Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 25 20.02.2019, 21:09

Güneş: '@Fuatavni'nin Kimliği Deşifre Oldu'

17 Aralık ve sürecinde kabinenin içinden yazdığı öne sürülen bilgilerle iktidarı hakkında bir iddia ortaya atan hesabı @fuatavni’nin, bir değil beş kişi olduğu öne sürüldü.

Hükümete yakın Güneş gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, bugünkü köşesinde hesabın ‘ikisi gazeteci, üçü emniyetçi olmak üzere beş kişi tarafından yönetildiğini‘ yazdı. Ancak Kelkitlioğlu bu ‘deşifre’ haberinde isim veremedi...

İddiaya göre, bazen Başbakan Tayyip Erdoğan’ın çok yakınından, hatta Afyon kampından bile ‘bildiren‘ @fuatavni, yabancı bir istihbarat servisinden de yardım alıyor. Kelkitlioğlu, gazetesinin ‘@fuatavni 5′li çete çıktı’ başlığıyla manşete de taşıdığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

Ekip elemanlarından bazıları yurt dışında. Beş kişi oldukları belirlenen ekip 2 gazeteci ve 3 emniyetçiden oluşuyor. ‘fuatavni’ hesabından yayınlanan bazı bilgiler yabancı bir istihbarat servisinin yardımıyla elde ediliyor, ekipteki bir gazeteciye bu istihbarat servisinden çeşitli bilgiler geliyor, bu isim de ortak hesap ‘fuatavni’de bunları paylaşıyor.’

‘İSİMLERİNİ VERMİYORUM ÇÜNKÜ…’

Ancak Kelkitlioğlu, hesabı yöneten kişilerin isimlerini vermekten kaçınıp, bu tavrını ‘fişlemelerle nam salmış paralel yapının içine düştüğü alçaklığa uymak istememesiyle‘ gerekçelendirdi.

Geçen yaza kadar Mehmet Emin Karamehmet’in sahibi olduğu Turkmedya’nın bünyesinde yer alan Güneş gazetesi, geçen yıl Karamehmet’in borçlarına karşılık TMSF tarafından devralınmış ve ihalesiz bir biçimde hükümete yakın Ethem Sancak’a verilmişti.

Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Olduresim fotograflar Fotograf Goruntuler galeriler

Related news

 • LED ızgara - modern dekorasyon ve güvenli aydınlatma
 • Dikkate değer pavyonlar VDNH nedir
 • Petersburg Dolphinarium: açıklamalar
 • İrmikli Lokum Tarifi Videosu

 • Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 42

  Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu


  Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 82

  Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 90

  Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 54

  Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 22

  Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 26

  Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 73

  Güneş: Fuatavninin Kimliği Deşifre Oldu 14