Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 2019

Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 2019
22.08.2019

Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 54

Figürden mi endişeleniyorsun? BMI hesaplamak için deneyin

Vücut kitle indeksi dünyaca ünlüdürfazla kilonun varlığını belirleme yöntemi. En basit formülü sayesinde, uzmanlar vücut ağırlığına ve insan boyuna dayalı olarak BMI'yi hesaplamayı teklif ederler. Çoğu insan için bu teknik aşırı kilolu olup olmadığının belirlenmesine izin verir, bu da sağlığı olumsuz etkiler ve diyabet, hipertansiyon, artrit ve hatta kanserli tümörleri geliştirme riskini artırır.

Bu teknik kimin için etkili değildir? Profesyonel sporcular için (yoğun kas kütlesi nedeniyle), çocuklar, hamile ve emziren anneler, kırılgan bir bedeni olan yaşlı insanlar. Çocuklar için ayrı bir sınıflandırma geliştirilmiş ve herkes kendi ağırlığını ölçmek için başka yöntemler denemelidir.

BMI hesaplamak çok kolaydır. Bunu yapmak için, kilonuzun değerini kilogram olarak alın ve boyuna (metre cinsinden) bölün. Örneğin, 1,7 m yüksekliğinde bir kız ve normal ağırlığı 58 kg alın. İlk olarak, büyümeyi hızlandıralım: 1.7 * 1.7 = 2.89. Şimdi BMI'yi kolayca belirleyebiliriz: 58 / 2.89 = 20.06.

Belirli bir değere sahip olduğumuzda, kod çözmeye dönme zamanı:

 • 18.5'ten az. Bu göstergeler kütle eksikliğini göstermektedir. Tabii ki, genellikle obeziteye eşlik eden hastalıkların olasılığı minimaldir, ancak diğer çeşitli bozuklukların edinme riski de artar. Özellikle, kadınlarda ağırlık eksikliği, adet döngüsü ile ilgili ciddi bir bozukluğa yol açabilir ki bu da doğurganlık ile ilgili problemleri beraberinde getirir. Ayrıca, osteoporoz, besinlerin zayıf sindirilebilirliği de olabilir.
 • 18,5-24,99. Bu en uygun göstergedir. Ağırlık ideal oranlardadır ve insan sağlığı için tehlike oluşturmaz. Kilo vermeyin ya da iyileşmeyin, ancak daha uygun bir figürün elde edilmesi için küçük ayarlamalar kabul edilebilir. Her şey kas dokusunun ağırlığına ve vücudun bireysel özelliklerine bağlıdır. 30 yaşında, ideal BMI 22-23, bu yüzden üst limite yaklaşırken, kilo azaltmayı veya stabilize etmeyi düşünmeye değer. Koyundaki bel 80-94 cm'den fazla olduğunda, fazla kilodan kaynaklanan hastalıklar gelişme riski vardır.
 • 25-29,99. BMI hesaplaması bu göstergeleri gösteriyorsa, aşırı kilolarınız var demektir. Eşzamanlı hastalıkların olasılığı birkaç kez artar. Sağlık sorunlarının risk düzeyini daha doğru tespit etmek için, belinizi ölçün. Kilo almayı durdurmak ve fazlalıktan kurtulmak için mümkün olan en kısa zamanda deneyin. 27-28 bir BMI ile, hem erkek hem de kadınlar hipertansiyon ve diyabet gibi hastalıkların gelişmesi riskinde dramatik bir artış var.
 • 30-34,99. Bu rakamlar birinci derecenin obezitesinin varlığını gösterir. Obezite sadece vücuttaki yağ hücrelerinin yüksek oranlarıyla değil, aynı zamanda ciddi kalp problemleri ile de ilişkili bir hastalıktır. Ayrıca, bu kilo ile diyabet ve hipertansiyon gelişebilir. Risk bel ile birlikte artar. Böyle bir durumda, insanlar hemen kilo vermelidir, çünkü VKİ'de hafif bir azalma bile sağlığını iyileştirecektir.
 • 35-40. Gösterge yeterince yüksektir ve ikinci derecenin obezliği hakkında sinyal verir. Prematüre ölüme neden olan komorbid hastalıklar elde etme riski büyük ölçüde artmaktadır. Diyetin derhal gözden geçirilmesi ve ondan tamamen gereksiz olması gerekir.
 • 40'tan büyük. Gösterge 40'tan fazla ciddi bir problemden bahsediyor - üçüncü derecenin yağmalanması. Bu kilo ile hayatınızın süresi önemli ölçüde azalır. En az 20-30 kilogram kaybetmeniz şiddetle önerilir.

Basitçe BMI'yi hesaplamak ve belirlemek yeterli değildir.Bir sorunun varlığı, çünkü hiçbir şey değişmezse, ilişkili hastalıklar, bedeni önemli ölçüde azaltan vücut savunmasını zayıflatmaya başlar.

Her şeyden önce mutlaka iletişime geçin.diyetisyen, sizin için belirli bir diyet alacaksınız. Sağlıklı gıda kullanımı ve orta derecede kalori kullanılması, tehlikeli yağ birikintilerinden kurtulmanızı sağlayacaktır. Ayrıca vücut temizlenecek, cilt ve saç problemleri ortadan kalkacak, uyku normalleşecek, sabahları yorgunluk hissi ortadan kalkacaktır.

İçeriğin yüzdesini belirlemek de istenir.vücut yağları. VKİ'yi kendiniz hesaplayabilirseniz, o zaman yağ dokusu miktarı sadece özel cihazlarla belirlenebilir. Normal kilolu kişilerde yağ içeriği erkekler için% 15-20 ve kadınlar için% 25-27'dir. Sporcuların bu rakamların% 5-7 oranında azaldığı akılda tutulmalıdır. Obezite ile, yağ dokusu yüzdesi erkekler için% 30'dan fazla ve kadınlar için% 35'ten fazladır. % 55 ve daha yüksek olan göstergeler, obezitenin üçüncü aşamasını göstermektedir.

Artık BMI'yi nasıl hesaplayacağınızı biliyorsunuz, kendinizi bir araya getirme ve kendinizi sağlık ve güzellik verme zamanı!

Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 2019

Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 2019

Related news

 • Her Biri Şölen Niteliğinde, Son 5 Yılın Görsel Açıdan En Çarpıcı 40 Filmi
 • Servikal osteokondroz ve basınç normalin üstünde
 • Değişik iğne oyası tülbent örnekleri
 • Pekmezli un kurabiye tarifi
 • Ne tür TV şirketleri var

 • Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 10

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin


  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 31

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 11

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 22

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 34

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 32

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 24

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 57

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 93

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 94

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 60

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 63

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 45

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 8

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 14

  Figürden mi endişeleniyorsun BMI hesaplamak için deneyin 15