İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 ° sıcaklık: nedenler, tedavi

Gelecek annesi doğumunu dört gözle bekliyorÇocuğun. Onu hamilelik boyunca endişelendiren ana şey bebeğin sağlıklı doğmasıdır. Bu nedenle, hatta kendi özel sağlığına en kayıtsız dikkatle izlemeye başlar. Sonuçta, bir anne uğradığı herhangi bir hastalık bebeğin sağlığını etkileyebilir sır değildir. En tehlikeli 2. trimesterde soğuktur. Neden böyle? Şimdi onu çözeceğiz.

İkinci üç aylık dönem

Bu gebelik dönemi, 13 ila 24 hafta arasında,fetüsün doğru gelişimi için en önemli aşama olarak düşünülür. İkinci trimesterde dahili organların çocuğun içinde oluşmaya başladığı görülüyor. Ancak bu periyodun ortasında fetus, plasental bariyer yoluyla enfeksiyonlardan tamamen korunmaktadır.

İkinci trimesterdeki gebelik sırasında 37 sıcaklık

Kadınlar, kural olarak şu anda zevk almakonun pozisyonu. Zehirlilik ve baş ağrısı geçti ve mide rahatsızlığa neden olacak kadar büyük değil. Bununla birlikte, ikinci trimesterde kadın bedeninde meydana gelen değişiklikler fark edilmeyebilir ve kendisini sıcaklık şeklinde gösterebilir.

İkinci trimesterde gebelik sırasında 37 ° sıcaklık: özellikler

Normal sıcaklığın olduğu sır değilİnsan vücudu 36.6 ° C Beynin özel bir bölümü bakım ve değiştirmeden sorumludur. Enflamatuar süreçlerde bir sinyal alır. Sonra sıcaklık değişmeye başlar.

Bununla birlikte, yalnızcaenflamasyon, aynı zamanda progesteron seviyesi. İkincisi gebelik sırasında yükselmeye başlar. Bu nedenle, ikinci trimesterdeki bir kadında semptomsuz 37 derecelik bir sıcaklık endişe kaynağı değildir. Ancak artış rahatsızlık hissi verirse, hamilelik yapan anne kesinlikle bir uzman tavsiyesi aramalıdır.

Sıcaklık Artış Nedenleri

En yaygın olanı soğuk algınlığıdır. İkinci trimesterde fetus plasentanın korunması altındaysa da, viral hastalıkların gelişimi ve ilerlemesi geri döndürülemez sonuçlar doğurabilir.

Vücutta ortaya çıkan iltihaplanma süreçlerihamile kadınlar, fetüsün oksijen açlığı ve bebeğin prematüre doğumuna neden olabilir. Şu anda fetüs sinir sistemi oluşturmaya başlar ve herhangi bir enfeksiyon bu işlemi etkileyebilir. Sonuç olarak, çocuk çok sinir bozucu ve huzursuz olacak. En savunmasız an, fetal sinir tüpünün oluşmaya başlandığı 23 hafta.

Sıcaklık 37 kadınlarda semptomsuz

Hamilelik süresince, kadının bağışıklığıönemli ölçüde azaltılır. Sonuçta, gelecek annenin organizması cenini yabancı bir vücut olarak algılar ve bağışıklık aynı kalırsa fetal yumurta ile yerleşme imkânı yoktur. Bu bakımdan, bebeği olduğu dönemde bir kadın çok savunmasız hale gelir.

Hamilelik sırasında sıcaklık 37 ° C'nin üstünde olduğu içinBir doktor çağırmak için iyi bir neden. ARI ve ARVI'ye vücuttan artan nem atılımı eşlik eder. Bu zamanında durdurulmazsa, düşük düşebilir.

Ayrıca, sık görülen neden enfeksiyöz hastalıklardır. İkinci trimesterde böbrekler üzerindeki yük önemli derecede artar. Dolayısıyla bir enfeksiyonun vücuda girme ihtimali artar.

