Hamilelik 11 hafta 2019

Hamilelik 11 hafta 2019 Hamilelik 11 hafta

Hamilelik 11 hafta

Hamilelik boyunca bir kadının vücudu bazı değişikliklere uğrar. Ayrıca gelecekteki bebek de değişir ve büyür.

hisler

Gebeliğin 11 haftası, herkes gibikendi karakteristik belirtilerine ve hislerine sahiptir. Çoğunlukla bu, uterusta küçük bir artışla ilgilidir. Karnın dibinde "müdahale edecek bir şey" olmaya başlar ve sırtta ya da yanda daha fazla uyur.

Gebeliğin başlangıcındaki bir kadın toksikozdan şikayet ederse, bu dönemde önemli bir rahatlama gelir.

Gelecek anne şimdiden hissetmeye başlıyorBu, henüz benzemese de hamile. Giyim, karnındaki hafif bir artış nedeniyle sıkışık olabilir. Vajinal akıntı artabilir. Korkmak için, büyük olasılıkla, tüm hamilelik sırasında devam edecek, gerekli değildir. Yine de, bir meme büyüklüğünün en azından tek bir boyutta artacağını söylemek mümkündür. Ve ayrıca, kolostrum denilen nipellerden bazı sekresyonların ortaya çıkma olasılığı vardır. Hamileliğin 11. haftası geldiğinde, mide ekşimesi, kabızlık ve uyuşukluk ortaya çıkabilir.

meyve

Hamilelik süresinin 11 haftanın başlangıcındaMeyve yaklaşık 8 santimetreye ulaşır ve ağırlığı 8 ila 12 gram arasında değişir, büyük bir erik gibi. Çocuğu başını kaldırabilir, boynuna sahip olabilir, kalem ve bacakları açıkça işaretlenmiş ve dahası parmaklar bile. Fetusun hamileliğinin 11. haftası, yüzünde de ayırt edilebilen insan özelliklerinin ortaya çıkmasıyla karakterize edilir, ancak biraz garip görünürler. Büyük gözler geniş aralıklıdır, ancak bugüne kadar yüzlerce yıldır sıkıca kaplıdırlar ve çok yakında açılmazlar. Hamileliğin 11 haftasında, fetus zaten hareket ediyor: gerilebilir, pozisyonunu değiştirebilir, ama hala çok küçük olduğu için bunu hissetmek imkansızdır. Cinsiyetin doğrulukla belirlenmesi zordur, ancak şu anda bile erkeklerin kızlardan farklılıkları vardır.

Hamileliğin bu döneminde olduğu kanıtlanmıştır.plasenta, çocuğa gerekli tüm besinleri sağlamaya başlar ve gereksiz gıdaların geri çekilmesini teşvik eder, çünkü bu süre zarfında bebek bağırsakları işlemeye başlar.

analizleri

Bu zamanda, meyve zaten çok iyi görülüyor,ama çünkü uzi yapabilirsin. Hamileliğin 11 haftası, fetüsün doğru veya yanlış gelişimi olarak değerlendirilebileceği dönemdir. Daha önce annenin sağlığını belirlemek için tüm testler yapıldıysa, ultrason bebeğin durumunu doğrudan gösterir.

tehlike

Hamileliğin 11. haftası karakterize edilebilirdaha yüksek düşme riski. Bu nedenle, lomber bölgede ağrı, karın ağrısı veya kahverengi akıntı gibi semptomlar ortaya çıkarsa, riski en aza indirmek için hemen bir doktora başvurmalısınız.

Güç kaynağı

Beslenme ile ilgili olarak, daha sonra toksikoz nedeniyle,Geçse bile, belirli ürünlere karşı isteksizlik devam edebilir. Silinmeli. Günde 5 kez, küçük porsiyonlarda ve tercihen farklı fırfırlar olmaksızın basit yemek tavsiye edilir. İlk etapta yiyecekler sağlıklı ve sağlıklı olmalı ve bunun için çok fazla taze meyve ve sebze tüketmeniz gerekiyor. Her türlü tütsülenmiş yiyecek ve sosislerin yanı sıra güçlü çay veya kahveyi de reddetmek gerekir.

yaşam biçimi

Bir an için içeride olduğunu unutmaküçük bir insan yaşamıdır ve bu doğrultuda, birkaç stresli durumun olacağı bir yaşam tarzıdır. Çok yürümek ve yeterince uzun uyku gereklidir. Ayrıca anneyi sakinleştirdiğini ve bebeği için daha rahat olacağını unutmayın.

Bir kadının bir ikiz olması durumunda, o zaman hayırYukarıda belirtilen anlardan hiçbir özel fark yoktur, sadece rahim büyüklüğünde biraz daha büyük olur. Her durumda, vücudunuzdaki değişiklikleri dikkatlice dinlemelisiniz.

Hamilelik 11 hafta 2019

Hamilelik 11 hafta 2019

Related news

 • Akıllı iple bebek yelek modelleri
 • Saratovdaki en iyi restoran. Restoran incelemeleri
 • Pamir düğünü. Taciklerin gelenek ve göreneklerinin sırları
 • Anna Maxwell Martin. Büyük Britanyadan oyuncu
 • Yatak Odasında Mavi Rengini Kullanma

 • Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta


  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta

  Hamilelik 11 hafta