Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri 2019

Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri 2019 Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim? Motor yağlarının özellikleri

Hemen hemen tüm araba meraklıları bunu biliyorAracın teknik durumu tamamen motor yağının kalitesine ve değiştirilme sıklığına bağlıdır. Talimatlara göre, her 7-10 km arabanın buna ihtiyacı var. Yeni satın alınan makine, üreticinin önerdiği ve güç ünitesine ideal şekilde uygun olan önceden doldurulmuş bir servis merkezi yağı ile satılmaktadır. Bu durumda, servis istasyonundaki bir markanın aracı, araç üreticisi tarafından tavsiye edildiği ve endişe yaratmadığı için ön yıkama yapılmadan değiştirilir. Bu şema, makinenin "sağlığını" korumak için en iyisidir. Ama pratikte her şey farklı görünüyor.

Motor yağlarını farklı şekilde karıştırıp karıştırmamakteknik özellikler? Motordaki yağları karıştırabilir misin? Bu motorun çalışmasını etkiler mi? Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim? Sürücüleri sürekli olarak tahrik eden sonsuz sorular.

Farklı üreticilerin yağlarını karıştırmak mümkün mü?

Bazıları bunun kesinlikle imkansız olduğuna inanıyorMotorun yıkama aşaması tamamen ortadan kaldırılır. Diğerleri bunun yanlış bir şey olmadığını garanti eder ve bu, motorun çalışmasını hiçbir şekilde etkilemez.

Her iki taraf da kendi yolunda haklıdır. Aslında, yağlar karıştırılabilir, ancak belirli kurallara uyularak akıl ile. Aksi halde motora zarar vermek mümkündür, sonuç onun onarımı olacaktır.

Farklı yağları karıştırabilir miyim? Bunun nedenleri:

 • Yağı yeniden doldurma ihtiyacını zorladı.
 • İstenilen ürün markasının eksikliği.

Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim? Uzmanlar bunun hakkında ne düşünüyor?

 • Karıştırmaya sadece aynı kategorideki yağlar için izin verilir. ICE'nin olumsuz sonuçlarını önlemek için tek yol budur.
 • Karıştırma, ancak sürücü uzun bir süre seyahat etmeyi planlamıyorsa izin verilebilir.

Bu sektörün profesyonelleri oybirliğiyle, yağların karıştırılmasıyla sadece katkı maddeleriyle ilgili sorunların olduğunu iddia ediyorlar.yarı sentetik yağlar

Bu prosedürün ana noktası, öngörülmesi imkânsız olan yeni bir kimyasal bileşimin oluşmasıdır.

Farklı üreticilerin yağlarını karıştırırkenYağın tamamen giderilmesiyle bile, çalışmanın bir kısmının hala devam ettiği unutulmamalıdır. Sonuç, tam uyumluluğa sahip olmadığı taze yağlayıcı ile bir bağlantıdır. Birçok sürücü, böyle bir formülün% 100 motor performansına izin vermeyeceğinden korkuyor.

Karıştırma teorisi

Yukarıda belirtildiği gibi, farklı yağların kombinasyonubelki de sadece özel dikkatle tedavi edilmesi gereken belirli faktörleri dikkate alarak. Bu konuyu daha ayrıntılı olarak anlayabilmek için ne tür yağların bulunduğunu bilmek gerekir.

sentetik

Yapay kimyasallara dayanan bir yağdır.

avantajları:

 • Düşük uçuculuk;
 • negatif sıcaklıklarda iyi akışkanlık;
 • viskozitesi ile çok düşük sıcaklık dalgalanmalarına tepki verir;
 • yüksek direnç;
 • daha az katkı gerektirir.

mineral

En önemli bileşeni yağdır. Bazıları bu türleri organik olarak adlandırır.