Ektopik gebelik başka bir nedendir

Ektopik hamileliğe genellikle vücut ısısında bir artış eşlik eder. Böyle bir teşhis genellikle gebeliğin daha erken bir saatinde yapılır.

Ancak ek bir muayene yapmak daha iyidir. Sonuçta, sıcaklığın arttırılması sıklıkla vücudun enfeksiyonuna işaret eder. Vücüdüne zarar vermemek için, güvende olmanız daha iyidir.

Aşırı ısınma nedeniyle sıcaklık

İkinci trimester yaz boyunca tükenirse, o zaman buneden basitleşebilir. Bir kadında semptomsuz 37 derecenin sıcaklığı genellikle aşırı ısınmaya neden olur. Bu sebeple ile başa çıkmak için oldukça basittir, insanlar, havasız odada büyük konsantrasyonlar önlemek ve (yaz aylarında) Dışarı çıkmadan önce mutlaka, şapka, hem de hala su küçük bir şişe taşıma ihtiyacını giymek gerekir.

Sıcaklığı nasıl indirebilirim?

Sıcaklık 37 ° C'yi geçmezse, aşağı çekinbu gerekli değildir. Organizma kendi başına geçebilir, yalnızca zamana ihtiyacı var. Ve 37 ° (ikinci trimesterde gebelik sırasında sıcaklık) da bir istisna değildir. Verilen bir hastalığa karşı mücadeleye başlamak için bir termometredeki bir işaretin 37,8 ° С

Bununla birlikte, bu durumda boşta kalmanın dagereklidir. Sonuçta, ceset size bir sinyal verir. Önemli olan, gebelik sırasında birçok ilaç ve bitkisel dozu kullanımının kontrendike olduğunu unutmamaktır. Bu nedenle, bekleyen annelerin çoğuna şu sorular sorulur: "Gebelik sırasında sıcaklığın 37 ° yükseldiği gerçeğinden nasıl vazgeçebilirim? Bu durumda ne yapmalı? "

Gebelikte 37'nin üzerinde sıcaklık

Her şeyden önce, bu gerekli olan ile başlayalımOdayı havalandır. Daha sonra sıcak sıvı tüketimini artırmanız gerekir. Meyve ve dut kompostosu ve bitkisel süslemeler, kontrendike olmadıkça, sıcaklığın azaltılmasına yardımcı olacak terlemenin artmasına yardımcı olacaktır.

Ne yapılamaz?

Birçok kadın giymek gerektiğini düşünürSıcak yünlü çoraplar ve yorganın altında ya da daha da iyisi, ayaklarınızı sıkıca takmadan önce. Bu ana hatadır. Çünkü bu eylemler sadece sıcaklığı yükseltir. Ve genel olarak, hamile kadınların ayakları için uçmak, sağlıkla bile yasaktır.

hamilelik sırasında ahududu ile çay

Fetus için yıkıcı olabilirAlkol ile birçok temizlik için alışkanlık. Bu yöntem, sıcaklığın düşürülmesine yardımcı olur. Ama hamiliğe değmezse. Votka ve alkol solüsyonunda bulunan zararlı maddeler ve safsızlıklar cildi bir kadının vücuduna sokar ve fetusun gelişimini etkileyebilir.

müstahzarlar

37 ° ise (ikinci gebelikte sıcaklık)trimester) sadece değil, aynı zamanda büyümeye başlar, aynı zamanda antipiretik ilaçlar almak için gereklidir. Bir çocuk taşınırken bunlardan biri Parasetamol'dur, ancak günde bir tabletten fazla almamalıdır.

2. trimesterde soğuk

Tabletler "Analgin", "Aspirin" ve "Nurofen" ileGebelik kontrendikedir. Neden? İlaç "Aspirin" uterin kanamaya neden olabilir ve düşüklüğe yol açabilir. "Analgin" tabletlerin alımı, fetal kardiyovasküler sistemin oluşumunu bozar. Ve ilaç "Nurofen" rahim boyutunu azaltmak için yardımcı olur. Ve bu da erken doğum veya fetal ölümlere yol açabilir.

