı, bu yüzden elle ilgili kitapların her zaman vardır. Yazar ve durumda onlar ilham inerler, kağıt ve yazı malzemelerinin çeşitli taşır söylüyor.

İngilizcede konu mesleği

Meslekleri gruplara böldükten sonra, bir öğrenci veya okul çocuğu, uzmanların temel özelliklerini kolayca hatırlayacaktır, çünkü birçok açıdan benzerdir.

Meslekler hakkında ifadeler

Herhangi bir mesleği İngilizce açıklarkenKonuşmanızı çeşitlendirmek, yapıyı karmaşıklaştırmak ve yabancı bir dilin ustalığını geliştirmek için farklı deyimler ve deyimler kullanabilirsiniz. Aşağıda, çalışma durumumuzu şu anda karakterize etmemizi sağlayacak bazı deyimler verilmiştir.

 • işsiz kalmak - işsiz olmak;
 • işten çıkmak - geçici olarak çalışmaz;
 • doğum izninde olmak - doğum izninde olmak;
 • kovulmak - kovulmak;
 • kovulmak = kovulmak;
 • gereksiz hale getirilmek.

İngilizcede meslek türleri

Aşağıdaki kelimeleri karıştırmayın, bazeneşanlamlı olabilir, ancak farklı kavramlarla birlikte kullanılır. Yani, "kariyer" kelimesi "kariyer" olarak çevrilir. Profesyonel alanınızda bir kariyer inşa edebilirsiniz (kariyer oluşturmak için). "Gönderi" terimi bir yazıdır, işgal edilebilecek bir yazıdır (istikrarlı bir ifade "yüksek bir yazıyı işgal etmek" dir). "Meslek" sözcüğü, sırayla, bir kişinin çalıştığı faaliyet alanıdır.

"Meslek" konusunun incelenmesi

Her mesleği incelemek için birçok yaklaşım vardır. İngilizce konu, alfabetik sıraya göre uzmanlıkların bir listesinden oluşabilir veya tematik bölümler içerebilir, örneğin:

 1. "Sağlık" - çeşitli doktorların bir açıklaması.
 2. "Teknik uzmanlıklar" - mühendisler, matematikçiler, programcılar hakkında bir hikaye.
 3. "Servis" - temizleyiciler, garsonlar, hostesler hakkında. Kelimelerin listesine, öğrencilerin işçilerin çeşitli profesyonel niteliklerini ezberlemelerini kolaylaştırmak için resim ekleyebilirsiniz.

Bir öğretmen öğrencilere birkaç tane verebilirdinlemek için ses kayıtları ve daha sonra ana fikirlerini yeniden yazabilir veya önceden belirlenmiş soruları yanıtlayabilirler. Böyle bir alıştırma, yavaş yavaş yabancı konuşmaya alışmanıza yardımcı olacak, yalnızca bir bütün olarak ifadenin anlamını değil, aynı zamanda her kelimeyi ayrı ayrı anlamayı öğrenecek ve aynı zamanda tonlama üzerinde de çalışacaktır.

"Meslekler" konulu ödevler

İngilizce meslekler listesi

Mesleği İngilizce olarak incelemek içinDil, öğrenciler bir dizi görevi tamamlamalıdır. Her şeyden önce, verilen bir konudaki kelimeleri öğrenmeli ve öğretmen bir test veya dikte yardımıyla kontrol etmelidir.

Daha sonra öğrencilerden seçim yapmasını isteyebilirsiniz.herhangi bir mesleğin temsilcisi ve kostümünün tüm özelliklerini imzala. Öğrencilerin resmi resimle birlikte yazdırması ve sayıların kostüm ve aksesuarların tüm kısımlarını belirlemesi ve daha sonra onların isimlerini detaylandırması daha iyi olacaktır.

Meslekler hakkında yarışma biçiminde bir öykü yapabilir ve kazanan ek puanları ödüllendirebilirsiniz.

İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi 2019

İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi 2019

Related news

 • Sığır iliği ile kafamdan saç fışkırıyor kızlar Tıklayın
 • Cilt Gençleştiren Maskeler: Cildi Geren Maskeler
 • Beykoz Kebabı (Püreli Kebap)
 • Rusyada analog televizyon ne zaman kesilecek Rusyada analog yayınların devre dışı bırakılması
 • Kişisel Stili Bulma Rehberi

 • İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi


  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi

  İngilizce meslekler: isimler. İngilizcede meslekler listesi