Hazırlık Tenorik: talimat

Hazırlık Tenorik: talimat

21.04.2019

Hazırlık Tenorik: talimat 100

Hazırlık "Tenorik": talimat

Tenorik-50, aktif maddeler olarak 12.5 mg chlorthalidone ve 50 mg atenolol içerir. Tabletler bikonveks, yuvarlak, beyaz (neredeyse beyaz) renklidir; bir tarafta bir çentik var.

Tenorik talimatı seçiciyle ilgilidirDiüretikler ile kombinasyon halinde beta-adrenoreseptör blokerleri. Kombine bir antihipertansif ilaç olarak, kalbin dakika ve strok hacmini, kasılma sıklığını azaltır.

oral uygulama (oral) atenolol maksimum verimlilik, iki ila dört saat sonra oluşur, sonra, yirmi dört saat kadar devam eder.

İkinci aktif madde chlorthalidone(tiyazid benzeri diüretik) - iki saat sonra çalışmaya başlar. Maksimum verim iki ila altı saat sonra gelir. Terapötik etkinin süresi yirmi dört ila yetmiş iki saat arasındadır.

İlaç "Tenorik" talimatı arteriyel hipertansiyon kullanımını önerir.

Doz miktar olarak veriliratenololdü. Başvuru için önerilen ilacın başlangıç ​​miktarı günde 25 mg'dır (bir kez). Doz artırılması kademeli olarak izin verilir. Gerekirse, reçete miktarı bir veya iki dozda 100 mg'dır. Bir günde, dozaj iki bölünmüş dozda 200 mg'ı geçmemelidir.

Daha yüksek dozlar alırken (günde 100 gramdan fazla), antihipertansif etkide anlamlı bir artış yoktur.

Ilacı kullanırken, kalp kasılmaları sıklığının yanı sıra atriyoventriküler iletimin durumunu kontrol etmek gereklidir.

İlaç alırken istenmeyen belirtilere"Tenorik" talimatı uyku bozukluğu, depresyon, halüsinasyonlar, ağır rüyalar anlamına gelir. Nadir durumlarda, saldırganlık, düşük konsantrasyon, ajitasyon, bilinç bulanıklığı.

"Tenorik" in yan etkileritalimat ekstremitelerde, bradikardi, atriyoventriküler iletim bozukluğu, kabızlık, ağız kuruluğu, diyare, pankreatit, karaciğer fonksiyon bozukluğu, bronkospazmda sıcaklığın düşürülmesi anlamına gelir.

Potansiyel azalma da mümkündür, gelişmediyabetes mellituslu hastalarda hipoglisemi, karbohidrat tolerans bozukluğu, hiperglisemi, lökopeni, trombositopeni, interstisyel nefrit ortaya çıkması.

Bazı durumlarda terleme, baş dönmesi ve diğer etkilerde artış oldu.

Hazırlık "Tenorik" analogları vardır. Bunlar Atenolol, Tenorox, Tenonorm ve diğerleridir. Ancak bu ilaçlar bronşiyal patolojileri olan kişilerde kullanılması tavsiye edilmez. Bununla birlikte, seçiciliğin varlığı, bronkospastik hastalıkları olan hastaların aşırı dikkatle atanmasını sağlar.

Konjestif kalp yetmezliği olan hastalar için Tenorik reçete edilmez.

Koroner kalp hastalığı olan kişilerce ilacın kullanımı yavaş yavaş kesilmelidir. Ani iptal, anjinin alevlenmesini, miyokardiyal enfarktüsün hızlanmasını tetikleyebilir.

İlacın gebelik ve emzirme durumu üzerindeki etkisi az sayıda incelenmiştir. Bu randevunun uygunluğu bir uzman tarafından belirlenir.

Aşırı dikkatle Tenorik almalıbir diyabet, bir gut, obliteran bir karakterin damarları patolojileri, hepatik aktivite bozuklukları, bir sedef hastalığında, ileri yaşta, ilk adımda, depresyon, bir atriyoventriküler abluka.

Tedavi sırasında, kabul yokalkol içeren içecekler. Dikkat, aktiviteleri artan ilgiyle (ulaşım sürücüleri veya karmaşık ekipman veya makinelerle) doğrudan ilişkili olan kişilere de dikkat edilmelidir.

Ilacı kullanmadan önce, bir doktor konsültasyonu gereklidir.

Hazırlık Tenorik: talimat

Hazırlık Tenorik: talimat

Related news

 • Doğum işaretleri ne anlama geliyor: doğanın ilham kaynağı mı yoksa gizli tabela var mı
 • Anime Gintama. Karakterler, karakterleri ve ayrıntılı açıklaması
 • Neden sayfa VKontakte dondu Ne yapayım
 • Güllaç yaprağından şöbiyet yapımı
 • Limonlu kek tarifi

 • Hazırlık Tenorik: talimat 99

  Hazırlık Tenorik: talimat


  Hazırlık Tenorik: talimat 7

  Hazırlık Tenorik: talimat 8

  Hazırlık Tenorik: talimat 99

  Hazırlık Tenorik: talimat 91

  Hazırlık Tenorik: talimat 38

  Hazırlık Tenorik: talimat 89

  Hazırlık Tenorik: talimat 28

  Hazırlık Tenorik: talimat 64

  Hazırlık Tenorik: talimat 71

  Hazırlık Tenorik: talimat 61

  Hazırlık Tenorik: talimat 34

  Hazırlık Tenorik: talimat 9

  Hazırlık Tenorik: talimat 20

  Hazırlık Tenorik: talimat 96

  Hazırlık Tenorik: talimat 92