Halk yöntemleri

Hamilelik sırasında sıcaklık artarsahala viral bir hastalıktır, ve kadının ilginç durumunun bir sonucu değil, geleneksel tıbbın yardımıyla savaşmak en iyisidir.

Burun akıntısı, fetüste oksijen eksikliğine yol açar. Güçlü öksürük, sadece oksijen açlıklarına neden olmakla kalmaz, aynı zamanda uterusu tonun içine sokar. Ve bu da çocuk için çok zararlı. Nazal ilaçlar ve diğer ilaçlar sadece durumu daha da kötüleştirebilir, ancak herhangi bir eylemde bulunamazsınız. İşte, sadece büyükannenin kurtarma tariflerine gel.

Bunlar arasında şunlar bulunur:

 • Bol içecek. Örneğin: kireç kaynatma, komposto veya meyve morsel, hamilelik sırasında ahududu ile çay yükseldi. Son içki çok etkili bir ilaçtır. Ana şey, berry ısıl işlem görmemesi gerektiğidir. Sonuçta, tüm özelliklerini kaybedecek. Taze donmuşsa veya kendi suyunda ise daha iyidir.

23. Hafta

 • Soğuk kompresler.
 • Boğazını çalkala. Bunun için birçok yemek tarifleri var. Bu nedenle herkes kendileri için daha uygun bir seçenek seçebilir. Örneğin: Papatya, soda ve balın infüzyonu (bunun için, bir bardak sıcak su içinde bir çay kaşığı ve bir tatlı su içinde seyreltilir), tuzlu su çözeltisi (bir bardak su - yarım çay kaşığı deniz tuzu).
 • Nazofarenksin tuzlu su çözeltisi ile durulayın. 1 litre ılık su için - bir kaşık tuz, pişmiş veya deniz.

İpuçları

En önemli şey: Ayaklarınızda hastalık taşıyamazsınız. Yatak dinlenmeye dikkat edin. Bu anın tadını çıkarmanın ve tadını çıkarmanın düşünülmesi gerekir. Sıcak bir battaniye ile kaplı, hamilelikte bir ahududu ile çay içilir. Daha çok dinlenin. Sonuçta, dünyada bir bebek ortaya çıktığında, böyle uzanmayacaksınız.

Ancak, herhangi bir kullanmadan önceÖzellikle önemli değil, halk ya da tıbbi anlamına gelir, önceden bir uzmana danışmanız gerekir. En yaygın bitkisel koleksiyon bile, fetüsün daha da gelişmesini etkileyebilir.

Gebelikte sıcaklık 37 ne yapmalı

Bir sonraki noktaya dikkat çekmeye değer. Kızlar için bekleyen kadınlara ikinci trimesterde sağlıklarına özel dikkat gösterilmelidir. Bu dönemde olduğu için yumurta oluşumu. Ve henüz 23 hafta gelmediyseniz ve gelecekteki annenin vücudunda enfeksiyon varsa, bebeği infertilite ile tehdit edebilir. Bu durumda, uygun tedaviyi reçete edebilmesi için hemen doktora başvurmanız gerekir.

Sonuç

Bebek bekleyen bir kadınüzerine düşen tüm sorumlulukların farkında olmak. Şimdi sadece kendisi için değil, gelecekteki çocuğu için de sorumludur. Herhangi bir ek semptom olmaksızın 37 ° (ikinci trimesterde hamilelik sırasında sıcaklık), norm olsalar da, dikkatsiz bırakılmamalıdır. Ne de olsa, durumdaki her kadının özel bir yaklaşıma ihtiyacı vardır. Çünkü biri için norm nedir, diğeri için çocukta patolojiye neden olabilir.Related news

 • Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır
 • 3 şirket daha konkordato ilan etti
 • Kalp Krizi Belirtileri
 • Tabut
 • Spor yaparken nelere dikkat etmek gerekir ile Etiketlenen Konular

 • İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi


  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi

  İkinci trimestirde gebelik sırasında 37 sıcaklık: nedenler, tedavi