Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 2019

Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 2019
22.08.2019

Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 19

Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar

Pereslavl-Zalessky yakınlarındaki 1304'teAynı yıl 8 Haziran'da gerçekleşen olaya bir anıt olan manastırı koydu. Bu gün şehre bitişik çayırlar üzerinde, Moskova Prensi Yuri Danilovich ordusu Tver Prensi Mihail Yaroslavovich'in askerlerini yendi. O gün büyük kanın bedeli olarak, Ruslar Rusları yendi. Dul ve yetimlerin gözyaşları muzaffer kadehlerini doldurdu. Ancak, Rusya tarihinde böyle örnekler çoktu.

Fedorovsky Manastırı Pereslavl-Zalessky

Grand Dukes himayesinde

O kaderden beri Ortodoks KilisesiKutsal Büyük Şehit Theodore Stratelates'in hatırasını kutladıktan sonra, erkek kardeş kanıyla ıslatılmış bir alana dayanan manastır, onuruna seçildi. Başlangıçta o bir adamdı ve efsaneye göre, sakinleri arasında bu olayların katılımcıları vardı.

Fedorovsky Manastırı olmasına rağmen(Pereslavl-Zalessky) XIV yüzyılın başlangıcında ortaya çıktı, ilk elyazısı sertifikası sadece 1511'e dayanıyor, bu arada Korkunç İvan'ın babası Büyük Dük Vasily III, Moskova'da hüküm sürdü. O yılların tarihsel tarihçelerinden, o zamanki manastırın çok müreffeh olduğu ve mülkiyeti sadece birçok köylü hanesiyle değil aynı zamanda değerli kilise gereçleri ile birlikte geniş bir arazide olduğu bilinmektedir.

Böyle kıskanılacak bir iyilik,Fedorovsky Manastırı (Pereslavl-Zalessky) her zaman cömert bağışlar aldığı büyük evinin himayesinden zevk aldılar. Buna ek olarak, vali ve başkentin boyars uğruna, sadakat göstermek, cimri değil, para ve değerli eşyalarını manastıra göndermek istiyorlardı.

Korkunç kralın hediyesi

Atalarının geleneği Çar Ivan tarafından devam etti.Korkunç. 11 Mayıs 1557 doğumunun vesilesiyle, oğlu ve tahtın varisi - geleceğin egemen Fedor Ioannovich - günümüze kadar ayakta kalan Fedorov katedralinin inşası için manastır fonları verdi.

Fedorov Manastırı Pereslavl-Zalessky fotoğraf

Fedorovsky Manastırı (Pereslavl-Zalessky),Bir bütün olarak mimarisi, Rus kilise mimarisinin parlak bir anıtı olan bugünkü haliyle, en eski yapısı haline gelen bu katedrale tam olarak başlamıştır. İlk olarak, mimarın planına göre, bütün görünümünü gücünü ve kararlılığını ifade etti. Binanın yukarısındaki muazzam, yüksek bina, dar dikey pencerelerden kesilen güçlü ışık davullarına monte edilmiş beş kubbeyle taçlandırıldı. Sonraki yüzyıllarda, katedral tekrar tekrar yeniden inşa edildi ve orijinal görünümünü değerlendirerek sadece hayatta kalan açıklamalarla olabiliriz.

Tanrı'nın lütfu

Fedorovsky Manastırı (Pereslavl-Zalessky)Şehrin korkunç bir felakete uğramasına kadar 1667'ye kadar güvenli bir şekilde var oldu - bir salgın hastalık salgını. Ölen kişinin hesabı yüzlerce yıl geçti ve yakında şehir mezarlıklarında yeterince yer almadılar. İnsanların günahları için, Rab'bin sabrının taşması, ama aynı zamanda gazabı insanlara daha çok döküldü. Onlar daha çok hastalığın kurbanıydı.

Sonuç olarak, En Yükseklerin sakinlerinin dualarıSaldırıdan şehre kaçtı ve salgın durdu, Pereslavlı'da, manastır dışında, gidecek yeri olmayan çok sayıda dul ve yetim kız vardı. Ancak, şehirde kadın manastırının yokluğu gibi talihsizliğe böyle bir fırsat verilmedi.

Bir rahibe yaratılışı

Beklenmedik şekilde hastalara yemek odasından gelen yardımlar geldiMoskova'nın dolu. Acı çağı Tsar Aleksei Mikhailovich, üzüntülerine inerek, o zaman patriği Yusuf'a, dul ve bakirelere ruhları için bir sığınak (tabii ki, ve elbette) için bir sığınak sağlama emrini verdi. Bu bağlamda, erkek Fedorovsky Manastırı'nın (Pereslavl-Zalessky) bir kadına dönüştürülmesine karar verilmiştir.

