Fayans nasıl sökülür 2019

Fayans nasıl sökülür 2019 Fayans nasıl sökülür

Fayans nasıl sökülür?

Mutfak iç mekanını güncellemeye karar verirseniz veyabanyo ve duvarlar veya yer karoları döşenir, daha sonra bu bitirmek için bir ihtiyaç olacaktır. Bazen bu tür manipülasyonlar mühendislik iletişimlerinin yerini alır. Kendinizi ortadan kaldırabilirsiniz, bunun için uzmanları davet etmek zorunda değilsiniz. Görev çok zor değil, ancak bazı ipuçları hala yararlı olacak.

Araçların hazırlanması

fayansların sökülmesi

Seramik karoları söküyorsanız, aralarında bazı araçlar hazırlamalısınız:

 • kaba bir bıçak;
 • çekiç;
 • Bulgarca;
 • boksör.

Ek olarak, ılık suya ihtiyacınız var. Fayanslar arasındaki dikişleri boşaltmak için bir spatula ve keski ile doldurabilirsiniz. Harç su ile nemlendirilecek ve küçük parçaları sökmek için bir keski ve bir şok tornavidaya ihtiyacınız olacaktır.

Ürünler arasında bir harç varsa, o zamanDikişlerin temizlenmesi, açı değirmeni kullanabilirsiniz. Pürüzlü demontaj için, bir delme ve nozullar ile bir tepe ve bir keski şeklinde sağlanan bir perforatör gereklidir. Bazen karoların demontajı mümkün olduğunca düzgün bir şekilde yapılır, bu durumda finiş yeniden kullanılabilir.

Doğru demontaj için öneriler

çini demonte etme m2

Döşemeyi daha fazla kaydetmek istersenizdöşeme, daha sonra ilk aşamada, ürünler arasındaki eklemler sıcak su ile nemlendirilmelidir. Derz, alçı karışımları bazında yapılmışsa bu doğrudur. Harç gevşetildikten sonra, kenarları bir bıçakla temizlenirken bir spatula veya keski ile kaldırabilirsiniz.

Bazen, enjeksiyonun yeniden ıslatılması gerekir, bu, fragmanlar çıkarıldığı için gerekli olabilir. Temizlik tamamlandıktan sonra dikişler bir bez kullanarak bir kez daha ılık su ile yıkanır.

Dikkatli sökme yöntemi

yer karolarının sökülmesi

Fayansları sökmeye karar verirseniz, zeminlerondan sonra tamir yapabilmek mümkün olacaktır. Ama önce stil için hangi malzemenin kullanıldığını kontrol etmeli veya hatırlamalısınız. Montaj, çimento kullanımını varsayarsa, özel yapıştırıcıdan yok etmek çok daha kolay olurdu.

Dikişler temizlendikten sonra, yükleyebilirsinizDuvar ve karo arasındaki boşlukta bir keski veya tornavida. Aletin sapı üzerinde, tüm kiremitleri ayırmaya çalışmak için bir çekiçle vurmak gerekir. Oyunculuk, farklı taraflardan almaya çalışan kiremitin tüm çevresini takip eder.

Eğer öyle olsaydı, çini parçalarının sökülmesi gerekliydiçatlama bitirir, daha sonra işlem bir keski kullanılarak hızlandırılabilir. Bütün kiremit kenara atılır ve yıkandıktan sonra malzeme tekrar kullanılabilir. Dikişleri iki parça sıcak telle temizleyin, çapı 3 ila 4 mm'ye eşit olması gereken çap dikkate alarak seçmeniz gerekir.

Bükülmüş uçlar kenarların altına getirilmelidir.ürünleri. Karonun arka kısmı, bir öğütücü veya matkap için bir tel fırça formunda özel bir nozul kullanılarak yapışkan çözeltiden temizlenebilir. Bu manipülasyonlara dikkat eşlik etmeli, sadece bu şekilde hasarın cephenin ön tarafına çıkarılması mümkün olacaktır.

Kaba söküm

seramik karoların demontajı

Fayans sökülmesi de yapılabilirçok temiz. Bu yaklaşım, gelecekte kullanmayı planladığınız ürünlerle alakalıdır. Evet, ve bir çimento karışımı üzerine yerleştirildi fayans, zarar vermeden çıkarmak için, başarılı olmak mümkün değildir.

Eğer taban güçlü bir yapıya sahipse o zamanterbiyesizce hareket etmesi önerilir. Usta gözlük takmalı, eldivenli ellerle, solunum sistemi - bir maske veya maske kullanmalıdır. Kafasına bir kask konur, metal uçlu botlar ayaktadır. Sadece işe başlayabildiğin zaman.

