Hint masajı

Hint masajı

Hint masajı dayanmaktadırHintli bir doktorun Avrupa'ya getirdiği ayurveda teknikleri Doğu pratiği. Bu tip masajlar omuz, boyun, kafa derisi ve üst sırtın uyarılmasını içerir.

Hint baş masajı mükemmel bir araçtırgevşeme, baş ağrısının giderilmesi ve yorgunluk için. Böyle bir masajın rahatlığı kendine özgü bir özelliktir. Her an ve her yerde yapılabilir. Bazıları Hint masajını, çalışma saatleri boyunca geniş bir uygulama alanına sahip olan ve daha sonraki dikkat ve hafıza konsantrasyonları için rahatlamanız gereken bir ofis olarak adlandırır.

Hint masajı uykusuzluk için endikedir veuyku bozuklukları, sabit stres, baş ağrısı, kulakta gürültü, baş dönmesi, aşırı çalışma. Buna ek olarak, saç büyümesini uyarmak, yapılarını güçlendirmek ve kayıpları için mükemmel bir ilaç sağlamak için mükemmel bir araçtır. Hindistan'da, böyle bir masaj günlük kozmetik prosedürlere eşittir. Her ailede, erken çocukluktan, masaj tekniklerini öğretiyorlar.

Hint masajı aşırıya karşı mücadelede yardımcı olabilirağırlık. Bilindiği gibi, stres sırasında birçok insan aşırı yeme eğilimlidir. Stresin bir masajla giderilmesiyle, aşırı yeme alışkanlığından ve aşırı kilodan kurtulabilirsiniz.

Hint yüz masajı iyileştirmeye yardımcı olurkan dolaşımını, cildin elastikiyetini geri kazandırır, cildi iyileştirir. Birçoğu, bu tür masaj kırışıklıklarının düzenli prosedürlerinin azaltılmasının ardından, cildin güzel bir gölge aldığını kaydetti.

Bir bütün olarak vücut üzerinde olumlu etkisadece bir kişinin fiziksel kabuğunda değil, aynı zamanda enerji zarfında da etkisi vardır. Hint masajının bir seansından sonra, bir kişi sadece fiziksel olarak daha iyi hissetmekle kalmaz, aynı zamanda bir baş ağrısından kurtulur, aynı zamanda enerji ve enerjide bir artış yaşar.

Hint baş masajı prosedürü sürer20 dakika. Bu tür masajlar soyunma gerektirmez. Baş, boyun, omuzlar ritmik hareketlerle, kişi rahatlama hissi verene kadar masaj yapılır. Masajdaki Ayurvedik elementler, enerji alanının restorasyonuna, çakraların açılmasına, iç dünyanın uyumlaştırılmasına katkıda bulunur.

Seanstan hemen sonra, bir kişi kolay bir şekilde yaşayabilirbaş dönmesi, uyuşukluk, idrar yapma ihtiyacı, cüruf ve toksinler bu şekilde dışarı çıkıyor. Bu yan etkiler birkaç saat sürebilir, bundan sonra rahatlama ve enerji kabarması gelir.

Masaj kontraendikasyonları yakın zamandaoperasyonlar, baş ve boyun yaralanmaları, tromboz, embolizm, spondilit. Ayrıca, Hint masajı kullanmadan önce, kalp hastalıkları, kanser, osteoporoz varsa bir doktora danışmak gereklidir. Masajdan önceki gün boyunca alkol içmemelisiniz.

Masaj seansı 4 adımdan oluşur:

 1. İç enerjinin geri kazanıldığı çakraların dengelenmesi ve bedenin şifa için gönderilmesi.
 2. Yorgunluktan kurtulmak. Bu aşamada, usta omuz, üst sırt ve boyun masajı yapar. Yorgunluk yavaş yavaş kaybolur, canlılık acelesi vardır.
 3. Üçüncü aşamada, kafa masaj yapılır. Bu ana ve en uzun aşamadır. Burada usta kan dolaşımını iyileştirmeyi amaçlayan çeşitli teknikler kullanıyor.
 4. Tapınakların masajı. Bu masaj dairesel bir hareketle yapılır. Bu aşamada baş ağrısı nihayet elimine edilir, sinir gerginliği ortadan kalkar, vücutta hafif bir his oluşur ve iyi bir ruh hali ortaya çıkar.

Böylece, profesyonel bir Hint masajı ustasının eline geçtikten sonra, sağlığınıza önemli bir fayda sağlayabilir ve enerji dengesini yeniden sağlayabilirsiniz.Related news

 • Sahte Makyaj Malzemelerini Anlamanın 7 Yolu
 • Sodalı Saçak Poğaça
 • Elbise modelleri ile Etiketlenen Konular
 • Topoğrafik araştırma: türleri, amacı ve uygulanması
 • Kısa bir hikaye ve davet edilen aktörler: Çakmak Taşı: Kurtuluş - Rus Rambo tarihi

 • Hint masajı

  Hint masajı


  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı

  Hint masajı