Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 2019

Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 2019
19.08.2019

Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 63

Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen

Bitki gloksiniya - yarı çalı ailesiGesneriaceae. Tropikal Amerika bu çok yıllık çiçeğin doğum yeridir. Bazen Meksika veya Brezilya'da güzel gloxinia örnekleri bulabilirsiniz. Tohumların ekimi, eğer oda koşullarında, muhtemelen bu familya ile ilgili olan siningia cinsinin bir çiçeği ise meydana gelir.

tohumlardan büyüyen gloxinia

Çok büyüleyici bir meslek üremegloksinya. Tohumlardan yapılan yetiştirme, tecrübesiz bahçecilere bile engel değildir. Fakat bu durumda, en önemli şey belirli kuralların uygulanmasıdır. En önemli koşul, sıcaklık rejiminin gözlenmesidir. 20-25 °, wisteria tohumlarının iyi çimlenme derecesine sahip olduğu sıcaklıktır. Bu bitkinin aynı mevsimde çiçek açması, Ocak veya Şubat aylarında tohumların ekilmesi gereklidir. Ve o zamandan beri yeterli ısı olmadığı için, floresan lambalarla ek ışığa ihtiyaç duyulacaktır. Ancak bu aşamaya sahip değilseniz, bu aşama Nisan ayına kadar ertelenebilir.

Evde, özel bakım gerekli olacaktırgloksinya. Tohumlardan yetiştirme sadece gevşek ve hafif topraklarda mümkündür. Nehir kumu ve turba humik tabletleri kullanabilirsiniz. Toprak potasyum permanganat ile iyice emprenye edilmelidir. Altta bir tahliye yerleştirmek daha iyidir. Tohumlar çok derin olmamalı, üstüne dikmek daha iyidir. Sulama dikkatli olmalı - en iyi sprey. Serayı kaplıyoruz ve aydınlık ve sıcak bir yere yerleştiriyoruz.

gloxinia yumru yetiştiriciliği

2-3 yapraklı fazda, bir dalışgloksinii Tohumların dışına çıkması bir bitki nakli anlamına gelir, bunu humik haplarla yapılması önerilir. Bitki nemli bir ortamda tutulmalı ve iyi havalandırılmış olmalıdır. Bu koşullarda wisteria'nın çiçeklenmesi ve gelişimi, sıradan toprakta yetiştirilen fidelerden çok daha hızlıdır. Çiçeklenme 4-5 ay içinde başlar.

Çeşitli şekiller ve renkler onları yapmakev çiçekçilik için çekici. Bitkilerin Kapalı çeşitleri 7 cm çapa ulaşır çekici koyu yeşil yaprakları ve çok sayıda kadife çiçekleri, çan var. Çok farklı renkler gloksinya bir hediye canlı ve unutulmaz yapacaktır. Bu çiçek bir isyan 2 aya kadar sürebilir olduğunu.

Çiçek kataloglarında çok iyi değilbir gloksinidir. Bir yumrudan yetiştirme, amatör bahçıvanlar arasında popüler değildir. Bu bitkinin tohum ekimi gelenekseldir. Posta ile gönderilen tohumlar daha popülerdir. Bunlar arasında en ünlü çeşitleri Brokada ve Avanti'dir.

tohumlardan büyüyen gloksinia

Erken çiçeklenme, büyük çiçekler, parlak renkler -bu gloxinia. Avanti çeşidinin tohumlarından yapılan ekim, beyaz, pembe, kırmızı ve mor tonlarında çiçek açan bir çiçek açar. Brokada - küçük çift çiçekler ile kompakt bir çalı.

Koleksiyonerler bir çeşit daha ayırıyor - Kaiser. Bu bitki 30 cm'ye kadar, çiçekler nemahrovye oldukça yüksektir. beyaz trim kırmızı bir çiçek - Gloksinya Kaiser Wilhelm Beyaz kenarlıklı ve Kaiser Friedrich ile koyu mor renge boyadı.

Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 2019

Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 2019

Related news

 • Esad: Suriye ordusunun başarısı ve Rusya’nın desteği, siyasi süreci hızlandıracak
 • Bohça Kebabı Manisa Kebabı Videosu
 • Uçakla Seyahat Edecekler Dikkat Bu Yiyecekleri Yedikten Sonra Sakın Uçağa Binmeyin
 • Karpuz diyetiyle kilo verin
 • Irmik Helvası Tarifi

 • Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 56

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen


  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 9

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 91

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 32

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 61

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 89

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 76

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 58

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 8

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 85

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 34

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 4

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 50

  Gloksinia: tohumlardan ve yumrudan büyüyen 68