Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri

Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri

20.04.2019

Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 17

Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri

İngiliz kedileri arasında şirin bir yer oldukça yeni bir türe - yani Çin kökenli altın İngiliz - tarafından getiriliyor. Zarif görüntüsü ve asil karakteriyle dikkatleri çekiyor.

Cins tanımı

Şinşillahanın vücudu diğerlerinden biraz farklıdır.İngiliz kedilerin türleri. Yumuşak hatlarıyla orta boy ve yuvarlak şekle sahiptir. Parlak zümrüt renginin büyük gözleri oldukça yaygın bir şekilde dikilmiştir. Yuvarlak uçlu küçük kulaklar biraz eğik duruyordu. Kolları, bütün İngilizler gibi yuvarlak pençeleri olan güçlüdür.

Sıradışı, şinşilla altının rengidir,Amerikan kemiricisinin kürküyle benzerlik dolayısıyla denir. Yetiştiriciler, yetiştirme sürecindeki kedilerin kürkünün inanılmaz gölgesini kaybetmemesini sağlamak için çok dikkatli davranıyorlar. Onların sıcak altın, kehribar rengi bal tonları güzelce ışığa dökülür ve kimseyi kayıtsız bırakamaz. Her yün renklidir ve siyah - açık şeftali rengi arasında bir degrade vardır. Sonuç olarak, yün kapağı üzerinde çizgi veya leke yoktur. İngiliz altın şinşili, sıcak şeftali renginde kalın bir astar içerir.Şinşilla altın İngiliz

köken

Cins İngiltere'de kazılmış,Geçen yüzyılın 70'li yıllarında İngiliz yetiştiricileri İranlı ve İngiliz kısa kıllı kedileri geçmeye karar verdiler. Fikir başarıyla taçlandırılmıştı - yapılan işin sonucu, lüks saçlara ve bir gülümseme, güçlü vücuda sahip olağanüstü güzel hayvanlardı. Yakında, cins özelliklerini açıklayan gerekli belgeler tamamen onaylandı. 1980'de, bir İngiliz Şinilsalinin ilk resmi temsilcisi olan Silver Lambkin, daha sonra birçok uluslararası sergi şampiyonu olan halka sunuldu.

karakter

İngiliz altın şinşilla inanılmaz bir kedi.sakin, dengeli karakter. Onun aristokrat tabiatı, mağrurları tırmalayan mobilya, duvar kağıdı, meow ile sahiplerine sinir bozucu asla izin vermez. Bunlar dikkatli olmak için sessizce bekleyecek çok sabırlı hayvanlardır. Ailenin tüm üyeleri ile kolayca diğer evcil hayvanlarla iyi ilişkiler kurarlar. Bu kedilerin dostça doğası çocuklara adapte olmalarını sağlar. Tacizinden bile bıkmış olan hayvan, kimsenin rahatsız edemeyeceği, tenha bir köşeye girer. Bir kedinin bir çocuğu çizmesi veya ısırması, bu durumda endişelenmenize gerek yoktur.İngiliz altın şinşilla

Şinşilla Altın İngiliz farklıdırbağımsızlık. Kedi özgürlüğünü tecavüzlere (hatta sevgili ustanın parçası bile olsa) tahammül etmez. Tutmak ve tutmak her zaman mümkün değildir. Buna ek olarak, yeterince inatçısıdır ve bir şeyler yapmak istemiyorsa, zorlanamaz. Bu hayvanların bulunduğu yer ancak okşamak veya kurnazlıkla sağlanabilir. Kedinin bağımsız doğası sayesinde sahibin sürekli varlığını gerektirmez ve kendilerini eğlendirirler, böylece evde yalnız başına güvenle bırakılabilirler. Çoğu zaman vakit geçirmek isteyen meşgul insanlar için ideal bir ırktır. Onlar temiz ve çok düzgün, çocukluktan onurlu davranmayı biliyorlar. Tüm İngiliz kedi yavrularında olduğu gibi, altın şinkilla da oynamayı sever, ama asla çirkin değildir.

Bakım ve bakım

Bu ırktan temsilciler özel gerekmezönemsiyorum. Onların güzel kalın yünleri, sık sık taramaya ihtiyaç duymaz, çünkü aşağı yuvarlanmaz. Haftada iki kere özel fırça ile yürümek yeterlidir. Katın durumunu iyileştiren şampuanları kullanarak bir kedi yıkamak, ipek katmanın ipek katına, alışılmadık derecede güzel ve parlak bir görünüm vermeye yardımcı olacaktır. Özellikle bu prosedür, sergiye katılmadan önce gereklidir. Periyodik olarak, evcil hayvanların kulaklarını muayene etmeniz ve pamuklu bir yünle zamanla kiri temizlemeniz gerekir.İngiliz Altın Şinşilla Fotoğraf

Şinşilla Altın İngiliz büyük ölçüde özgürlüğe değer verir vekişisel alan, bu nedenle onun rahat yaşaması için özel bir kedinin köşesine bakmaya değer. Dinlenmek ve uyku, ped, çizikme, her türlü oyuncak vb. Için rahat bir yere sahip olmalı. Hayvanların çeşitli dış mekan oyunlarına yardımcı olacak günlük fiziksel yüke ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız.

Bu cins her ne kadar oldukça güçlü olsa daSağlık, bazen gözler, cilt veya solunum organlarında sorun olabilir. Hayvan burnu, sıcak bir günde zorluk çekmesine neden olabilecek belirli bir yapıya sahiptir. Lakrimal bezin özel yapısı nedeniyle, gözlerden bol şeffaf deşarj görülür. Bir peçete ile alınır, göz kapaklarını bir borik asit çözeltisi ile silinir.

besleme

İngiliz altın şinşillası, fotoğrafı ve açıklamasıBu makalede sunulan diğer kedilere göre dengeli ve çeşitli bir diyet gerekir. Kompozisyonu çok yetkin bir şekilde seçilmiş hazır endüstriyel endüstriyel imalat yemlerini kullanmak en pratik yöntemdir. Bir kedi doğal gıda beslerken, diyetin ana kısmı az yağlı et olmalıdır. Buna deniz balığı, yan ürünler, sebzeler ve tahıllar, peynir, kefir eklenir.İngiliz yavru kuşu altın şinkilla

Evcil hayvan bakımı ve altın ırkları için gerekli besin öğelerini vermenin tüm önerileri sahibi, ona yıllarca sevgi ve şefkat vereceğiz.

Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri

Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri

Related news

 • Üç Malzeme İle Hazırlanan Pratik Kurabiye
 • Rusyada doğalgaz patlaması: 3 ölü
 • Cezerye
 • Kakaolu Baton Kek Videosu
 • Kremlin: Yeni Suriye zirvesinin tarihi belirlenmedi

 • Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 71

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri


  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 30

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 99

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 69

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 89

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 60

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 10

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 50

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 80

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 25

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 81

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 25

  Şinşilla altın İngiliz - Cinsin tanımı ve bakımın özellikleri 93