Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitimHegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim

27.05.2019

Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 3

Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim

Rahip Peter Eremeev - ilahiyat doktoru,Rus Ortodoks Kilisesi'nin hegümeni ve Yüksek Petrovsky Stauropegial Manastırı valisi. Kuban'da Sovyet zamanında doğup büyüdü ve şimdi 43 yaşında. Bu zaman zarfında hegümen Peter çok şey başardı ve şu anda oldukça iyi bilinen bir kişiydi. İki kilise rektörüdür - Vyaz (Moskova) ve St. Demetrius of Solun (Moskova bölgesi, Dmitrovskoye köyü) altındaki St. John the Evangelist. Rus Ortodoks Üniversitesi ve Rus Ortodoks Aziz Enstitüsü Rektör atandığı için, ilahiyatçı John da onun önderliğindedir.

sapkınlık hegumen petre

Hegumen Peter Eremeev: biyografi

Çocukluk ve ergenlik döneminden beri, yarım yıllık bir bebek tarafından vaftiz edilmesine rağmen, kiliseyi hiç ziyaret etmemişti.

Ataları Terek ve Kuban Kazaklarından geliyordu.Zaman çok karmaşık olduğu için ama onların Ortodoks gelenekleri, onlar kurtarılamadı. Ama yine de derinden kalpleri ve insanların ruhlarında tutuşturulmuş olup, dini eradicate insanları sonuna kadar başarısız oldu ve böylece onların eylemleri üzerinde olumlu bir etkiye sahip ve bu genç Peter ile oldu.

Gelecek hegümeni 2 Aralık'ta 1973'te doğdu.Armavir şehri, Krasnodar bölgesi. Dünyada Ruslan Nikolayevich Eremeev olarak adlandırıldı. 17 yaşındayken, ondan önce olgunlaşan bir genç olarak ciddi sorular ortaya çıkmaya başladı, aniden rahiple tartışmak istedi.

Baba ile buluşma

Ruslan, rahiple iletişim kurduktan sonra, kim çokAkıllıca canlı ve Ortodoks Kilisesi için sadece sempati doğmuş, genç bir çocuğun sorunlarına yanıt verdi ve yine tapınağa çizildi. Bir süre sonra, rahip seminer girmeden düşünmeye davet etti. Ve sonra bazı görüşmeden sonra Ruslan bir rahip olmaya karar verdi. İşte böyle tamamen beklenmedik bir yolu gelecekteki başrahip Tanrı'nın hizmetine onun meslek saptandı.

Ardından Moskova İlahiyat Okulu (1995) ve Akademiden (1999) mezun oldu. Onun çalışmaları sırasında öğrenci Ortodoks dergisi "Toplantısı" nın editörü oldu.

Kilisenin bütün zengin mirasından, özellikle manastır işbirliğinin yakın ve anlaşılır örnekleriydi. Sonunda, kendisi için manastır hayatı ile bağlantılı olan tek doğru yolu seçti.

Rus Ortodoks Üniversitesi

Yeni Şehit Aziz Peter

1998 yılında Trinity-Sergiyeva'nın Trinity Katedrali'nde1937'de NKVD çalışanları tarafından vurularak ve 1997'de Rus Ortodoks Kilisesi tarafından kandırılmış olan Metropolit Pyotr (Polyansky) 'nin anısına Peter'in adıyla manastırı manastıra götürdü.

Gösteren gerçekten harika bir azizdi.İnanılmaz bir cesaret örneği ve inançlı bir hevesli savunucusu. Onun payı üzerinde tüm Anavatan için çok zor bir döneme ağır bir yük düştü. Patrik Tikhon'un ölümünden sonra, omuzlarında, Bolşevik yetkililer tarafından sürekli zulme uğrayan Rus Ortodoks Kilisesi'nin sahibi oldu. On yıl hapis cezasına çarptırıldı, sonunda çekilmeyene kadar.

ilahiyat doktoru

Yeni hayat

Patrik II. Alexy, 2003 yılında Moskova İlahiyat Okulu ve Akademisi rektör yardımcısı için Peter Petrus'u kutsadı.

2004 yılında, 5 Mayıs'ta, Baba Peter EremeevBulgaristan Yüksek Tevhid Komisyonu kararı "XIX - XX yüzyılın başlarında Rusya'da teolojik eğitim" konulu tezi için Teoloji Doktoru derecesine layık görüldü. Diplomayı Rusya İçişleri Bakanlığı St. Petersburg Üniversitesi'nin içtihadında savunduğu da ilginçtir.

2005'ten beri Patrik II. Alexy onu teşhis etti.kısa bir süre önce kilise ve şapelin restore edildiği, yeni kurulan Khabarovsk Theological Seminary ve Rektör İsa'nın Doğuşu Katedrali'ne rektör, teoloji derslerinin yanı sıra Pazar okulu da düzenlenmiştir.