Fedorovsky Manastırı Pereslavl-Zalessky gezileri

Epidemiden sonra eski aynı nüfusDiğer manastırlara sadece bir düzine hayatta kaldı. Buna ek olarak, Çar-baba yeni kurulan kadın manastırına rahibeleri günlük ekmeğiyle ilgilenmekten kurtaran bir çok toprak verdi.

Fedorovsky Manastırı (Pereslavl-Zalessky),18nci yüzyılın başlarında makalede sunulan fotoğraf, dikkat çekici iki binanın yanı sıra, günümüze ulaşan ana katedralinin yenilenmesine de yol açtı. 1710, Vvedenskaya Kilisesi ve bir başka - dört yıl sonra inşa edilmiş olan Tanrı'nın Annesi Kazan İkon onuruna bir hastane inşa edilmiştir. Her biri hem tarihi hem de sanatsal açıdan olağanüstü bir ilgidir.

Ortodoks manastırında Alman dokuma

Refahının en yüksek noktasını merak ediyorManastır, diğer birçok manastırın tarihinin en iyi zamanlarını deneyimlemediği sırada, Büyük Petro'nun saltanatı sırasında ulaştı. Gerçek şu ki, pragmatik olan her şeyde, egemen, kendinden öncekilerin örneğiyle, ara sıra yapılan bağışlara boyun eğmedi, ama rahibelerin kendilerine para kazanmalarını öğretti. Onun emriyle manastırda, tüm sürecin Almanya'da ödünç alınan teknolojiler kullanılarak gerçekleştirildiği bir dokuma atölyesi açıldı.

Buna ek olarak, egemen emretti (ve denemeyinyerine getirmek için!), böylece el sanatları usta olan her rahibe, kesinlikle bu genç rahibe veya acemi öğretti. Bunun kardeşlerin ruhsal gelişimini nasıl etkilediğini söylemek zor, ancak maddi sonuç açıktı. Yüksek kalitesi nedeniyle, manastır dokumacılarının ürünleri en geniş satışa sahipti ve son derece madeni para manastırın hazinesine akıyordu.

Pereslavl-Zalessky'nin Fedorovsky manastırı

Maddi refah sonu

XIX yüzyılın sonunda, Rusya bir fırtınayı yaşarkenKapitalist üretimin büyümesi, kız kardeş başarıyla ülkede ortaya çıkan ve daha ucuz ürünler ile pazara doldurmuş geniş dokuma fabrikaları ile rekabet etmek mümkün değildi. Sonuç olarak, Fedorovsky Manastırı (Pereslavl), o zaman tarihi, neredeyse altı asır fakirleşmiş oluşuyordu ve diğer, daha iyi-Rus manastırları yol verme, uzak arka taşındı. Ama kız kardeşler kalp kaybetmedi.

Eski maddi refahını kaybeden,abode hiçbir şekilde boş değildi. XX yüzyılın başlarında yaklaşık beş yüz nüfusu tarafından yaşadı. Bu dönemde manastır hayatı, en aktif yandaşlardan biri olan abbess Evgenia tarafından yönetildi. İşçileri ortak bir yemek yaptılar, böylece kız kardeşlerin her biri kendisine verilen işi yapmak için yiyecek hakkında endişe etmeden fırsat buldu. Aynı zamanda, manastırda Pereslavl-Zalesskiy'in fakir sakinlerinin çocuklarının ücretsiz olduğu dört okul işletildi.

Tanrı savaşçılarının gücü altında

Bu yeni hükümete kadar 1917 yılına kadar devam etti"evrensel mutluluğun" uğruna, manastırı, yakın okulları, rahibeleri dağıtacakları ve uzun yıllar boyunca kamplara gönderecekleri yetersiz dürüstlükleri ortadan kaldırmayı gerekli görmediler. Eskimiş yaşlı kadına geri dönerken, hayatının son yıllarını dar manastırın köşesinde geçirdi.

Fedorovsky Manastırı Pereslavl-Zalessky yorum

Fedorovsky Kadın Manastırı'ndan Sonra(Pereslavl-Zalessky) kapatıldı, sakinleri küçük bir topluluk yarattılar, en azından bu şekilde yeni koşullara uyum sağlamaya çalıştılar, ancak 1923'te ortadan kaldırıldı. Güçlü bir duvarla çevrili manastır yapıları, yeni makamlar tarafından hem depolar hem de sanayi tesisleri olarak kullanılmıştır. Bir zamanlar genç suçlular için bir koloni bile vardı. Savaş sonrası yıllarda, bölge askeri birimlerden birinin eline geçti ve daha sonra bir araştırma enstitüsü vardı.

