İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 2019

İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 2019
21.09.2019

İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 18

İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatles'ın eski basçısı

Stuart Sutcliffe, haziran ortasında (23.06) doğdu.40) İskoçya'da bulunan Edinburgh kasabasında. Hayatı kısa oldu (21 yaşında öldü), ancak üretken ve dolu. Küçük yaşta olmamasına rağmen, Stewart bu dünyada izini bırakmayı başardı ve yaratıcılığın ortasında kaldı.

Stewart Satcliffe

Çocukluk ve ergenlik

Stuart'ın ailesi küçük ama çok uyumluydu. Bir deniz subayı olan baba, genellikle evden ayrıldı ve bu nedenle bir çocuk olarak, oğlu çok nadir gördü. Fakat hayatı iki kız kardeş ve anne tarafından aydınlatıldı - Milli adlı bir okulda öğretmen.

Eğitim kurumunda "Prescot" Stuart SutcliffeLiverpool'a gitti ve mezun olduğu zaman aynı şehirde bulunan sanat kolejine girdi. Bu arada, John Lennon'la tanıştığı bu eğitim kurumundaydı ve bu toplantı onun için çok önemli oldu.

Okul yıllarında, Stewart öğrenmeye başladıresim sanatı ve bunun kendisine çok iyi verildiğine dikkat edilmelidir. İyi bir sanatçıdan geldiğine dikkat çekiyor, ancak yeni arkadaş, kendisini müzik alanında basçı olarak denemeye ikna etti. Bu yüzden orijinal olarak Quarrymen olarak adlandırılan efsanevi grup Beatles'in bir parçası oldu.

Beatles

Ondan gitaristin harika geldiğini söylemek -kesinlikle doğruyu söylemek demek değildir. Oyunun tekniği birinci sınıf olmadığından ve resim için hobi, iyi bir müzisyen olmak için zorlaştırdığı için. Stewart Sutcliffe her şeyi yakalamaya çalıştı. Beatles ona ilham verdi, ama ellerinde bir fırça olmadan yaşayamadı.

Grubun kompozisyonu aslında Lennon'dan oluşuyordu.McCartney, Harrison ve Sutcliffe ve bir süre sonra, onlar büyük bir davulcu ve En İyi onun tekne profesyoneli katıldı ve tam güçle zaten, "The Beatles" ikamet ettikleri yer değiştirdi ve eserleri 1960 yılı sonuna kadar -halkına Hamburg, taşındı.

stuart sutcliffe ölüm sebebi

aşk

Zaten grupta, bir İngiliz sanatçıFotoğrafa ciddi bir ilgi göstermiş ve paralel olarak Hamburg Kolejinde eğitim almış olan Astrid Kirherr adında sevimli bir kızla tanıştı. Bu toplantı Sutcliffe'nin Liverpool Kolejinden aynı profildeki Hamburg okuluna transfer kararını etkiledi.

Uzun zamandır ve sonbaharda tereddüt etmedi(Kasım) 20 yaşındayken bir sevgilinin teklifini yaptı ve aynı ay içinde onların katılımı gerçekleşti. Bu olağanüstü olay, Stuart Sutcliffe'nin ilk kez Hamburg'u bir rock müzisyeni olarak ziyaret ettiği zaman oldu. İkinci ziyarette (1961'de), sonunda en sevdiği şeyi yapmaya devam ettiği bu şehirde kalıyor - resim.

Aynı dönemde grubu terk etmeye ve grubu terk etmeye de karar verdi. Beatles grubu olmadan turneye başlıyor.

stewart satcliff resimleri

boyama

Stuart ile birlikte okuyan öğrenci Helen Anderson, genç sanatçının çalışmalarını erken dönemlerde agresif, karanlık ve kasvetli tonlarla dolu olarak hatırlattı.

Ama tüm eserler Gotik üslupla sınırlı değildi. Resimler arasında ve eşsiz eserler arasında yer aldı ve aralarında layık bir yer, Mores tarafından kısmen satın alınan "Yaz Resmimi" isimli resim tarafından işgal edildi. Bu çalışmanın sıradan tuval üzerine yazılmaması ilginçtir. Bir okul yönetim kurulunda tasvir edilmiş ve yeni bir yere taşınması için iki eşit parçaya kesilmesi gerekliydi. Ayrıca, çalışmanın sadece bir kısmının (resmin yarısı) sergiye ulaştığı ve ikincisinin Mores tarafından satın alındığı biliniyor.

1961 yazında prestijli bir öğrenci olmakHamburg Koleji, öğretmen Paolizzy'ye geldi. Öğretmen, yetenekli öğrencilerinin gurur verici yorumları hakkında yazdı ve hatta onu en umut verici ve yetenekli biri olarak nitelendirdi. Ünlü ve yüksek ücretli bir sanatçı Stuart Sutcliffe olabilir. Bu genç adamın resimleri dinamik ve gizemliydi.