5w30 ve 5w40 karıştırılabilir

avantajları:

 • Çevre dostu - kimyasal madde miktarı en aza indirilmiştir.
 • Bütçe değeri, bazen seçimdeki belirleyici faktördür.
 • Çok yönlülük.
 • Kullanılabilirlik. Tüm otomobil mağazalarında mevcuttur.

yarı sentetik

Adın kendisi, bunun, ilk iki tür yağın bir kombinasyonu olduğunu gösterir.

avantajları:

 • Düşük maliyet Sadece madeni yağlara uygun fiyattır.
 • Herhangi bir yakıtta çalışan otomobillerle uyumludur.
 • Düşük uçuculuk.
 • Kireçli çökellerin oluşumunu önler.

dişli yağlarını karıştırmak mümkündür

Yağların kabul edilebilir kombinasyonları:

 1. Yarı sentetik olan Mineralka. Motorda daha önce bir mineral yağlayıcı kullanılmışsa, yarı sentetik ile karıştırmaya izin verilir. Ayrıca polialfaolefin baz ile sentetik uygundur. Ayrıca madeni yağlarda, aşağıdaki tipte yağlar eklenebilir: polyester, silikon, glikolik. Bu durumda, sentetik bir ürünün kimyasal bileşimi gibi bir nüansı hesaba katmak gerekir.
 2. Sentetik ve karıştırma. Sentetik söz konusu olduğunda yağı diğer yağlarla karıştırmak mümkün mü? Günümüzün emtia üreticilerinin neredeyse tamamı, Avrupa standartlarına uygun olarak fonlar geliştirmektedir. Bu onların karışmasına izin verir. Ancak sonucun olumlu olacağı bir gerçek değil. Bazı durumlarda, aşağıdaki sorunlar meydana gelebilir: çökelme, köpük. Diğer yağ türlerine kıyasla sadece minimum düzeyde tutulurlar. Minimum kusur sayısı, yüksek kaliteli bir ürün satın aldığınızı gösterir. Yağları karıştırmadan önce, sistemi durulamadan önce, üreticinin önerdiği yağı yürütmeniz gerektiğini dikkate almanız gerekir.
 3. Sentetik ve yarı sentetik karışımı. Eğer arabadaki yağ seviyesindeki düşüş anında sentetik reçine ve sadece yarı sentetik yağlar mevcut olsaydı, kurtardınız. 5W40 ve 10W40 gibi araçlar, sessizce karıştırabilirsiniz. Bu viskozite 6W40 ila 8W40 arasında değişecektir. En iyi seçenek, mevcut yağı daha iyi bir şekilde birleştirmektir. Başka bir deyişle, yarı sentetik yağlar sentetik olanlarla seyreltilebilir. Sentetiklerin yarı sentetik ile karıştırılması sadece kritik durumlarda mümkündür.

  yağı diğer yağlarla karıştırın

 4. Bir mal üreticisinin üretimi. Birçok uzmana göre, aynı markanın motor yağlarını karıştırmak mümkündür. Bu beyan doğrudur, çünkü bir üreticinin yağları kimyasal bileşimde büyük benzerliğe sahiptir. Başka bir deyişle, aynı temele sahiptirler ve kimyasal bileşimleri özdeş bir katkı maddesi seti içerir. Bundan sonra, bir markanın yağlarının karıştırılması oldukça kabul edilebilir. Buna ek olarak, sürücüler, bazen aynı petrolün farklı markalar altında satıldığı durumlar olduğunu bilmelidir.
 5. Farklı üreticilerden gelen yağlar. Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim? Riskli karıştırma seçeneklerinden biri, çünkü hiç kimse farklı üretim süreçlerinden dolayı% 100 verim garantisi vermez. Ancak bu, sonucun hemen olumsuz olacağı anlamına gelmez. Bu tür yağları birleştirirken, minimal köpüklenme ve algılanamayan bir sediment görülür. Ne yazık ki, bu nadiren olur.

Sentetik yağların karıştırılması mümkün mü?

5W30 ve 5W40 yağlarının karıştırılması

Yağ 5W30 ve 5W40 karıştırılabilir. Örneğin, sıvı seviyesinde büyük bir düşüşünüz varsa ve sentetik 5W40 stoğu yoksa, benzer etiket ve işaretlere sahip benzer bir sıvı varsa, ancak bir yabancı emtia üreticisinden bu durumda, üreticinizin 5W30 yağınız size yardımcı olacaktır. Bu sıvıyı motora eklediğinizde, motor çalışmasında herhangi bir sorun olmayacaktır. Olabilecek maksimum, viskozitede hafif bir azalmadır. Tüm hava koşullarına uygun sıvı 5W30 veya 5W40 motor kullanıldığında, 35 derecelik bir sıcaklıkta başlar. Bu karışımın sonucu termal viskozite katsayısında küçük değişiklikler olacaktır. Bu sonuç da kritik değildir, çünkü negatif taraf sadece motor aşırı sıcaklıkta çalışırken görünür olacaktır. Sürücü sadece arabaya dikkat etmeli ve aşırı yüklememelidir.