Hegumen Peter Eremeev

2005'ten beri, yine patrikin nimetiyleAlexis II, Uzak Doğu'da bir seminer oluşturdu. Uzun yıllar boyunca Khabarovsk'ta yaşadı ve burada bir teoloji seminerinin inşasını denetleme göreviyle görevlendirildi. Hegumen Pyotr Yeremeyev, bu işteki en zor şeyin bir eğitim ve öğretim süreci kurmak olduğunu gayet iyi anladı. Onun için bugün hala çok yardımcı olan harika bir deneyimdi.

Hegumen Petr Ereimev biyografisi

2006'da, Peter'ın babası görevlendirildi.başrahip. 2006 yılında Khabarovsk İlahiyat Semineri, Rus Ortodoks Kilisesi'nin en rahat okullarından biri oldu. 2009 yılında, Rusya'da, Devlet Standartlarına uygun olarak yükseköğretim programlarının lisansını başarıyla geçiren ilk şirket oldu.

2019 yılında, 21 Mayıs'ta Patrik II Alexy atadıHegumen Peter, Theologian St. John Ortodoks Enstitüsü'nün rektörüdür. Aynı yılın Eylül ayında, Moskova Şehri Piskoposluğunun Elm'sinde, ilahiyatçı Aziz John kilisesinin rektörü seçildi.

14 Ocak'ta, Moskova ve Tüm Rusya'nın Patrik Hazretleri Patrikliği kararına göre, papaz Eremeev Rus Ortodoks Üniversitesine başkanlık etti.

2013 yılında, 12 Mart'ta Moskova'da Erkekler Yüksek Petrovsky Manastırı valiliğine atandı.

Gerçekte, rektörün ve vesayetçinin çalışmalarını birleştirmek için muazzam bir kapasiteye sahip olmalı ve hegümen Peter Eremeev bunu iyi biliyor.

Ruslan Nikolayevich Jeremyev

vicegerent

Şimdi Moskova'da çalışıyor. Peder Peter manastırın valisi olmaya başlamadan önce, çok zaman zaman laik bir eğitim ortamına adanmış ve bir kitle ile iletişim kurmuştur. Sonuçta, bu rektörün çalışmasıdır, birçok çelişki ve soru vardır ve bunların hepsi kendi kararları ve açıklamaları için muazzam güçlere ihtiyaç duyarlar ve bu her zaman kolay değildir.

Hegumen Peter Eremeev kendisi o zaman o bunu kabul ediyorbu randevuyu aldı ve manastıra taşındı, sonunda çok uzun bir zaman diledi. Gerçek bir keşiş için, bir manastırdaki yaşamın, gerçekleştirmek zorunda olduğu her ne olursa olsun, gerçek bir nimet olduğunu çok iyi biliyordu. Manastırda kilise hayatının gerekli ritmi ve kardeşlik desteğinin gerçekten hissedildiği yer almaktadır. Ayrıca yıl dönümü için ciddi hazırlıklara başlamak gerekiyordu.

yüksek Petrovsky stauropegic manastırı viceroy

Manastırın 700. yıl dönümü

2015 yılında, Eylül ortasındaYüksek Petrovsky stauropegial manastırı 700. yıldönümünü kutladı. Hegumen Peter ve manastır kardeşleri önemli misafirlerle tanıştı. Kutsal Büyükşehir Kiev ve Moskova Peter'in kalıntılarının saklandığı Varsayım Katedrali'nden gelen büyük geçit (1326), patrik Cyril manastır manastıra başkanlık etmiştir. Sonunda, efendimiz tüm inananlara ciddi bir konuşma yaptı. Daha sonra, manastırın duvarlarında, Metropolitan Peter of Kiev'e adanmış bir ilahi dua hizmeti vardı (1326).

1315 yılında Kiev Büyükşehir ve Tüm Rusya PeterPrens Kalita'nın hükümdarlığı sırasında, Rusya'da patriyarkan olmadığı zaman, metropolün tahtı Kiev ve Vladimir'den genç ve hâlâ göze çarpmayan bir Moskova'ya transfer etti. O andan itibaren Rusların tüm topraklarının kilisesinin başı Moskova'da kaldı. Ama bu tamamen farklı bir hikaye.

Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitimHegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim

Related news

 • 14. Yıl Dönümünde Yakın Tarihimizin En Karanlık Günlerinden Biri 19 Aralık
 • Dinar
 • Yönetim kararlarının özü ve türleri
 • Yoğurtlu Ispanak Salatası
 • Sirkeli Pırasa Tarifi – Sebze Yemekleri

 • Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 19

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim


  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 91

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 74

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 19

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 40

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 52

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 22

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 29

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 2

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 33

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 53

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 7

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 24

  Hegumen Peter (Eremeev Ruslan Nikolayevich): biyografi, eğitim 48