İngiliz sanatçı

Daha sonra işler, kural olarak, isimleri yoktu,Stael ruhuyla inşa edildi. Resimler doğrusal nesneler kullanılarak yapılmıştır ve bu yüzden üzerlerinde tasvir edilen tüm nesnelerin kapalı bir kapalı alana sahip olduğu görülmüştür.

Sık sık insanları resmetti, koleksiyonunu içeriyorhatta kendi annesinin bir portresi. Bu resimler eskizlere benziyor, ama harika görünüyorlar. Bu eserlerde gerçek bir sanatçı ruhu ortaya çıkarır, bunlar kusurlu çizgilerdir, ancak sevilen birinin özelliklerini doğru bir şekilde aktarırlar.

Stuart Sutcliffe Beatles

İlk sergi ve açık arttırma

Genç yeteneklerin yaratıcılığının pek çok ustasıSutcliffe'in kaleminden yapılan resimlerin, Amerika Birleşik Devletleri'nin Avrupalı ​​ustalarının, Expressionist olarak kabul edilen eserleri ile benzerliğini buldu. Ancak 1959 sonbaharında Liverpool'da Mures şovu çerçevesinde sadece bir eser verildi.

Gösterinin bitiminden sonra bile, resim 2 ay boyunca basit bir işçinin emek ödeme büyüklüğü olan çok mütevazı bir fiyattan satın alındı.

Üstün yetenekli bir sanatçı ve rock müzisyenin ölümü

Sanatçı ve müzisyenin gerçekleştirdiği yaşam tarzı, onu 10 Nisan 1962'de öldüğü beyinde bir kanamaya götürdü.

Kesin tanı ve ölüm nedenleri değildir.ancak bazı versiyonlara göre, holiganlarla yapılan bir kavgada, ölümüne yol açan kafa yaralanmaları meydana geldiği öne sürüldü. Ve İngiltere turu sırasında The Beatles'ın performansından sonra oldu. Birkaç tanık, Beatles'teki saldırıdan, konserden mutsuz kalan sert bir holiganın sarhoş bir şirketi tarafından konuşuluyor. Bu kavgada ve Paul McCartney acı çekti, ama hafif yaralar attı, ama Stewart daha az şanslıydı ve beyin hasarlarından hayatın başlangıcında öldü.

Bu trajik bir şekilde Stuart Sutcliffe'den öldü. Ölüm nedeni birçok kez değişti, ama gerçek şu ki, dünya bu garip sanatçının yeni fotoğraflarını görmeyecekti.

beatle grubu

ilerleme

Müzisyen sadece üç eser oynamayı başardı,hangi rock efsaneleri oldu. Anthology 1 albümüne dahil edilmişlerdi. Üstte bu müzikal isabetin kapağında, sağa doğru Sutcliffe'nin bir fotoğrafı ortaya çıktı. Bu çalışmalarından bahsetmişken, ünlülerin biyografilerine düşkün olan çok sayıda hayranından çok memnun olan eski müzik albümlerinin kapaklarında da bulunabilir.

Stuart Sutcliffe kısa bir hayat yaşadı, amaher zaman birçok insanın hafızasında kalmıştır. The Beatles hayranları tarafından ve oturma odasında sıra dışı resimler arayanlar tarafından hatırlanır. Gerçek yaratıcı potansiyeli ortaya çıkarmayı başarabilen bir nugget olabilirdi. Onun hayatının, holiganlarla bu toplantı olmadan nasıl gelişeceği bilinmemektedir. Bunu sonsuza kadar tahmin edebilirsin, ancak korkuları, karanlık köşeleri ve anlaşılmaz siluetleri ile dolu resimlerini incelemek daha iyidir. Dünyayı gri ofislerde yaşayan ve çalışan insanlardan biraz farklı gördü. Adam iyi bilinen bir müzik grubunun bir parçasıydı ve belki de işinin fiyatı hala bu yüzden.

İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 2019

İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 2019

Related news

 • Eyvah Kızım Büyüdü 34. Bölüm Final izle
 • Dönen Tabla İle Pastaya Şekil Vermek Çok Kolay
 • Peşmerge komutanı: Musulun merkezine çok yaklaştık
 • Ürküten güzellik şimşek çakması profesyonel kareler
 • Merkez Haberleri: AK Partili Çelik: Türkiye, Kurtuluş Savaşı ile kölelikten kurtuldu ama efendiliğe de geçemedi

 • İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 86

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı


  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 10

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 42

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 94

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 80

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 51

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 35

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 45

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 25

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 86

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 52

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 3

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 51

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 77

  İngiliz sanatçı Stuart Sutcliffe - The Beatlesın eski basçısı 53