Genel karıştırma önerileri

 1. Motorun doldurulması için sadece başlangıçta doldurulmuş olan yağ tavsiye edilir.
 2. Bu tip sıvının kullanılması ihtimalinde, benzer bir markanın ürünleri kullanılmalıdır.
 3. Bir ürün alırken, bir ve aynı emtia üreticisinin farklı markalar altında yağ üretebildiğini göz önünde bulundurmak gerekir.

Farklı üreticilerin yağlarını karıştırmak mümkün müacil durumlar? Kritik vakalar diğer tip ürünlerin kullanımını içerir. Aynı zamanda, yüklerin sayısını en aza indirmek ve durumu önerilen yağ ile değiştirerek mümkün olan en kısa zamanda düzeltmek gerekir.

Şanzıman yağlayıcıları hakkında küçük numaralar

Dişli yağlarını karıştırmak veya karıştırmak mümkündür.daha ayrıntılı düşünün. Bu sorun sadece konuşma, arabanın motoruyla ilgili olduğunda gerçekleşir. Bu nadiren olur, ancak vites kutusundaki yağlayıcı seviyesi azaldığında olur. Cevap oldukça basittir: Şanzıman sıvıları karıştırılabilir, ancak sadece motor yağlarında belirtilen koşullar altında karıştırılabilir. Kimyasal bileşiminde benzer ve hemen hemen aynı olmalıdırlar. Böylesi bir karışım, otomobil tutkunlarının güvenli bir şekilde birkaç dakikalık kilometre sürdürebilmelerine izin verecek. Bir yöntemin sona ermesinden sonra, bir sıvıyı birleştirmek ve bir fabrika imalatçısının önerdiği şekilde değiştirmek gerekir.

Motor ürünlerini ve transmisyonu karıştırmak kesinlikle yasaktır. Bu tavsiyeyi dikkate almamak, motor performansının düşmesine yol açacaktır. Sadece bir ölümcül karışımı öğreneceksiniz.

Her durumda, motor karıştırıldıktan sonra etkili bir şekilde çalışmak için yağların üreticinin önerdiği yağa geri dönmesi gerekecektir. Bundan önce, motoru yıkamak için prosedürü gerçekleştirmek gereklidir:

 1. Eski çareyi boşaltın. Arabaya biraz durma şansı verin, böylece bu süre zarfında yağ maksimum seviyeye ulaştı. Mümkünse, aracı iki yönde dönüşümlü olarak yatırın. Bu daha fazla sıvıyı boşaltacaktır.
 2. Yeni bir filtre takın ve üreticinin önerdiği yağı tekrar doldurun.
 3. Üç gün boyunca, motor başka bir ürüne alışınca makineyi aşırı yüklememeye çalışın.
 4. 10 bin km sonra bir sonraki işlem yağ değişimi yapılmalıdır.

Motorun yıkama prosedürü bitti. Motorun temizliğinden şüphe duyuyorsanız, servis aralığını kısaltın ve aracı servis istasyonuna verin.

Farklı üreticilerin motorlu taşıtlarının özelliklerini göz önünde bulundurun.

Castrol Magnatec 5W-40 A3 / B4

Castrol yağı, yüksek güvenilirlik ve kalite derecesine sahip sürücüler için yaygın olarak bilinir. Çoğu yüksek hızlı araba bu markanın yağlarını kullanır.

Makineyi kullanırken, sürücülerbaşlangıçta motor aşınmasının büyük bir yüzdesinin gerçekleştiğini unutmayın. Castrol Magnatec 5W-40 A3 / B4 yağı, onu en başından itibaren korur.

Motor çalışırken basit yağÇalışmayan durum üzerinde durmaz, böylece güç ünitesinin en önemli kısımlarını açığa çıkarır. Motorun her bir parçasının etrafında bulunan Castrol Magnatec 5W-40 A3 / B4 yağı, motorun çalıştırıldığı sırada ek koruma sağlayan ağır hizmet tipi bir yağ filmi ile kaplanıyor. Kullanım sonucu motor aşınması riskini en aza indirmektir.