Söküm yöntemleri

banyoda fayans sökülmesi

İlk aşamada, devre dışı bırakmalısınızElektrik kabloları duvarlara döşenmiştir. Kanalizasyon boruları, ısıtılmış havlu rayları ve su boruları gibi diğer iletişim, kontrplak ile korunmalı veya tamamen temizlenmelidir. Zemindeki fayanslar çıkarılmayacaksa, birkaç karton veya polistiren ile istiflenin.

Fayansların demontajı üst sıra ile başlar.Bu bir keski ve bir çekiç ile uygun bir yerde, kenarlara ulaşmak için ilk parçayı kırmanız gerekir. Bu düşen parçaların riskini en aza indirir. Finişin zayıf olduğunu fark ederseniz, çekiç ve keski için yeterli olacaktır. Nokta duvara hafif bir açıda ayarlanır. Ancak eğer karo sıkı tutulursa, o zaman bir nozul ile bir perforatör tarafından devrilebilir.

Banyoda demontaj yapıldığını hatırlamak önemlidir.Banyodan ayrı bir beton bölüme ayrılmışsa, özenle yapılmalıdır. Karonun kalınlığı 40 mm'yi geçmez ve eğer düzgün değilse, bir çatlak oluşabilir. Banyodaki karoların sökülmesi, finiş plastikten yapılmışsa zımba olmadan yapılabilir. Bunu yapmak için kenarlar keskiyle tutturulur ve kalan parçalar basitçe kırılır. Bunları yıkarak tutkal artıklarından kurtulabilirsiniz. Tamamen böyle bir bitirme kaldırılamaz.

Tek bir elemanın demontajı

yer karoları sökülmesi

Bazen tam bir öğeyi kaldırmak gerekli değildir, ancaksadece ayrı bölümleri. Bu durumda, bitişik finişe zarar verilmemelidir. Bu ihtiyaç, birkaç fayansın çatlaması durumunda ortaya çıkar, bu durumda ürün değiştirilmelidir.

Fayanslar arasındaki dikişler derzlerden temizlenir ve sonraKaro, çapraz olarak delinmiş olmalıdır. Bu manipülasyonları tamamladıktan sonra, takım moduna ancak çalışmaya devam edildikten sonra çarpma ile sondaj yapılmalıdır. Deliklere bir keski takılır ve bir çekiç yardımıyla yarışı genişletebilirsiniz. Bu nedenle, kiremitin ayrı parçalarını ayırmak mümkün olacaktır.

Karoları yerden kaldırmak için bazı öneriler

Yer karolarının sökülmesi,yukarıda açıklandığı gibi aynı prensip. Eşyaları kaydetmeniz gerekmiyorsa, el aletlerini veya bir nozulu perforatör kullanabilirsiniz. Cephanelik içinde bir keski varsa, popo ve her musluktan sonra vurmak gerekir. Seslerin dinlenmesi gerektiğinde, sağır olur olmaz, döşemenin yerden uzaklaşmaya başladığı söylenecektir.

Özellikle temiz, bu yerlerde nerede olmak gerekirDuvardan borular var ya da yüzeylerde sabitleme var. Elektrikli aletlerde, sağlanmışsa, zayıf bir darbe modu oluşturulmuştur. Ve keski üzerinde el aletleri kullanırken, usta küçük bir salıncak ile çekiç kaldırır. Kanalizasyon sistemi nesneleri kırılgan olduğundan özel bakım ve sıhhi ekipmanın yakınında tutulmalıdır.

Sonuç

Artık eski fayanslardan hoşlanmıyorsan,Sökme m2 size 60 rubleye mal olacak, bu ürünün depolanması gerekmiyorsa doğrudur. Aksi halde, fiyat 100 ruble yükselecek. metrekare başına. Eğer fiyattan memnun değilseniz, o zaman işi kendiniz yapabilirsiniz.

Bu oldukça sık kullanılan içinbir metal spatula, bu durumda bir delici, bir çekiç ve bir keski gerekli değildir. Araç, kırılacak ürünün ortasına yerleştirilmiştir. Sonra spatulayı yuvaya yerleştirin, mümkün olduğunca hareket ettirin. Çalışma parçası, kiremiti zeminden veya duvardan ayıran bir kaldıraç olarak kullanılır. Ardından, araç kenardan yüklenir, bu katman katmana göre kaldırılacaktır. Her karo tamamen ayrılmayacak, daha sonra parçalar halinde sökülecektir.

Fayans nasıl sökülür 2019

Fayans nasıl sökülür 2019

Related news

 • Pas Lekesi Nasıl Çıkar
 • Et Sote Tarifi
 • Şehriyeli Tavuk Çorbası
 • Soğuk algınlığı için antiviral. En iyi antiviral ilaçlar
 • Çocuğun vaftizine ne hediye verilecek

 • Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür


  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür

  Fayans nasıl sökülür