19.06.2019

Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 59

Göz damlası "Taufon": preparatın analogları ve kullanım talimatları

Modern dünyada göz hastalıkları, olmaktan çok uzaktır.nadir. Tıp, gözlükler ve kontakt lensler gibi göz için bu tür "koltuk değnekleri" için ilaç teklif edelim, hepsi aynı daha değerli gözlerin özel uyarlamalar olmadan, nesneleri bağımsız olarak tanımak yeteneğidir. Görmekten mahrum kalan bir kişi, dış dünyadan bilgi edinme fırsatını çok fazla kaybeder. Neredeyse her gün ciddi strese maruz kaldığımız gözlerimize nasıl yardımcı olabileceğimize bakalım: TV izlemek, bilgisayar başında çalışmak, çeşitli kompakt elektronik cihazları kullanmak - tüm bunlar sağlığı etkiler.

taufon analogları

Yardım için ilaç

Göz-acı ilacını destekleyin"Taufon". Orijinalin yanı sıra ilacın analogları, reçetesiz olarak eczane ağından satın alınabilir. Ancak sadece doktor tavsiyesinde kullanılmalıdırlar. İlaç, beş ve on mililitrelik şişelerde% 4'lük göz damlaları veya subkonjonktival uygulamaya yönelik bir çözelti halinde salınır. Damlalar metabolik etkilerle karakterizedir. İlacın aktif maddesi taurindir. Bu element bazı gıda ürünlerini içerir, kükürt içeren bir amino asittir. Bu arada, sisteyin dönüşümü sırasında vücutta sentezlenebilir. Damlalardaki yardımcı elemanlar, bir sodyum hidroksit, metil parahidroksibenzoat çözeltisi ve enjeksiyon için sudır. Paket kullanım talimatlarını içerir. İlaç FSUE "Moskova Endokrin Fabrikası" üretir. İlaç "Taufon" hakkında (fiyatı yaklaşık yüz ruble ve daha fazla), alıcılar iyi tepki veriyor.

kullanım analogları için taufon talimatları

analogları

Genellikle, ilaç iseyüksek bir fiyatı var, daha ucuz bir analog tarafından tercih edilir. Gözler için "Taufon" damlalarının ortalama bir fiyat kategorisi vardır ve ilaçların farmakolojik özellikleri ile ilgili olarak eczane ağında da yaygın olarak temsil edilmektedir. Aşağıdaki ilaçları isimlendirebilirsiniz: "Taurin", "Igrel", "Dibikor". Bununla birlikte, ikincisi yüksek maliyeti ile ayırt edilir. Gözün mikro dolaşım kan akışını ve vücuttaki metabolik süreçleri geliştirir. Kan basıncını düşürür, kan şekerini azaltır. Katarakt kullanımında ilaç "Igrel" önerilir. Ülkemizde taurine dayalı müstahzarlar "Emoksipin", "Taufon", "Kvinaks", "Taurin Dia" isimleri altında üretilmektedir.

taufon analogları

Farmakolojik özellikler

Orijinal ilacın adı "Taufon". Kendisi gibi benzerleri, çok çeşitli eylemlerle karakterize edilir. Damlalar antikonvülzan özelliklere sahiptir, rejenerasyon proseslerinin uyarılmasını teşvik eder, gözdeki retinadaki distrofik değişiklikler teşhis edildiğinde yardımcı olur, travmada hasarlı dokuları onarır. Taurin, hücre zarlarının işlevlerini normalleştirmeye yardımcı olur, metabolik süreçleri harekete geçirir, sinir uyarılarının davranışını optimize eder.

Kullanım için öneriler

Uzman (oftalmolog) atarkorneal distrofi için söz konusu ilaç. Farklı genetik kataraktlar için tavsiye edilir: Senil, ışın, travmatik, diyabetik. Damlalar korneaya travma durumunda tamir süreçlerini uyarır. Glokom gibi ciddi bir hastalığın tedavisi durumunda bile, "Taufon" ilacı olumlu bir etki yaratır. Ilacın analogları da tüketicilere sadece olumlu geribildirim neden olur. İlaç göz içi basıncını normalize etmeye yardımcı olan harika bir araç olarak adlandırılır. Kural olarak, damlalar özel şişe damlalıklarında üretilir. Bunları kullanmaya başlamak için kapağı çok sıkı sıkmanız gerekir. Sonuç olarak, şişede, kapakta bulunan bir başak kullanılarak bir delik oluşturulur. Ilacı kullanmadan önce flakonun duvarlarına bastırılarak, oda sıcaklığına kadar ısıtılmalıdır. Daha sonra kapağı sıkıca sıkın. Kullanım talimatlarını "Taufon" ile nasıl alacağınızı söyleyin. İlacın analogları aynı şekilde kullanılır. Tedavi kursları alır. Kural olarak, ilaç uzun bir süre (katarakt ile üç ay ve yaralanmaları olan bir ay) aşılanır. 2-3 günde iki ila dört kez düşer. Kornea yaraları ile, solüsyon konjonktiva altında - günde bir kez 0.3 ml enjekte edilir. Terapi on gün sürer. Açık açılı glokom ile antihipertansif ilaçlar almadan 15-20 dakika önce günde iki kez bir damla atar.

taufon fiyatı

Kontrendikasyonlar

Her zaman, bir ilaç alırken, onu incelemeniz gerekir.ekli talimatlar. Birçok ilaç gibi, bu göz damlası yan etkilere sahiptir. Alerjik reaksiyonlar şeklinde görünürler. Tipik olarak, bu, bir kişi ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılık deneyimliyorsa gerçekleşir. Ayrıca, uyuşturucu onsekiz yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmez. Hamile ve emziren kadınlar sadece tıbbi gözetim altında damla kullanabilirler. "Taufon" ilacının son kullanma tarihine gelince (analoglar bir istisna değildir), açılan şişeyi bir ay içinde kullanmak mümkündür. Ilacı, 15 dereceyi geçmeyen bir sıcaklıkta ışıktan korunan bir yerde saklayın.Related news

 • Evde Erişte Nasıl Yapılır
 • Bir gebeliği planlamak, nereden başlamalı Analizler ve anketler listesi
 • Kamer Genç son yolculuğuna uğurlandı
 • Batı Sibirya Havaalanı Nizhnevartovsk
 • Kızılcık kissel

 • Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 3

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları


  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 1

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 55

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 23

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 86

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 78

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 21

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 98

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 58

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 11

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 42

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 83

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 12

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 46

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 31

  Göz damlası Taufon: preparatın analogları ve kullanım talimatları 56