Castrol Magnatec 5W-40 A3 / B4 yağları nerede kullanılır?

 1. Benzinli ve dizel yakıtlı makineler.
 2. Üreticinin bu tür yağların kullanımını onayladığı motorlar.

Artıları:

 • motorun en küçük detaylarındaki zarflar ve sürgüleri;
 • motoru ilk başta başlangıçtan son dakikaya kadar korumaya izin veren yoğun bir yağ filmi oluşturur, böylece aşınma ve yıpranmayı azaltır;
 • sentetik teknoloji ile kombine edildiğinde motoru farklı sıcaklık koşullarında korur;
 • Çalışma koşullarına ve sürüş tiplerine bakılmaksızın% 100 motor koruması;
 • bu markanın anlamı demi-mevsim;
 • Üretici, korumaya özen gösterdiği için sahtedir.

Farklı bir özellik ultraviyole spektrumundaki lüminesanstır. Emtia üreticisinin bu gelişimi, tüketicilerin orijinali sahte bir şekilde kolayca ayırt etmelerine olanak tanır.

"Lukoil Suite SN / CF 5W-40"

Sentetik, her hava koşulunda. Premium sınıfı ifade eder.

Amaç:

 • dizel yakıtla çalışan makineler;
 • Otomobil, minibüs ve kamyonlara monte edilen süper şarjlı benzinli motorlar.

Yerli petrol "Lukoil Lux SN / CF 5W-40" sentetik yağ anlamına gelir. Sürücülerin ve testlerin incelemeleri ile değerlendirildiğinde, bu fiyat kategorisinde en güvenilir yağlayıcılardan bir tanesidir.

farklı yağları karıştırmanın mümkün olup olmadığı

Resmi olarak kayıtlı bir Rus ürünüdür. Maksimum koruma seviyesini sağlar ve gerekli tüm teknik özellikleri karşılar.

 • silindir ve pistonda yüksek sıcaklıklarda kireçli birikintilerin oluşmasını önler;
 • düşük sıcaklıklarda bulamaç oluşumunu önler;
 • mühürler üzerinde yararlı bir etkiye sahiptir;
 • Yağın kimyasal bileşimi, motorun aşırı koşullar altında çalıştırılmasının kolaylaştırılmasına katkıda bulunur.

Parçalar üzerinde koruyucu bir film oluşumu, motoru çalıştırırken maksimum korumaya katkıda bulunur.

Lukoil Lux SN / CF 5W-40’ın Profesyonelleri:

 • yakıt tüketimini azaltır;
 • gürültünün varlığını en aza indirir;
 • her koşulda motorun en iyi korumasıdır;
 • motordaki birikintileri önler.

yağı motorda karıştırabilirsiniz

Petrol "Lukoil Lux API SL / CF 5W-30"

Ana uygulama alanı otomobiller veDüşük viskoziteli yağlayıcıların kullanılmasını öneren hafif kargo araçları. "Ford", "Renault" otomobillerinin motorları için tasarlanmıştır. Olumlu özellikler önceki markaya benzer.

Sonuç

Sonuç olarak, satın alımın belirtilmesi gerekirmotor yağları, ilk isteğinizde ürünlerin kalitesini garanti eden bir belge sağlayabilen yetkili bir mağazada yapılmalıdır. Ve araba refuels ile dükkanlarda bunu yapmak en iyisidir. Piyasada ya da sadece kaldırım üzerinde satın alınan ürünlerin kalitesi için, birisine cevap vermeniz olası değildir.

motor yağlarını karıştırın

Böylece, sentetik yağların karıştırılıp karıştırılamayacağını öğrendik. Bu bilgilerin sizin için yararlı olacağını umuyoruz.

Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri 2019

Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri 2019

Related news

 • Otypaks çare (kulak damlaları). talimat
 • Yeşil çatı: Avantaj ve tipler
 • Yara Yaktırma Nedir Nasıl Uygulanır
 • Sosyolojinin çok düzeyli yapısı
 • Gelin makyajı

 • Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri


  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri

  Farklı üreticilerin yağlarını karıştırabilir miyim Motor yağlarının özellikleri