Gieser Butler: Biyografi ve YaratıcılıkGieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık

13.05.2019

Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 26

Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık

Bugün size Terry Gieser Butler'ın kim olduğunu söyleyeceğiz. GZR ve Sabbath bantlarında çalışan bir İngiliz rock müzisyeni hakkında. Geçmişte Heaven & Hell grubu ile işbirliği yaptı.

kariyer

lanet olası uşak

Bugünün kahramanı Gieser Butler. Röportaj müzisyeni, 1967'de toplanan ilk grubun Rare Breed olduğunu ve okul arkadaşı Ozzy Osbourne'le görüştüğünü doğruladı. O zaman arkadaşlarının yolları dağınıktı. Daha sonra yine blues-rock grubunda Polka Tulk'la birleştiler. Grubun davulcusu Bill Ward, gitarist ise Tony Iommi'ydi. Ekibin adını Dünya adına vererek değiştirdiler. Bununla birlikte, kısa süre sonra, İngiliz vilayetlerinden birinde aynı adı taşıyan bir ekip, Black Sabbath'ta doğdu.

Oyun Tekniği

terri geezer kahya

Geezer Butler çoğunlukla ritm gitar çaldı. Bununla birlikte, Iommi ona bu rolü arkasında bırakmak istediğini bildirdi. Sonra kahramanımız bas gitarına geçti.

Şimdi Gieser Butler'ın bu kadar ünlü olduğu düşünün. Oyunun tekniği özel. Wah-wah pedalını kullanmaya başlayan ilk basçılar arasındadır. Daha sonra bu yöntem takipçileri tarafından kabul edildi. Metallica temsilcisi Cliff Burton da onlara atıfta bulundu. Kahramanımız gitar Iommi sesine daha iyi uyum sağlamak için basları özel bir şekilde yeniden inşa etti. Daha sonra, çeşitli metal gruplarının bas oyuncuları arasında karışıklık oluştu.

oluşturma

geezer butler tekniği oyunu

Gieser Butler neredeyse tüm şarkıları yazdı.Toplu. Bilimkurgu, din ve bu insanlığın kasvetli tarafı üzerine yıkım tehdidini küresel ölçekte taşıyan düşüncelerle hayranlıktan ödün vermedi. Grubun lideri Ozzy Osbourne'dü. 1970'lerde, Black Sabbath'ın popülaritesi düşmeye başladı. Müzisyenler seksenlerde James Dio ve ardından Ian Gillan ile birlikte çaldı.

Gieser Butler gruptan ayrıldı ve kurdu.kendi projesi Geezer Butler Band. 1988'de kahramanımız Osborn'a, No Rest For The Wicked adlı kayıt desteğiyle düzenlenen tura katılmak için katıldı.

1991'de müzisyen Black Sabbath ekibine katıldı. Dehumanizer adlı albüm üzerinde çalıştı. Turdan sonra ekipten ayrıldıktan sonra, 1994'te "Cross Purposes" adlı albümü destekleyerek düzenledi.

1995'te Butler, Ozzmosis albümü kaydetmek için Osborn'a katıldı. Gitarist G / Z / R adlı bir grup kurdu. Bu projenin bir parçası olarak, 1995'de Butler, Plastic Planet adlı bir albüm çıkardı.

Black Science adlı bir sonraki çalışma 1997'de devam etti. Butler, 1997'de Ozzfest albümünü serbest bırakmak için bir kez daha Black Sabbath'a katıldı. Bundan sonra müzisyen grupta kaldı.

2005 yılında Ohmwork'in üçüncü solo albümü çıktı. 2006 yılında, Tony Iommi ile birlikte kahramanımızın grubun kompozisyonunda değişiklik yapacağı açıklandı.

Geçmişte Butler oynamak için biliniyorduVigier ve Fender Precision'dan aletler. Şimdi Lakland'ın enstrümanlarını çalmaktadır. Turlar sırasında kahramanımız Ampeg SVT-2PRO amplifikatörünü ve stüdyoda - SVT-810E 8x10'u kullanıyor. Müzisyen aynı zamanda flanş, koro, wah-wah gibi efektleri de vardır.

Başka şeylerin yanı sıra kahramanımız da kayıtlara katıldıBlack Sabbath'ın aynı adlı albümünün ilk albümü. İngiltere'de 1970 yılında piyasaya sürüldü. Çalışma sadece üç gün boyunca kaydedildi. Bugün bu albüm ağır metallerin bir klasik olarak kabul edilmektedir. Kahramanımız Ozzy Osbourne'dan, kara büyüye adanmış XVI. Başka bir versiyona göre, Tony ve Geezer bağımsız olarak aynı riff'i çıkardılar. Bill ve Ozzy'ye müzikal fikirler sunduklarında bir provada oldu. Albüm tek Kötü Kadın tarafından desteklendi. Vinil disk üzerindeki orijinal kayıt artık çok nadirdir. Kayıtta bir kapak kapağı vardı. Sırasıyla tersine bir çapraz çizilir ve içinde kısa bir şiir yazılır. Avrupa baskısında albümün orijinal versiyonu Evil Kadın adlı bir şarkı içeriyor. Kayıtların yayınlanmasından önce tek yayınlandı. Bu şarkının bulunduğu yerdeki Amerikan baskısında Wicked World.

Kişisel hayat

geezer butler röportajı

Kahramanımızın karısı Gloria Butler. Cennet ve Cehennem projesini yönetti. Müzisyen hakkında birkaç gerçek:

 • Müzisyen birkaç kediye sahiptir.
 • Geezer Butler, Los Angeles'a yerleşti.
 • Müzisyen asla müstehcen dile dönüşmez.
 • Butler, 2009 yılında PETA reklamcılığına (vejeteryan olarak) katılmıştır. Herhangi bir türden hayvansal menşeli yiyecekler kullanmamakta veya yememektedir. Ayrıca bir pasifist olduğunu belirtti.
 • Gieser - "Aston Villa" nın tutkulu bir hayranı(futbol kulübü). Bazen bu futbol takımının oyunundaki Tony Iommi ile görülebilir. 2006 yılında, Black Sabbath grubunun Rock and Roll Hall of Fame ile tanıştığında, müzisyenin "Forward Villa!" (Mikrofona Doğru) adını verdiği iddia edildi.
 • 2015 yılında Butler tutuklandı. Nedeni barda sarhoş bir dövüştü.
Gieser Butler: Biyografi ve YaratıcılıkGieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık

Related news

 • Kireçlenen Ütü Nasıl Temizlenir
 • Sarkaç: Tane Baharatlı Brokoli Kavurması
 • Elektronik konfigürasyon - atomun yapısının sırları
 • Menstruasyon sırasında kan bağışı yapmanın mümkün olup olmadığını öğreniriz
 • İshalden Kurtulma Yolları

 • Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 24

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık


  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 6

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 18

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 86

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 50

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 7

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 67

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 89

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 100

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 34

  Gieser Butler: Biyografi ve Yaratıcılık 32