Meziyet edilen bir türbenin restorasyonu

Kutsal Manastırın Mülkiyete DönüşüOrtodoks Kilisesi 1998 yılında, devletin devlet politikası üzerindeki bir değişikliğinin sonucu olarak, yasadışı olarak ele geçirilenlerin çoğunun eski sahiplerine geri döndüğü sırada geldi.

İlk günlerden itibaren tam anlamıyla başladırestorasyon çalışmaları, bu güne kadar tamamlanmadı. Ancak, yaptığımız şey bile, manastırdaki manastır yaşamını tam anlamıyla restore etmemizi sağladı. Üç tapınağın hepsinde ilahi hizmetler tutulur ve ayinler yapılır. Kadınların toplam sayısı hala çok küçüktür, ancak sayıları her yıl artmaktadır ve manastırın eski ihtişamını restore etmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Fakat çok fazla zorluk var.

Bir mucize bekliyorum

Bu gibi durumlarda genellikle olduğu gibi, yeterli değildirsadece tapınakları değil, restorasyon çalışmaları olan tüm Fedorovsky Manastırını (Pereslavl-Zalessky) restore etmek anlamına gelir. Hem turist örgütleri hem de manastır yönetimi tarafından düzenlenen geziler, belirli bir gelir getiriyor, ancak belli ki tüm planları gerçekleştirmek için yeterli değil.

Fedorovsky Manastırı Pereslavl-Zalessky Tarihçesi

Bu konuda kızkardeşler bir mucize beklediklerini söylüyorlar.Geçmişte olduğu gibi, bazı dindar hayırseverler aracılığıyla ortaya çıkarılacak. Eh, manastırın tarihinin yedi yüzyılı boyunca, Rab, rahibelerin umutlarının anlaşılabilir olması ve sempati yaratması için O'nun merhametiyle pek çok kez zorlamıştır.

Hac ve geziler

Bugün, bu çok yönlü harika bir yardımAslında diğer konumlar arasında Pereslavl misafirleri çoğu ve Fedorovsky Manastırı (Pereslavl) ziyaret olmasıdır. Rus Ortodoksluğu bu anıtın ile toplantının gösterim ile birlikte içinde katılmış olanların, alınan geri bildirimler dini hizmet ve dini alayı katılmaya, Şakaklarındaki sipariş kilise hizmetleri bir söz içerir. Bütün bunlar, hacılar tarafından büyük manevi fayda ek olarak ve aynı zamanda manastırın, hiç geliri getiren, ona tam olarak restorasyon çalışmalarının tüm döngüsünü uygulamasına izin vermez eksikliği olan en fazla parayı verir.

Konukta kalan hacıların notlarını okumakmanastırın kitabı ve buna karşılık gelen siteler üzerinde, çoğu zaman, manastırın duvarlarından alınan ana izlenim olarak, duvarlarının olağanüstü bir şekilde şımartılmasının hissiyatı olduğuna dikkat çekiyorsunuz. Her inanan tarafından anlaşılan bu duygu, Fedorovsky Manastırını (Pereslavl-Zalessky) ziyaret eden birçok insanın kayıtlarında kırmızı bir ipliktir.

Fedorovsky Manastırı Pereslavl-Zalessky Mimarisi

Henüz yerlerini bulamayan turistlerin yorumlarıDinler de ilginçtir. Onlarda ana leitmotif Anavatanımızın yaşayan tarihi ile temastan heyecan duyuyor. Bu rastlantısal değildir, çünkü antik şehir bir zamanlar Moskova Prensliği'nin ikinci önemli merkezi ve onun kutsal manastırları - Eski Rus'un en önemli manevi merkezleridir.

Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 2019

Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 2019

Related news

 • Yumurtalı Patates Salatası Videosu
 • Ormanda Kamp
 • Unutulmaz 53.Bölüm izle
 • NASIL BU KADAR ÇOK KİLO VERDİLER İNANILMAZ DEĞİŞİMLERİNE ŞAŞIRACAKSINIZ
 • Çanakkale Boğazında Yunan bandıralı gemi karaya oturdu

 • Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 40

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar


  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 35

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 81

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 81

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 84

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 86

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 88

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 53

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 76

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 47

  Fedorovsky Manastırı, Pereslavl-Zalessky: geziler ve yorumlar 53