Fırında Şiş kebap

Fırında Şiş kebap

İlkbaharın başından beri ailemle piknik yapmaya, barbekü kızartmaya ve yangın çıkması mümkün değilse, evde fırında bir shish kebabı pişirebilir ve yanında götürmenizi isterim.

İdeal olarak, shish kebabı kuzudan hazırlanır, ancak bugüne kadar bir shish kebabı olarak, muhtemelen her türlü et ziyaret edilmiştir. Biz de geleneklerden biraz uzaklaşacağız ve diğer tür etlerden ızgara kebap hazırlayacağız.

Fırında tavuk şişları

Yemek yapmak için ihtiyacımız olan şeyler: tavuk 1 kg, 4 büyük soğan, sarımsak çift yarım limon, domates salçası, krem ​​yalın kaşık (15% kullanımı) hafif evrensel çeşni, tuz, üç domates, bir tatlı biber (tercihen yeşil oyulmuş veya sarı, domatesle karşılaştırmak için), karabiber.

Öncelikle, tavuk filetosu küçük kesiliradettir. Sonra, marine hazırlıyoruz, sirke kullanmadığına dikkat ediniz. Bizden soğan, sarımsak ve limondan elde edilir. Soğan ve sarımsak soyun, dilimler halinde kesin limon kabuğundan çıkarın ve parçalara bölün. Ardından her şeyi bir blenderla öğütüp yoğa haline getirin. Tavuk filetolarını bir tencerede dilimleyin ve limonlu marine ile karıştırın, iyice karıştırın. Sonra baharat, tuz, domates salçası ve az yağlı ekşi krema ekleyin, tekrar karıştırın. Etin kokulu bir marine ile ıslatılabilmesi için buzdolabındaki shish kebabı birkaç saat çıkarın.

Et yukarı geldiğinde, domatesleri ve biberi yıkayın. Domatesleri dilimlere, biber veya şeritler halinde kesin. Şişte, malzemeleri şu sırayla besleyin: domates - tatlı biber - et - domates - biber - et - domates - biber. Fırında ızgarada daha iyi bir tavuk şiş kebabı pişirin, böylece daha iyi hazırlanır. Bu, kokulu kokuyu öğreneceksin.

Çaydan yerine, soğuk suda önceden ıslatılmış suşi için sıradan tahta sopalar kullanabilirsiniz.

Bu shish kebap, aileniz ya da arkadaşlarınızla birlikte piknik yapmak için alınabilir, çok lezzetli ve doyurucudur.

Domuz eti shish kebabı fırında

Pişirmek için: 1 kg domuz yalın, birkaç büyük ampul, bir limon, shish kebabı için baharat, sıcak biber (bir şey yeter, aksi halde salça kebabı keskinleşecektir), tuz.

Eti porsiyon haline getirin,tavada. Soğan ince chilli doğrayın ve ayrıca baharatlarla, et yayılır tecrübeli, limon, tuz suyu sıkmak, her şeyi karıştırıp şiş birkaç saat bekletin vermek, et doğrudan rendeleyin. Daha sonra etleri şişin üzerine bastırın ve yarım saat boyunca fırında pişirin. İstenirse, fırında bir şiş kebap pişirebilirsin, tamamdır.

Şiş kebabı için domates sosu ve yeşillik servis ediyoruz. Çok lezzetli çıkıyor.

Aynı şiş kebaplar için başka bir öneride bulunmak istiyorumturşusu, et daha az lezzetli, sulu ve hassas değildir. Yani, turşusu için, biz, bir ekşi elma, hardal, tuz ve karabiber bir çay kaşığı kullanılabilir taze yoğurt bir paket gerekir ve bu mümkün ve onsuz, hala lezzetli çıkıyor. Eti kesip bir tencereye koyduk. Marinayı hazırlıyoruz. Elma istenilen şekilde hardal, tuz ve baharatları ekleyin, yoğurt ve elma, heyecan bağlanması, (suyu tüm turşusu gider, dökmek), ızgarayı soyulmuş. Marine etleri tamamen kefir içine daldırın. Üç saat bekleyelim ve fırında cesurca pişirin. Kefirin içerdiği laktik asit, bir mucize yaratır - et sert olsa bile, yumuşar. Bu şiş kebaplara sebze garnitürü yaparım: karkas lahana, domates, havuç ve soğan.

Bazı insanlar için maden suyu maden suyu kullandığını duydum, ama henüz denemedim, yakın gelecekte yapmayı planlıyorum.

Şişman bir şiş kebap nasıl yapılır, biliyoruz, pişirmek ve tadı zevk kalır.Related news

 • Stresi Azaltan Besinler Nelerdir
 • Piramit Pasta
 • Sos pişirme: karabuğday, patates, makarna sos
 • Peynirli Pamuk Poğaça Tarifi
 • VC nin eski sürümünü iPhonea nasıl geri gönderebilirim - ana yollar

 • Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap


  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap

  Fırında Şiş kebap