Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf

Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf


Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 96 16.02.2019, 11:00

Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf

Bir arabanız ve bir garajınız varsa, garaja kendi ellerinizle nasıl monte edileceğini bilmeniz gerekir. Makalede sunulan çalışmaların şeması, hataları dışlamak için izin verecektir.

Havalandırma ihtiyacı

garajda el ile havalandırma

Odada kötü hava dolaşımı varsa, o zamanBu aşırı nemin birikmesine neden olur. Bu durumda hava da insan vücuduna zararlıdır. Araba da bu mikro iklimden etkilenecek. Yüksek nem koşullarında, makinenin çelik parçaları hızla paslanır ve arızalanabilir. Kışın, benzin ve yağların buharlaşmasının yanı sıra kir ve kar, havanın pratik olarak nefes alması için uygun hale getirmez. Garajda, önceden planlanması gereken şantiye donanımı, doğru hava sirkülasyonunu sağlayacaktır. Taze hava gözlem çukuru alanına akmalıdır. Garaja enjekte edilen havanın hacmi ve aynı zamanda çıkması, eşdeğer olmalıdır.

Havalandırma türleri

boyama için kendi elinizle garajda havalandırma

Mekanik, kombine seçebilirsinizveya doğal havalandırma. Son çeşitlilik basitçe yerleşmiştir. Bunu yapmak için, sadece tüm odalardan geçen bir çekiş yaratmak önemli olacaktır. Karşı duvarlarda, farklı yüksekliklerde yerleştirerek delik açmak gerekir. Garajdaki doğal havalandırma kendisi tarafından düzenlendiğinde, şema çalışmaların yürütülmesinde yardımcı olur. Havanın garajın iç boşluğuna doğru itildiği delik, 20 cm'lik bir zeminin üzerine yerleştirilmelidir. Emme penceresi çatıya veya altına yerleştirilmelidir.

Çekişi iyileştirmek için deliğeBoruları bağlamak ve daha sonra garajın yüzeyinde çekilmesini sağlamak gereklidir. Odanın alanı ne kadar etkileyici olursa, boru uzun olmalıdır. Garajda kendi elleriyle kurulu havalandırma, bağımsız olarak yapılabilen devresi, iki boru kullanılıyorsa daha fazla verimlilik gösterir. Kışın yoğuşmayı önlemek için yalıtılmaları gerekir. Doğal havalandırma etkili hava değişimi sağlamak için en ucuz ve kolay yoldur.

Doğal havalandırma dezavantajları

garajın bodrum katında kendi elleriyle havalandırması

Garajın bodrum katındaki havalandırma düzenlenirseŞema önceden hazırlanmalıdır. Ancak, doğal sistemin dezavantajları vardır, bazıları kış aylarında ortaya çıkar. Bu nedenle, yoğuşma meydana geldiğinde borular üzerinde, açıklık boşluğunu azaltabilen buz oluşmaya başlar, havalandırma verimliliği azalır. Garajda ısıtma varsa, doğal hava değişim sistemi etkili olmayabilir.

Cebri havalandırma düzenlemesinin özellikleri

boyama için kendi ellerinizle garajda havalandırma

Bir yeraltı garajınız varsa, o zamanHavalandırmaya zorlanmalıdır. Bu tür ekipmanların yardımı ile hava girişini ve çıkışını sağlamak mümkündür. Böyle bir sistemin kurulum çalışmalarının oldukça pahalı olduğu dikkate alınmalıdır. Ancak, maliyetler işletme aşamasındaki olumlu niteliklerle telafi edilecektir. Garaj hacmi ne kadar küçük olursa, daha az hava değişim ekipmanı satın alınmalıdır. Bu para tasarrufu sağlar.

Garajın kendi elleriyle doğal havalandırmasıbasitçe kurulur, ancak giren havanın ısınmasını sağlayamaz. Bu dezavantaj, kalorimetre ile donatılmış olan sistemin tarif edilen versiyonu tarafından ele alınmamıştır.

Garajda kendi elleriyle kurulu havalandırmaBoyama için yılın herhangi bir zamanında kullanılabilir, odaya giren soğuk havadan etkilenmezsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra, sistemde filtreler ve fanlar bulunur. Ekstraksiyon için kanal veya egzoz fanları takmak gerekir. İlk çeşit genellikle kanalın içine monte edilir. Doğru kurulumu sağlamak için, bu tür fanlar neredeyse sessiz çalışır ve hizmet ömürleri çok etkileyicidir.

Yükleme Önerileri

garajda kendi elleriyle doğal havalandırma Zorunlu ayarlarsanızGarajda kendi ellerinizle havalandırma yapmak için boyama şeması işi düzgün bir şekilde yapacaktır. Eksenel modeller hakkında konuşuyorsak, doğrudan duvara monte edilirler. Bu ekipmanı satın alarak, sıcaklık aralığını belirleyen parametreleri hesaba katmak gerekir. Bu, cihazın kullanılabileceği sıcaklığı gösterir. Fan hızını düzenlemenin yanı sıra sıçramalardan korunma olasılığına sahip olmak önemlidir.

Mekanik ve doğal havalandırma

boyama için kendi elleriyle garajda havalandırma

Eğer küçük bir garajınız varsaMekanik ve doğal havalandırma arndır. Bu sayede verimli hava değişimi ve pahalı ekipman satın alımından tasarruf etmenizi sağlar. Bir fan küçük satın alınabilir, ancak görevleri ile başa çıkabilir. Mutfak tipinin çıkarılması işte kullanılabilir. Tanımlanan havalandırma sistemlerinin planlanması prensibi, hava girişinin doğal olarak gerçekleştirilmesidir, egzoz havası ise dahili bir fana sahip olan bir delikten geçer.

Kombine havalandırma sistemi donatılarak,Tavandaki egzozu yaparken, giriş açıklığını zemine yerleştirmek gerekir. Bu sistemin ayırt edici bir özelliği olarak, monte edilen deliklerin yerleştirilmesinin bir bağımlılığı yoktur. Uygun herhangi bir yere yerleştirilebilirler, seviyeler farklı olabilir. Ana kural olarak, birbirinizin önüne delik açamayacağınız gerçeğidir. Bu durumda devre kapatılacak ve temiz hava gelmesi imkansız olacaktır. Bu sistemin kullanımı yıl boyunca mümkündür, ancak fanın kurulumu iyi yalıtılmış bir hava kanalında önceden yapılmalıdır.

Sonuç

Garajda havalandırma kuruyorsanızkendi ellerinizle (fotoğraf), boya için aracı güvenle kullanabilirsiniz. Sistemin mekanik bir versiyonunu seçmeniz tavsiye edilir. Aksi takdirde, doğal havalandırma normal bir hava çıkışı sağlayamayacaktır. Garajı bir havalandırma sistemi ile sağlamaya karar verirseniz, bu öneriler kullanılmalıdır.

Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf

Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf

Related news

 • Tığ İşi Yelpaze Patik Modeli Yapılışı Açıklamalı Videolu
 • Ayşegül Domaniç Yelçe
 • Uğur Yüksel
 • Kavram ve suç isaretleri
 • Bel Çevresi Yağlarından Kurtulmak İçin Öneriler

 • Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 67

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf


  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 3

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 83

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 88

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 75

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 2

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 70

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 39

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 92

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 98

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 85

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 54

  Garajda kendi elleriyle havalandırma: devre, fotoğraf 80