Francis Pope - o kim 2019

Francis Pope - o kim 2019 Francis Pope - o kim

Francis Pope - o kim?

Şubat ayının son günü yürürlüğe girdikten sonraPapa (600 yıldır ilk kez!) Onurunu, 8 yıldır papalık tahtına işgal Benedict XVI, 2013 tahttan çekilmesi, Roma Katolik Kilisesi'nin yeni lideri atanmasına ilişkin bir soru vardı.

Pontif seçim geleneği

Katolik Kilisesi'nin kanunları uyarınca, görevdeki papanın tahttan (ve genellikle ölüm anından itibaren) tacizden yeni olanın seçilmesi anına kadar geçen süre Sede Vacante olarak adlandırılır.

Francis Papa

Genellikle bu süre 20 günü geçmez (XX cinsinden)yüzyılda uzun bir zaman diliminde tek bir durum yoktu). Ancak, o dönemde yürürlükte olan Papa II. John Paul, 1996 yılında, Roma papazı seçmenin sürecini düzelten Universi Dominici Gregis adındaki havarik bir anayasa kabul etti. Belgeye göre, muhtar tahtın ilanından 15 ve 20 gün önce toplanamaz. Oylamaya katılmak için 80 yaşından büyük olmayan 120 kardinal yaş olamaz. Adayların birinin oyların üçte ikisini kazandığında Papa'nın nihai seçimlerinin yapılması düşünülür, ancak günde en fazla 4 oyla oynanabilir.

Francis - Papa: nasıldı

Yeni Papa'nın seçilmesinin arifesinde, 25 Şubat'taXVI. Benedikt, bir ardılının seçimini hızlandırmak için tüzüğü değiştirdi ve Vatikan'da 4 Mart'ta, Genel Kardinaller cemaati üyelerinden oluşan bir toplantı yapıldı, bunun sonucunda yeni papaz için oylama tarihi tayin edildi.

Dünyaca ünlü 12 Mart 2013Bir oyların geleneksel olarak düzenlendiği Sistine Şapeli, hedefi Papa'nın makamına seçilecek olan 115 kardinal bir toplantı düzenledi. Forsaken Benedict XVI 2 gün süren toplantıya katılmadı.

İlk gün, conclave yeni bir seçim yapamadıBaba ve borusundan şapelin bir işareti olarak siyah duman çıktı. İkinci oy da halefi Benedict XVI belirlenmez ve yine hacı siyah duman gördük. Ertesi gün oy olumlu bir sonuç üretti ve Apostolik Sarayı'nın bacasından çıkan Saat 19:05 beyaz duman vardı - başarıyla tamamlandı oylama kanıt.

francisco son papa

20'de:Bu tür durumlarda kardinal protodeacon Jean-Louis Tauran gelenekselinden 05 cemaatin haberi duyuldu: Habemus papam ("Papa'mız var"). 76 yaşındaki Jorge Maria Bergoolo'yu Mesih'in Vicar'ı olarak ilan etti. Bundan sonra, Roma'nın Papa'sı olan Francis, adını ismini, sevgili Aziz Francis Assisi'nin onuruna alarak almıştır. Ek olarak, Fransiskanizmin taraftarları, aynı zamanda Jorge Maria Bergolo tarafından da tutulan iyilik ve kardeşliğin emirlerini savunuyorlar. Yeni Dünya'nın Katolik Kilisesi tarihinde veya daha doğrusu Arjantin’in ilk temsilcisiydi.

Papa Francis: Biyografi

Katolik Kilisesi'nin yeni seçilen başkanıAralık 1936'da Buenos Aires'te yaşayan büyük bir İtalyan göçmen ailesinde doğdu. Kökenine rağmen (Jorge Mario çalışan bir aileden geliyordu), hayatını Lord'a hizmet etmeye adadı.

İlk önce üniversitelerin birinde kimya eğitimi aldı.Buenos Aires ve sonra Villa Devoto içinde ilahiyat okudu. Mezun olduktan sonra, 1958 yılında, Bergoglio Cizvitler saflarına katıldı. 33 yaşından anda, gelecekteki Francis - Papa - buyurulmuştur. Jorge Mario ana işgal üniversitede teoloji, felsefe ve edebiyat öğretiyordu. 1970'li yıllarda, şimdiki Franciscus 1, faaliyetlerinin Cizvit topluluğunun liderleri Arjantin il oldu etkiledi ve 1980 yılında St. Joseph Ruhban Rektörü görevini aldı.

Francis'in kariyeri

Francis 1 Papa

Kariyer basamaklarına kadar, 1992'de Bergolio, Buenos Aires'in yardımcı piskoposuna atandı ve sonra piskoposları kutladı.

Adanma töreni kentin katedralinde gerçekleşti. Jorge Mario, Kardinal Antonio Quarracino'dan ünvan aldı.

1998 Bergolo'ya yeni bir unvan getirdi - bu sefer Buenos Aires başpiskopos unvanını aldı ve 3 yıl sonra Papa II. John Paul tarafından kardinallere dikildi.

2005 seçimlerinde, Jorge Mario Bergoolo'nun adı, papal tahtının ana yarışmacılarının bir listesi olan “papabil” olarak listelendi. Ancak, seçim Benedict XVI'ya düştü.

Francis - Papa - erkek olarak bilinirKapsamlı bir muhafazakar eğitim ile çok yönlü. İspanyolca'ya ek olarak, Almanca ve İtalyanca bilmektedir. Papaz, ötanazinin yasallaştırılmasına, kürtajın, cinsel azınlıkların mensupları arasındaki evliliğe ve çocukların bu tür çiftler tarafından evlat edinilmesine karşı konuşmalarıyla tanınıyor. Bu papalık tahtını yöneten ilk Cizvit.

papal francisco biyografi

Nedir bu, yeni bir papaz mı?

Papa, Papa, mütevazi bir yaşam yolunu açar.

Yerli kentinde hayatı boyunca, başpiskoposluk ofisinde bile olsa, Bergolho tapınağa metroyla gitti ve mütevazi tek odalı bir dairede yaşadı.

Roma'ya davet edildikten sonra, yeni bir hayata yolculuğa başladığı tek bir bavul aldı.

Bazı astrologlar ve peygamberler bunu temin ederFrancis son Papa, ölümünden sonra iki Güneş gökyüzüne çıkacak ve tüm canlılar yok olacak. Bu iddia Nostradamus'un kehanetlerinden bazıları tarafından kanıtlanmıştır. Ancak, şüpheciler bu tür versiyonlardan şüphe ediyorlar.

Francis Pope - o kim 2019

Francis Pope - o kim 2019

Related news

 • Patlıcan. Hastalıklar ve zararlılar
 • Tavuklu Lazanya Tarifi
 • Sığır sulu ve iştah açıcı bağırsak
 • Aldatılmanın Psikolojik Etkileri
 • Evde Sinek Kovucu Nasıl Yapılır

 • Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim


  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim

  Francis Pope - o kim