Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 2019

Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 2019
11.05.2019

Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 10

Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir?

Hamsterler küçük hızlı hareket eden hayvanlardır.Evde tutmak kolay ve keyifli ve oldukça küçük bir alan olacak. Onlara bakmak basittir ve çocuğa bile güvenebilirsiniz. Bu hayvanı alırken, satıcılar bazen hamsterin cinsiyetini nasıl belirleyecekleri sorusunu cevaplayamazlar.

Bir hamsterin cinsiyeti nasıl belirlenirHamster kimdir?

Hamster ailesi kemirgenler içerirkısa pençeleri ve küçük kuyruğu olan küçük boy. sıkıca katlanmış bir gövde, uzunluğu 5 ila 34 cm arasında olabilir. Bu, gıda taşıyan bu küçük hayvanlar özel hissi vermek için kullanılan özel yanak boşluğu vardır. Doğada, bunlar Avrupa ve Asya'nın step bölgelerinde yaşayan, hatta 3600 m yükseklikte bulunabilir. Bu hayvanların çoğu bahçeleri ve onlar zararlıları olan meyve bahçelerinde insan konutların yakınında bulunurlar.

Hamster çeşitleri

Hamster ailesinde 7 cins ve 19 tür vardır. Bunlar arasında farklı renkler ve yün uzunlukları vardır. Çoğunlukla insan yerleşimlerine yakın bir yerde, ciddi bir rakip olabilir ve dişlerinizden derin izler bırakabilecek bir ortak hamsterle karşılaşabilirsiniz, çünkü büyüklükte bir fare ile karşılaştırılabilir. Ve evler genellikle orta hamster (genellikle Suriyeli) ve kabarık gri farelere benzer küçük Dzhungar gibi çeşitleri içerir.

Bir hamsterin cinsiyeti nasıl bilinirEv yapımı hamster

Oynak karakter ve neşeli eğilim sayesinde,Bazıları evde esaret altında tutuluyor. Temel olarak, bunlar Suriye hamsterleri, Dzhungar hamsterleri, hamsterler Campbell ve Roborovsky'dir. Böyle küçük bir hayvan aldığınızda, hangi hayvana sahip olmak istediğinize karar vermeniz gerekir ve hamsterin cinsiyeti hakkında bilgi edinmeniz önerilir. Ayrıca, hemen hemen tüm hamsterlerin bir yalnızlığın yaşam tarzı ile olduğu dikkate alınmalıdır. Bu nedenle, onları bir arada tutmaya çalışırsanız, kavgalar ve diğer sıkıntılarınız olabilir. Farklı cinsiyetten hayvanlar durumunda bile.

Özellikle çok çeşitli renkler ve şekilleryün Suriye hamsterleri farklıdır. Aralarında, bazen "angora" olarak adlandırılan uzun kürklü kemirgenlerle tanışabilirsiniz. Bu kabarık çocuklar özellikle ilgi çekicidir, ancak böyle bir kürk manto ile bir hamsterin cinsiyetini belirleme konusunda her zaman bir problem vardır. Genellikle küçük dzhungar hamsterlere de dikkat ederler. İçerik için çok az yer gerektiriyorlar, ancak gözü memnun edecekler, testere talaşında hışırdayarak ya da tekerleğe konsantre olacaklar. Üreme ve üreme sonucu, kıvırcık hamster bile yetiştirilir.

Bir dzhungar hamsterin cinsiyeti nasıl belirlenirBir hamsterin cinsiyeti nasıl belirlenir?

Birkaç hayvan satın alınırsa bu önemlidirdaha fazla reprodüksiyon için (ayrıca ayrı tutulmaları gerektiğini hatırlatırız) ve elbette evcil hayvanın adı seçildiğinde. Erkekler ve kadınlar arasındaki ana fark, genital organlar ve anüs arasındaki farklı bir mesafedir. Kızlarda, bu iki delik yaklaşık 3 mm uzaklıkta ve erkeklerde - daha da uzağa, 1.5 cm mesafede bulunur. Hamsterin cinsiyetini belirlemeden önce, dikkatli bir şekilde kepçeden almanız en uygunudur. Bu durumda, hayvan içgüdüsel olarak gerilir ve arka ayakları birbirinden ayırır. Ancak, bir dzhungar hamsterin cinsiyetini belirleme konusunda bir soru varsa - bir bebek, farklı davranmak daha iyidir. Hayvanı sırtında, baş parmağıyla gövdesinin üst kısmını tutarak avucuna koymak gerekir. Daha sonra cinsel organlar açıkça görülebilir.

Bir hamsterin cinsiyetini belirlemek kolay bir iş değildir, ancak hayvanı tamamen satıcıya güvenmek yerine kendiniz incelemek daha iyidir.

Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 2019

Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 2019

Related news

 • Fırında pişmiş patates, fırında pişmiş
 • Winx nasıl çizilir Adım adım talimat
 • 5 Numara Saç Modelleri ve Ayrıntıları
 • Ülker Smartt çocukların NBA hayallerini gerçekleştirdi
 • EBRU OYASI YAPIMI

 • Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 23

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir


  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 65

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 23

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 81

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 2

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 73

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 56

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 86

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 73

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 68

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 84

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 93

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 10

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 89

  Herhangi bir cinsin hamsterinin cinsiyeti nasıl belirlenir 79